Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    az kaldı olacak :)
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arasındaki tek fark arka frenin disk olması rs nin hs nin kampana yakıt olarak 151 likler daha fazla yakıyor şahsen denedik güç olayı motoruna göre değişir bakımlı ve sorunu olmayan hangisiyse o güçlüdür aslında pek bir fark yok güç olayında takma kafana yani sonuçta 150 li lik bir motor hızıda belli gücüde motoru öle olup olmadık seye zorlama hem sana zarar hem motora boşa atma olayını yapman için iyice 15 ile 20 km arası boşa atabilirsin motor tabi bayır asağı hızlanınca iyice durmadan kesinlikle gaza basma boşta olan motor birden çeki aksamları devreye girince zarar görür aynı vites boşta iken vitese takarsın ya araba birden kasar kendini ve bağırır olay aynen böyle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:38 ----------

ölesine yazdım motorun parçalarını değiştirmeden önce tabi şimdi on numra oldu motor yeni aldığım zamandan hiç bir farkı yok şimdi satıyon mu diyecek olursan verirlerse iyi para satarım niye satmayım ki 1.250 mesela
    fark olarak o kadar fazla değil tabikide demi ? yoksa bayağı varmı arada yakıt farkı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı cang00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fark olarak o kadar fazla değil tabikide demi ? yoksa bayağı varmı arada yakıt farkı ?
    bence yok fark varsada az vardır benzin zaten kullanıcıya bağlı

her benzin alışımda ölçüyorum kesinlikle 20 kuruş yakıyo hemde tek kişi biniyorum motora fazla devirlide kullanmıyorum acaba bu konuda bana yardımcı olabilecek biri varmı ne yapmalıyım yakıtı düşürmek için bujim yeni bosch yağ yeni hava filtresi iyi dedi servis acaba karbüratörle ilgili bişi olabilirmi

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    fark çok yok yaa az bişi ama sorunu olan motor ister istemez fazla yakıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:49 ----------

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence onca masraf yapmışsın 1,250 verselerde satma satarsan pişman olursun....Bu arada kayış bando mu taktın ?
    doğru diyorsun haklısın kayıs olarak bando sordum servise çünkü üzerindeki orjinal kayısı bandoydu bende onun için bando istedim sonra servisdedi fabrika bu kayışların üzerine mondial yazmıs yani su an üretilen kayıslarda mondial yazıyor üstünde aslında bando marka kayıs olay bu yani
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    100kmde 3 lıtre yakması normaldir.yani 10 lıra benzın aldıgımızda 90 veya 100km yapması gerekiyor.bundan fazla degerler cıkaran motorların mutlaka karbüratör hava ayarı buji ve hava fıltrelerını kontrol edılmesi gerekir.hs veya rs ıkısıde aynıdır hs rse gore bıraz hafıf oldugundan cok belırlı olmamakla beraber cok az daha az yakabılır.

Motosikleti
    az kaldı olacak :)
    teşekkürler bilgiler için arkdaş kmye 20krş değince dedim eyvahh 15-20 tl civarında aydına rahat gidip bide oraları dolanıyoz araba ile

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar 151 RS nin yan ayak sehpasında iken çalıştırılması tehlikeli. 150 zat taki gibi çalışmasını önleyen sistemi yaptıran varmı? Parça temini ve yapımı hususunda bilgilendiren olursa sevinirim.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 151 RS nin yan ayak sehpasında iken çalıştırılması tehlikeli. 150 zat taki gibi çalışmasını önleyen sistemi yaptıran varmı? Parça temini ve yapımı hususunda bilgilendiren olursa sevinirim.
    ben genelde motoru orta ayakta bile çalıştırmıyom alışkanlık edinin

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben genelde motoru orta ayakta bile çalıştırmıyom alışkanlık edinin
    Niye ne olacakki motoru yan veya orta sehpada calistirirsan?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    ben ne yan ne orta, biniyorum motora kapatıyorum ayakları öyle çalıştırıyorum

Motosikleti
    wind hunter
    Millet castrol 10w40 scooter için yağı son aldığımda 18Tl/Lt idi.

Şimdi kaç Tl bilen var mı ??
    __SoUnD Of GrEeN HiLL__
    eşşek ne biLiR zevk-i sefayı eğeR biLseydi zevk-i sefayı ömRünde 1 kez oLsun çekeRdi kafayı:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı yesiltepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ne yağmış arkadaş herkes fiyatı kaç lira diye bulmaya gitmiş

arkadaşlar 80-90 km ile giderken ortalama kaç devide de oluyor ?

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı fatihriza123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 80-90 km ile giderken ortalama kaç devide de oluyor ?
    Tam bilmiyorum ama 60km/h'yi 4500devirde ceviriyordu benim motor, 80-90km/h'ide cevirir bi 6000devir ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    evet 6000 civarları, benm motor en fazla 7500 devire çıktı şuana dek onda da 110 yaptı. motorun 110 u yani

Motosikleti
    Alıntı yesiltepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben bp den 15 tl ye almıştım şimdi burdaki parçacıdan 10 tl ye alıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:15 ----------

Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 6000 civarları, benm motor en fazla 7500 devire çıktı şuana dek onda da 110 yaptı. motorun 110 u yani
    bazı rs lerin khm si arabalarla aynı ben benim motoru bi kaç kez arkadaşın arabasıyla ölçtüm aynı belki seninkide aynıdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    banada pek yavaş gidiyorum gibi gelmiyo ama 90 ile 110 arasındaki farkı da pek anlayamam heralde, belkide doğrudur. bi ölçmek lazımm.. t.madde sen castrol 10w40 dan memnunum diyorsun gerçi ama bu yaz aylarında 10-45 , 10-50 koymak lazım değil mi?? gecen 9 saat çalışmamış motorumun yağına baktım ve su gibi cıvıktı servis ne koyuyo bilmiyorum gerçi.. bu arada yaz için 10-45 miydi? 15-45 mi

bu motorda uzun yolu kaçla gidelim ki motoru yormasın ? uzun yol dediğim 40 km civarı..

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada pek yavaş gidiyorum gibi gelmiyo ama 90 ile 110 arasındaki farkı da pek anlayamam heralde, belkide doğrudur. bi ölçmek lazımm.. t.madde sen castrol 10w40 dan memnunum diyorsun gerçi ama bu yaz aylarında 10-45 , 10-50 koymak lazım değil mi?? gecen 9 saat çalışmamış motorumun yağına baktım ve su gibi cıvıktı servis ne koyuyo bilmiyorum gerçi.. bu arada yaz için 10-45 miydi? 15-45 mi
    bulundugun yer cok sıcak oluyorsa 10 40 ınce gelır.motor su gibi yağlama yapar bunu kısa vadede anlayamazsın. uzun vadede motor yüksek sıcaklıklarda yağın görevini tam yapmamasından dolayı aşınmalara maruz kalır randıman vermez.iyi zannedılen motor içten içe kullanılamaz hale gelir.yaz için en ideal yağ sıcak bölgelerde 15 50dir bunu cogu racıng kullanıcılarındanda duyabılırsın,şimdi 55dereceye kadar cıkan bıyerde 10 40 kullanırsan motoruna bile bile zarar verıyorsun demektir onun için mevsımlere göre yağını degıstırırsen uzun ömurlu bır motora sahıp olursun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:04 ----------

[QUOTE=fatihriza123;2079095]bu motorda uzun yolu kaçla gidelim ki motoru yormasın ? uzun yol dediğim 40 km civarı..[/QUOTE arkadaş bu sana bağlı gaza gelıp yapıstıra yapıstıra gıdersen 50km olmadan motorun ınfılak eder.gazı 4/3 oranında cevırerek 70km sabıt hızla 100km 2 molayla cok rahat gıdersın bu normal olanı ıstersen hıc dınlenmeden 200de gıdersın ama bu sefer motor üzülür. yani kardesım sen onu uzmedıkce oda seni üzmez.istedıgın yere ulaştırır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Alıntı fatihriza123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorda uzun yolu kaçla gidelim ki motoru yormasın ? uzun yol dediğim 40 km civarı..
    biz 2 2.5 saatlik yolu 90 100 km de gitmiştik şehirden köye motorun egzosu düşmüştü 150 Hs

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler