Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı cang00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D sağolun bilgiler için zaten bi servise yada herhangi bir motorcuya östericem kesinlikle almadan önce
    ben izmir buca dayım emrah_umut33@hotmail.com ekle motoru almadan önce bizim motorculara gösteririz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:58 ----------

Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka olarak bende bilmiyorum ama 15-45 yada 15-50 yağ koyucam
    yağ olarak CASTROL POWER 1 SCOOTER 4T 10W-40 MOTOSİKLET YAĞI bunu kullanabilirsiniz castrol 20/40 var bunuda kullanabilirsiniz ben ikisinide kullandım memnun kaldım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    az kaldı olacak :)
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben izmir buca dayım emrah_umut33@hotmail.com ekle motoru almadan önce bizim motorculara gösteririz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:58 ----------

yağ olarak CASTROL POWER 1 SCOOTER 4T 10W-40 MOTOSİKLET YAĞI bunu kullanabilirsiniz castrol 20/40 var bunuda kullanabilirsiniz ben ikisinide kullandım memnun kaldım
    tmm teşekkürler bucada nerde ? bide bu temmuzda ehliyet sınavı varmış direk gitsek yazılsak sınavamı alırlar yoksa önce dersmi görmek lazm ? temmuzdaki sınav olursa süper olur

Motosikleti
    tmm teşekkürler bucada nerde ? bide bu temmuzda ehliyet sınavı varmış direk gitsek yazılsak sınavamı alırlar yoksa önce dersmi görmek lazm ? temmuzdaki sınav olursa süper olur
    buca çamlıkulede oturuyom bizim dükkanda yeni açılan inceoğulları ekmek fırının karşısında pirsu....eğer dönemler kapanmamışsa temuz sınavına yetişirsin

Motosikleti
    eskiden hasan agaydı o inceoğlunun yeri değilmi

Motosikleti
    çok yerde fırınları var buca çevikbir meydanında

Motosikleti
    ben karıştırdım ya benm dediğim buca koopta kuruçeşme falan o tarafta

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:40 ----------

senin varmı tanıdık satan

yakıt çok fazla

slm arkadaşlar benim 151rs km de 20 kuruş yakıyo dizel araba gibi çok değilmi acaba yakıtı düşürmek için ne yapmalıyım servis baktı motorun ayarları iyi diyor

Motosikleti
    o kadar çokmu yakıyor :S

Motosikleti
    ben karıştırdım ya benm dediğim buca koopta kuruçeşme falan o tarafta

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:40 ----------

senin varmı tanıdık satan
    benim tanıdığım yok ama motora bakarız nasıl diye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:07 ----------

Alıntı joker34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar benim 151rs km de 20 kuruş yakıyo dizel araba gibi çok değilmi acaba yakıtı düşürmek için ne yapmalıyım servis baktı motorun ayarları iyi diyor
    bence servis yerine iyi bir motorcuya baktır motoru bitmiş makine bile bu kadar yakmaz yanlışın olmasın ? ben benzin 3,75 tl iken 8 tl'lik benzinle tabe 60 khm yi geçmeden izmir buca dan manisa merkeze gittim geldim en az 95 km yol oda 2 kişiydik

Motosikleti
    bizim dacia kmde yalan söylemiyorum 12-14 kuruş yakıyor :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:47 ----------

benim tanıdığım yok ama motora bakarız nasıl diye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:07 ----------

bence servis yerine iyi bir motorcuya baktır motoru bitmiş makine bile bu kadar yakmaz yanlışın olmasın ? ben benzin 3,75 tl iken 8 tl'lik benzinle tabe 60 khm yi geçmeden izmir buca dan manisa merkeze gittim geldim en az 95 km yol oda 2 kişiydik
    aradım motoruu pazartesi bakacaz inş biri yarın geliomuş demiş kapora veririm ayın 20sinde parayı veririm demiş plaka ruhsat tertemiz satanda lise 3 öğlenciymiş :S bende sabahçı sansa bak :( inş o kişi almaz p.tesi bakarız benim motora

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    bu egzozdan pof pof ses gelmesi varsa ne kdr zarar açarki başa sonra :S bide o dumanı nasıl çözecez beyazmı atacak araba alırken dikkat ettiğimiz gibi demi bide siyah duman atıyorsa oda tahmini ne kadar zarar açarki uzaklaş demişsin ya almıyalımmı alsakda sonra çokmu bela olur başa :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

babaha kolay gelsin aga sanada
    Biraz gec yazdim affedersin cang00.

Benim sana dedigim o duman gözle görukecek, yani motor mecburen carbondioxid atmasi lazim cunku benzin kullaniyor bunun rengi beyaz / gri arasinda denisir yani bundan korma. Ama egsozdan fark edilecek kadar siyah duman atiyorsa o motor allaha emanet. Onun piston, silindir hepsi ölmeye baslamis ve o motoru rektefiye yapman lazim olabilir bende ondan dedim sana kac o motordan diye

Simdi egsozdan pof pof'u sormussun. Motoru orta sehpaliga kaldir. Gazi kidem kidem cik, 2000-3000-4000devir gibi. Sonra motor normal hizina dussun, aniden gaz ver motora ozaman görursun motor pof pof yapiyormu diye. Ama adama birde sor, hava filtren temiz mi diye, temiz degilse motor pof pof yapar adamin gunahini almayalim.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    arkadaşlar dün motorun kayısı - debriyay balatasını - arka ve ön varyatörünü birde arka fren balatalarını yaptırdım MAŞALLAH ALLAHA şükür çok şahane oldu motor ve bunların hepsi 165 liraya oldu
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    bizim dacia kmde yalan söylemiyorum 12-14 kuruş yakıyor :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:47 ----------

aradım motoruu pazartesi bakacaz inş biri yarın geliomuş demiş kapora veririm ayın 20sinde parayı veririm demiş plaka ruhsat tertemiz satanda lise 3 öğlenciymiş :S bende sabahçı sansa bak :( inş o kişi almaz p.tesi bakarız benim motora
    Aga o adam bence senin canini cektirmek istemis kapora vs vs bunlari sadece motoru satmak icin söylemis gibi geliyor bana.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:56 ----------

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün motorun kayısı - debriyay balatasını - arka ve ön varyatörünü birde arka fren balatalarını yaptırdım MAŞALLAH ALLAHA şükür çok şahane oldu motor ve bunların hepsi 165 liraya oldu
    Simdi bir 30,000km daha yaptirirsin motora

Motosikleti
    inşallah yaptırırım
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    inşallah yaptırırım
    Abi göruyorsun aramiza yeni kisiler katiliyor, istersen sen bir Dikkat edilecek seyleri yazarmisin, ben hepsini bilmiyorum cunku.

Buna benzer

Yag -
    Shell / Castrol vs vs

Buji -
    NGK iridium gibi

Motosikleti
    sorsunlar ne soracaklarsa şimdi ne diyimki bende ona göre cevap vereyim daha iyi olurr

Motosikleti
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga o adam bence senin canini cektirmek istemis kapora vs vs bunlari sadece motoru satmak icin söylemis gibi geliyor bana.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:56 ----------
    inş öyledir t.madde ile bakıcaz allahın izni ile p.tesi bugün bzmkiler dedi pazar nereye baktırcanız kapalıdır heryer bakalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:39 ----------

sorsunlar ne soracaklarsa şimdi ne diyimki bende ona göre cevap vereyim daha iyi olurr
    150 hsyi kullanan daha çok görüoruz yollarda bnmde içmde 151rs aşkı depreşti aralarında gözle görülen yakıt güç vs farkı varmı acaba ? bide boşa atabiliozmu

Motosikleti
    inşallah yaptırırım
    paşa sen motoru satmıyonmu ya ? sahibinden de senin motorun ilanını gördüm...bu arada yağ konusunda ben yazdım ama kimse bakmamış herhal

Motosikleti
    arasındaki tek fark arka frenin disk olması rs nin hs nin kampana yakıt olarak 151 likler daha fazla yakıyor şahsen denedik güç olayı motoruna göre değişir bakımlı ve sorunu olmayan hangisiyse o güçlüdür aslında pek bir fark yok güç olayında takma kafana yani sonuçta 150 li lik bir motor hızıda belli gücüde motoru öle olup olmadık seye zorlama hem sana zarar hem motora boşa atma olayını yapman için iyice 15 ile 20 km arası boşa atabilirsin motor tabi bayır asağı hızlanınca iyice durmadan kesinlikle gaza basma boşta olan motor birden çeki aksamları devreye girince zarar görür aynı vites boşta iken vitese takarsın ya araba birden kasar kendini ve bağırır olay aynen böyle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:38 ----------

paşa sen motoru satmıyonmu ya ? sahibinden de senin motorun ilanını gördüm...bu arada yağ konusunda ben yazdım ama kimse bakmamış herhal

ölesine yazdım motorun parçalarını değiştirmeden önce tabi şimdi on numra oldu motor yeni aldığım zamandan hiç bir farkı yok şimdi satıyon mu diyecek olursan verirlerse iyi para satarım niye satmayım ki 1.250 mesela

Motosikleti
    arasındaki tek fark arka frenin disk olması rs nin hs nin kampana yakıt olarak 151 likler daha fazla yakıyor şahsen denedik güç olayı motoruna göre değişir bakımlı ve sorunu olmayan hangisiyse o güçlüdür aslında pek bir fark yok güç olayında takma kafana yani sonuçta 150 li lik bir motor hızıda belli gücüde motoru öle olup olmadık seye zorlama hem sana zarar hem motora boşa atma olayını yapman için iyice 15 ile 20 km arası boşa atabilirsin motor tabi bayır asağı hızlanınca iyice durmadan kesinlikle gaza basma boşta olan motor birden çeki aksamları devreye girince zarar görür aynı vites boşta iken vitese takarsın ya araba birden kasar kendini ve bağırır olay aynen böyle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:38 ----------

ölesine yazdım motorun parçalarını değiştirmeden önce tabi şimdi on numra oldu motor yeni aldığım zamandan hiç bir farkı yok şimdi satıyon mu diyecek olursan verirlerse iyi para satarım niye satmayım ki 1.250 mesela

bence onca masraf yapmışsın 1,250 verselerde satma satarsan pişman olursun....Bu arada kayış bando mu taktın ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler