Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    bujilerini değiştir yada temizle hava filtresini temizle biraz azalır geri kalansa normaldir motorun devri yüksekken gazı kestiğinde pistonde kalan yakıt ve havanın yanmadan dışa atımından kaynaklanıyo o ses
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mel-a-ku adlı üyeden alıntı

motorumun amortisor lerı cok sert. ne yapsam da bıraz daha yaylanır hale gelse? bugun motorla ılgılenıcem, herseyını kurcalıcam. yapıcam motoru yepisyeni

tekrar yollamak durumundayım , cvp alamadım.

outlawwanted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    arkadaşlar benim kuzen almayı düşünüyor ama gözünü korkutmuşlar araba kadar yakıyo demişler 1 papele 2. eli var bi yerde bi araştırayım dedim bazıları çok yakıyor doyorlar bu soruyu kullanan sormak en mantıklısı nedir tam rakamlar 100 km de ne kadar bu alet net bilgfi verirseniz sevinirim bende işin özünü öğrenip kuzene olayı anlatırım

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı outlawwanted adlı üyeden alıntı
    bazıları çok yakıyor doyorlar bu soruyu kullanan sormak en mantıklısı nedir tam rakamlar 100 km de ne kadar bu alet net bilgfi verirseniz sevinirim bende işin özünü öğrenip kuzene olayı anlatırım
    Merhaba arkadaşlar,benim son yakıt sarfiyatım:

depo doldurmadan birdahaki doldurmaya 164 km. aldığı benzin(süper) 12.55 ytl.
    bilginize....
    gaza gelme;kaza gelmesin

kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 100cup , mondial 151rs
    arkadaşlar benim 151rs em benzin akıtmaya baslamıs benzin tahliye hortumundan ne yapabilirim lütfen acil cevap
    Ölümde Var Ucundahttp://s3.bitefight.net/c.php?uid=67766

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    raptor abi o neon lar fiyat olarak uygun ama yolda giderken(çiftkişi falan) yere gelip kırılmasın?nasıl oluyor bi cevaplarsan sevinirim

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Ooooooo motorin abi hoşgeldinn nerelerdesin???

FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    beyler bendeki rmzey 100-105 gidiyordu..her benzin alısımda 4 gunde bir.hava filtresini temizliyordum cok pisti toz toprak vs..gecenlerde servise gittim orjinal bi tane sıfır aldım 15ytl normalmidir?su an 110 rahat yapmaya basladı.nasıl iş anlamadım
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

Motosikleti
    motorin hoş geldin yaw arayı fazla açma

neonu tan alta takmayacan orta sehpanın kapalı olduğu zaman bak tam üstünde kalın bi boru görecen bilek kadar var ona tuttur ben ööle yaptım çamur, taş falan da gelmiyo oraya

Alıntı Mel-a-ku adlı üyeden alıntı
    tekrar yollamak durumundayım , cvp alamadım.
    aslında motorun amortisörler gayet iyi bence kullandıkça açılıyo ama yayları deiştirmekten başka çare yok gibi ön içinse yağından bi ayar çekilebilir ama konuya tam hakim diilim...

blacklawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs
    Alıntı RAPTOR666 adlı üyeden alıntı
    aslında motorun amortisörler gayet iyi bence kullandıkça açılıyo ama yayları deiştirmekten başka çare yok gibi ön içinse yağından bi ayar çekilebilir ama konuya tam hakim diilim...
    ya gerçekten arkadaşlar benim motorunda arka amortisörler gayet iyi.fakat ön taraf çok titriyo,ve özellikle şehir içinde bu parke taşlarda felan iice rahatsızlık veriyor.bunun için napabilirs?

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı seyden bahsedıyoruz. bugun piaggio skipper kullandım. lastik ebadları falan aynı tahmınımce bizim rs 151 lerimizle. benim rs imi kullanırken buyuk bı enerji sarfedip, sanki maktapla taşı deliyormuş gibi geçtiğim yollardan, skipper TİTRETMEDEN geçti. ne yapılabılır. motorin abiyle bi konuşmamda , amortisorlerın yapısını ıncelemeyı dusunuyorum demıştı bana. acaba ne yaptı. çok acayip rahatsız oluyorum süspansiyonlarından.

bi diğer problemimde motorla yollardaki beyaz yavaşlama şeritlerinden falan geçerken , arkadan pat pat dıe bısey vuruyo, ses gelio. yanı depo ya bısey mı vuruyo, yoksa bı parça boşta duruyo da grenaja mı vuruyor anllayamadım. sınırımı bozuyor.

bu ıkı problemı halledersem motor guzel olucak. bide bu hava fıltresını nasıl temızlıyosunuz? ustu toz ıcındeydı. heralde içi de oyledır. bı yolunu bulup temızlemem gerekıyor. motor da bu aralar çok yaktı, hava alıyo karburator heralde bi yerinden. servise sokucam motoru.

+ motora xenon ampul takıcam, bakalım sonuç nasıl olucak, neon da dusunuyorum. motorda reel değişikliklere gidicem

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Slm olsun arkadaşlar yaklaşık 1,5 ay kadar mondial 150 zat sayfalarında zaman harcadıktan sonra iyiki o kadar parayı çöpe atmayıp RS almışım diyorum. RS'ciler arasında bende varım (Yeni yetme heyecanlı insan tipi ) aldığım model ne kadar yakar sorusu için için birsürü yorum var kimisi 85 kuruş kimisi 70 kimiside 54 kuruş gibi farklı rakamlarda, tabi kişilerin içindeki trafik canavarına göre değişir Ahh birde hızla ilgili atışanlar yokmu .. Benim motosikleti zımpirtosunu temizletirsem şu hıza çıkar 115 km'yi görürüm falan filan üf altında Racing varda hızla ilgili plan yapıyor arkadaşlar. Ne kendisini nede sevdiklerini düşünmüyor bu şahıslar. Ulaşım araçlarını olması gerektiği gibi kullanalım

scoozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wuxi Scoozy 150cc.
    Motorumu Sattım arkadaşlar,bıktım çünkü...
    servisinden ,ithalatçısından,gelmeyen parçalarından,üstümüzden bi türlü inmeyen bu devletten...
    wuxi scoozy , 2.350 ytl ye aldığım motorumu 1000 ytl ye sattım...

Motosikleti
    offf naptın sen yaa yazık etmişin

Eldar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Arkadaşlar bende iki gün önce rs 151 (siyah)imi aldım.Daha önce motor yokken forumu baştan sona okumuştum şimdi tekrar okumayı düşünüyorum.
    Herkeze slm

blacklawyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs
    hayırlı olsun kardeş,hoşgeldin

merhaba arkadaşlar foruma daha yeni katıldım. bende de 151 rs siyah renklisi var. alalı 3 ay oldu. oldukça memnunum. fakat ilk aldığımdı 120 giden alet şimdi 100 yapmıyo. servise götürdüğümde tüm bakımlarını yaptık nırmeldir diyor.

ha bu arada şu hava filtresi tam olarak nerede ve nasıl açılıyor. daha yeni olduğum için fazla kurcalamadım.

arkadaşlar bu çin motorlarının parçaları birbirine oluyormu bi bilginiz war mı ben rs151 in aynısından fosti marka motor almayı düşünüyorum fikirlerinizi yazarmısınız

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Alıntı çetropelle adlı üyeden alıntı
    merhaba arkadaşlar foruma daha yeni katıldım. bende de 151 rs siyah renklisi var. alalı 3 ay oldu. oldukça memnunum. fakat ilk aldığımdı 120 giden alet şimdi 100 yapmıyo. servise götürdüğümde tüm bakımlarını yaptık nırmeldir diyor.

ha bu arada şu hava filtresi tam olarak nerede ve nasıl açılıyor. daha yeni olduğum için fazla kurcalamadım.
    Bende aynı modeli daha dün aldım. Hava filtresini temiz benzinle silip kurulayarak yapıyorlar bunu sende yapabilirsin ama gerek yok ugraşma derim.
    ilk 500 km'de servise götürmen gerekiyor zaten o sırada yenisi takılacak sen uğraşma yani eğer zarar verirsen garanti kapsamından çıkarırsın motosikleti servisler çok kişilikli insanlar ya hepimiz biliyoruz

Alıntı crazy_946 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bu çin motorlarının parçaları birbirine oluyormu bi bilginiz war mı ben rs151 in aynısından fosti marka motor almayı düşünüyorum fikirlerinizi yazarmısınız

Evet modellerin çoğu aynı tasarım ve parçalardan oluşmakta tek fark bu çin mallarını türkiyeye getirip kendi isimlerini veren distribitörlüklerde çıkıyor. Bu alacağın motosikletin servis durumunu bir gözden geçir derim yani uğur mondialın bile bu kadar geniş bir kitlesi olmasına karşın sürücülerin türlü şikayetleri oluyor servisler hakkında. Yerinde olsam mondial'dan şaşmam en azından yaygın servis, işini yapan bir servis mutlaka vardır ve bulmak zor değildir

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    ya arkadaşlar benim motorun 415 kmde. ama bi türlü yokuş aşağı 95 i geçmiyo.bide ben lastiğin havasını biraz indirmiştim ama ondan o kadar harkeder mi yoksa teknik bi sorum bu var yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler