Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hurricane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun Zs150-19 Cruiser
    Herkese selam arkadaşlar siteye bayağıdır üyeyim ve ocak ayındada bende bir mondial 151 RS aldım. Ama şu sıralar keşke almasaydım diyorum. Neyse başıma gelenleri şöyle bir anlatayım. Motoru aldıktan yaklaşık bir ay sonra ( ki ocak fazla binemedim malum havalar ) yolda giderken motor birden boğulmaya başladı ve stop etti sonrasında çalıştır 50 metre git yine dursun ve yolda kalma olayı. Vede egzostun içinden bir ses geliyordu.
    Bir kamyonetin arkasında servise götürdüm usta çalıştırdı baktı karbüratör dedi, egzost içinde eğer yapabilirsem yaparım olmazsa değişecek dedi. Tamam dedim.
    Tam bir ay bekledim, ilk bakımıda gelmişti. Bakım sonunda egzost garantiden değişmişti. Sonrası Yağ değiştirme 15 YTL Aynadaki sinyalin değişimi 5 YTL Karbüratör temizliği 20 YTL Balatada 700 kmde bitti onuda değiştirdik 15 YTL ve beni en çok kızdıran 20 YTL işçilik.
    Sonrasında aldım motoru birinci gün aynı sorunu yine yaptı. Aldım götürdüm motoru bildiğim bi usta var. ( Garantin bitsin görüşürüz demişti. ) Bunun sorunu karbüratörden değil marş motorundanmı ne dedi tam aklıma gelmiyor. Birde direksiyonu tam çevirince stop ediyordu. Şase var dedi tamam yap dedim. Marş ile olan problemi pejonunkini taktı. 60 YTL ona verdim. Servise niyemi gitmedim? Bir ay daha beklerim diye....
    Neyse tam oldu dedim egzost manifottan koptu. Servise gittim bende kaynak yok kaynak olacak dedi. Gittimi 10 YTL daha. Motordan çok tamirine para harcadım. Tamam motorun tipi güzel. Usta şöyle demişti. Allah razı olsun bu motorları getirenden. O kendince haklı ne yapalım.
    Alalı iki buçuk ay oldu ve 800 kmdeyim. Kullanamadım doğru dürüst.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, nasıl gittiğindir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efsane09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 GÜMÜŞ MAVİ
    Alıntı nightmare_in_u adlı üyeden alıntı
    ya arkadaşlar B den A2 ye geçişte yok trafiğe, yok heyet raporuna, yok kursa, şuna buna ne kadar veriliyo ayrıntılı bilen var mı?

arkadasım B den A2 ye gecıs ıcın toplamda 120 kurs+10 dosya+25 sınav harcı+75 heyet raporu+50 trafık komısyon sınav harcı (dıreksıyon için)+52 harç (çıkarmak için)+30 trafık te yatırılan harç sonra bıttı. toplam 362 ytl. ye hem B hemde A2 ehlıyetı sahıp oluyorsunuz.

efsane09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 GÜMÜŞ MAVİ
    arkadaslar bu çalıştırma pedalını soksek ıhtıyac olunca taksak nasıl olur cunku arkaya bınen arkadas oraya basarsa dıslılerı sıyırıyor. bunu onlemek ıcın bu olabılırmı.....

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı mhakanhanci adlı üyeden alıntı
    evet genelde gaz verince geliyor dikkatlice inceledim balataların olduğu yerden geliyor servis egzost u söküp yaptı ama gene ses var ne yapayım arkadaşlar servis heralde anlamıyo bu iştenn

birde hani arkadan gıck gıck diye ses geliyor demiştim onu hallettim çalıştırma pedalını söküp biraz üste alınca ses gitti biliniz olsun.
    sanırım obendede oluyo ılk kalktıgında oluyo... 50 yi gecınce o ses gelmıyor veya motorun sesı bastırıyormudur nedır....onemlı bısı deıl o kafana takma sen..
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı Hurricane adlı üyeden alıntı
    Herkese selam arkadaşlar siteye bayağıdır üyeyim ve ocak ayındada bende bir mondial 151 RS aldım. Ama şu sıralar keşke almasaydım diyorum. Neyse başıma gelenleri şöyle bir anlatayım. Motoru aldıktan yaklaşık bir ay sonra ( ki ocak fazla binemedim malum havalar ) yolda giderken motor birden boğulmaya başladı ve stop etti sonrasında çalıştır 50 metre git yine dursun ve yolda kalma olayı. Vede egzostun içinden bir ses geliyordu.
    Bir kamyonetin arkasında servise götürdüm usta çalıştırdı baktı karbüratör dedi, egzost içinde eğer yapabilirsem yaparım olmazsa değişecek dedi. Tamam dedim.
    Tam bir ay bekledim, ilk bakımıda gelmişti. Bakım sonunda egzost garantiden değişmişti. Sonrası Yağ değiştirme 15 YTL Aynadaki sinyalin değişimi 5 YTL Karbüratör temizliği 20 YTL Balatada 700 kmde bitti onuda değiştirdik 15 YTL ve beni en çok kızdıran 20 YTL işçilik.
    Sonrasında aldım motoru birinci gün aynı sorunu yine yaptı. Aldım götürdüm motoru bildiğim bi usta var. ( Garantin bitsin görüşürüz demişti. ) Bunun sorunu karbüratörden değil marş motorundanmı ne dedi tam aklıma gelmiyor. Birde direksiyonu tam çevirince stop ediyordu. Şase var dedi tamam yap dedim. Marş ile olan problemi pejonunkini taktı. 60 YTL ona verdim. Servise niyemi gitmedim? Bir ay daha beklerim diye....
    Neyse tam oldu dedim egzost manifottan koptu. Servise gittim bende kaynak yok kaynak olacak dedi. Gittimi 10 YTL daha. Motordan çok tamirine para harcadım. Tamam motorun tipi güzel. Usta şöyle demişti. Allah razı olsun bu motorları getirenden. O kendince haklı ne yapalım.
    Alalı iki buçuk ay oldu ve 800 kmdeyim. Kullanamadım doğru dürüst.
    arkadasım adına senın uzuldum sanırım senın sansına bıraz sorunlu motor gelmıs... umarım bızım basımıza oyle bısey gelmez...
    Yeni yine yeniden

Hurricane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun Zs150-19 Cruiser
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    arkadasım adına senın uzuldum sanırım senın sansına bıraz sorunlu motor gelmıs... umarım bızım basımıza oyle bısey gelmez...
    Sağolasın, galiba ben şanssızım, dediğin gibi inşallah kimsenin başına gelmez. Bugünde hava yağmurlu şu havalar bi düzelmedi..
    Önemli olan nereye gittiğin değil, nasıl gittiğindir...

ben uzun zamandır bu topici izliyorum ve bende hiç sorun yok diyen görmedim
    bende bu motordan düşünüyorum ama korkmuyorda diilim gerçi tüm sorunları burada okudum ve alıralmaz ilke işim serviste bu sorunlu noktalara önceden müdahale ettirmek olacak yazın benim resimleride burada görebilirsiniz

BornToParty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    merhabalar bende 151 rs mi yeni aldım şu ana kadar çektiğim tek sorun vidaların hiç biri sağlam sıkılmamış aldığımın ikinci günü yolda giderken sağ aynam yerinden çıkıp düştü cidası doğru düzgün sıkılmamış vidayla beraber düştü birşey olmadı gerçi yerine taktık tekrar alan arkadaşlara uyarım alır almaz servise götürün ve vida somunları bir sıkmalarını rica edin allah korusun frenle ilgili bir yeri sıkmasalar ne olucak birde daha servise gidip soramadım cumartesi gidecem sizede sonucu yazarım ön tarafta gidonda bir boşluk var ve frene sert bastığımda tık edip oturuyor sanki yerine acaba yine bir somunmu sıkılmadı onu bilmiyorum motorda performans olarak beklediğimden ii çıktı diyebilirim rahatlıkla

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    Alıntı BornToParty adlı üyeden alıntı
    merhabalar bende 151 rs mi yeni aldım şu ana kadar çektiğim tek sorun vidaların hiç biri sağlam sıkılmamış aldığımın ikinci günü yolda giderken sağ aynam yerinden çıkıp düştü cidası doğru düzgün sıkılmamış vidayla beraber düştü birşey olmadı gerçi yerine taktık tekrar alan arkadaşlara uyarım alır almaz servise götürün ve vida somunları bir sıkmalarını rica edin allah korusun frenle ilgili bir yeri sıkmasalar ne olucak birde daha servise gidip soramadım cumartesi gidecem sizede sonucu yazarım ön tarafta gidonda bir boşluk var ve frene sert bastığımda tık edip oturuyor sanki yerine acaba yine bir somunmu sıkılmadı onu bilmiyorum motorda performans olarak beklediğimden ii çıktı diyebilirim rahatlıkla

o ses ben de de geliyor ama kafaya takmıyorum çünkü bu motorları bu kadar çok incelersen servisten çıkamazsın

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    arkadaşlar dün motora ses sistemi yaptım 2 tane kabin alıp torpidonun içine gömdüm kapalarını kapatıp tül gerdim üstüne.koltuk altı bagaja oto anfisi koydum.mp3 player ıma bagladım dehşet derecede güzel ve yiksek ses cıkıyo gören hasta kalıyo .çok mutluyummm

mhakanhanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 KIRMIZI
    Alıntı BornToParty adlı üyeden alıntı

arkadaşım o problem bende de vardı canını sıkma çok kolay bir şey ön tekerleğe giden kabloların birinde sert bir şey var o oynuyor sabit değil onu sabitlersen ses gider ok..
    [COLOR="Red"]MONDİAL RS 151[/COLOR]
    BİR MEZARCI OLSAYDIM SENİ TOPRAĞA DEĞİL KALBİME GÖMERDİM

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    arkadaşlar kabinlerin ve anfinin resimlerini yarın yollucam hepinizin görüşlerini bekliyorum

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    yollaaaaaa
    Yeni yine yeniden

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar bu motorun üzerinde bi hortum varya tahliye gibi bişi arka sol amertisörün altında duruyo ondan uzun yolda giderken hafif yağ atıyo bazen bu mnormalmi acaba fazlasınımı atıyo diyorum havalandırmadan ?

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadasım o kabloyu bılıyorum yanı hortumu ınce bısey degılmı ben ogun bı baktım yerınden cıkmıs o hemen motorun ustunde ne kablosuysa anlayamadım bılen varsa bı zahmet solesın o cıkıkken gıdmısım ben 4-5 km onun bı zararı olurmu
    Yeni yine yeniden

İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    LASTROMANTIC: aynen dediğin gibi. motor ısındıkca, yağ da sıvılasiyor motorda fazlasını ordan tam bizim cantlara atıyor. tazlikli su ile yikarsan (ki tavsiye edilmiyor) tam o plastik hortumun ucuna tutmaz isen iyi edersin
    Bu ara diyer arkadaşlarin "arkadan ses geliyor" derdini de bende paylaşıyorum, (500 kmde )dert aynı sebebi başka, benim soll amortisör deki yay dann geliyor. böylece ücüncü bir ses kaynaği . caresinin ne olduğunu da yazarım insallah.

İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    Lastik cıkarsa dert deyil kısa bir süre icin, yag cıkması icin fazla sıkıştırılmıyor zaten, ama kopuk veya tıkalı olması sagliksiz.

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    ordan yağ atması arka diskleri kaydırıyo ama diskler yağlanınca arka fren hiç tutmuyo bu sefer yağ atınca acaip bi durum sözkonusu toplanacak bu motorlar adam olacakta biz görürmüyüz ömrümüz yeteermi bilmiyom işte

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ewet o kablo dısk frene doru gıdıoooooduuuuuu saolun arkadaslar anladım sımdııı
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    okan kardeş sende amma motora binermişin ha

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler