Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    hayırlı olsun güzel güzel ...

anlamayacak bişey rs ler bereketli motor cepte ne kadar varsa

fulllenebiliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ya arkadaşlar benim rs çok yakıyor. hava filtresi yeni buji yeni,subap ayarı iyi ama buna rağmen çok yakıyo. yardımcı olursanız sevinirim. km ye 15 ykr yakıyo....

merhaba arkadaşlar benzini hangi cins almalıyım 95 mi 97 oktanmı cevap verirseniz sevinirim

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    selamın aleyküm millet nasılsınız ? ben yeni iyleştim tamamen...bayramın üçüncü gecesi kaza yaptık motoru teyze oğlu kullanıyodu çevre yolundan eve geliyoduk otobanın çıkışında sağa doğru keskin viraj var teyze oğluna yavaş yavaş diye bağırdım beni duymamış o viraja 50 khm hızla girilmesi gerekiyo benim teyze oğlu 100 khm hızla girmeye çalıstı bizi bariyerlere soktu resmen ALLAH korudu sol kolumda 5 dikiş vardı sol elimde 3 dikiş vardı sol dizimde hafiften parçalandı sekerek yürüyodum ondan evde istirat ettim teyze oğluna hiç bişey olmadı ufak tefek sırıklarla atlattı...siz siz olun motorunuzun huyunu suyunu bilmeyen insana vermeyin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:36 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:34 PM ----------

Alıntı emre74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benzini hangi cins almalıyım 95 mi 97 oktanmı cevap verirseniz sevinirim
    işin acele olursa 97 lik al yanma oranı daha yüksek azda olsa performansı etkiliyo bazıları devamlı 97 kullanın motor ömrünü uzatıyo diyo ama onda benim tam bilgim yok

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Bizim motorların sıkıstırma orani 97oktan benzini gerektirmiyor ama istersen kullanabilirsin, daha yuksek oktanli benzin daha gec patlama yapiyor ve o tur benzin sadece yuksek oktanli araba/motorsiklet motorlarinda buyuk fayda/avantaj gösteriyor.

Daha yuksek oktanli benzinler motorun ömrunu uzatırmı bilmiyorum ama motorun icini temizliyor, Shell bunu V-power benzini ile kanıtladı

Daha yuksek oktan = Erken ateslemeyi önluyor.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    yüksek oktan almayın motorlar yüksek devirlerde çalışığı için arabalara oranla daha yüksek sıcaklıklarda çalışırılar oktan da yükselince bu tempo dahada artar gereksiz dir...95 alın

km de 15 kr yakan arkadaşım hava ayarı yapıldımı? rölantin nasıl? yağı enson kaç binde değişti? dediklerim yapıldıysa km de 10 krş civarı olması gerek normalin...

yardımlarınız için tşk ederim arkadaşlar

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    10 gün önce bende servisten 2x balata ve 1x disk değiştirttim.arka diskim yamuktu ve fren yaparken çok kötü sallıyordu motoru.ilk başta 50 lira maliyet dediler güç bela fabrikaya gönderdik parçaları bu gün yarın haber gelicek.zıınnık vermeye niyetim yok...
    hep fabrikasyon hatası, aldığımdan beri olan bi sorundu

böyle sorunlarda peşini bırakmayın arkadaşın da dediği gibi şikayetvar.com etkili bir site, nazilli fab. da arayabilirsiniz.

hakkınızı arayın
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

gursus ,arkadaşım bunun rolantisi kaçta olması lazım.. yağı yeni değiştirdim ama hala çok yakıyor.aceba kayış eskidi de ondanmı? 1 lt benzinle ancak 20 km yapabiliyorum. ve 60kmh hızı geçmiyorum. açıkcası servisede götürdüm bu gayet normal ,bu motorlar böyle yakar dediler. aklıma başka bişey gelmiyor. daha önceleri 1 lt benzinle 35 km yapıyordum hatta bunu denedim. depoyu tamamen boşalttım ve 1 lt benzin koydum ve km yi bi kenara yazdım. ve sonuç 35 km idi. ama şimdi yakıtı içiyor... yardımcı olursanız sevinirim... mesajlarınızı bekliyorum...saygılarımla

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı filedelpha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gursus ,arkadaşım bunun rolantisi kaçta olması lazım.. yağı yeni değiştirdim ama hala çok yakıyor.aceba kayış eskidi de ondanmı? 1 lt benzinle ancak 20 km yapabiliyorum. ve 60kmh hızı geçmiyorum. açıkcası servisede götürdüm bu gayet normal ,bu motorlar böyle yakar dediler. aklıma başka bişey gelmiyor. daha önceleri 1 lt benzinle 35 km yapıyordum hatta bunu denedim. depoyu tamamen boşalttım ve 1 lt benzin koydum ve km yi bi kenara yazdım. ve sonuç 35 km idi. ama şimdi yakıtı içiyor... yardımcı olursanız sevinirim... mesajlarınızı bekliyorum...saygılarımla
    Rölanti ayari benimkinin 1000-1100rpm arasinda, ustaya sordum dusuk degilmi diye oda bu ideal dedi bende birsey demedim.

Benim motor 1lt benzin (95) ile ortalama 40km yapiyor ama ozaman, dur-kalk az yapacaksin, motoru inciltmeyeceksin, kayisin pek faydasi olurmu bilmiyorum.

Motosikleti
    selamınaleyküm nette dolaşırken motosiklet yedek parçası satan bi site buldum fiyatlar bana göre servisteki fiyatların çok altında ırmak pazarı.com sitenin adresi bi çok ürün model de var inş. işinize yarar

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Arkadaşlar,
    Gençler,
    Ben acele motorsiklet elbisesi alacağım en uygun ve en kaliteli nerededir.?
    Yardımlarınız??

walla kullanmayı bilen motorcu 151 rs yi kullanır dökemeden bende var çok iyi ayrıca bakarsan bağ bakmassan pert olur

merhaba arkadaşlar bende 151 rs var kış nedeniyle mayıs ayına kadar binemeyeğim bu süre zarfında yaplılacak bir işlem varmı.yağı benzini içinde kalacakmı yardımcı olurmusunuz

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    İstanbul, Pendik, Kartal, Maltepe'de oturan 151 rs kullanıcıları olarak bu bölümde tanışıp buluşalım. Ben Kartal Atalar'da oturuyorum. Hafta sonları sahil yolunda buluşur sorunlarımızı paylaşır birbirimize yardımcı oluruz. Lütfen bunu gerçekleştirelim, o zaman motor dostluğunu daha iyi anlayacağız. Tüm 151 rs cilere selamlar.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    vlkemr : Bu konuda teknik bölümde tartışma açmıştım.. Bende Mondial servisine sordum.
    Sadece aküyü çıkar, eve koy.. Motorun üstünü branda ile ört.. Birde lastiklerin yerle temasını teker altlarına tahta takoz koyarak kes...işte o kadar....

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Arkadaşlar,sarı kızım satılıktır..

http://www.sahibinden.com/dr_muhendi...XQQdisplayitem

İlgilenenlere Kaçırmayın...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

mondial 151 rs 1 yıl sonra ne olur

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı motorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat olarak mı..? Hemen satılır valla.. en kısa zamanda..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Alıntı motorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-154.html

böyle benim makine gibi tertemiz kalır isterse 5 yıl geçsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler