Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 151 rs
    istanbul sarıyer de veya cevresinde tavsiye edeceğiniz tamirci varmın ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 151 rs
    ya arkadaşlar benim 151 rs ye nazar değdi :( marş basmıyo ama ayaklık la çok rahat çalışıyor.Bundan bi kaç gün öncede marş ve gaz basıyodu ama motor çalışmıyodu buji başlığı ve kablosu değişti ertesi gün yine çalışmadı şimdide bu sorun var :( yardımcı olabilecek arakdaşlar varsa seviirim.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bu oldukça yararlı fakat bu yaz gününde ben pek yapmıyorum kışın faydası oluyor...
    Sıcak havalarda yağ daha akışkan olacağından yağ kartere dolar yani her koşulda ayak marşıyla yağlanmayı çalıştırmadan yapmak faydalı olur. Motorun ömrü uzun olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:36 PM ----------

Alıntı runoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar benim 151 rs ye nazar değdi :( marş basmıyo ama ayaklık la çok rahat çalışıyor.Bundan bi kaç gün öncede marş ve gaz basıyodu ama motor çalışmıyodu buji başlığı ve kablosu değişti ertesi gün yine çalışmadı şimdide bu sorun var :( yardımcı olabilecek arakdaşlar varsa seviirim.
    İlk önce akünün durumuna bakmak lazım. Akünüzü kontrol ettiriniz. Buji veya başlığı sebep olsa ayak marşıylanda çalışmaz.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı runoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saçma gelebilir belki ama fren müşürün calısıyormu??

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    kayışın değişme zamanı geldi kavramayı sökmek için kolay bir yol yok mu yahu kayışı aldım 15 tl ye tamirci isticek takmak için 25 tl yazıkk...

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Merhaba arkadaslar, eher ben motorun bujisini denistirmek istersem hangi ayarda olacak? En iyi buji NGK ?

Ben birde motoruma acik hava filtresi takmak istiyorum, o hava filtresinin agizi kac mm olacak ?

Ben birde motoru bir sonraki yila kadar calistiramiyacagim cunku Isvec'e dönme zamani geldi :(, motoru seneye calistirirken yapmam gereken bazi seyler varmi daha kolay calismasi icin ?

Sizce 150 Hs mi 151 Rs mi yeni alcağım için soruyorum yorumlarınızı bekliyorum...

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı dreamboy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce 150 Hs mi 151 Rs mi yeni alcağım için soruyorum yorumlarınızı bekliyorum...
    rs arka fren disk iki kisi de daha iii tutuyo bakarsan anlayana baktırırsan ufak tefek sorunlar harıcınde sorun yasamazsın yolda kalmazsın yani simdiden hayırlı olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:43 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:42 AM ----------

kayışın değişme zamanı geldi kavramayı sökmek için kolay bir yol yok mu yahu kayışı aldım 15 tl ye tamirci isticek takmak için 25 tl yazıkk...
    ne marka kayıs aldın ? kac km desin

mondıal 151 rs

merhaba arkadaslar bende 1 senedir 151 rs kullanıcısıyım uzun yollara gittim motor ısınınca motoru tutamassın cok seri olur düz yolda 120 yapıyor motor cok güzel acıldı yokus asa 135 gördm birde km düşük gösteriyor rs ler kullanıcılar bilir.. herese tafsiye ederım yakıta gelınce km de 65-70 kurusa indi uzun yol yapdıkca motor hem kendını topluyor hem motorda acılma daha seri oluyor suan 9800 km de mavi resımleri en kısa zaman da eklıycem belasız kazasız binişler ..

ghostriderrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MASH 150 BEYAZ
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangı yagı kullanıyosunuz ?
    mondialin servisteki yağından aldım

Motosikleti
    Alıntı ghostriderrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialin servisteki yağından aldım
    tamam saol kazasız belasız

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı free_emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende 1 senedir 151 rs kullanıcısıyım uzun yollara gittim motor ısınınca motoru tutamassın cok seri olur düz yolda 120 yapıyor motor cok güzel acıldı yokus asa 135 gördm birde km düşük gösteriyor rs ler kullanıcılar bilir.. herese tafsiye ederım yakıta gelınce km de 65-70 kurusa indi uzun yol yapdıkca motor hem kendını topluyor hem motorda acılma daha seri oluyor suan 9800 km de mavi resımleri en kısa zaman da eklıycem belasız kazasız binişler ..
    hoşgeldin dostum kesinlikle tespitlerin yerinde motor ısındıktan sonra çok güzel açılıyor serileşiyor bu en sevdiğim yanı ben düzde iki kişi 120 gördüm yokuş aşşağı 2 kişi 125 i geçtiydi ama fazla basamadım.

hoşgeldin dostum kesinlikle tespitlerin yerinde motor ısındıktan sonra çok güzel açılıyor serileşiyor bu en sevdiğim yanı ben düzde iki kişi 120 gördüm yokuş aşşağı 2 kişi 125 i geçtiydi ama fazla basamadım.
    EWET ABİ BUGUN GNE UZUN YOLDAN GELDIM DÜZ YOLDA ASVALT GÜZELDİ 100 KM DE SEYRETDİ YOLLR KÖTÜLESİNCE 90 INDI 2 KİŞİYDİM AMA COK GÜZEL PERFORMANS WERİYOR kastamonuluyuum benum rs mı gecen rs yok suanda kırmızı ısıklarda hep kapısmalar olur 2. kırmızı ısğa gelınce adam gelır motora ozel biseymı yapdırdın dedikler olr.birde bu sefer gittğim yerde 5 kişi bin mek gerekdi 5 kişi bindik :d 15 km öle gitik sonra bırakdım arkadasları motor da acayip cekıs değişdi benım motorum zorladkcaperformans artıyor yokusları 5 kişi banamısın demıyor sankı 2 kişi:D yoldan geldım we mmotor yatıyor yenı üye oldugum ıcın resımlerı nasıl atıcagımı bılmıyorum motorum görmenızı ısterım

Motosikleti
    Alıntı free_emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster

EWET ABİ BUGUN GNE UZUN YOLDAN GELDIM DÜZ YOLDA ASVALT GÜZELDİ 100 KM DE SEYRETDİ YOLLR KÖTÜLESİNCE 90 INDI 2 KİŞİYDİM AMA COK GÜZEL PERFORMANS WERİYOR kastamonuluyuum benum rs mı gecen rs yok suanda kırmızı ısıklarda hep kapısmalar olur 2. kırmızı ısğa gelınce adam gelır motora ozel biseymı yapdırdın dedikler olr.birde bu sefer gittğim yerde 5 kişi bin mek gerekdi 5 kişi bindik :d 15 km öle gitik sonra bırakdım arkadasları motor da acayip cekıs değişdi benım motorum zorladkcaperformans artıyor yokusları 5 kişi banamısın demıyor sankı 2 kişi:D yoldan geldım we mmotor yatıyor yenı üye oldugum ıcın resımlerı nasıl atıcagımı bılmıyorum motorum görmenızı ısterım
    rs ler ole ben hıc hs kullanmadım ondan hs ye bısey dıemem ama rs senın cekısı mukemmel sole dıyım ıkı farklı motor tekı pejo tekı mobıs ıkısının kapısmasında mobıs yener gıttıkce acılıo bu rs lerde oyle bısey gıttıkce acılıo resım konusunda bende yuklıyemıom taylan arkadasımız yukledı benım motorun resımlerını NNOOSS adıyla kayıtlı arkadaslar yardımcı olsun sana

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs ler ole ben hıc hs kullanmadım ondan hs ye bısey dıemem ama rs senın cekısı mukemmel sole dıyım ıkı farklı motor tekı pejo tekı mobıs ıkısının kapısmasında mobıs yener gıttıkce acılıo bu rs lerde oyle bısey gıttıkce acılıo resım konusunda bende yuklıyemıom taylan arkadasımız yukledı benım motorun resımlerını NNOOSS adıyla kayıtlı arkadaslar yardımcı olsun sana
    resımler nerden konuluyor arkadaslar bugun motorun muaynesini yaptırmaya giderken kucuk kaza gecırdım 2 arabanın yanından makasa girmısdım aynamI aldı gitti şahin ayna aldık bitane sonra muayne:D kcucuk tatsız kaza oldu ayna cızılmısdı ii oldu nasip bölems:D RESIMLERİ NERDEN KOYULCAGIINI SÖLERSENZ EKLICEM ARKADASLAR

Motosikleti
    mondial
    SELAM ARKADAŞLAR SİTENİZE YENİ ÜYE OLDUM ...
    BENİM SORUM ŞU ...!
    GERÇİ SİZ RS KULLANICISISINZ ..!
    BENİM SORUM ACABA 151 RS Mİ YOKSA 150 HS Mİ ..?
    BİRDE ÖNERECEGİNİZ MOTORUN NEDEN ÖNERDİGİNİZİ YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ..!
    ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

Motosikleti
    Alıntı dejavu1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENİM SORUM ŞU ...!
    ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER
    RS ARKA FREN DİSK KAMPANADAN DAHA İYİ

Motosikleti
    fiem korna yani ferrari kornasının sesını nasıl incelte biliriz ?

kardeşim şöyle ki rs 151 çıktığı zaman ilk sevda tutulucuları olarak 0 bi motorun aşkıyla severek aldımm benim 2. motorum. vitesliden buna geçmek 250 den 150 ye binmek sürüş olarak güzel.. 9700 km yaptım ben onu üzmedim o da beni üzmedii bakarsan bakıtır.. ilgilenirsen akar.. ha gaz salla ho şu kadar
    ha bu kadar vuruyoo yarın elinde patlarrr. yavaş ve devrinden akar gider...
    hs mi rs mi.. de hs de arka kanpanalı. bunlar disk kaliperli 3 arka 1,5 ön ayarında sıkınca güvenli ve düzgün bir duruş yapı yorsun. mükemmel bence..
    fakat arkadaşlarr ben yine vitesli sevda zamanlarımı özlemekten cbf de takıldım kaldım bende artık yüksek teker duruş açısı ve bacak arası tutma olayı
    yüksek olması.. felan ..
    çok hoşuma gidiyorr fakatt artık zamanı geldii diyorum.

satmayı yada takas yapmayı düşünüyorumm. biraz arka tekerde cant da
    kasis nedeniyle hafir ses olmaya başladı içime yatmadı değiştiricem inşaallah. cantı babuçları vaktim olduğunda servis problem olmaz. çok değil eğrilik dedi fakat bakıcaz duruma.. garaj -da rodajına uydum muayene-sigorta-vergi hepsi yaptırdım
    temmuz-2009... ilgilenen arkadaşlarıma kırmızı -bagaj safebet. brandası
    vericem. ilgilenen kardeşlerime duyrulur.. 1400 tl..
    selamlarr

Alıntı dejavu1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENİM SORUM ŞU ...!
    ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

arkadasım rs en güzelli disk olmasından ööte cok süper ve kendıne bakıtıyo cok güzel motor mavisini öneririm gidişi cok güzel suan 10.100 km de cok güzel rs öneririm arkdasım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler