Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    By CaPTaiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151 RS
    Siyah sticker çok yakışmış dostum tebrik ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efsane09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 GÜMÜŞ MAVİ
    enıskardesım motorun harıka olmus.

Motosikleti
    ya arkadaslar sıze bırsey sorcam bızım buralarda aynı otoban gıbı guzel yollar var o yolda baya gıttım geldım ve tam hız yapılabılecek genıs ve sakın oluyor genelde. ben orda bır kac kere son gaz gıttım ama 100 den yukarı mıh demıyor benım makına ustelık 715 km.de gözüm gibi bakıyorum heryerıne ama sakarlıkmı dıyeyım sans mı dıyeyım bılmıyorum baska rs ler var burda onlarla aynı yolda gıdıyoruz adamlar benı gecıyor.tabı benım gayem hız yapmak değil. ama ıste aynı model motorlar nasıl oluyorda hız farklılıkları gosterıyor anlamadım. benımkındede aynı perfosmansı alabılmek ıcın ne yapmam gereklı yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tşk. ederim ıyı akşamlar. ayrıca bende motorun resımlerını yayınlayacam nasıl eklıyoruz sıteye resımlerı onu bılmıyorum.

Motosikleti
    tamam nerden oldugunu buldum arkadaslar yarın eklıycem resımlerı

FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    enis arkadasım ferhat_oz10@hotmail.com benim cvp weremedim sana dısardaydım kusura bakma benı ekle listene
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Alıntı By CaPTaiN adlı üyeden alıntı
    Siyah sticker çok yakışmış dostum tebrik ederim
    teşekkür ederim

Motosikleti
    enıs kardesım motor harıka sıyah bantlar yakısmıs ama mos yazılarını yapıstırmasan daha ıyı gozukur.
    ayrıca benım sorum hakkında bılgın varmı??????????????????

Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Alıntı efsane09 adlı üyeden alıntı
    enıs kardesım motor harıka sıyah bantlar yakısmıs ama mos yazılarını yapıstırmasan daha ıyı gozukur.
    ayrıca benım sorum hakkında bılgın varmı??????????????????
    o nos etiketlerini yapıstırmamın sebebi sol taraftan ufak bir kırık var motor düşmüstü onu kapatmak için yapıştırdım.soruna gelince.motoru ilk aldıgın zaman 500 km ye gelene kadar kullanıs seklin cok onemli bu surede benim fikrim tabiki bunlar motoru tatlı tatlı dinlendirip yüklenceksin.ben bunun için her aksam göztepeden cıkıp karsıyakaya kadar cok yavas gidip dönerken yapabildigim kadar hız yaptım.tabi hep son gaz değil arada dinlendirerek.

Ares-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

rs hzı ile ilgili

yukarıd abır arkadasımzı rs modeller arasında hız farklılıkları olurmu demiş cok buyuk fark olacagını zannewtmıyorum ama bildiğim kadarıyla motorun karburatorunde ayar yaptırıp bıraz dah ahız yapılmasını saglıyabılıyorlar sneın gorduklerın bu gıb ayarlar yapmıs olabılır ayrıca 444 gibi yag kullanıyomsuun bunlarda etken olabılır bırde fıltredekı sunger olayı baya onemlıymıs cekiş için

Bilgi niteliğinde

arkadaslar bu arada forumu okurken aklıma geldı bılınmesı gerekenler motoru ilk aldıgınızda vidalarını falan kontrol etmek gerekıyor dıyolar yenı motor alan arkadaslar elınıze bı 10 12 anahtar alıp yatıın motorun altına dısarda gorunen butun cıvataları kendınız sıkın bunun ıcın servıse gıdıp ucret falan odemenız gerekmez bızım arkadasın egzoz sallanmaya basladı baktık bır ıkı cıvata dusmus baızlerıde sllanıyor aynılarını bulup tuturduk eskısınden dah aıyı oldu ayrı bır dipnot daha motorun altına yattıgınızda egzoz borusunu goreceksınız boylu bıoyunca bu boru zamanla asınıp delınebılıyor bunuda ılk aldıgınızda dogalgaz borularına sarılan amyant bantlar var bunlardan sararsanız egzozun omrunu uzatmıs olursunuz cunku sıcak la bırlıkte suya ve camura en cok mahruz kalan bolge orası bılgınıze.....

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    max. hızı düşük olan arkadaşlar bi süre sürünce disklere bakın el değmicek kadar ısınıyosa balatalar geri salmıyodur servise gösterin benimkide önceden basmıyodu 100 ü zor geçerdi şimdi 110 çok raha t basıyo yol olsa daha basar
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

balata

raptor arkadasımızın dedıgı dogru bızede olmustu on taraftaki dıske dokunan ıkı balatadan bıtanesı daha cok erımıs tı buda ayar bozuklugundna dolayısıylşa hızı kesıyor boyle sorunu olanlar servıse baktırsınlar

Motosikleti
    tşk. arkadaslar bu dediğiniz balata olayı herhalde benım motorun hızını kesıyordu. servis bugun on dısktekı balataları değiştirdi yenısıyle yaylar ayırmıyormu ne dedı ama ben pek anlamadım değiştirdikten sonrada hızlı gıtmedım bılmıyorum yarın deneyelım bakalım gercekten sorun ordanmı kaynaklanıyormus. aynı sey arka fren ıçın de gecerlı olabılırmı acaba. ama arka fren de oyle bır sorun olsa benım rolentı ayarı yuksek 3000 devıre kadar cıkıyor calıstırınca. ve tekerlek kendı kendıne donmeye baslıyor aynı sey arka tekerleklerde yok galıba. ayrıca arkadaslar ben alarm taktırdım uzaktanda çalışmasını sağlıyor gercekten cok guzel bır sey. ben uzaktayken bı calıştırıyorum herkes hayret edıyor. kım çalıştırdı bunu dıye hadı hoscakalın arkadaslar.

Motosikleti
    goruslerınızı beklıyorum arkadaslar

Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    efsane09 arkadasım sorunun umarım çözülmüştür.uzaktan calıstırma olayı pek güvenli değil.elektrik sisteminde sorun cıkarıyomus ve bundan dolayı olan arızalar garantiye girmiyomus.125 liklerde alarm ve uzaktan kumanda modulu var.onları bile söküyolar.ama alarm güzel.gerçi adam aküyü sökse iş biter güle güle kullan

Motosikleti
    senin kumandanın frekansında başka bir kuman da daha olsa senin gibi çalıştırabilir motorunu ki bu aldığın alarm eğer çin malı falansa bu da mümkün

Motosikleti
    arkadaslar artık uzaktan calıstırmıyorum arıza olabılır elektrık sıstemınde. yok alarm turk malı made ın turkey yazıyor valla. eger bızım turkler akıllı adamlar ya çin malına made ın turkey yazmadıysa turk herhalde.

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Mahalede yan komşumda kırmızı aldı
    kim görse hasta oluyor bu rs ler çok yakışıklı makineler
    birde bün parçacıdan 2 adet cam siyorta alıp bagaja attım arkadaşlar sizde alın dağda bayırda sigürta atar üş kuruş için rezil olmayın
    sigorta yeri akünün artısından çıkan kablo üzerinde bilginize.

Motosikleti
    yaw çok zorda kalsan sigortanın ik, ucunu birbirne takarsın idare eder seni parçacıya kadar

Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    bugun alışveriş yaparken ısıklı sibop kapağı gördüm ikitane olarak satılıyo aldım hemen.motora taktım karanlıkta hareket ederiken yanıp sönüyo akşam çıkıp denicem bakalın nasıl durcak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler