Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Alıntı Team 106 GTI adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar benim RS nin yeni hali . Bikaç değişiklik yaptım .Sizce nasıl olmuş yorumlarınız bekliyorum

Bide ilerde farlara çakar yapmayı düşünüyorum ama nası takabiliriz bilmiyorum.Uyarmı acaba Aramızda çakar takan varsa yardımcı olsun
    Kardeş çok yakışmış eline sağlık
    zaten RS nin özeliği yarış motoru tipinde olması
    bende birkaç şey yapıştırıp beğişik bir hava vermeyi düşünüyorum.
    Güle güle kullan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İntercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD ve 151 RS
    Arkadaslar,
    hepimiz sadece hızdan bahsediyoruz, sürat güzel bir olay fakat bunu kontrol etmek ve hizli bir sekilde frenleyip durmak hayati bir olay. hem enisin cevabindan hemde captanin sorusundan anladigim kadar bu konuda gercekten bilgi sahibi olan arkadaslar az. madem hepimizin bilgisayari ve internet baglantisi var lütfen güvenli sürüs ve fren tekniklari hakkinda bilgilenelim! bu bizi ve baskalarin hayatini kurtarabilecegini de unutmayalim.
    motor la fren yapmak, viraja girmek cok farklidir.... onun icin sürat denemeli yanisira daha özenle firen denemeli yapmanizi öneririm.

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    arkadaslar ben bişiy merak ettim.151 rs ile 130 kg 2 kişi bi bayiri rahat cikabilirmiyiz????bide benim oturdugum yerde 4-5 tane mondial servisi var.biri en eskisi mondiali ilk getirenlerden servisi iyi die duydum biride servisinde genc elemanlari falan calistiriyo sizce motoru alirken nerden alayim.
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Merhaba arkadaşlar,,
    Ben forumunuzu uzun zamandır takip ediyorum ama kayıt olmamıştım çünkü motorum yoktu ama artık motor almaya karar verdim ve foruma üye oldum benide bu güzel muhabbetlerinize katarsanız sevinirim.
    Alacağım motor mondial 150rs sizce iyi yapmışmıyım..
    saygılar...

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Alıntı İntercom adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar,
    hepimiz sadece hızdan bahsediyoruz, sürat güzel bir olay fakat bunu kontrol etmek ve hizli bir sekilde frenleyip durmak hayati bir olay. hem enisin cevabindan hemde captanin sorusundan anladigim kadar bu konuda gercekten bilgi sahibi olan arkadaslar az. madem hepimizin bilgisayari ve internet baglantisi var lütfen güvenli sürüs ve fren tekniklari hakkinda bilgilenelim! bu bizi ve baskalarin hayatini kurtarabilecegini de unutmayalim.
    motor la fren yapmak, viraja girmek cok farklidir.... onun icin sürat denemeli yanisira daha özenle firen denemeli yapmanizi öneririm.
    arkadasım sen galiba benim yazdıgım yazılara taktın fren le virajın ne alakası var demissin benim anlatmak istedigim fren nerde gerekli olur bu belli değildir virajdada önünde bir araç olursa fren sıkman gerekebilir bu durumda ön frene agırlık verip cok sıkarsan motor altından kayar gider.en önemlisi arkada yuklenip onu cok sıkmamaktır.bu benim düşüncem.sen farklı düşünebilirsin ama kimseyi bilgisizlikle suclayamazsın....

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    team106gtı motorun yesıl farı guzel olmus ama yazıları yazmana gerek yoktu bence yapacaksan eger ben polis durdurur dıye korktugum ıcın yapamıyorum tekerlegıne ısık tak bıde motorun altına neon ışık herkesın gozu uzerınde olur..
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    motorin nerde hıc gozukmuo bıde hatırlatmak ıstedım bu sıte bos laf konusmak için kurulmadı...bırbırımızle sevıyelı konusalım...
    Yeni yine yeniden

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    harbiden okan4037 arkadasın dedigi gibi motorin yok nerelerdesin motorinnn işler yogun galiba artık eskisi gibi vakit ayıramıyosun.

efsane09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 GÜMÜŞ MAVİ
    arkadaslar benım motorun on dıskınden yolda gıderken ses gelıyordu. ve servıse goturdum dıskın arızalı oldugu cıktı ve servıs parcayı sıparıs ettı. valla ıyıkı 600 km kadar bır tehlıke yaratmadı. arkadaslar dısk sureklı surtuyormus sızlerde kontrol edın eger ses gelıyorsa kesın bır sey vardır bıde on fırenı sıkınca dıreksıyon gıdonundan ses gelıyor. bu konu hakkında bılgılendırırsenız sevınırım. ıyı akşamlar tum arkadaslara.

Motosikleti
    arkadaslar merak ettım 1000 km bakımında servıse gıdenler varmı. ve ne kadar ucret alıyorlar bunlar sadece yag parasımı alıyor yoksa ıscılıkdemı alıyorlar anlayamadım dogrusu yag taş patlasa 15 ytl. ama neden 30-40 ytl arası alıyorlar. yoksa baska bır seyler dahamı değiştiriyorlar. servıse gıtmesekte bu yagı kendımız alıp koysak nasıl olur. goruslerı olan akradaslar yardımcı olsun.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı efsane09 adlı üyeden alıntı
    arkadaslar benım motorun on dıskınden yolda gıderken ses gelıyordu. ve servıse goturdum dıskın arızalı oldugu cıktı ve servıs parcayı sıparıs ettı. valla ıyıkı 600 km kadar bır tehlıke yaratmadı. arkadaslar dısk sureklı surtuyormus sızlerde kontrol edın eger ses gelıyorsa kesın bır sey vardır bıde on fırenı sıkınca dıreksıyon gıdonundan ses gelıyor. bu konu hakkında bılgılendırırsenız sevınırım. ıyı akşamlar tum arkadaslara.
    ya aynı seyden bende sıkayetcıyım benımkı 700 km oldu servıse gosterdım dedım bu surtuyor onlarda dedıkı normal dedı yenı oldugu ıcın surtermıs.. ben elımle cevırıyorum (onteker) resmen cevırmemle durması bır oluyor.. bu konu cok onemlı bırsey aslında ozman bu servıs o.cocugu hıcbırseyden anlamıyor derım.
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ayrıca bende ilk 500 bakımına goturmedım bı sorun cıkarmı ............ dıreksıyonu cevırınce benımkınde gajjjjj dıye ses gelıyo ama fren yapınca hıc ses cıkmıyo benımkınde emınım
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    ayrıca bende ilk 500 bakımına goturmedım bı sorun cıkarmı ............ dıreksıyonu cevırınce benımkınde gajjjjj dıye ses gelıyo ama fren yapınca hıc ses cıkmıyo benımkınde emınım
    kardesım tamam hadı ben motoru ılk aldıgımda hemen bastım yanı rodaj falan hıc dınlemedım dınlesemde zaten ne demek oldugunu bılmıyorum. ama 500 km olmadan servıse gıttım soyle her tarafının vıdalarını sıktırdım hepsı sallanıyormus. bıde yagını değiştirdıler yag değişimi ılk 500 km ve 1000 km lerde onemlıymıs servısın dedigine gore tabı ben anlamadım neden bu kadar onemlı neyse adam değiştirdı. ve bır farkı da goremedım. ama sen yınede gıt bır bakıma allah korusun yag onemlı değil de bu motorlar çin çun ışı zaten makıneyı toplarlarken ıyı sıkmıyorlar ben aldım 2 gün sonra egzost vıdaları dusmus alttan motor sanki su motoru gıbı bagırmaya basladı yanı. o bakımdan aksı bırsey olmadan sen yınede gıt baktır derım arkadas.

Motosikleti
    o seste o dıreksıyonu sıkan buyuk vıdalar buyuk bır ıhtımal oradan gelebılır. ıste butun bunlara baktır. ılerde daha kotu durumlarla karsılaşmadan.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    benım motor 670 de ama km telı cıkmıstı 60 km fılan fazladan gıttım..adamlar hıc sıkmıyorkı
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    okan o zaman kendıne ıyı bır servıs bul .ne dıyeyım. soyle bır sıkması lazım butun cıvataları moturu alıp kendısıde denemesı lazım ses gelıp gelmedıgını servısın eger bunları yapmıyorsa salla gıtsın geğiştir servısını.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ya bıde motoru satın aldıgım yer cok buyuk bır yer en azından otekı yerlerden buyuk yamaha bmw mondial fılan satıyor servısıde kendısı bıde ustelık
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    oh sonunda bende kaptım RS imi. siyah ve gayet hos bu alet... bu fiata bu kadar motor nasıl olur? tamam kabül plastikler hafif ve sağlam sayılmaz, kabloları bi düzeltmek lazım filan falan, yinede hemen sevistik 1538 e bu alet sonucta herkeze tavsıye edilir bence.
    8 seneden beri motor sahibiyim, 5 tane motor deyistirip, 200.000 inın üzerinde yol gittim veee 4 büyük kaza gecirdim, toplam 13 kemigim kırıldı, aylarca hastanelerde yattim.. nedenmi ? süratten ve doğru frenlemekten, kendine fazla güvenmekten ve bilgisizlikten. örnek: viraj sandıgımdan dar ve süratim fazla... bastim frene (arka frene) yavaşlayım diye ve kendimi cukurda buldum! (motor haşat ben hastane ) nemi oldu? frene yüklendigimden tüm ağırlik öne gecti, ön tekerin kontolü cok hasaslaşti, arka hafiflediğinden teker yere basmadi, kaydi ve ben kendimi hastanede buldum. peki doğrusu neymis? viraja girmeden önce hızı düşürmek, viraja başlarken, sadece o (yavaşlamış) hızını, hafif gaz vererek sabitleştirmek ve daha virajdayken, ortasina gelmeden, cok hasas bir sekilde gitdikce gaza yüklenip viraja yatmakmis... karsina bir sey cikarsada viraja daha da yatmak ama frene asılmamak! eeh pes doğrusu!!! bunu ben ne zaman düsünüp nasil uygulayim???? iste olay da orda zaten. deneye deneye bu bir refelks haline geliyor ve zamanla cok rahat bir sekilde farkına bile varmadan yapıyorsun. yaptığımız sürati kontrol etmesini bilmedikce kazalar bizi bekler. fren, gaz ve viraja yatmak 3 madde hepi hepizi... bunlari bilsende bilmesende 100 km/h la gidiyorsun ama 10km/h dan sonra kendini tutamaz hale geldigini ve bir yere carptiginda ucacagını da düşünüyormusun? bu nedenle: alin RS lerinizi cıkın sakin biyere ve 50km/h da nerde durarım, 70de 100 de, kaygan, islak zeminde nasil frene basarim ne zaman kayar önü arkasini hangi oranda kulanırım, hangi süratle ne kadar yatarim vs.. bunları deneyin ve motor deneyiminizi bir yerlerinizi kirmadan geliştirin ve bilgilerinizi okuyarak ve deneyerek coğaltin. üüff be roman oldu bu..

Motosikleti
    Bu arada sormak istediğimi de unutum.. şu hava flitresine sünger meselesi, hepnizde bahsedilen efsanevi süngerden varmı? RS i aldığım yer bana, abi onlar ilk gelen patide lazımdı simdi düzeltiler ve gerek yok, diye laf attı bu da benim aklıma hic mi hic yatmadı... lütfen biii haber atın....

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Ben bakıma 570 km'deyken gitmiştim. Önceden Castrol Go4T yağ alarak tabi.(Sanırım 7.5 YTL idi) Servis bu bakımdan hiç para almadı. Şaşırdım sesimide çıkarmadım, eyvallah dedim çıktım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler