Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    aramıza hoşgeldin ve hayırlı olsun
    Alıntı By CaPTaiN adlı üyeden alıntı
    Plaka bir günde çıkıyor benim öyle oldu sayılır yani

Bu arada bende aranıza yeni katıldım gerçi ne zamandır bakıodum mesajlara ama yeni üye olduk...

Rs 151 Kırmızı Benimkide Yarın Alıyorum Plaka İşi İçin Vekalet Verdim Dün Bugün Büyük İhtimal teslim Alırım...

Hepinize Saygılar Sevgiler... Motorinn Üstadımızada Bilgileri İçin Teşekkürler...
    Rahatını Sevenlerin cualması ne güzel bu arada ben bu yaz dinlenerek her yere gideceğim tamam 151 RS su suğutmalı olmıyabilir bende ısındıkce bir benzinlikte durur kola filan içerim o zaman kola soğutmalı olarak uzun yola gidilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151RS
    Aramıza yeni katılan tüm arkadaşlara; Hoşgeldiniz...

Motoru alalı 1 hafta oldu ama plaka geç çıktığından bir kaç gün beklemek zorunda kaldık!

Sevgili Üstadlarımıza bir konuda danışmak istiyorum;
    Dedimya motor birkaç gün bekledi diye. 3 gün hiç kullanmadım. Garajda durdu. İlk aldığım zaman 10 YTL'lik benzin koydum depoya. 3 gün sonunda geldiğimde (45.Km) bir de baktım ki motorun altına bir parça benzin akmış. Tam arka lastiğin sol tarafı. Motor bloğunun üstündede benzinden bir ıslaklık var. Dışarı sızdırmış gibi! Hortumları kontrol ettim ama çıkan, delinen hortum yok! Daha önceki sayfalarda belirttiğiniz gibi acaba motor keçelerinden mi kaynaklanıyor? Aynı sorunu yaşarsam servisine götürücem. Yoksa beklemeden hemen gitmeli miyim? (Şu anda 100.Km.de)
    Bunun haricinde motor tam bir canavar! Oldukça memnunum. Yeni alacak tüm arkadaşlara sonsuz tavsiye ederim...

Motosikleti
    Alıntı Fabia adlı üyeden alıntı
    Aramıza yeni katılan tüm arkadaşlara; Hoşgeldiniz...

Motoru alalı 1 hafta oldu ama plaka geç çıktığından bir kaç gün beklemek zorunda kaldık!

Sevgili Üstadlarımıza bir konuda danışmak istiyorum;
    Dedimya motor birkaç gün bekledi diye. 3 gün hiç kullanmadım. Garajda durdu. İlk aldığım zaman 10 YTL'lik benzin koydum depoya. 3 gün sonunda geldiğimde (45.Km) bir de baktım ki motorun altına bir parça benzin akmış. Tam arka lastiğin sol tarafı. Motor bloğunun üstündede benzinden bir ıslaklık var. Dışarı sızdırmış gibi! Hortumları kontrol ettim ama çıkan, delinen hortum yok! Daha önceki sayfalarda belirttiğiniz gibi acaba motor keçelerinden mi kaynaklanıyor? Aynı sorunu yaşarsam servisine götürücem. Yoksa beklemeden hemen gitmeli miyim? (Şu anda 100.Km.de)
    Bunun haricinde motor tam bir canavar! Oldukça memnunum. Yeni alacak tüm arkadaşlara sonsuz tavsiye ederim...
    Hayırlı olsun dostum
    motorun sıfır ve garantili bence servise git bir baktır
    hem servis dediğinde öcü değilki tanışmış olursun bir çay içersin
    Rahatını Seven dostlara sevgiler

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )

ben muradıma erdim

evet arkadaşlar, 14:30 itibari ile motorumu aldım, kırmızı renkte, darısı diğer arkadaşlarımın başına, akşama resimlerini buraya eklerim allah izin verirse
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

Motosikleti
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    evet arkadaşlar, 14:30 itibari ile motorumu aldım, kırmızı renkte, darısı diğer arkadaşlarımın başına, akşama resimlerini buraya eklerim allah izin verirse
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    hayırlı olsun kardeşim inlşallah görüşürüz yakında bu haftasonu konyaya bekliyoruz
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    Kardeşim çok saolasın, inşallah allahım, almak isteyen arkadaşlarımın hepsine nasip eder, işte benim gözbebeğimin ilk resimleri, fotograf makinesini emanet verdiğim için cep telefonu ile çektim
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

jeorcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bizimde olur bitane be!..
    arkadaşlar bu kadar sayfayı okuyamadım.motorun ebatları nasıl acaba.benim boyum 188 kilo 78.benle yaklaşık aynı boyda olan bu motoru kullanan kişiler varmı.hani bacaklar uzun olduğundan dışarı falan çıkma riski varmıdır.başlangıç için güzel motora benziyor.tabii önce parayı denkleştirmek lazım.

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    rahat rahat binersin kardesim ayaklarını da uzatırsın hem...
    yolcu loltuğuna oturursan uzanırsın bile. motor diğer scooterlara 5 basar...
    canım 151 RSm...
    [I][COLOR="Blue"]Sevgiyi sev, nefretten nefret et![/COLOR][/I]

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    By CaPTaiN,YeMZeT

Motosikletleriniz hayırlı olsun arkadaşlar.Kazasız belasız,güle oynaya binesiniz.

Benzin kaçırma olayı : Benim daha önce diyaframı yırtılan musluğun yerine piyasadan aldığım orj. muslukta aynı dediğiniz şekilde hafif ıslaklık veriyordu.Sonuçta iki yuvarlak parça arasına lastik diyafram konularak biri diğerinin üstüne sıvama pres yapılmış.Ben de bu sıvanmış presli kenarları küçük bir çekiçle biraz daha döverek sıkıştırdım ve sorun hallloldu.Tabiiki imkan varken önce servisi tercih etmelisiniz.

Hava filitre süngerleri (Biraz anlayanlar için tavsiyem):Aslında bunlar bildiğimiz yatak(yada oto yıkama) süngeri arkadaşlar.Burada önemli olan şey şu ki hangi delik ne kadar sünger sıkıştırılarak kapanacak.Yani deliğin bulunduğu boşlukların hacminden büyük bir parça süngeri oralara tıkıştırısak;sünger sıkışıp hava geçişini azaltır.En iyisi ort. 5x5x10cm'lik iki adet ve 5x2x7 cm'lik bir adet sünger kesip; hava filitre kapağını açtıktan sonra içindeki ızgara ve yassı örtü süngeri de çıkartıp kenara biryere koymak veee bu süngerleri 3 deliğe (sağ,sol,orta) sırayla tek, ikili ve üçlü olmak üzere motorun gaz yemesini (filitreyi mutlaka yerine kapatarak)test etmek.En iyi hangi kombinasyon ise ayar öyle kalmalı.Tabii bu ayarlar koyduğunuz süngerin yoğunluğu ve motorun kendi ayarına göre değişecek olduğu için benden tavsiye beklemeyin.Doğruyu herkes kendi bulmalı.
    Görüşmek dileğiyle...
    gaza gelme;kaza gelmesin

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    selam arkadaşlar bende istanbulda oturuyorum.Taksimde.Assubayım bu motoru bugün inceledim iyice kağıthanedeki bayii de zaten bu frumuda sayfası sayfasına okumuştum.adama dedim aynalar çok hafifmiş hemen kırılıyormuş diye.son gelen serilerde bu sorun ortadan kaldırılmış ve ayrıca alacaksan o aynalardaki kablo ve ampulleri iptal et dedi çünkü çok zayıfmış ve kısa devreye sebep oluyormuş.bende kısmetse ayın 15 inden sonra aranıza katılmak istiyorum gerçekten forumun en babası sizle R S inizz
    Motorize Birlikler K.lığı......

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    lütfen bana almam konusundada destek olun çünkü anca bir anlık kararla hemen alabilirim yok o alma der anne bastırır alırsan sütüm haram vsvs kararsızlık en kötü şey yaw
    Motorize Birlikler K.lığı......

FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    slm millet ben ferhat..size bir sorum olacak.bende rmzQM125T-10D war.sizce bu motor nasıl.görünüş olarak harika..bn motor kısmını flan inceledim rs ile yan yana hiçbir farkı yok nerdeyse.ben su an 300km deyim 400-450 km de servise gideceğim içindeki yağı deiştirsinler.sizce bu motor max. kac km hız yapar.bi arkadasta war o 110 görüyor.ben daha 250 kmde 2 kişi 90km yi gördüm.inş açılınca daha da hızlanır.
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı shadowofspirit adlı üyeden alıntı
    lütfen bana almam konusundada destek olun çünkü anca bir anlık kararla hemen alabilirim yok o alma der anne bastırır alırsan sütüm haram vsvs kararsızlık en kötü şey yaw
    Dostum biz de öyle başladık .Anneler babalar ne kadar haklı ki bunu zamanla,anne baba olunca anlıyorsun.Merak etme hiç bir anne oğlu motor aldı diye sütünü haram etmez kolay kolay.Ama motoru alıp çıktığında seni ne kadar merak eder onu anlayamazsın işte.Burada önemli olan senin eve sağsalim ve vukuatsız ve de zamanında dönebilmendir.Yani zamanla alışacaklardır mutlaka. Bu arada senin de bekleyenlerini unutmadan azami dikkatli ve de huzurlu sürmen gerekiyor tabii.Yani yolda olan bir konuyu eve aksettirmemen,düşsende kalksanda çaktırmaman gerekiyor.

Eee bundan gerisi sana kalmış.Tereddütte isen şahsen bulaşma derim.Ama sevdalıysan zaten kimseyi dinlemeyeceksin .

Motoru soracak olursan hani derler ya başlangıç motoru. Sadece denge ve trafik gerekiyor.Sürüş için gaz ver-fren sık.ee adı üstünde Rahatını Sevenler
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    bu gun serviste ayna ve sünger olayını konustum, yeni gelenlerde aynaları perçinlemişler iyice, süngerde tamam. yanlız ayna konusunda serviste eski bi dostumla konustum, onda da 151 rs vardı, aynaları ileri geri cevirince kabloların şase yaptıgından bahsettiler. bantlamışlar ama yine aynı olayı yapmış. demekki aynaları fazla kurcalamamak gerekiyor.

servisten cıktım, biraz dolastım, burnuma bi yanık kokusu geldi, hemen forumdan okuduklarım aklıma geldı, egzoz uzerindeki plastik şeritleri yırtıp attım ve koku kesildi.

Motosikleti
    Alıntı YeMZeT adlı üyeden alıntı
    bu gun serviste ayna ve sünger olayını konustum, yeni gelenlerde aynaları perçinlemişler iyice, süngerde tamam. yanlız ayna konusunda serviste eski bi dostumla konustum, onda da 151 rs vardı, aynaları ileri geri cevirince kabloların şase yaptıgından bahsettiler. bantlamışlar ama yine aynı olayı yapmış. demekki aynaları fazla kurcalamamak gerekiyor.

servisten cıktım, biraz dolastım, burnuma bi yanık kokusu geldi, hemen forumdan okuduklarım aklıma geldı, egzoz uzerindeki plastik şeritleri yırtıp attım ve koku kesildi.
    hehe ben o naylonu sökmemiştim buram buran naylon kokusuyla gezdim kaç gün bide egzos şimdi kahve rengi temizlenmiyodad

Motosikleti
    Alıntı FeRHaT___ adlı üyeden alıntı
    slm millet ben ferhat..size bir sorum olacak.bende rmzQM125T-10D war.sizce bu motor nasıl.görünüş olarak harika..bn motor kısmını flan inceledim rs ile yan yana hiçbir farkı yok nerdeyse.ben su an 300km deyim 400-450 km de servise gideceğim içindeki yağı deiştirsinler.sizce bu motor max. kac km hız yapar.bi arkadasta war o 110 görüyor.ben daha 250 kmde 2 kişi 90km yi gördüm.inş açılınca daha da hızlanır.
    Aramıza hoşgeldin Ferhat motorun hayırlı olsun bu tarz motorları çinde aynı fabrika yapıyor zaten sadece adları ve fiyatları değişik merak etme 120 yide görürsün ama rotasyon zamanın dolana keder fazla zorlama

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Dostlar bende inşallah nisan ortası gibi rs lenicem....Benim arkadaşlara nacizhane bi tavsiyem var bu hız meselesini fazla kafaya takmasınlar......

inanin bu motorlar güvenli bi sekilde 90 yapsın yeter de artar bile......Ben hergün işe araba ile gidip geliyorum evim K.M.Paşa da işyerim Beşiktaşta......inanın 100 km yapma ihtiyacı bile duymuyorum çünkü trafikti suydu buydu derken ihtiyaç olmuyor...E tabi aynı yolu 140 lada giderim ama risk te aynı oranda büyür yakt tüketimi artar bisürü saçmalık yaniiii

yani 90 yeterde artar bize...saygılar

Motosikleti
    Alıntı Jetix adlı üyeden alıntı
    Dostlar bende inşallah nisan ortası gibi rs lenicem....Benim arkadaşlara nacizhane bi tavsiyem var bu hız meselesini fazla kafaya takmasınlar......

inanin bu motorlar güvenli bi sekilde 90 yapsın yeter de artar bile......Ben hergün işe araba ile gidip geliyorum evim K.M.Paşa da işyerim Beşiktaşta......inanın 100 km yapma ihtiyacı bile duymuyorum çünkü trafikti suydu buydu derken ihtiyaç olmuyor...E tabi aynı yolu 140 lada giderim ama risk te aynı oranda büyür yakt tüketimi artar bisürü saçmalık yaniiii

yani 90 yeterde artar bize...saygılar
    insan oğlunda herzaman vardır bu hırs basmasada ister hızlı gitmesini

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Yeni motorlarına kavuşan herkese hayırlı olsun demek istedim...bi de kim ne derse desin bu çin malları sayesinde insanlar motosikletle tanışmak bir yana,motorun mekaniği konusundada baya bir bilgi sahibi oluyor..bu inanılmaz iyi bir şey..motosiklet virüsünü herkese bulaştıralım...herkese iyi sürüşler yolunuz açık olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler