Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

mrb.arkadaşlar.3 aylık mondial kırmızı rs 151 im var.her tarafını söküp dağıttım.çoğu şeyi yapabiliyorum.ön tarafta torpido gibi bir yer var ya,orayı güzelce kesip 2 ad.tavan hoparlörü koydum.kaskın oldugu yere güzelce bir anfi koydum.enerjisini aküden aldım.bi mp3 playerin çıkışonıda verdim.şimdi çok güzel oldu.istediğim yerde istediğim müziği dinleyebiliyorum.yani mondialin fabrikası görse belki madalya bile takar)o kadar güzel oldu yani ama bu modifiye işlemleri garanti dışı kalmasına sebep oluyormuş..!bu konuda ne söyleyebilirsiniz arkadaşalar?ayrıca bazı yerleri bariz bir şekilde çizildi.bu çizikleri nasıl kapatabilirim?boyası var mıdır?ne tip ve nasıl bi boyayla kapatabilirim?teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hurricane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun Zs150-19 Cruiser
    Raptor kaça sattın makineyi?
    Önemli olan nereye gittiğin değil, nasıl gittiğindir...

UGURKURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tavsiye etmiyorum özellikle 151 rs modeli mekanik arıza çıkaran ve bir motordur kesinlikle tavsite etmem eğer alırsan bana hak verecesin görünüşüne aldanmıyacaksın işleyişine bakacaksın..........

esezgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 400 momo

Kulak asmayın

Bu ugurkurta kulak asmayın Bisikletten motora yeni terfi etti.

UGURKURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sayın arkadaşlar kesinlikle yanlış emrah arkadaşımız HURDACI TABİRİYLE DAĞA DÜNE KADAR 3 TEKERLİKLİ BİSİKLETE BİNİYORDU BUGÜN GELMİŞ MOTORDA BAHSEDİYOR ACABA MOTOR KULLANMASINI BİLİYORMU SORUYORUM KENDİSİ ÖNCE ASKERLİK GÖreVİNİ YAPSIN VATAN BORCUNU ÖDESİN MOTOR EĞLENCE DEĞİL SEN GİT 3 TEKERLİKLİ BİSİKLETİNE BİN ARKADAŞIM bu iş hurdacılığa benzemez unutma at arabasıyla hurda kağıt topladığın günleri akşama kadar içeceğine git adam gibi çalış bir sürü aç adam var sokakta haline şükret içip sokakta kaldırımlarda mayışıp kaldığını unutma evde 8 çocuğun ekmek bekliyor motor yorumu yapacağına düşün yaptıklarının yorumunu yap

sayın arkadaşlar kesinlikle yanlış emrah arkadaşımız HURDACI TABİRİYLE DAĞA DÜNE KADAR 3 TEKERLİKLİ BİSİKLETE BİNİYORDU BUGÜN GELMİŞ MOTORDA BAHSEDİYOR ACABA MOTOR KULLANMASINI BİLİYORMU SORUYORUM KENDİSİ ÖNCE ASKERLİK GÖreVİNİ YAPSIN VATAN BORCUNU ÖDESİN MOTOR EĞLENCE DEĞİL SEN GİT 3 TEKERLİKLİ BİSİKLETİNE BİN ARKADAŞIM bu iş hurdacılığa benzemez unutma at arabasıyla hurda kağıt topladığın günleri akşama kadar içeceğine git adam gibi çalış bir sürü aç adam var sokakta haline şükret içip sokakta kaldırımlarda mayışıp kaldığını unutma evde 8 çocuğun ekmek bekliyor motor yorumu yapacağına düşün yaptıklarının yorumunu yap

esed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS151
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı
    Beyler bende Mondial HS 150 aldım , mavisinden !
    Mengu16 hayırlı uğurlu vede yolunda farında açıkolsun.

Bu ugurkurt da kim? emrah da kim? Beyler siz kimsiniz? Burada neler oluyor böyle. Burada ki Topik'te alan razı veren razi size ne oluyor? Lütfen konu dışına çikmayalım

BİZİM MOTORLARIN NEDEN BEYGİRi DÜŞÜK AMA GÜCÜ FAZLA DİYORSANIZ. vede Tork, Max.Güç vs. acaba nasıl oluyor diyorsanız aşağıdaki linkte arkadaş fazlasıyla anlatmış...

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14066

İşte diyer muadili motorlar o yüksek devirlere ulaşamadığından o gücü de beygiride kullanamıyorlar o kadar beygir boşa gidiyoooor.
    )) U.F.O. gören masum köylü!

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    hahahh her sitenin olmazsa olmazlarından bu durumlar takmayın bea MENGU16 tebrikler kardeşim hayırlı olsun.

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    beyler burda tartismayalim.burasi 151rs bilgi topici.tartisma topici degil.
    The Bodyguard & The Punisher

Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion

enis51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 2000 Model
    Alıntı ramasan adlı üyeden alıntı
    mrb.arkadaşlar.3 aylık mondial kırmızı rs 151 im var.her tarafını söküp dağıttım.çoğu şeyi yapabiliyorum.ön tarafta torpido gibi bir yer var ya,orayı güzelce kesip 2 ad.tavan hoparlörü koydum.kaskın oldugu yere güzelce bir anfi koydum.enerjisini aküden aldım.bi mp3 playerin çıkışonıda verdim.şimdi çok güzel oldu.istediğim yerde istediğim müziği dinleyebiliyorum.yani mondialin fabrikası görse belki madalya bile takar)o kadar güzel oldu yani ama bu modifiye işlemleri garanti dışı kalmasına sebep oluyormuş..!bu konuda ne söyleyebilirsiniz arkadaşalar?ayrıca bazı yerleri bariz bir şekilde çizildi.bu çizikleri nasıl kapatabilirim?boyası var mıdır?ne tip ve nasıl bi boyayla kapatabilirim?teşekkürler...
    arkadasım güle güle kullan ama geçmiş sayfalara bakarsan benim bu soylediklerinin hepsini birebir yaptıgımı ve resimlerini koydugumu görürsün.ben sana bu olayın direk sonucunu yazayım.bende amfinin elektrigini aküden almıstım.bundan dolayı 1 konjektor yandı.akü bitti komple ve bozuldu.gittim kuru aku aldım ama gene konjektor ve beyin yandı.allahtan motorcum tanıdıkta hepsini halletti.geçen hafta geri soktum komple tesisatı.benden sana tavsiye sök basın agrımasın.bu arada motorun ilk servise gittiginde elektrik sistemi garanti dısı kalır aklında olsun.

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    merhaba arkadaşlar bugün 151hs yi kurcaladım (ankara subayevlerinde) bide fiyat sordum...
    *151 rs 1737
    *151 hs 1650 imiş
    151 hs de-- arkada disk firen yok
    - göstergeler daha küçük ve çevreleri krom kaplı gibi hava vermişler (gereksiz olmuş)
    - ekzos rengi daha bi koyu
    - motor kapağında racening mondial mi ne yazıyodu(151 rs daha güzel duruyodu)
    - ön sinyal lambaları kabak gibi gözüküyo buzlu gibi yapsalarmış iyimiş (rs ninkiler gibi)

aslında işçilik aynı işçilik, parça aynı parça.. heralde asya motor ve benzeri modellerle aynı özelliklerde (arka kampana fren) ve fiyatta piyasaya çıkardı 151hs yi...
    stratejik manevra modeli
    yetkili yoktu bayide, karbüratördeki sünger olayını ve kırılan dikiz aynalarını sordum. servisteki arkadaşlara sor ben bilmem dedi ordaki bey...
    öle işte mengu16 hayırlı olsun tekrar... kazasız belasız... en kısa zamanda düşüncelerini paylaşman dileğiyle...

YeMZeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS ( KIRMIZI )
    uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar millet, sabaah kadar okuttunuz yine bana butun forumu )

arkadaslar ufak tefek sorunlar hepımızde oldu, 2 aydır ortalıkta yoktum, benım bıle basıma neler geldı, ama olsun varsın, düzgün bi şekilde kullanınca pekte bişi oldugu yok, şikayetlerin cogu dıs aksam yada benzeri yerlerden. motorunda şöyle sorun var diyeni görmedim.

kime ne derse desin, şehir içi kullanımda en ideal, en kullanışlı ve en iyi makine bu bence fiyatına göre.

bu arada raptor sen ne zaman sattın motoru hic haberim yok, desene şimdik konya caddelerınde gezerken mavi bi 151RS gördüğümde sen oldugunu düşünmüycem, bende her gördüğüm maviye sensin diye bakıyordum )
    ( Geçen gün trafik ışıklarında karşılaşmamızı saymazsak )

3 ay sonra asker gitcem ksımet olursa, gidinceye kadar ve geldikten sonra bincem motora, hatta ilerde imkan olursa bu dururken bi tanede kros alcam.

arkadaşlar unutmayalımki motor gerçekten bir tutkudur, bir gün bile binmesem motora, yada hiç bi yere gitmesem rahat edemiyorum, en azından apartmanın önüne çıkarıp, çalıştırıyorum ve sesini dinliyorum. o rüzgarı yemedigim gün içime dert oluyor.

İYİKİ VARSIN 2 TEKER
    Sen Ne Kadar Bilirsen Bil, Senin Bildiğin Karşındakinin Anladığı Kadardır. Hz. Mevlana

slm arkadaşlar ben aranıza yeni katılıyorum .... size bişe danışmak istiorum.bi scooter almak istiom mondial bu 151 rs gibi bişe bu klasmanda hangi motorları önerirsiniz ???

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    cinlimi olcak batsinbudunya.
    The Bodyguard & The Punisher

Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Yaf bu tutku yüzünden ekmek almaya bile motosikletle gider oldum kaza bela bazen arkadaşlarım yüzünden yürümek zorunda kalıyorum kendimi yaşlı amcalar gibi hissediyorum heryerim et kırıo ) çok hamlattı beni of

esed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS151
    Alıntı batsınbudunya adlı üyeden alıntı
    slm arkadaşlar ben aranıza yeni katılıyorum .... size bişe danışmak istiorum.bi scooter almak istiom mondial bu 151 rs gibi bişe bu klasmanda hangi motorları önerirsiniz ???
    Kardeş bu formu biraz gözden geçirirsen bir fikir sahibi olabilirsin...

Sana söyliyeceğim tek şey motorumu seviyorum. Benzerlerine şöyle bi bak kesene ve zevkine uygun olanı ve beğendiğin motoru seçmeni tavsiye ederim.

Arkadaşlar Yamahanın 125cc'lik bir scoter'ını gördüm. Gücü, Görünüşü ve tipi bana göre berbat şöyle bi inceledim fiyatıda 2.650 ytl falanmış ben 1.650 ytl'ye almıştım... Yok efendim markaymış vs.vs.vs. 3-5 sene sonra görecez bakalım. 1.000 ytl'lik farkla bu motora neler yapılmaz ki. benim kinin 5 sene sonra motoru pert olsa yenisini taktırırım herhalde
    Neden arkadaşlar neden. Bizim motorlar olmasa o yamaha'nın fiyatı eminim 3.250 falan olurdu bunu hepimiz biliyoruz. Yok efendim 'boşa haracayacak paramız yok' diyen arkadaşlar'a sesleniyorum neden bu kazık neden
    )) U.F.O. gören masum köylü!

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    merhaba arkadaşlar
    şimdi mondial de sorunların sayısını arttıran montaj özensizlikleri demi?
    eğer mondi sahibi olup motorunu açıp bakan arkadaşlar varsa, montajda özenli olan bayiler ortaya çıkar sanırım?
    arkadaşlar size bir önerim
    mondi (150hs yada geliyorsa hala 151rs) alıcak arkadaşlara satın alma aşamasında bayi ismi vererek yardımcı olursak ileride başları ağrımaz sanırım...
    ama tabi bu yol biraz riskli, bayiler kendi reklamlarını yapmaya kalkabilir:(

RS151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY YP 400
    rs ciler sesiniz çıkmıyo çok gerilemişiz
    KONTROLSÜZ GÜÇ,GÜÇ DEĞİLDİR

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    ya sızın motorunuzda cızzz dıye bı ses gelıyomu genellıkle zaten yavas hızlarda gelıyo....(sanırım ayak marsından gelıyo)
    Yeni yine yeniden

shouebut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Resim yükleme denemesidir.

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    ya sızın motorunuzda cızzz dıye bı ses gelıyomu genellıkle zaten yavas hızlarda gelıyo....(sanırım ayak marsından gelıyo)
    merhaba,
    evet geliyo hatta bunun için servise gittim egsoz dan dediler değiştirmiyolarda böyle kullanıyorum
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler