Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    ben yine 20/40 castrol koymayı düşünüyorum bu yağı benden başka kullanan yokmu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ince yağda gerekli yağlamayı yapabiliyo mu işte markası da belli deil mondial yazıyor kutularında ama içinde ne yağ war. iki metal arasında bir tabaka oluşturacakki aşınma olmasın. kalın yağ da hareketi zorlaştırır belki doğru ama kitapçıkta ustanın dediğine göre 20-50 yazıyormuş kullanılabilir diye ben onun yalancısıyım
    kardesım sen rahat ol 2 motorumdada kullanıyorum ben 15 50yi biri 25bınde diğeri 66000de şimdiye kadar yağla ilgili bi sıkıntı yaşamadım yaz aylarında bu sıcaklarda 15 50 uygundur 10 40 ince gelir motor su gibi yağla çalışır performansı arttırır ama motorun ömründen ömür çalar o yüzden 10 40 sadece kış aylarında tavsiye edilir ama yazın kullanılmaz mı kullanılır buda motorcunun kendi bileceği iştir

Bugün işten dönerken sol aynam rüzgara yenik dönüştü dönmeye başladı birkaç kilometre gittim rahatsız etmeye başlayınca düzelteyim diye at çiftliğinde mola verdim. Civatası öyle bir paslanmışki benim ufacık alyanım kırıldı çevirmedi civatayı Servise uğramışken birde yağ kontrol ettireyim dedim çok az yağ kalmış üzerine eklettim komple değiştirtmedim. 600 kilometre sonra bakıma giricem zaten komple değişecek şimdilik idare etsin. Zaten atları severken 1 saatim gitmiş farketmemişim bile ya çok güzel hayvanlar...

Motosikleti
    işte beklenen resimler

Motosikleti
    151 RS
    hobaaa yeni resimleerrrr nlrmrt at çiftliği falan ohh valla işin iş doğa güneş motor kıskandırma biziii

t.madde kardeşim o ne poz öle alain delone gibi hehe sen motorun sağına soluna amma uğraşmışın o sticker ları yapıştırmak için helal.. bu arada senin egsozda kaç tane kelepçe war öyle sağ marşpiyer dışında da öle göze batan bişeyi yok motorun, çizikler o kadar da kötü deil
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

hobaaa yeni resimleerrrr nlrmrt at çiftliği falan ohh valla işin iş doğa güneş motor kıskandırma biziii

t.madde kardeşim o ne poz öle alain delone gibi hehe sen motorun sağına soluna amma uğraşmışın o sticker ları yapıştırmak için helal.. bu arada senin egsozda kaç tane kelepçe war öyle sağ marşpiyer dışında da öle göze batan bişeyi yok motorun, çizikler o kadar da kötü deil
    Tmadde yıkamışın sonunda hayırlı olsun

@type rs birde motora güvenebilsem neler yapıcamda şimdilik böyle idare ediyoruz kymco'yu bi alayım sen ozaman gör resimleri

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı nlrmrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@type rs birde motora güvenebilsem neler yapıcamda şimdilik böyle idare ediyoruz kymco'yu bi alayım sen ozaman gör resimleri
    kymco mu waaayy yakışırrr.. hangi modeli ?? çin deil demi kymco taiwan mı oluyo??

kymco mu waaayy yakışırrr.. hangi modeli ?? çin deil demi kymco taiwan mı oluyo??
    evet taiwan downtown 300 yada xciting 500 düşünüyodum ama askıya aldım epey bir sürede askıya alacağım sanırım ama mondialin yerine birgün gelecek

Motosikleti
    151 RS
    evet taiwan downtown 300 yada xciting 500 düşünüyodum ama askıya aldım epey bir sürede askıya alacağım sanırım ama mondialin yerine birgün gelecek
    walla çok yakışıklı motor gayette hoş ama o fiyatlara kymco değer mi acaba benim de 151 RS den sonraki hayalim suzuki burgman 400 ama bu senin motorun fiyatına gilera nexus var oda çok hoşuma gidiyor

walla çok yakışıklı motor gayette hoş ama o fiyatlara kymco değer mi acaba benim de 151 RS den sonraki hayalim suzuki burgman 400 ama bu senin motorun fiyatına gilera nexus var oda çok hoşuma gidiyor
    Kymco kaliteli güzel motor ancak servisten yana kuşkularım var benimde. Gileranın parçaları çok pahalı ve yakıt tüketimi fazla diye biliyorum burgman güzel bir tercih olabilir ama oda çok pahalı

Sendende resimleri bekliyoruz artık

Motosikleti
    151 RS
    Kymco kaliteli güzel motor ancak servisten yana kuşkularım var benimde. Gileranın parçaları çok pahalı ve yakıt tüketimi fazla diye biliyorum burgman güzel bir tercih olabilir ama oda çok pahalı

Sendende resimleri bekliyoruz artık
    suzukinin 2.elleri hiçte pahalı deil aslında. benm avatardaki kasa k7 olanların 2.elleri 7-8 bin tl ye bulunuyor. eğer elime para geçerse hayalim alıp resimdeki haline getirmek

3-5 sayfa önce wardı 1-2 resmim ama müsait bi zaman da yenilerini çeker koyarım ayıpsınız

Motosikleti

sağol abi daha uğraşmamış halim egzozda 4 kelepçe var peçinler sayesinde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:52 ----------

ben motoru her zaman yıkatıyorumki

bu arada yaz okulu açıldı fazla nete giremiyorum okuldayım

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    benimde motorda karbüratör sorunu vardı dengesiz çalısıyordu bu aksam bi abimiz sağolsun karbüratörü söktüm o temizledi hem bende neyin nerde olduğunu gördüm o kadar zor bişi değil ama yinede hasssas ayar istiyor tabi gazdan elimi çekince yine istop ediyordu bende gaztelini çok hafif karbüratörden gerdim su an yok gibi inşallah artık ısınmadan da istop etmez deneyecem bakalım yine yazarım
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde motorda karbüratör sorunu vardı dengesiz çalısıyordu bu aksam bi abimiz sağolsun karbüratörü söktüm o temizledi hem bende neyin nerde olduğunu gördüm o kadar zor bişi değil ama yinede hasssas ayar istiyor tabi gazdan elimi çekince yine istop ediyordu bende gaztelini çok hafif karbüratörden gerdim su an yok gibi inşallah artık ısınmadan da istop etmez deneyecem bakalım yine yazarım
    benm ki soğumadan , seninki ısınmadan haa çok enteresan sorunları oluyor bu bizim motorların ama yinede sewiyorum, gidişini de beğeniyorumm

Motosikleti
    yine aynı ısınmadan stop ediyor en sonunda karbüratörü değiştirecem çok önemli bişi değil ama içim rahat etmiyor ben eğer karbüratörü değiştirirsem 150 li lik vitesli motor karbüratörü taktıracam otomatik jikle den kurtulmak için yapan bilen duyan varmı varsa yazın bildiklerinizi ona göre elden jikle yapacam ama nasıl olur randımanlı olurmu ?
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Sarı kızımın yeri ayrıdır...

Uploaded with ImageShack.us
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    151 RS
    heralde piyasada en az olan renk sarı , göl kenarında sefa yapıyo sarıkız ohh

elden jikle olursa jiklen nerde duracak peki banarlı ? otomatik jikle ile ne gibi farkı olur ki?

dün yağı değiştirmeye ustaya gittim yeniden ama yağ getiremedim abi dedi o sırada siyah bir RS geldi piston kitlenmiş mi bişey olmuş usta direk 250 tl masrafı war dedi 23bin deydi motor ama resmen eşeğe biner gibi binilmişti.....

Motosikleti
    heralde piyasada en az olan renk sarı , göl kenarında sefa yapıyo sarıkız ohh

elden jikle olursa jiklen nerde duracak peki banarlı ? otomatik jikle ile ne gibi farkı olur ki?

dün yağı değiştirmeye ustaya gittim yeniden ama yağ getiremedim abi dedi o sırada siyah bir RS geldi piston kitlenmiş mi bişey olmuş usta direk 250 tl masrafı war dedi 23bin deydi motor ama resmen eşeğe biner gibi binilmişti.....

jikle sol taraftan kornanın alt tarafındaki plastiğin oraya olur aklıma gelen veya başka bir yere de olabilir karbüratörün tipine göre otomatik jikle ile arasındaki fark otomatik kendi kendine ayarlıyor yani sürekli motor soğukken ısınana kadar hep açıyor elden olanlarda motor hep yerinde sayıyor motor rolantide ve soğuk havalarda çalışmadımı jikle yapmadan hemen jikle yi açıp biraz gazda çalıştırıyorsun 5 - 10 saniye kadar yine tıkır tıkır saat gibi yerinde sayıyor tabi scooterlara yaparsak acaba randımanlı olurmu yapan varmı sorup araştırmak lazım

Motosikleti
    151 RS
    hmm.. bu ısınmadan stop etme sorunu olmasa hiç uğraşma derdim belki ama şu durumda lazım gibi gözüküyor, hoş bizim ankaranın soğuğu da hiç az deildir, kışın bi kaç ayak marşına bastıktan sonra 1-2 dk da az gaz werirdim ısınırdı motor. zaten jikle denen şeyde ikinci bir gaz teli deil mi? sürekli olarak hafif gaz werecek motora ki stop etmesin.. yapan birini bulursan çok işine yarar ama sanki işin zor gibi. bence motor tamircilerine danışman daha mantıklı olur..

Benim karaoğlanla benzin ve istasyon denemelerim sona erdi Ev-iş arasında yaptığım testlerde,

70km sabit hız 6.500 devir 2 hafif yokuş 4 dur kalk,
    Shell 10 lira = 103km
    PO 10 lira = 106km
    Opet 10 lira = 77km

Burdan çıkarılcak sonuç birdaha opetten benzin almıcam Birde dip gaz denemesi yaptım zaten ağır olduğum için çok süratlenmiyor ama shellden aldığım 10 liralık benzinle 90-100km arası 8.500 devirde 67km gittim.

Dip gaz denememde hafif bir tümsekten geçerken motor yaylandı amartisör ve lastikler yeni olduğun çamurluk mesafesi 1cm falan yaylanınca lastiklerde dişli olduğundan arka çamurluk parçalandı düşürecekti beni meret neredeyse 0 çamurluk 10 lira ama yaz ayında olduğumuzdan ve taksamda gene aynısı olacağından taktırmadım söktüm kırık çamurluğu lastikler biraz daha oryente olsun öyle takıcam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler