Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Ben geldiiim

Arkadaşlar herkeze merhaba! Görmeyeli nasılsınız?

Bu ara benim motora kavuştum Yarım saatde calıstırdım canavarı bir iki gün motorun el marşı calışmıyordu ondan sonra kendı kendıne akü şarj edince calışmaya başladı. Hemen gittim yeni bir hava filtresı aldım onu taktım, motorun yağı daha ilk günku gıbı sağlamdı Motor ama eski tadını vermiyor eskiden motora tam gaz verdinmi sıfırdan motor pati ile kalkıyordu simdi motor ani gaz verince egsozdan boğulma sesı geliyor onu bir çözemedım gıttı. Ama yinede motordan çok memmunum.

Arada sırada internete girebiliyorum girdiğimde bakarım sizin yazılarınıza

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geldiiim

Bu ara benim motora kavuştum Yarım saatde calıstırdım canavarı bir iki gün motorun el marşı calışmıyordu ondan sonra kendı kendıne akü şarj edince calışmaya başladı. Hemen gittim yeni bir hava filtresı aldım onu taktım, motorun yağı daha ilk günku gıbı sağlamdı Motor ama eski tadını vermiyor eskiden motora tam gaz verdinmi sıfırdan motor pati ile kalkıyordu simdi motor ani gaz verince egsozdan boğulma sesı geliyor onu bir çözemedım gıttı. Ama yinede motordan çok memmunum.

hoş geldin numan kardeşim, şükür kavuşturana.. sen bir iki güne yine canavar edersin o motoru

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geldiiim

hoşgeldin öncelikle
    bendede aynı sorun artçı olarak var =)
    sanırım bi baskı balata değiştiricez, olmadı bi kayış
    bakalım neler açıcak başımıza
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin öncelikle
    bendede aynı sorun artçı olarak var =)
    sanırım bi baskı balata değiştiricez, olmadı bi kayış
    bakalım neler açıcak başımıza
    Ben sorunumu cözdum agos Shell'den benzin alirsan motor öyle tekler iste, gittim BP'den ultimate aldim motorda tekleme kalmadi. Benim motor daha yeni 710km vardi, 1000km servisinde herseyine baktiracam ondan sonra birdaha servislik isim kalmaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:06 ----------

Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin numan kardeşim, şükür kavuşturana.. sen bir iki güne yine canavar edersin o motoru
    Abi noldu senin motora? Bir göz attimda topic'e baya bir dertli gibi geldi senin yazilar Benim motorun ustunde orjinalden NGK buji takmislar, Keihin 27mm karburatör felan takmislar bizim motorlarin 50% japon gibi geldi

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    japon olayı aklıma gelmedi değil tabi bazı parçaları çin ama önemli değil o kdar
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    3 günden sonra hele şükür ustaya ulaşabildim beyin değilse eğer sorun ondadır dediği o S ile başlayan parçanın adı STATÖR müş arkadaşlar getir motoru bide onu değiştirelim bakalım dedi....

Abi noldu senin motora? Bir göz attimda topic'e baya bir dertli gibi geldi senin yazilar Benim motorun ustunde orjinalden NGK buji takmislar, Keihin 27mm karburatör felan takmislar bizim motorlarin 50% japon gibi geldi
    yaw war bir iki irili ufaklı sıkıntı ama teker teker gideriyorum işte. binip motoruma dağ bayır gezmeme engel olan önemli bir sıkıntı yok ama

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    bu gün petrolde motoru yıkattım adam aldı eline bezi jantları bile sildi valla abi burda ilk defa böyle titiz motoru yıkayan biri çıktı dedim kardeşim senin motoru görünce tertemiz yıkayasım geldi çok tatlı duruyo dedi eywallah abi oda motora bakamadığım anlar dedim hastasısın belli dedi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün petrolde motoru yıkattım adam aldı eline bezi jantları bile sildi valla abi burda ilk defa böyle titiz motoru yıkayan biri çıktı dedim kardeşim senin motoru görünce tertemiz yıkayasım geldi çok tatlı duruyo dedi eywallah abi oda motora bakamadığım anlar dedim hastasısın belli dedi
    hehehe loool way bee. şu görenin hasta olduğu motorunun yandan sağdan soldan bir iki fotosunu koy be t.madde

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    tehlıkeli madde saatler olsun babaha daha önceki mesajımda statör oldugunu söylemıstım ama bu parca okadar cabuk bozulacak bişey değil yoksa sendemi hortumla yıkıyorsun devamlı motoru

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    babaha daha önceki mesajımda statör oldugunu söylemıstım ama bu parca okadar cabuk bozulacak bişey değil yoksa sendemi hortumla yıkıyorsun devamlı motoru
    evet yazmışsın huska ama ben o parçanın bu olabileceğinden bihaberdim aslına bakarsan bugüne kadar 3 yada 4 kez yıkamışlığım var motoru oda süngerle dışını sadece ama ön taraftan su giriyosa bilemicem. fakaaaaaaaaaatt sen elektrik keser demiştin elektrik kesilmiyo o anlarda. ben bujiden de şüphelenmeye başladım iyiden iyiye ama zaten 3. bi seçenekte kalmadı. artık ya statör ya buji değişince hallolacak inş. bu dertte

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    evet yazmışsın huska ama ben o parçanın bu olabileceğinden bihaberdim aslına bakarsan bugüne kadar 3 yada 4 kez yıkamışlığım var motoru oda süngerle dışını sadece ama ön taraftan su giriyosa bilemicem. fakaaaaaaaaaatt sen elektrik keser demiştin elektrik kesilmiyo o anlarda. ben bujiden de şüphelenmeye başladım iyiden iyiye ama zaten 3. bi seçenekte kalmadı. artık ya statör ya buji değişince hallolacak inş. bu dertte
    ozaman statöru degıstırmen gerekmıyor ama statör bozulursa elektrık hiç biyere gidemez.ustan neden statörü degıstırıyor ozaman?

Motosikleti
    hehehe loool way bee. şu görenin hasta olduğu motorunun yandan sağdan soldan bir iki fotosunu koy be t.madde

buda eski halinden

eksiğimiz çok ama her türlü geçerliliğimiz var

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    arkadaslar motorumu satıyorum, ilgilenenler için

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-bakimli/detay

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    haaa bu resimleri görmüştük evet pardon diyorumm. gerçi gece fotosu oldugundan çok bi yeri belli olmuyo. son fotodaki senmisin t.madde??? qodugumun motorlu polisi sendeki çiziğin aynısından bırakıverdi benim sol tarafada
    kazasız belasız bin kardeşim harbi siyah rengi güzel duruyor. bende siyah istemiştim ama sarı ile kırmızıdan başka renk yoktu, o gün bugündür kırmızı takılıyoz bakalım
    [COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:37 ----------

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

Uploaded with ImageShack.us

buda bizim düldül

Motosikleti
    evet abi o şahıs benim seninkini polis yapmış benim motora dükkanın önünde en az 5 sefer araba çarptı en az 5 sefer babam düşürdü bi sefer teyze oğluyla çevre yolundan gelirken teyze oğlu istedi verdim 50 khm ile girilcek viraja 110 khm ile girmeye çalıştı bariyerlere soktu bizi allah korudu motor en az 150 m ilerimizde durdu param olsa grenajları yenilicem ama para yok allaha şükür millet çin diyo adi diyo motorun başına onca olay geldi hala böyle başka motor olsaydı çoktan perte çıkardı...allah kimseye kaza bela vermesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet abi o şahıs benim seninkini polis yapmış benim motora dükkanın önünde en az 5 sefer araba çarptı en az 5 sefer babam düşürdü bi sefer teyze oğluyla çevre yolundan gelirken teyze oğlu istedi verdim 50 khm ile girilcek viraja 110 khm ile girmeye çalıştı bariyerlere soktu bizi allah korudu motor en az 150 m ilerimizde durdu param olsa grenajları yenilicem ama para yok allaha şükür millet çin diyo adi diyo motorun başına onca olay geldi hala böyle başka motor olsaydı çoktan perte çıkardı...allah kimseye kaza bela vermesin
    wıyyy geçmiş olsun kardeşim ne çok hadise gelmiş başına... Çok şükür hepside ufak tefek çiziklerle atlatılmış.. ben bi defa tümsek için yavaşlarken düşmüştüm çok yavaşken 2 defa da yan ayak yüzünden motor sağa yattı onun dışında önemli bi durum gelmedi başıma. inşallahta hiçbirimizin başına gelmez. ben daha yeni gidonun önündeki gri parçayı değiştirdim 25 tl ye. grenajlar ne kadarmış???

Motosikleti
    wıyyy geçmiş olsun kardeşim ne çok hadise gelmiş başına... Çok şükür hepside ufak tefek çiziklerle atlatılmış.. ben bi defa tümsek için yavaşlarken düşmüştüm çok yavaşken 2 defa da yan ayak yüzünden motor sağa yattı onun dışında önemli bi durum gelmedi başıma. inşallahta hiçbirimizin başına gelmez. ben daha yeni gidonun önündeki gri parçayı değiştirdim 25 tl ye. grenajlar ne kadarmış???
    nerden baksan 175 tl grenajlarım tutar benim yerimde başkası olsa büyük ihtimal benim değiştirmek istediğim grenajları değiştirmez çünkü ön alt sakal (farların altı ) da büyük çizikler ve catlak var sağ alt marşpiyel yok bunların dışındaki çatlaklar ufak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    hmm irili ufaklı çatlaklar eksikler can sıkıyordur tabii ama en azından acil masraf deil, bu şekilde de idare edersin para biriktirinceye kadar.. en kısa zamanda cıncık gibi yaparsın yeniden inş.

Motosikleti
    evet abi canımı sıkıyor sanki bi yarım eksik gibi para biriktirmeye çalışamıyorum çünkü elime para geçmiyor geçsede benzine ve bakımlarına gidiyor kendime bakmıyom bile hatlarım iptal oldu kontür yüklemiyorum diye

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    gerçekten yaa hastalık harbiden bu motor işi kendimyemiyor içmiyor hep motorla uğrasıyorum ne kadar yanlış bişi aslında
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler