Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor marş basıyo ama çalışmıyo, aşırı derecede falan ısındığı yok normal motor sıcaklığı ne ise o. ne zamanki bu sıcaklık düşüyor basan marş ateş alıp çalışıyo motor. eğerki yeni stop edilmiş ve sıcaksa töbe çalışmıyo.. bir MCT de de aynı sorun warmış ustam sanırım biliyor sorun olan parçayı ama ben hatırlamıyorum, bugün de izin yapmış telefonla da soramadım öğrenince yazarım buraya..elektrik kesme kesinlikle yok bu arada far korna sinyal marş hepsi normal.sadece benzini bitmiş gibi çalışmıyo, o kadar
    elektrik kesme kesinlikle yok bu arada far korna sinyal marş hepsi normal.sadece benzini bitmiş gibi çalışmıyo, o kadar....ABİ BU SORUNU YAŞADIM AMA MOTOR SOĞUKKENDE SICAKKENDE AYNIYDI BU SORUNU ÇÖZMEK İÇİN 1 GÜN BOYUNCA KARBÜRATÖRÜ TEMİZLEDİK - RAHAT HAVA ALMIYORDUR DİYE HAVA KANALININ GİRİŞİNDEKİ SÜNGERİ ÇIKARDIK - BENZİN GELMİYODUR DİYE BENZİN HORTUMUNU FİLTRESİNİ KONROL ETTİK - EN SONUNDA ELAMANIN USTASI DEDİ BUJİYİ DEĞİŞTİRDİNİZMİ ? HAYIR BUJİYE ATEŞ GİDİYO BAZENDE ÇALIŞIYOR DEDİK ÜZERİNDEKİ BUJİYİ SÖKÜN KALİTELİ BUJİ TAKIN ÜZERİNDE ADİ BUJİ VARDIR DEDİN BUJİYİ DEĞİŞTİRDİK ALLAHA ŞÜKÜR HAL OLMUŞTU İNŞALLAH SENİNDE SADECE BUJİDENDİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cup tarzı yarı otomatik mi daha iyi olur ilk motor için scooter daha mı iyi olur motor kullanmadım hiç motor yeni alcam ?

Motosikleti
    Alıntı fatihriza123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cup tarzı yarı otomatik mi daha iyi olur ilk motor için scooter daha mı iyi olur motor kullanmadım hiç motor yeni alcam ?
    bisiklet sürdüysen motoru da sürersin hatta scooter bisikletten daha kolay ama daha çok dikkat istiyor viraja 60 la girilcekse 60 la gircen yerler ıslaksa motora ani gaz vermicen sağa sola dönerken fazla yatırmıcan biraz genişten döncen motora alıştıktan sonra bunları istemeden kendin yapıyon

yardımmm...

arkadaşlar, bende 151 rs var..18 ykr yakıyo..motorcuya gösterdim,herşey normal diyor..zaten bu motorlar böle çok yakar diyolar..bana yardımcı olurmusunuz...şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Alıntı filedelpha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, bende 151 rs var..18 ykr yakıyo..motorcuya gösterdim,herşey normal diyor..zaten bu motorlar böle çok yakar diyolar..bana yardımcı olurmusunuz...şimdiden teşekkürler..
    benzin aldığın yerlere bağlı bizim burda petrol ofisinden 10 tl lik benzinle 60 km gitmiyor bp den aldım çok agrasif kullandım bazı yerlerde 90 khm gördüm 70 km gitti şuanki benzin fiyatları malum ortada az yakmasını istiyorsan karbüratörü küçültcen bu sefer motor gitmiyor dicen en iyi her 500 km de hava filtresini değiştirmek 3 tl lastikleri devamlı şişik tutmak motoru devirli kullanmak dur kalktan kaçınmak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrik kesme kesinlikle yok bu arada far korna sinyal marş hepsi normal.sadece benzini bitmiş gibi çalışmıyo, o kadar....ABİ BU SORUNU YAŞADIM AMA MOTOR SOĞUKKENDE SICAKKENDE AYNIYDI BU SORUNU ÇÖZMEK İÇİN 1 GÜN BOYUNCA KARBÜRATÖRÜ TEMİZLEDİK - RAHAT HAVA ALMIYORDUR DİYE HAVA KANALININ GİRİŞİNDEKİ SÜNGERİ ÇIKARDIK - BENZİN GELMİYODUR DİYE BENZİN HORTUMUNU FİLTRESİNİ KONROL ETTİK - EN SONUNDA ELAMANIN USTASI DEDİ BUJİYİ DEĞİŞTİRDİNİZMİ ? HAYIR BUJİYE ATEŞ GİDİYO BAZENDE ÇALIŞIYOR DEDİK ÜZERİNDEKİ BUJİYİ SÖKÜN KALİTELİ BUJİ TAKIN ÜZERİNDE ADİ BUJİ VARDIR DEDİN BUJİYİ DEĞİŞTİRDİK ALLAHA ŞÜKÜR HAL OLMUŞTU İNŞALLAH SENİNDE SADECE BUJİDENDİR
    bujiyi ilk başta kontrol ettik ve değiştirdik ama mantıksız da gelmiyo.o an benzin bi sebepten ateşlenmiyo...olabilir. bir NGK buji alıp takayım bakayım olacak mı yine. sürekli yada soğukken deil hatta bu 5-10 dk bekleyince bişey soğuyo diyorum ama egsoz hala sıcak oluyor aslında o sırada. benzini bitmesin motoru 3 gün hiç stop etmeyim en ufak problem yok. ne zaman ki stop ediyorum bir müddet beklemek zorunda kalıyorum yeniden çalışması için... NGK bujiyi hangisini alıcam kaç tırnaklı olması lazım

Motosikleti
    bujiyi ilk başta kontrol ettik ve değiştirdik ama mantıksız da gelmiyo.o an benzin bi sebepten ateşlenmiyo...olabilir. bir NGK buji alıp takayım bakayım olacak mı yine. sürekli yada soğukken deil hatta bu 5-10 dk bekleyince bişey soğuyo diyorum ama egsoz hala sıcak oluyor aslında o sırada. benzini bitmesin motoru 3 gün hiç stop etmeyim en ufak problem yok. ne zaman ki stop ediyorum bir müddet beklemek zorunda kalıyorum yeniden çalışması için... NGK bujiyi hangisini alıcam kaç tırnaklı olması lazım
    valla abi bir ustaya söyle bujiden olabilirmi de öyle bujiyi değiştir...buji almaya gelince motorcu ya söylüyosun mondial 151 rs ye buji alcam ngk orjinalinden 1 liralık olanından değil diyorsun 5 liralık olanından veriyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    bu arada dün serviste gördüm mondial 4t 15-50 yağ getirmiş. bu mevsimde bunları koyucaz diyordu. bir 100 UKH ci de yanında Castrol 10-30 yağ getirmiş bana bunu koyarmısın diyodu, usta bizim yağ dışında yağı ben koyamam dedi, bende ortaam napıyon sen yazın bu koyulur mu dedim.. ben hep bu yağı kullanıyorum dedi sanırım sonunda mondial yağ koymaya ikna etti UKH ciyi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:33 ----------

5 liraysa alıyım da bulunsun canm nolcak. hiç deilse bujimizden emin oluruz

Motosikleti
    bu arada dün serviste gördüm mondial 4t 15-50 yağ getirmiş. bu mevsimde bunları koyucaz diyordu. bir 100 UKH ci de yanında Castrol 10-30 yağ getirmiş bana bunu koyarmısın diyodu, usta bizim yağ dışında yağı ben koyamam dedi, bende ortaam napıyon sen yazın bu koyulur mu dedim.. ben hep bu yağı kullanıyorum dedi sanırım sonunda mondial yağ koymaya ikna etti UKH ciyi
    iyi bizim elaman gibi pistonu şişirtmemiş 10/30 yağla ben kaçtım hayırlı geceler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    bende bende iyi geceler cümleten...

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    herkesin regaip kandili mübarek olsun
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesin regaip kandili mübarek olsun
    eyvallah cümlemizin allah kimseye kaza bela vermesin allaha emanet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    saol kardeşim cümlemizin kandili mübarek olsun, hayırlara vesile olsun.. Rabbim nice kandilleri bayramları görmeyi nasip etsin inşallah...

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar kandiliniz mubarek olsun, Allah cümlemizi kazadan beladan korusun.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    abi motoru naptın ?

Motosikleti
    inşallah aminn
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    bana mı dedin t.madde motor normal çalışıyo şuan ama o sorun devam ediyo, servise gidemedim daha. dur bi arayıp sorayım şu ustaya neydi o parçanın adı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:45 ----------

alla allaaaa usta 2 gündür serviste yok, cebi de kapalı benim motor yüzünden mesleği mi bıraktı naaptı inşallah kötü bişeyi yoktur şu mübarek günde..

Motosikleti
    onurlu bir şekilde arızayı yapamadığı için bırakmıs olabilirr

Motosikleti
    vardır bir şeyi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    hehe yaw şu parçanın adını soracam ulaşsam gıcık oldum Mondial ustalara tornavida mı bıraktırıyor yoksa halbuki ben ona acelesi yok huyunu öğrendim demiştim. usta dedi olmaz öle kalırsın bi yerde yapalım diyee, al bak gördün mü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler