Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    az kaldı olacak :)
    anlamamki sağlammı değilmi tanıdıkta yok satan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cang00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamamki sağlammı değilmi tanıdıkta yok satan
    Ya kardeş bisiklet fiyatına motor alıyorsun anlasan nolur anlamasan nolur, ben diyorumki git dışına bak temizmi, içinden anlamıyorsan yapacak birşey yok beraberde binin sağlam gidecekmi bikaç km bak, olmadı motorcuya gösterelim olur derse alacağım de, daha ne diyelim, bende ilk 151rs mi 2 sene önce tam bugün aldım 4 haziran 2008, ne motordan anlardım nede motorcu nerde var bilirdim, 151rs ler genelde sağlam olur, aldım bindim, satan kişi motoru satarken üzülerek ayrılıyorsa o motor sağlamdır..

Motosikleti
    :D sağolun bilgiler için zaten bi servise yada herhangi bir motorcuya östericem kesinlikle almadan önce

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    bende geçen sene 6 haziranda aldım 2 günümüz war yıl dönümümüze. hediye olarak deposunu fulleyecem

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçen sene 6 haziranda aldım 2 günümüz war yıl dönümümüze. hediye olarak deposunu fulleyecem
    hahaha koptum ya, yil dönumu hediyesi olarak birde deposunu fulleyecekmis hahahahaha. Benimkide 27 Haziranda kapinin önune geldi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS

bide kapının önüne getiriyolar ha ben hayatımda 2. bilemedin 3. kez motora binmiş biri olarak yenimahalleden servisten eve kadar getirmiştim. bazen elim gazda açık kalıyodu, hem frene hem gaza basıyodum falan şimdi trafikte duran arabaların arasından gazlayacak kadar çakal olduk

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    :D sağolun bilgiler için zaten bi servise yada herhangi bir motorcuya östericem kesinlikle almadan önce
    1. Motor nasil calisiyor, dikkat et, motor duzgun calisiyormu

2. Frenleri iyi kontrol et, her iki frenide dene, bak iyi tutuyorlar mi

3. Lastikler ne durumda

4. Beraber tura cikin, motoru devirli sur, arasira tam bas, bi yavasla, böyle yaptin mi kesin fark edersiz motor saglam mi degilmi diye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

bide kapının önüne getiriyolar ha ben hayatımda 2. bilemedin 3. kez motora binmiş biri olarak yenimahalleden servisten eve kadar getirmiştim. bazen elim gazda açık kalıyodu, hem frene hem gaza basıyodum falan şimdi trafikte duran arabaların arasından gazlayacak kadar çakal olduk
    Benim eskiye dayanan tecrubelerim vardi caniim 10 dk sonra motordan dusecektim, 60 km/h la kumlu viraja girdim, sevincliyim ya, nasil o virajdan ciktim daha aklim irmiyor Motoru zorla eve getirttim, bana 2 haftaya gelir dedi motor, bir ay sonra geldi, birde ustune ustluk koltugu YIRTIK geldi. Gittim hemen birtane sifir aldim garantiden birde ustune ceza kestim bunlara, bedavadan kilif aldim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Benim eskiye dayanan tecrubelerim vardi caniim 10 dk sonra motordan dusecektim, 60 km/h la kumlu viraja girdim, sevincliyim ya, nasil o virajdan ciktim daha aklim irmiyor Motoru zorla eve getirttim, bana 2 haftaya gelir dedi motor, bir ay sonra geldi, birde ustune ustluk koltugu YIRTIK geldi. Gittim hemen birtane sifir aldim garantiden birde ustune ceza kestim bunlara, bedavadan kilif aldim
    sana baya ayıp etmişler kardeşim yha yırtık mırtık one öyle benimde bismillah benzin göstergesi çalışmamıştı, şamandıra bozuktu haala da bozuk değiştiricekler ama bi türlü götürüp bırakamadım 1 gün boyu. bende bu nylon lastikle kaydığını bilmeden önce nasıl girmiş çıkmışım virajlara, sulardan geçmişim aklım almıyor

Motosikleti
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Motor nasil calisiyor, dikkat et, motor duzgun calisiyormu

2. Frenleri iyi kontrol et, her iki frenide dene, bak iyi tutuyorlar mi

3. Lastikler ne durumda

4. Beraber tura cikin, motoru devirli sur, arasira tam bas, bi yavasla, böyle yaptin mi kesin fark edersiz motor saglam mi degilmi diye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

nasıl devirli sürecem otomatik atmıyormu vitesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 ----------

bi bakarsın iiki gün sonra bnmde olmuş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    nasıl devirli sürecem otomatik atmıyormu vitesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 ----------

bi bakarsın iiki gün sonra bnmde olmuş

sen vites mites değiştiğini anlamayacaksın zaten bende anlamıyorum çünkü tek vites gibi düşün ilk devirden son devire herşey olup bitiyor

neden olmasın, olur bal gibi. gell sende katıl aramıza. o ATATÜRK yazan motorun sahibi gerçekten ATAtürkçü ise motoruna da güzel bakmıştır

Motosikleti
    e devirli kullanma nasıl oluyor onu çıkaramadım tam inş katılırım bende satmamışsa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:05 ----------

gaz verip çekme gibimi bide nasıl yakıo bu 151rsler km başına yada litrede ne kadar gidiyor yada 10tlye ne kdar gider
    devir işlemi nasıl oluyor ? adamlar yemesinler bide beni nereden bakıcaz borçlara falan :S

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    gaza çok basınca devir yüksek oluyor ortaam, az basınca düşük.. elciği sonuna kadar yaslarsan düzde bi yola çıkarsan devir en çok kaça çıkıyor görürsün inşallah hadi bakalım bekliyoz bak burda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:16 ----------

valla ben 10 tl benzine 5 gün işe gidip geliyorum. iş dönüşü yengenizi de işinden alıp evine bırakıyorum

Motosikleti
    kaça kadar çıkması lazım motorun iyi olduğunu anlamak için devir saatinde en fazla 12 yazıo gaza yapıştıkmı sonuna kadar 12yi vurmasımı lazım sağlamının ?

ya bide abi dorusu bu ilk sürüş olucak bnm için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    kaça kadar çıkması lazım motorun iyi olduğunu anlamak için devir saatinde en fazla 12 yazıo gaza yapıştıkmı sonuna kadar 12yi vurmasımı lazım sağlamının ?

ilk mi yok 12 ye wurmaz zaten benimki 7500-8000 anca oluyo. 9-10 bin diyenler var ama bende bilemiyorum. bakalım devir yükseliyor mu diye değil motor gaz verince süratleniyor mu, bir tepki veriyor mu alt devirde sallanıyor mu titriyor mu? bi durum varsa motorda anca böle anlarsın demek istemiş numan94 ama sende her yeni başlayan gibi pek bişi bilmiyosun anlaşılan.. bu durumda tavsiyem şu: gaza basınca gidiyor mu? frene basınca duruyor mu? yoksa sorun ok dir aga

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08

Aga, devir saati 12,000RPM'e vurmasi icin motoru orta sehpaya alman lazim ve tam gaz vermen lazim. Motor yuruyen aksamda 7000-8000 devir arasinda olmasi lazim tam gaz. Ben devirli sur demek istedigim, biraz yari gaz ver, biraz tum, yani variasyon yap hep ayni gazla gitme.
    Birde gaza yuklenince motor nasil hizlaniyor ona cok dikkat et, eher motor tam gaz verince terredut ediyorsa suratlanmaya ve egsozdan pof pof gibi ve ona benzer ses geliyorsa o motor cig benzin atiyor = Karburatör ayarsiz, hava - benzin karisimi ideal degil, bir sure sonra buji atesleme yapmaz ve yolda kalirsin. Aman ha, bunlar seni korkutmasin, ben en kötu ihtimal dusunuyorum ! Motoru ilk surun felan diye korkma, 151 RS'ler cok kolay, cevik motordur. Birde motorun egsozundan kara duman yada gözle görulen bir duman varsa o motordan uzaklas.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 ----------

gaza çok basınca devir yüksek oluyor ortaam, az basınca düşük.. elciği sonuna kadar yaslarsan düzde bi yola çıkarsan devir en çok kaça çıkıyor görürsün inşallah hadi bakalım bekliyoz bak burda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:16 ----------

valla ben 10 tl benzine 5 gün işe gidip geliyorum. iş dönüşü yengenizi de işinden alıp evine bırakıyorum
    Abi naptin yaa, 10TL'lik benzin 5 gun nasil gidiyor allahin askina ya Ben 18TL'lik benzin aliyorum, uc gun zar zor gitmiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:06 ----------

e devirli kullanma nasıl oluyor onu çıkaramadım tam inş katılırım bende satmamışsa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:05 ----------

gaz verip çekme gibimi bide nasıl yakıo bu 151rsler km başına yada litrede ne kadar gidiyor yada 10tlye ne kdar gider
    devir işlemi nasıl oluyor ? adamlar yemesinler bide beni nereden bakıcaz borçlara falan :S
    Rodaji dogru yapilmis, temiz 151 RS litrede en az 35-40km yapmasi lazim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:08 ----------

Valla bende burda Turkce yazi yazacam diye Turkcem baya bir ilerledi gercekten Bizim Turkce hocasi bile diyor sende buyuk ilerlemeler var diye xD

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    heh bak anlayan adamın hali başka oluyo

ama benim mesafem kısa kardeşim bu saydığım güzergahı toplasan 15-20 km ya var ya yok. benim motor zaten depo boşken 17-18 liraya fulleniyor. göstergem arızalı oldugundan biraz erken alıyorum benzini sen çok km yapıyorsun anlaşılan numan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:12 ----------

beyler bugün ben iş yerinde 12ye kadar mesaideyim ama iş yok fazla. iniyimde motorumu yıkayım bari, altına koyduğum ağaçtan reçine damlayıp duruyo gıcık oluyorum yapış yapış hava karanlık ama ışık var sokakta. hem inmişken yağınada bi bakayım

Motosikleti
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga, devir saati 12,000RPM'e vurmasi icin motoru orta sehpaya alman lazim ve tam gaz vermen lazim. Motor yuruyen aksamda 7000-8000 devir arasinda olmasi lazim tam gaz. Ben devirli sur demek istedigim, biraz yari gaz ver, biraz tum, yani variasyon yap hep ayni gazla gitme.
    Birde gaza yuklenince motor nasil hizlaniyor ona cok dikkat et, eher motor tam gaz verince terredut ediyorsa suratlanmaya ve egsozdan pof pof gibi ve ona benzer ses geliyorsa o motor cig benzin atiyor = Karburatör ayarsiz, hava - benzin karisimi ideal degil, bir sure sonra buji atesleme yapmaz ve yolda kalirsin. Aman ha, bunlar seni korkutmasin, ben en kötu ihtimal dusunuyorum ! Motoru ilk surun felan diye korkma, 151 RS'ler cok kolay, cevik motordur. Birde motorun egsozundan kara duman yada gözle görulen bir duman varsa o motordan uzaklas.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 ----------

Abi naptin yaa, 10TL'lik benzin 5 gun nasil gidiyor allahin askina ya Ben 18TL'lik benzin aliyorum, uc gun zar zor gitmiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:06 ----------

Rodaji dogru yapilmis, temiz 151 RS litrede en az 35-40km yapmasi lazim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:08 ----------

Valla bende burda Turkce yazi yazacam diye Turkcem baya bir ilerledi gercekten Bizim Turkce hocasi bile diyor sende buyuk ilerlemeler var diye xD
    bu egzozdan pof pof ses gelmesi varsa ne kdr zarar açarki başa sonra :S bide o dumanı nasıl çözecez beyazmı atacak araba alırken dikkat ettiğimiz gibi demi bide siyah duman atıyorsa oda tahmini ne kadar zarar açarki uzaklaş demişsin ya almıyalımmı alsakda sonra çokmu bela olur başa :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 ----------

babaha kolay gelsin aga sanada

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    saol kardeşim yıkadım da geldim. yağı tamam ama bana biraz sıvı gibi geldi, sabah 9 dan beri duruyor çalışmadı hiç. serviste ne yağ koydular acaba hiç bilmiyorum da ama bu sefer kendim değiştiricem yağını

Motosikleti
    ne gerekiyor yağ olarak ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    marka olarak bende bilmiyorum ama 15-45 yada 15-50 yağ koyucam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler