Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    bir hız merakıdır gıdıyor arkadaslar o kadar ustune dusulecek bısey yok bu motorun yapacagı hız belli.yok yanlıstı yok dogruydu dıyıp kendımızı kandırmayalım.100km neyımıze yetmıyor?yoksa bızde bılıyoruz atarız bi sekman piston ona göre kevlar kayıs bıde varyatöre malossi uygulaması bak rs nasıl 150 yapıyor.bunlara gerek yok bu motorların keyfını sürün he hız mı ıstıyorsunuz alın bi ss cıkın pistlere.rs topiğini bu gibi polemıklerle doldurmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    yaw geçtik zaten o konuyu , bir soruda sordum ama kimse görmedi

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öylee kırmızı ışıkta tokatlayamadığım olmadı daha ama agresif kalkanlar 100-150 metre sonra yetişiyolar tabii

arkadaşlar ben motoru aldıgımın ertesi günü yolda kalmıştım, sebebi benzin otomatiği midir filtresi mi o küçük gri şeyin tıkanması. bir kaç sefer serviste değiştiği halde tekrarlayınca bende benzin hortumunu direk bağladım. bi daha da bu sorunu yaşamadım ama acaba bir zararı yada fazla benzin yakma durumu olur mu? bu olay başına gelenler ne yaptılar
    benzın fıltresını tıkandıgı ıcın mı cıkardın?temız benzın gondermek ıcın kullanılıyor oysa sen su anda dırek baglayarak depoda ne var ne yok karburatore goderıyorsun benzını fazla yakmaz merak etme ama bu seferde karburatorun tıkanabılır.

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tulgacan dostum daha neyi kanıtlamaya çalışıyorsun tamam bizler kabul ediyoruz ibrenin yanlış gösterdiğini gtr de almışsın hayırlı olsun o doğru gösterir umarım.Arkadaşlar hız konusunu geçelim lütfen daha yararlı paylaşımlar olmalı herkes neye bindiğini biliyor.
    numan arkadaşım akünü verbi oto akücüsüne 5-10 tl falan alır en fazla hem sana akünün durumu hakkındada bilgi verir eğer şarj tutmuyorsa o anlar yeni akü alırsın tutarsa ne ala
    Tamam, kanitlama veya kabul edip etmeme meselesi degil, biri sormus cevap yazdim okkaddar...

GT icin sagol darisi basiniza.

Aküyüde benim gibi 12v veya 15v adaptörle evde doldurun, sarjciya gitmeye gerek yok...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzın fıltresını tıkandıgı ıcın mı cıkardın?temız benzın gondermek ıcın kullanılıyor oysa sen su anda dırek baglayarak depoda ne var ne yok karburatore goderıyorsun benzını fazla yakmaz merak etme ama bu seferde karburatorun tıkanabılır.
    benzin filtresi deil, onun ilerisinde gri yuwarlak bi parça. benzin otomatiği diye biliyorum. benzin hortumu ona tek giriyo benzin ve hava olarak iki hortum çıkıyo, sanırım damla damla benzin gönderiyo karbüratöre amaaaaa 1 günden fazla dayanmadı bana hiç direk tıkanıyo. o tıkanınca da benzin gitmiyo çalışmıyo hatta yolda giderken stop ediyo doğal olarak. 3 yada 4 defa yenisini taktılar fayda etmedi. her seferinde aynı yerden de benzin almadım. demekki bu ankaranın benzininin alayı pis. sizin başınıza gelmemiş anlaşılan

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    benzin filtresi deil, onun ilerisinde gri yuwarlak bi parça. benzin otomatiği diye biliyorum. benzin hortumu ona tek giriyo benzin ve hava olarak iki hortum çıkıyo, sanırım damla damla benzin gönderiyo karbüratöre amaaaaa 1 günden fazla dayanmadı bana hiç direk tıkanıyo. o tıkanınca da benzin gitmiyo çalışmıyo hatta yolda giderken stop ediyo doğal olarak. 3 yada 4 defa yenisini taktılar fayda etmedi. her seferinde aynı yerden de benzin almadım. demekki bu ankaranın benzininin alayı pis. sizin başınıza gelmemiş anlaşılan
    arkadas benzın otomatıgı hemen bozulacak bısey degıldır ancak pislik vb partüküller kanalı tıkıyorsa tabiki gorevını yapamaz oyüzden sız benzın aldıgınız yerlere dıkkat edın belkıde motorda en son bozulacak parcalardan bırıdır ki bendekı rs 24000kmde ustundekı otomatık orjınal hala.3 4defa aynı sorundan muzdarıpsenız nıye ustanıza sorunu sormuyorsunuz neden bozuluyor bu otomatık demedınız mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    arkadas benzın otomatıgı hemen bozulacak bısey degıldır ancak pislik vb partüküller kanalı tıkıyorsa tabiki gorevını yapamaz oyüzden sız benzın aldıgınız yerlere dıkkat edın belkıde motorda en son bozulacak parcalardan bırıdır ki bendekı rs 24000kmde ustundekı otomatık orjınal hala.3 4defa aynı sorundan muzdarıpsenız nıye ustanıza sorunu sormuyorsunuz neden bozuluyor bu otomatık demedınız mı?
    otomatik bozulmuyor zaten, tıkanıyor 151 RS in benzin hortumları ince imiş, zaten bana bulabilirsen opet ten süper benzin kullan demişlerdi servisten ince oluyor diye. ordan aldım tıkandı burdan aldım tıkandı onunla uğraşacak halim yok haliyle iptal ettim bende. Ankarada bu dertten muzdarip başka arkadasımda war yalnız, demekki ankaranın benzini PİS. burdan bu çıkıyo

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    gazınızı fazla açmayın arkadaşlar =) benim gibi başınıza bela alırsınız
    motora fazla yüklenmekten şuan 4 bin deviri geçemiyorum gaz açtıkça devir düşüyor motor :D
    devirli kullanın aletinizi^^
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazınızı fazla açmayın arkadaşlar =) benim gibi başınıza bela alırsınız
    motora fazla yüklenmekten şuan 4 bin deviri geçemiyorum gaz açtıkça devir düşüyor motor :D
    devirli kullanın aletinizi^^
    debriyaj varyatörler falan dağıttın hepsini yani çeki diye bişi kalmadı
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Ayni tempo ile yola devam arkadaslar ! Bizim topic hep en yukarida geziyor Ayni eski haline getirelim burayi, herkez sorularini sorsun elimizden geldigi kadar cözmeye calisalim!

Bu ara sayfa 179'a gecti haydi hayirlisi

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    otomatik bozulmuyor zaten, tıkanıyor 151 RS in benzin hortumları ince imiş, zaten bana bulabilirsen opet ten süper benzin kullan demişlerdi servisten ince oluyor diye. ordan aldım tıkandı burdan aldım tıkandı onunla uğraşacak halim yok haliyle iptal ettim bende. Ankarada bu dertten muzdarip başka arkadasımda war yalnız, demekki ankaranın benzini PİS. burdan bu çıkıyo
    hortumlar bıraz ınce evet ama basıt hemen degıstırebılır.bunun yanında guvenlı fırmalardan alırsan pek sorun yasayacagını zannetmıyorum shell yada bp bunlar devamlı kontrollerı ust sevıyelerde olan fırmalardır benzınlerıde turkıyede en cok satılan işinin erbabı müesseselerdır.

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    hortumlar bıraz ınce evet ama basıt hemen degıstırebılır.bunun yanında guvenlı fırmalardan alırsan pek sorun yasayacagını zannetmıyorum shell yada bp bunlar devamlı kontrollerı ust sevıyelerde olan fırmalardır benzınlerıde turkıyede en cok satılan işinin erbabı müesseselerdır.
    Hortumlari birazcik ince dogru, bir kere hortum nasil olduysa arka amortisörun arasinda kalmis, bir baktim benzin ibresi kirmiziya vurmus dedim allah allah motor nasil bukadar yakti bu kadar tam eve dogru gidiyordum, aklima geldi kendi kendime dedim ''belki benzin deposu yada borusu delinmistir diye'' egsozun ustunde bir baktim duman cikiyor ve borudan benzin akiyor bi ara kesin havaya ucarim demistim ama eve sag saglam vardim Benzin'i bosaltip motoru biraktim disarida ne olur ne olmaz diye, ertesi gun gittim 3metre kadar hortum aldim ve tesisat kurdum orjinalden saglam oldu . Konya ve Cihanbeyli yakinlarindaki Shell benzin istasyonlari BES para etmeyecek kadar adi, onlarin benzini kullandimmi motor cekmiyor sonra bunun benzin'in pisliginden oldugunu söyledi usta, Petrol ofisi'den almami önerdi gercektende motor daha iyi gitmeye basladi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortumlari birazcik ince dogru, bir kere hortum nasil olduysa arka amortisörun arasinda kalmis, bir baktim benzin ibresi kirmiziya vurmus dedim allah allah motor nasil bukadar yakti bu kadar tam eve dogru gidiyordum, aklima geldi kendi kendime dedim ''belki benzin deposu yada borusu delinmistir diye'' egsozun ustunde bir baktim duman cikiyor ve borudan benzin akiyor bi ara kesin havaya ucarim demistim ama eve sag saglam vardim Benzin'i bosaltip motoru biraktim disarida ne olur ne olmaz diye, ertesi gun gittim 3metre kadar hortum aldim ve tesisat kurdum orjinalden saglam oldu . Konya ve Cihanbeyli yakinlarindaki Shell benzin istasyonlari BES para etmeyecek kadar adi, onlarin benzini kullandimmi motor cekmiyor sonra bunun benzin'in pisliginden oldugunu söyledi usta, Petrol ofisi'den almami önerdi gercektende motor daha iyi gitmeye basladi.
    benzini iyi kötü diyemicemde burda dikmen caddesinde TBMMnin ve EGM hemen yanında dipdibe shell ve petrol ofisi var. shellden aynı miktar benzin alıyorum ibreyi geçmiyo. PO dan alıyorum ibrenin üstüne çıkıyo. yani shell de ya hava basıyolar yada pompalarında ibnelik war

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    şikayet ettinizmi bu shell ıstasyonlarını?shell gayet kuralları katı olan bır sırket o yüzden sıkayetler 1 2 defa ustuste yapılırsa ve bunu ıspat edebılırsenız muhakkak cezalandırılırlar.ama sız memnun olmayıpta mecbur alıyorsanız onu bılmem?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    şikayet ettinizmi bu shell ıstasyonlarını?shell gayet kuralları katı olan bır sırket o yüzden sıkayetler 1 2 defa ustuste yapılırsa ve bunu ıspat edebılırsenız muhakkak cezalandırılırlar.ama sız memnun olmayıpta mecbur alıyorsanız onu bılmem?
    ben tuzları gayet kuru oldugundan bişey olacağını sanmadım açıkçası, şikayet falan etmedim. babamın arabasına PO dan motora da opetten alıyorum ben shell den almıyorum artkk..

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaslar bir sorum olacak, sali gunu sabahtan beri bir sorun yasiyorum. 151rs ile sabah aksam 20ser km yol yapiyorum. Sali sabah yola ciktim nerdeyse 1-2km de bir giderken motor gaz kesti ve horlayarak durdu, aksamda aynisini yapti hemde kackere...

Duruncu kenara cektim 30sn bekledim ayaktan 8-10 kere bastiktan sonra calistirdim devam ettim. Aku basmasina ragmen elden degil ayaktan calisti. Sali aksam en son eve 3km filan kala yine stop edince busefer bekledim yagina baktim var, sol grenajin icinde duran musluk yada filtre her neyse ona depodan giden hortumu cikardim, yag kutusuna 1lt yerede cok az bi miktar benzin bosalttim, sonra karanlik oldugu icin zorda olsa hortumu taktim, calistirdim. Eve gidene kadar stop etmedi. Carsamba sabah ise giderken ve aksam eve gelirkende hic stop etmedi...

Dun hic binmedim, busabah ise gelirken 3-4 kez yine yapti.

Tahminen degilde bu problemin aynisi basina gelip sorunu cozduren varsa cevao verirse sevinirim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar bir sorum olacak, sali gunu sabahtan beri bir sorun yasiyorum. 151rs ile sabah aksam 20ser km yol yapiyorum. Sali sabah yola ciktim nerdeyse 1-2km de bir giderken motor gaz kesti ve horlayarak durdu, aksamda aynisini yapti hemde kackere...

Duruncu kenara cektim 30sn bekledim ayaktan 8-10 kere bastiktan sonra calistirdim devam ettim. Aku basmasina ragmen elden degil ayaktan calisti. Sali aksam en son eve 3km filan kala yine stop edince busefer bekledim yagina baktim var, sol grenajin icinde duran musluk yada filtre her neyse ona depodan giden hortumu cikardim, yag kutusuna 1lt yerede cok az bi miktar benzin bosalttim, sonra karanlik oldugu icin zorda olsa hortumu taktim, calistirdim. Eve gidene kadar stop etmedi. Carsamba sabah ise giderken ve aksam eve gelirkende hic stop etmedi...

Tahminen degilde bu problemin aynisi basina gelip sorunu cozduren varsa cevao verirse sevinirim...
    bu gaz kesip horlayarak stop etme olayı benzin otomatiğim tıkandıgında olmuştu ama benzin gitmediği için bi daha hiç çalışmıyodu tabii, ben benzin hortumunu direk bağlayana kadar yani. benzine pislik gelmiş gibi ama oda 1 olur 2 olur sonra atar pisliği. bu arada sabahları hava sogukken falan yeni yola çıktığımda bir iki gaz yememezlik yapıyo benimkide

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)

benim başıma böyle olay gelmedi ama büyük ihtimal buji-karbüratör-hava filtresi bu 3 den 1 yüzünden yapıyordur...

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200

arkadas yolda gıderken dırek kesılıp stop edıyorsa ya benzın akısı ıyı degıldır yanı benzın gelmıyordur yada elektrık sorunu vardır.bujı pıposunu bı sok bakalım atesleme tam olarak gelıyormu?once bunlara bi bak yıne aynı problemı yaparsa tekrar yardımcı olmaya calısalım.

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    -Buji saglam mi degil mi -

Buji'yi yuvasindan sök ama kablolarini sökme, bujinin ucunu motorun demir aksamlari bir bölumune dokundur ve elektrik marsina bas eher elektrik geliyor ve cat cut ses geliyorsa buji calisiyor ve sorun ondan degil.

-Hava filtresi-

Elini hava filtresinin hava cektigi yere koy bak iyi cekis varmi orda, eher zayif bir emme varsa sorun oda olabilir, benzin/hava karisimini denklestiremezse motor senin dedigin gibi horluyarak bayilir.

-Karburatör-

Bence suclu bu sahis , eher el becerin varsa karburatöru sök, icine bir göz at, diafram saglam mi ona bak, benzin akisi varmi ve bunun gibi seylere bir bak ama bence senin sorunun karburatörden kaynaklaniyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler