Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    97 oktan koydun dıye motor falan ucmaz arkadasım.5 yıldan beri rs kullanıyorum 110km yi gecen rs varsa getır kac paraysa alıcam.bıraz ufak atmotorla oynamadıysan karburatörü degıstırmedıysen permormans fıltresı takmadıysan bu kmyi gören orjınal rs varsa sende sadece 97dıyle bu kmyi yapıyor dıyosan getır 3 mılyar verıyorum sıte yönetimide şahit olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Ya 110 bile yapmaz nereye yapıyor ya alayının göstergeleri yanlış gösteriyor en fazla yapacağı hız 90km hızdır zaten fabrikada aynı şeyi söylüyor kendimizi kandırmayalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun kardes , ön frene tam bastin mi allah'a dua etmekten baska birsey kalmiyor zaten , sadece kilitlemeyecek kadar basacaksin ki ön frenden stop gucu alabilesin. Benim motor 637KM'idi tam motorun kontagini son kapatirken . Hic dusmedim, ne cizdim motoru, hergun yikadim, elde . Senin sorunun (aku) tek cevabi var gibi geliyor; akun sarz etmiyor.

saol aga 1 kere düştük işte oda nazar olsun bari napalım yalnız 2 defa da yan ayaklıkta dururken sağ tarafa düştü motorum oldugu yerde Allah sana kazasız belasız kullanmalar nasip etsin inş. bende aynı düşünüyorum ama akü şarj olmuyosa oto elektrikcisinde sabaha kadar nasıl sarj oldu? nyse 4000 bakımı geldi serviste bi cvp bulacam artık bu soruma inan artık dümdüz gitmiyoken we çok acil fren lazım deilse ön frene elimi bile sürmüyorum ve ince taktiğin için de teşekkür ederim

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol aga 1 kere düştük işte oda nazar olsun bari napalım yalnız 2 defa da yan ayaklıkta dururken sağ tarafa düştü motorum oldugu yerde Allah sana kazasız belasız kullanmalar nasip etsin inş. bende aynı düşünüyorum ama akü şarj olmuyosa oto elektrikcisinde sabaha kadar nasıl sarj oldu? nyse 4000 bakımı geldi serviste bi cvp bulacam artık bu soruma inan artık dümdüz gitmiyoken we çok acil fren lazım deilse ön frene elimi bile sürmüyorum ve ince taktiğin için de teşekkür ederim
    1-2 ciziktan birsey olmaz canim . O yan ayaklik faciyasi banada vuracakti ama son saniye gördum baktim allah motor devrilecek, nasil yakaladim motoru görecektin . 1000km bakiminda neler yaptilar senin motora? Eher fazla buyuk birsey degilse kendim yapmayi dusunuyorum. Motor yagi, sanziman yagi, buji, hava filtresi baska ne kaliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    1-2 ciziktan birsey olmaz canim . O yan ayaklik faciyasi banada vuracakti ama son saniye gördum baktim allah motor devrilecek, nasil yakaladim motoru görecektin . 1000km bakiminda neler yaptilar senin motora? Eher fazla buyuk birsey degilse kendim yapmayi dusunuyorum. Motor yagi, sanziman yagi, buji, hava filtresi baska ne kaliyor
    bi kaç defa bende aynen o şekilde uçup yakaladım ewet ama orta sehpaya kaldırıp tangır tungur indirmektense yine yan ayakta şansımı deniyorum

1000 bakımına gelince kendisi rodajın bitişi oluyor tam net hatırlayamıyorum ama hava filtresi yağ bujiler direk bunlara bakılıo, buji we yağ değişiyo filtre temizleniyo. hava filtresi de 2000 de deişmişti

http://img279.imageshack.us/i/bakmtabol7kg.jpg/

şu linkten de bakabilirsin. gerçi ben 2000 bakımına da götürdüm ama burda yazmıyo

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    bi kaç defa bende aynen o şekilde uçup yakaladım ewet ama orta sehpaya kaldırıp tangır tungur indirmektense yine yan ayakta şansımı deniyorum

1000 bakımına gelince kendisi rodajın bitişi oluyor tam net hatırlayamıyorum ama hava filtresi yağ bujiler direk bunlara bakılıo, buji we yağ değişiyo filtre temizleniyo. hava filtresi de 2000 de deişmişti

http://img279.imageshack.us/i/bakmtabol7kg.jpg/

şu linkten de bakabilirsin. gerçi ben 2000 bakımına da götürdüm ama burda yazmıyo
    Cok tessekur ettim babaha, biz ikimiz bu forumu yine top 5 sokariz gibi geliyor . Ben TR'de Damlakuyu köyunde oturuyorum, ve bana en yakin kasaba Cihanbeyli, 16-17km köyden, motoru uzun yola cikartmak istemedim icin herzaman ustayi eve araba ile getiriyordum ve o bakimlarini yapiyordu. Ama benim kafama takilan tek sey ustanin bana sunu demesi ''Valla abi sizin motor rodajini doldurmus'' demesidi. Motor daha 500-600km arasindaiken rodaj nasil dolduruyor bende anlamadim, usta acemedi dersen bence degil cunku dogdundan beri motorsiklet ile ugrastigina göre birsey kapmasi lazim degilmi? Simdi benim sana sorum, motor sence doldurmusmudur rodajini?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Cok tessekur ettim babaha, biz ikimiz bu forumu yine top 5 sokariz gibi geliyor . Ben TR'de Damlakuyu köyunde oturuyorum, ve bana en yakin kasaba Cihanbeyli, 16-17km köyden, motoru uzun yola cikartmak istemedim icin herzaman ustayi eve araba ile getiriyordum ve o bakimlarini yapiyordu. Ama benim kafama takilan tek sey ustanin bana sunu demesi ''Valla abi sizin motor rodajini doldurmus'' demesidi. Motor daha 500-600km arasindaiken rodaj nasil dolduruyor bende anlamadim, usta acemedi dersen bence degil cunku dogdundan beri motorsiklet ile ugrastigina göre birsey kapmasi lazim degilmi? Simdi benim sana sorum, motor sence doldurmusmudur rodajini?
    hadi bakalım bi deneyelim şansımızı
    aslına bakarsan serviste bana da 700-750 km gibi istersen değiştirelim yağını demişlerdi ama ben 1000e kadar bekledim. rodaj dediğin şey motoru fazla sıkıştırmadan düzenli çalışmaya alıştırıyorsun yani bu motorun rodajı dolmuş bununki dolmamış diye bişey war mı bilemiyorum. bence bu tahmini ortalama bi durum, ha rodajda motora kötü dawranırsın sağır kötü bi motor olur güzel davranırsın açık canavar bi motor olur. bütün olay değiştirilen yağda bitiyo. o yağla birlikte rodaj boyunca ilk kez çalışan motordan her tür pislik tortu atılıp gidiyo. sana tavsiyem acele etme 100-200 km için. yağ değişmeden 50-60 ı geçme, rodaj bitince de bi düzlükte 90-100-110 git bi müddet.. ben rodajı bu şekilde tamamladım we motorumun gidişinden gayet memnunum

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    hadi bakalım bi deneyelim şansımızı
    aslına bakarsan serviste bana da 700-750 km gibi istersen değiştirelim yağını demişlerdi ama ben 1000e kadar bekledim. rodaj dediğin şey motoru fazla sıkıştırmadan düzenli çalışmaya alıştırıyorsun yani bu motorun rodajı dolmuş bununki dolmamış diye bişey war mı bilemiyorum. bence bu tahmini ortalama bi durum, ha rodajda motora kötü dawranırsın sağır kötü bi motor olur güzel davranırsın açık canavar bi motor olur. bütün olay değiştirilen yağda bitiyo. o yağla birlikte rodaj boyunca ilk kez çalışan motordan her tür pislik tortu atılıp gidiyo. sana tavsiyem acele etme 100-200 km için. yağ değişmeden 50-60 ı geçme, rodaj bitince de bi düzlükte 90-100-110 git bi müddet.. ben rodajı bu şekilde tamamladım we motorumun gidişinden gayet memnunum
    Bende zaten senin dedigin gibi bir sekilde surdum motoru, 40-60km/h arasi gittim hep. Ama hep böyle surmedim ki , motoru ilk aldigim gun tek kisi ''hiz denemesine'' ciktim, motorda manyak cekis vardi buda yani insanin kanini kaynatiyor, bizim köyde 400-500m uzunlugunda bir yol var, dedim kendi kendime, ''bakalim o fazla 1cc bir ise yariyormuymus , benim arkadasda 80-85cc 2 zamanli Yamaha mini-cross var, onla kapistik. Motor daha 25km gitti bu ara, ilk basta bana fark vurur gibi oldu sonra yavas yavas farki kapattim, 80km/h civarinda durur gibi gectim . Ve herzamanki gibi birisi bu olayi görmus ve babama hemen yetistirmis, tam 5 gun motorsuz kaldim. Olacak is degil . Senin motora kac yaptirdin en son? Ben 110 gördum, kadran bence biraz yanlis gösteriyor bi 5-10km/h, yani motor 95-100km/h yapiyor, hepsi 500km bakimindan önce

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    arkadaşlar 2000kmye kadar rodaj devam eder rsler 2000den sonra az yakmaya başlar.bu kmye kadar motoru son devırlerde pek kullanmanızı tavsiye etmem yoksa 15000den sonra motor yıpranır başınıza bir sürü iş gelir.agresif kullanıcılar bu kmleride göremez motor 10000de infilak eder türlü türlü arızalarla topiğe konu açanlar bu tip kullanıcılardır.

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2000kmye kadar rodaj devam eder rsler 2000den sonra az yakmaya başlar.bu kmye kadar motoru son devırlerde pek kullanmanızı tavsiye etmem yoksa 15000den sonra motor yıpranır başınıza bir sürü iş gelir.agresif kullanıcılar bu kmleride göremez motor 10000de infilak eder türlü türlü arızalarla topiğe konu açanlar bu tip kullanıcılardır.
    Benim motor ortalama 650km yol gitti, bunun belki 50si agresif degilde biraz suratlidir, bu fazla performans dusurmez demi , benim motor son depolarinda iyice az yakmaya baslamisti, köy surusuyle, yani dur kalk, 143km gitmisti en son. Birde performansda hissedilir yukselis vardi bu neyden kaynaklaniyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    way way yeni şeyler öğreniyoruz 2000 km ye kadar devam ettiğini bilmiyodum. benim rodaj hertürlü bitmiş ama gidişinden de gayet memnun olduguma göre numan kardeş doğru yoldayız, bu şekilde kullanmaya devam et. sonuçta 40bin tl ye mercedes almadık 2000 liralık malzemeye biniyomuş gibi binersen oda sana 2000liralık karşılık werir. ha racinge biniyomuş gibi binmeye kalkışan olursa servisten başını çıkaramaz bu kadar basit

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Benim motor ortalama 650km yol gitti, bunun belki 50si agresif degilde biraz suratlidir, bu fazla performans dusurmez demi , benim motor son depolarinda iyice az yakmaya baslamisti, köy surusuyle, yani dur kalk, 143km gitmisti en son. Birde performansda hissedilir yukselis vardi bu neyden kaynaklaniyor?
    kmde kaç kuruş yakıyorsun? performansın agresif kullanımla alakalı değil motoru nasıl açtığınla ilişkili

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:37 ----------

way way yeni şeyler öğreniyoruz 2000 km ye kadar devam ettiğini bilmiyodum. benim rodaj hertürlü bitmiş ama gidişinden de gayet memnun olduguma göre numan kardeş doğru yoldayız, bu şekilde kullanmaya devam et. sonuçta 40bin tl ye mercedes almadık 2000 liralık malzemeye biniyomuş gibi binersen oda sana 2000liralık karşılık werir. ha racinge biniyomuş gibi binmeye kalkışan olursa servisten başını çıkaramaz bu kadar basit
    evet arkadaş rodaj hemen 500kmde tamamlanmaz. hatta motorun gerçek gücü 5000kmden sonra zırve yapar bu kmlerden sonra verimli olur az yakmaya başlar senınde kmde kac kurus yaktıgını merak ettim?

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    kmde kaç kuruş yakıyorsun? performansın agresif kullanımla alakalı değil motoru nasıl açtığınla ilişkili

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:37 ----------

evet arkadaş rodaj hemen 500kmde tamamlanmaz. hatta motorun gerçek gücü 5000kmden sonra zırve yapar bu kmlerden sonra verimli olur az yakmaya başlar senınde kmde kac kurus yaktıgını merak ettim?
    Iste dedigim gibi, agresif surmedim hic motoru, belki bi 5-6 tam gaz vermisimdir motora ondan sonra yari yada 1/4 gaz buda bence iyi bir karisim? Benim motorun kac kurus yaktigini nasil cikartacagimi bilmedigim icin o soruya cevap yok , motor iste ortalama 140km gitmeye baslamisti deposuda 18TL ye doluyordu ortalama 6l. Ha birde su sorum olacakti, egsozun icini bosaltirsam motordan nasil ses gelir? Milletin kafasini agritacak kadar mi yada daha agir bir ton mu elde ederim ? Gunler gittikce azaliyor

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    arkadasım ılk once deponu dolduruyorsun sonra 100 150km sonra depoya birdaha benzın alıyorsun kac lıtre aldıysa lıtre km cınsınden hesaplıyorsun.birde sakın egzosu falan oynama orjınali neyse öyle kullanmanı tavsıye ederim,açarsan bağırır durur kuru gürültü bi muddet sonra canını sıkar keşke acmasaydım dersin o yüzden egzosu açma,orjınal sesi güzeldir zaten rsin

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    arkadasım ılk once deponu dolduruyorsun sonra 100 150km sonra depoya birdaha benzın alıyorsun kac lıtre aldıysa lıtre km cınsınden hesaplıyorsun.birde sakın egzosu falan oynama orjınali neyse öyle kullanmanı tavsıye ederim,açarsan bağırır durur kuru gürültü bi muddet sonra canını sıkar keşke acmasaydım dersin o yüzden egzosu açma,orjınal sesi güzeldir zaten rsin
    Yazin geldigimde bunlari deneyim bir , ama benim icin hava hos, ister cok yaksin, ister az yaksin, yani bu motorun, sadece RS 151 verebiliyor bu zevki valla arkadaslar, bu motor baska birsey, cok YBR ve ona benzer motor surdum, RS'deki babalik zevkini hic birisi vermiyor. YBR'ye aniden gaz verdinmi hic bir zevk almiyorum, ne zevk verici sesi var ne bir özelligi var. Ama RS'e gaza dokundunmu motor gurulduyor buda beni benden alip göturmeye yetiyor, cok scooter surdum ama hiiiiic biri bu kadar komfor ile hizi/zevki bu kadar iyi karistiramiyor. Bence bizim motorlarin tek rakibi var, Yamaha BWS, performans yönunden belki biraz suratlidir ama konfor ve denislik yönunden okadar kayibi varki performans avantaji fark etmiyor. Bu ara sayfa 175'e vurdurduk arkadaslar !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    evet arkadaş rodaj hemen 500kmde tamamlanmaz. hatta motorun gerçek gücü 5000kmden sonra zırve yapar bu kmlerden sonra verimli olur az yakmaya başlar senınde kmde kac kurus yaktıgını merak ettim?[/QUOTE]

walla şu son zamanlarda hiç takip etmedim ama en son 10 liralık benzinle 90 km civarı yol gitmiştim. benim mesafem kısa sayılır ewden işe işten yengeye yengeden ewe günde toplasan 15 km yol yapıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:46 ----------

benim yine 151 RS ci arakdas egsozunu deldirdi sesi artsın diye, sesi arttı ewet hatta güzel bi ses oldu ama çekişi düşmüş motorunun haberiniz olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:51 ----------

Yazin geldigimde bunlari deneyim bir , ama benim icin hava hos, ister cok yaksin, ister az yaksin, yani bu motorun, sadece RS 151 verebiliyor bu zevki valla arkadaslar, bu motor baska birsey, cok YBR ve ona benzer motor surdum, RS'deki babalik zevkini hic birisi vermiyor. YBR'ye aniden gaz verdinmi hic bir zevk almiyorum, ne zevk verici sesi var ne bir özelligi var. Ama RS'e gaza dokundunmu motor gurulduyor buda beni benden alip göturmeye yetiyor, cok scooter surdum ama hiiiiic biri bu kadar komfor ile hizi/zevki bu kadar iyi karistiramiyor. Bence bizim motorlarin tek rakibi var, Yamaha BWS, performans yönunden belki biraz suratlidir ama konfor ve denislik yönunden okadar kayibi varki performans avantaji fark etmiyor. Bu ara sayfa 175'e vurdurduk arkadaslar !
    numan94 motordan bende memnunum özellikle geniş olmasından, kız arkadasımla ikimiz rahatlıkla biniyoruz. ben 80 küsür o 60 küsür kg. we yinede banamısın demiyo 2 kişi, werdigim paranın hakkını kesinlikle weriyor bu motor ama okadar ahım şahım deil be hocam ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.. yada ben burgmana takmış waziyetteyim bu aralar ondan böle düşünmeye başladım

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Evet yaa motorun cekisi superin superi , babam ile ben ortalama 170kg geliyoruz beraber, + motorun kendi agirligi 120kg = 290kg, bu halde bile 100cc cup motorlari geciyorum . Baska motorada gözumu baktirmiyor zaten , sanki motorun hissleri varmis gibi, 2000TL civarina alinacak en iyi motorlardan biri, millet gidip Honda city ne varya 50cc onu aliyor 2,5milyara, ben o kisilere akil sir erdiremiyorum gercekten, tek sebepleride ''Benim motor seninkinden saglam'' yani bu kisilerde beni yedi bitirdi ya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    hiç sorma aga, alıpta binilecek gibi durmayan 2 kişi sığılacak gibi olmayan yada sırf markası war diye adamı götürecek kadar olmayan bi dolu gereksiz motor çeşidi war wede hemen hepsi bizim RS den pahalı hatta 2. elleri bile. bende bws 100 e ayar oluyorum tek kişilik mi 2 kişilik mi 2 kişiyi taşırmı? o tip ne öyle? ama sorarsan markası yamaha

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    hiç sorma aga, alıpta binilecek gibi durmayan 2 kişi sığılacak gibi olmayan yada sırf markası war diye adamı götürecek kadar olmayan bi dolu gereksiz motor çeşidi war wede hemen hepsi bizim RS den pahalı hatta 2. elleri bile. bende bws 100 e ayar oluyorum tek kişilik mi 2 kişilik mi 2 kişiyi taşırmı? o tip ne öyle? ama sorarsan markası yamaha
    BWS'e 2 kisilik diyen kisiler kendilerini kandirmis olurlar birazcik motorun ön farlarida yani, dehset ve vahset o motorun ilk modelleri guzeldi, onlarin ön farlari normaldi, bu son cikan modeli bws'in bence biraz daha modern tipi vermeye calismislar ama eskisinden daha kötu yapmislar

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    haklısın kardeşim bende o konuya akıl erdiremedim 50 cc lik en kral motor olsa ne yazar NEYMİŞ ONUNKİ JAPON MALIYMIS OLSA NE YAZAR ne frenleri fren ne gidişi gidiş ne kadar canı varkı iyiolacak zorlanacak 1 - 2 kere sonra temiz vallah 151 rs le 150 hs benim için ikiside şahane tek kızdığım taraf çinliler bir 150 hs nin arka freni disk yapsaymıs çok güzel olacakmıs
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler