Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    rs ciler nedir bu suskunluk.ne zamandır hiç bişey yazmamışsınız.motorlar tam takır gidio galiba kimsede şikayet yok aman olmasın zaten.hepinize bol motorlu günler...
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    valla benimki iyi gidiyordu ama yarın satıyorum
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benimki iyi gidiyordu ama yarın satıyorum
    hadi yaa üzüldüm.ama daha büyüne geciceksin herhalde cbf 150 falan yazıo motosikleti yerinden.ayıptır sorması kactan gidio 2.elleri acaba.

Motosikleti
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi yaa üzüldüm.ama daha büyüne geciceksin herhalde cbf 150 falan yazıo motosikleti yerinden.ayıptır sorması kactan gidio 2.elleri acaba.
    motorumu dün ögle saatlerinde sattım,noter satışlı 1000 ytl ye verdim bütün masrafları alıcıya iat olmak şartı ile yakında cbf 150 alacagım çok ugraştım ben bu motorla ama olsun benim ne kadar kahrımı çektiysede bende ona çektirdim.
    ikinci adımımı atıyorum motoru için hadi hayırlısın bakalım .
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    iyi hadi hayirlısı.insallah yeni motorunda bu sıkıntıları çekmezssin

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Arkadaslar dun motoru calistirmak icin ayak marsina bastim . birkac sefer denedim mars ayagi tak tuk die ses cıkartarak bosta asagi iniyo orda takili kaliyor İcinde dislisi fln yalama mi oldu acaba Basina boyle bir olay gelen varmi ????Akude bos motoru calistiramiyom

Motosikleti
    Alıntı Bradley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dun motoru calistirmak icin ayak marsina bastim . birkac sefer denedim mars ayagi tak tuk die ses cıkartarak bosta asagi iniyo orda takili kaliyor İcinde dislisi fln yalama mi oldu acaba Basina boyle bir olay gelen varmi ????Akude bos motoru calistiramiyom
    içerdeki yay degişmesi gerekiyor benimde başıma gelmişti içini açtılar ve yayını degiştirince oldu.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkdaşlar bende mondıal 125 lik veya 150 lik motor arıyorum ama taksit imkanı olmalı istanbuldan olması temiz olmalı lütfen satan varsa benimle irtibata geçsin korhanozcan333@hotmail.com
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Evet mondialci dostlar
    benim makine 11.000 geliyor ve halla taş gibi
    Daha büyük bir makine almaya çalışıyorum ama bunu satmıyacağım
    o benim yol farem
    hiçbir motorla şehiriçi trafiğinde bukadar rahat edeceğimi düşünmüyorum
    Hepinizin yolu kuru, deposu dolu, rüzgarınnız bol olsun
    KAMP ADAMLARI

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    pazar günü arkamda arkadasım vardı bıraz dolasalım dedık bı baktık bmw yuksek cc lı bır motor antalya ıstıkametıne gıdıyordu bızımde canımız sıkılıyordu takıbe basladık 2 kısı ıle tam gaz hıc elımı gazdan cekmeden 93 km (toplamda 200 )durmadan gıttım sora bı ısık oldu bmw nın yanındaydım..adam dedıkı sız dınlenın dedı motorunuz kilitlenir dedi bizde durduk dınlendık sonra gerı donduk okadar zorlamama ragmen tık demedı motor ama baskaları ucuz atlatmısın yolda kalabiılırdın demıstı... aklımı karıstırdılar... ama 151rs e verdıgım tum param helal olsun

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazar günü arkamda arkadasım vardı bıraz dolasalım dedık bı baktık bmw yuksek cc lı bır motor antalya ıstıkametıne gıdıyordu bızımde canımız sıkılıyordu takıbe basladık 2 kısı ıle tam gaz hıc elımı gazdan cekmeden 93 km (toplamda 200 )durmadan gıttım sora bı ısık oldu bmw nın yanındaydım..adam dedıkı sız dınlenın dedı motorunuz kilitlenir dedi bizde durduk dınlendık sonra gerı donduk okadar zorlamama ragmen tık demedı motor ama baskaları ucuz atlatmısın yolda kalabiılırdın demıstı... aklımı karıstırdılar... ama 151rs e verdıgım tum param helal olsun
    muhahhahaa...
    adamın ağrına gitmiştir, o makinasina 19.000 ytl verdi sen 2.000 ama 100km boyunca takibindesin, ne oluyo lan diye morali bozulmazmı adamın??
    eger yagin taze ise, sende bayır aşagi 150 gidicem diye tuturmaz san öyle birşey de olması zor.
    hava soğutmalı olduğundan motor uzun yolla gidince şişer bu da kendisini, benzin yememe, sürate düşüş olarak gösterir. o zaman cekecen motoru bi kenara, içicen 10 dk bi cola, ve cıkacan yine yolla.
    tabii bu bir scooter, şehir içinde rahat edesin diye tasarlanmis, ama bak ummet abimize 55 bin kmlik türkiye turu yaptı
    all you need is love

Motosikleti
    GTS 250
    Selam,

Rodajı düzgün yapılmamış veya hiç yapılmamış bir makinada ne gibi kötü sonuçlar olur ve bunlardan geri dönüş mümkünmü?

Saygılar

Motosikleti
    bmw 1955 r25/3
    slm arkadaşlar,ben ankaradan ahmet.yaş 23.bu ilk msjım..geçen sene aldım 151 rs yi.ilk motorum.ama hiç bakım falan yaptırmadım. öyle böyle derken 3500 km oldu..bunu söylerken utanıyorum ama daha yağını bile değiştirmedim .geçen gün arkadaşım bi bineyim derken çarptı,ön tarafı dağıldı.farların olduğu panel,gidonun olduğu bölüm,hani çamurluk falan içinde kalıyo,motorun en büyük kaportası..bayi 150 ye değişirm dedi ikisini.başka bi yerden ben parçaları buldum,ikisi 68 tutuyo.nasıl acaba sizce?kendim değiştirebilir miyim?bide bakım olarak yağını (15 ytl) (ne büyük utanç yaa ) bu kadar geç kalırmı insan evladı....) hava filitresini(5 ytl) ,buji (3 ytle de 5 ytle de var) benzin filtresi (2 ytl)...başka ne gerekir?fiyatlar nasıl sizce?bunlarıda kendim yapabilirmiyim? yaa bunlar hakkında bilgi varmı forumda arkadaşlar,120 küsür sayfa olmuş,zaman bulamadım hepsini okumaya,aramadan da ulaşamadım..teşekkürler...

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    Reco baba kolay gelsin yaw.
    Geçmiş olsun bide...
    Ankara mt sayfasınada katıl... Neyse yarın görüşürüz zaten

Motosikleti
    bmw 1955 r25/3
    olm yaa sorma yarın okulda görürsün..artık acıdım motoruma bi yardım eli bekliyorum..yarın görüşürüz okulda..her zamanki yere çekerim motoru

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    Alıntı baytar_recai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar,ben ankaradan ahmet.yaş 23.bu ilk msjım..geçen sene aldım 151 rs yi.ilk motorum.ama hiç bakım falan yaptırmadım. öyle böyle derken 3500 km oldu..bunu söylerken utanıyorum ama daha yağını bile değiştirmedim .geçen gün arkadaşım bi bineyim derken çarptı,ön tarafı dağıldı.farların olduğu panel,gidonun olduğu bölüm,hani çamurluk falan içinde kalıyo,motorun en büyük kaportası..bayi 150 ye değişirm dedi ikisini.başka bi yerden ben parçaları buldum,ikisi 68 tutuyo.nasıl acaba sizce?kendim değiştirebilir miyim?bide bakım olarak yağını (15 ytl) (ne büyük utanç yaa ) bu kadar geç kalırmı insan evladı....) hava filitresini(5 ytl) ,buji (3 ytle de 5 ytle de var) benzin filtresi (2 ytl)...başka ne gerekir?fiyatlar nasıl sizce?bunlarıda kendim yapabilirmiyim? yaa bunlar hakkında bilgi varmı forumda arkadaşlar,120 küsür sayfa olmuş,zaman bulamadım hepsini okumaya,aramadan da ulaşamadım..teşekkürler...
    geçmiş olsun aga.on tarafa alıcan parcalar mondialin parcalarımı.yoksa baska bi motorun parcalarımı.servisler ustune kar payı falanda koyuyo deigstirmesi falan normaldir fiyat servis acısından.on panalle camurlugu kendin degistirirsinde gidonu degistirebilirmisin bilmem.bide hava filtresinin bujilerin fiyatını sana servis mi soledi??servis solediyse ucuz solemis.hava filtresiyle benzin filtresini de degistirebilirsin.ama buji nerde bende bilmiorum .butun formu okursan daha neler var gorursun zaten

Motosikleti
    bmw 1955 r25/3
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun aga.on tarafa alıcan parcalar mondialin parcalarımı.yoksa baska bi motorun parcalarımı.servisler ustune kar payı falanda koyuyo deigstirmesi falan normaldir fiyat servis acısından.on panalle camurlugu kendin degistirirsinde gidonu degistirebilirmisin bilmem.bide hava filtresinin bujilerin fiyatını sana servis mi soledi??servis solediyse ucuz solemis.hava filtresiyle benzin filtresini de degistirebilirsin.ama buji nerde bende bilmiorum .butun formu okursan daha neler var gorursun zaten
    bugün aldım abi,mondialden almadım.çok fark vardı.yağı bujiyi değiştirdim,kendim.kaportayıda aldım,daha yapmadım.yağı değiştirmek biraz zor oldu,çünkü içinden çıkan yayın yönünü ve yağ filtresinin yönünü tam anlayamadan geri taktım..nasıl olduğunu tam bilen varsa sevinirim.yayın(koni şeklinde yaa) sivri tarafı içeri mi geliyo yoksa tapaya mı?bide filtre,filtre yayın içine oturarak mı içeri koyuyoruz?

Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    aga buji nerden çıktı ya ben bulamadım aslında pek arastırmadım ama.selenin altındaki bagajında altında bi yerdemi??

nightmare_in_u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    buji ayaklarımızı koyduğumuz yerin koltuğa yakın olan tarafında bir kapak var, hatta hava girsin diye 3-4 çizik açıklık var onu söküceksin sonra sol ileride buji, buji anahtarıyla çıkarıcaksın, motorla birlikte verilmiştir.
    [URL="http://www.oyunlife.com/yeni.uye.htm?nightmareinu"]http://www.oyunlife.com/yeni.uye.htm?nightmareinu[/URL]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bnde dün aldım mondial 151 rs ama satcam rengi hosuma gitmedi çokk spr bşi çok seri bu gün bi abimizin yamahasını sürdüm 2007 model çok iii ilk defa BWS sürdüm gerçekten yani sprr motor sürmekten zewk aldım ferrari gibi yapıştırıo ama frenleri okdr da iii deil fasla tutmuoo bastırman lasım baya onunn dısında üstündn inmekk istemedim satıpp alayım diorum motorum 1300 e talibi war ..
    bi yerde yine 700 ytl ye kırmızısı war ınuda alabilirn hm 600 kmde temizz onu alcam bunuda daha yenii bakıma sokmustumm tühh bee üsüldüm neysee yakında koycam motorun resimlerini ama kırmızılar çok hosuma gitti bsim burda necoda motorculukk yapan bi abii war bu günn konustukk alırım dedi bide yenii eksoz contineltel mi öle bi marka lastik taktırdım gerçekten frenlerde çok farkedio bide bnden bi tawsiye 300 kmde bir ösellikle arka fren balatası kontrölüne gidin bide paranız warsa YAMAHA BWS ALIN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler