Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07'nin arka lastiği 180lik ken xj6 4 silindir motorun neden 160?
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat naked dan bahsediyor arkadaş, sanırım dolu hali 215 kg oldugundan olabilir, gerçekten 160 lastik kotu bi tercih
    evet okudum,MT-07'nin çift silindir olduğunu biliyorum,veli kardeşimizin sorusu 4 silindir motorun lastiği neden 160'lık diyor.benim verdiğim
    örnekler de 4 silindir zaten.yani lastik kalınlığı silindir sayısı ile belirlenmiyor.o motosikletin kullanım tarzı ve amacı ile ilgili mühendislik konusu.eğer motoru tasarlayan mühendisler uygun görselerdi 180'lik/190'lık tasarlayabilirlerdi.ama ülkemizde lastik kalınlığı sadece arkadan büyük görünmesi ile ilişiklendirilip,estetik yönden bakılıyor.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet okudum,MT-07'nin çift silindir olduğunu biliyorum,veli kardeşimizin sorusu 4 silindir motorun lastiği neden 160'lık diyor.benim verdiğim
    örnekler de 4 silindir zaten.yani lastik kalınlığı silindir sayısı ile belirlenmiyor.o motosikletin kullanım tarzı ve amacı ile ilgili mühendislik konusu.eğer motoru tasarlayan mühendisler uygun görselerdi 180'lik/190'lık tasarlayabilirlerdi.ama ülkemizde lastik kalınlığı sadece arkadan büyük görünmesi ile ilişiklendirilip,estetik yönden bakılıyor.
    evet aynen dediğiniz gibi silindir sayısıyla bir ilgisi yok tamamdır ama xj6 mt7 den çok daha güçlü diye biliyorum, ve aynen arkadan bakıldığında motorun güzelliğini ve ne kadar büyük güçlü motor olduğunun göstergesi gibi bir şey, aslında ben buldum xj6 nın neden fazla satılmadığını işte bu :D
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    xj6....78 hp.8000 dd./59.7 Nm.tork.
    mt-07..75 hp.6500 dd./68 Nm.tork.
    yani arada sadece 3 hp. var ama 07 çok daha torklu bir makine.bu arada 07 nin torku,R6 dan bile fazladır bilginize.R6..10.500 dd./65.7 tork.

CLAWS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N 2015 RACE BLUE / ARTİCCAT 550 2015 ATV
    Bu arka lastik takıntısı nedendir bilmem ama ürün üzerinde tasarlanan aktarma ve emniyet donanımlarının değiştirilmemesi gerektiğini düşünüyorum .
    *Heka bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı CLAWS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arka lastik takıntısı nedendir bilmem ama ürün üzerinde tasarlanan aktarma ve emniyet donanımlarının değiştirilmemesi gerektiğini düşünüyorum .
    aynı fikirdeyim. ve sadece lastik değil,egzoz vs.
    CLAWS bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

2016 Diversiyon f Led Farlı cıkarmı ....

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    bugün önce riva sonra şileydeydik . diversion f kardeşliği
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    bu hafta sonu kampımız vardı,çıkmadan hemen önce bir foto çekeyim dedim.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Diversion 100 km kadar kullanma şansım oldu. Gerçekten çok uysal bir makina. Alacaktım ABS li modelini bulamamıştım ve MT7 aldım.
    MT7 den sonra konfor, sessizlik, titreşim, rahatlık fazlasıyla beni etkiledi.
    Balaklava ve kastan sonra hiç ses duymuyorum, direksiyonda titreşim yok gazı açınca sadece bir uğultu, önümde 7 şer sayan bir kadran ve uzayıp giden bir makina.. Siper/Rüzgarlık çok başarılı 150km/h ile giderken MT7 de boyun kaslarınız ağrıyor kafanızı tutmak için cebelleşiyorsunuz.
    Bunda ise hiç bir şey yok. 220 yi gördüm çok rahat sağa sola dönüp bakabiliyorum.

KISKANDIM...!!!
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diversion 100 km kadar kullanma şansım oldu. Gerçekten çok uysal bir makina. Alacaktım ABS li modelini bulamamıştım ve MT7 aldım.
    MT7 den sonra konfor, sessizlik, titreşim, rahatlık fazlasıyla beni etkiledi.
    Balaklava ve kastan sonra hiç ses duymuyorum, direksiyonda titreşim yok gazı açınca sadece bir uğultu, önümde 7 şer sayan bir kadran ve uzayıp giden bir makina.. Siper/Rüzgarlık çok başarılı 150km/h ile giderken MT7 de boyun kaslarınız ağrıyor kafanızı tutmak için cebelleşiyorsunuz.
    Bunda ise hiç bir şey yok. 220 yi gördüm çok rahat sağa sola dönüp bakabiliyorum.

KISKANDIM...!!!
    ne sandın ya. xj6 ya binipte pişman olan göremessin. kullanıcılarıda hepsi memnun hala ilk günkü aşkla heyecanla biniyorum yeni almış gibi heyecanla şuan 27000 kmde .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

yeni selem yeni 170 lik metzeler tourance next lastik yeni plakalık sinyaller orjinal iptal edilmedi.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    adanalı bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Lastigin desenleri cok guzelmis. Gule gule kullan.
    barodi bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar,
    Çarşamba aranıza katılıyorum umarım. Bi 2015 DiversionF Blue ya da ben talip oldum.
    Biraz baktım, çoğunu da okumaya çalıştım ama kafamda netleşmeyen bir konu oldu lastikler ile ilgili.
    Deneyen ve aynı durumda olanınız varsa paylaşırsanız sevinirim.

Bu üzerindeki lastikler beni kotarır mı diye düşünüyorum da?
    Sakin sürücüyümdür, 70bin kadar devirdim iddialı da değilim acemi de sayılmam.
    Daha çok İstanbul, yaz-kış(kar hariç) kullanımda, ofis'e gidiş/gezme, nadiren bir şehir dışı kaçamağı...
    Bu 6'nci motorum, uzun süre CBF1000 kullanıp sattım, araya bir xmax girdi ama ihtiyaç amaçlıydı daha çok.
    Çarşamba motoru teslim alacağım her şey on numara ama lastikler bir ince, bir tekinsiz geldi.
    Para da kalmadı motor, çanta, aparat derken, mümkünse benzini bile idareli almak istiyorum bir iki ay.

Bu kullanımda ve bütçe de olan birine ne derdiniz? Kalsın / yok mutlak değiştir..?
    Mutlak değişecek ise, bir beden büyük 170'lik nasıl olur? Bir arkadaş denemiş sevmiş ama genele yayılmış bir deneyim varsa daha da emin olurdum.

Şimdiden teşekkür, umarım yollar kesişir.

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...48556965/detay

merhaba arkadaşlar,motorumu üzülerek satıyorum.

[url=http://hizliresim.com/ZQd95G][/url

Motosikleti
    Alıntı cant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Çarşamba aranıza katılıyorum umarım. Bi 2015 DiversionF Blue ya da ben talip oldum.
    Biraz baktım, çoğunu da okumaya çalıştım ama kafamda netleşmeyen bir konu oldu lastikler ile ilgili.
    Deneyen ve aynı durumda olanınız varsa paylaşırsanız sevinirim.

Bu üzerindeki lastikler beni kotarır mı diye düşünüyorum da?
    Sakin sürücüyümdür, 70bin kadar devirdim iddialı da değilim acemi de sayılmam.
    Daha çok İstanbul, yaz-kış(kar hariç) kullanımda, ofis'e gidiş/gezme, nadiren bir şehir dışı kaçamağı...
    Bu 6'nci motorum, uzun süre CBF1000 kullanıp sattım, araya bir xmax girdi ama ihtiyaç amaçlıydı daha çok.
    Çarşamba motoru teslim alacağım her şey on numara ama lastikler bir ince, bir tekinsiz geldi.
    Para da kalmadı motor, çanta, aparat derken, mümkünse benzini bile idareli almak istiyorum bir iki ay.

Bu kullanımda ve bütçe de olan birine ne derdiniz? Kalsın / yok mutlak değiştir..?
    Mutlak değişecek ise, bir beden büyük 170'lik nasıl olur? Bir arkadaş denemiş sevmiş ama genele yayılmış bir deneyim varsa daha da emin olurdum.

Şimdiden teşekkür, umarım yollar kesişir.
    Ben 170 lik arka lastik aldim. Lakin kullandikca yavas cok dusuk hizlarda sanki patlakmis gibi tasli bir yolda gidiyormus gibi hissetmeme neden oldu. Lakin fren tutusu 10 numara lastik kaymiyor kizaklamiyor pek.
    Bu sebeple isin acikcasi orjinal 160 lik lastikten sasmamak gerekiyor diye dusunuyorum.
    Olmassa 170 lik metzeler tourance nexi satip 160 lik michelin pilot road 4 e donmeyi dusunuyorum.
    Hayirli olsun iyi secim f model.

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 170 lik arka lastik aldim. Lakin kullandikca yavas cok dusuk hizlarda sanki patlakmis gibi tasli bir yolda gidiyormus gibi hissetmeme neden oldu. Lakin fren tutusu 10 numara lastik kaymiyor kizaklamiyor pek.
    Bu sebeple isin acikcasi orjinal 160 lik lastikten sasmamak gerekiyor diye dusunuyorum.
    Olmassa 170 lik metzeler tourance nexi satip 160 lik michelin pilot road 4 e donmeyi dusunuyorum.
    Hayirli olsun iyi secim f model.
    Tesekkur, ozellikle alip deneyerek olumlu/olujsuz bilgi paylastiginiz icin. Fazla risk almadan biraz deneyip biraz maddi olarak dogrulunca dusunecegim bende bu durumda.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Selam arkadaşlar motorumu satılıga koydum, tanıdık birine gitmesini çok isterim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0397363/detay/
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Selamun aleyküm kankalar 2015 naked ile katıldım aranıza

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar motorumu satılıga koydum, tanıdık birine gitmesini çok isterim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0397363/detay/
    Kardeşim hayırlı satışların olsun. Eksoz sesine kefilim, canlı dinlemişliğim var alacak olanlara duyurulur.

XJ6 için yerli yada yabancı yedek parça temin edebileceğim güvenilir bir site var mı ?
    Özellikle handlebar control switch ihtiyacım var.
    Sinyallerin olduğu taraf ve marş butonunun olduğu taraf.
    Gördüğüm kadarı ile FZ6'lar ile aynılar.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07'nin arka lastiği 180lik ken xj6 4 silindir motorun neden 160?
    nedenini bilmiyoruma ma örenek vermek gerekirse cbf1000 de lastik 160

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler