Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kesinlikle doğru söylüyorsunuz. Motoru kullanmaya başlamadan önce gerekli eğitimleri almak çok önemli. Benim de niyetim bu şekilde zaten. Sadece "euro daha fazla yükselmeden bir tane alayımda eğitimler bitene kadar dursun garajda" düşüncesindeyim. Ancak ülkenin içinde bulunduğu belirsiz durum beni biraz daha beklemeye yöneltiyor. Bu bekleyiş süresini eğitimlerle kapatabilirim.

Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazınızı şimdi gördüm lakin bu konuya biraz ters başlamış gözüküyorsunuz .
    Motosiklet modeli bakmadan önce honda güvenli sürüş yada yamaha sürüş akademilerinden bir ve ikinci seviye eğitim almanız burada kazandıklarınız ile birlikte maksimum 250 cc "mümkün ise abs'li" bir motosiklet ile başlamanız sağlınız açışından daha uygun gözüküyor .

Tabi ki tercih ve uygulama sizin kararınız lakin önce eğitime gitmekte ve eğitimi veren resmi kurum ve kişilerce bilgi sahibi olmakta fayda olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Bu arada bende 1000 cc ve birazda sakin versiyonlu bir motosiklet var .
    Elinizin altında ki gaz ile 1'inci vites 130 km/h
    ikinci vites 175 km/s hıza ulaşıyor .

Bunlar üst değerler lakin yeni başlayacak biri için çok ama çok fazla değerlerdir .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    arkadaşlar xj6 ile xj6 n arasında bi fark var mı? sahibindende yapılan yanlış isimlendirme mi bu bi fark var mı bu motorlarda?

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Arkadaslar xj6 n aldım ön cam puig tercıhımdır. Motor koruma takoz u ve motor koruma demiri arıyorum nerden hesaplı bulabilirim ...

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar xj6 ile xj6 n arasında bi fark var mı? sahibindende yapılan yanlış isimlendirme mi bu bi fark var mı bu motorlarda?
    2013 model ve sonrasında ufak değişiklikler var. 2013 sonrasına xj6 eskilere xj6n didiler diye biliyorum.

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar merhaba. Öncelikle hepinizin tekeri düz bassın. Aralık - Şubat arası gibi bu makinadan düşünüyorum. Naked olana aşık oldum. Genel olarak kullananlar memnun mu ? Bir sıkıntı v.s yaşayan oldu mu ?

Ümit IŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xj6 ya abs seçeneği gelmiş sanırım, internet sitesinde fiyat aynı 22.500-24.500

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Öncelikle hepinizin tekeri düz bassın. Aralık - Şubat arası gibi bu makinadan düşünüyorum. Naked olana aşık oldum. Genel olarak kullananlar memnun mu ? Bir sıkıntı v.s yaşayan oldu mu ?
    İbrahim Adana ya gel bire bir motosikleti yakında görme fırsatını yakalarsın kardeşim. Sen iste yeter

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İbrahim Adana ya gel bire bir motosikleti yakında görme fırsatını yakalarsın kardeşim. Sen iste yeter
    Abi çalışmaya devam ediyoruz. Dönünce haberleşelim kopup gelebilirim
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    Yamaha xj600 diversion f
    selamlar arkadaşlar,

Ersoy motorda detaylı bakım yaptırmıştım motordaki bütün sıvılar ne var ne yok yenilenmişti ve karşılaştığım bir arkadaş MOTUL RBF 660 fren hidroliğini kullandıktan sonra izlenimlerimi burada yazmamı istemişti.

- Arkadaşım belirgin bir şekilde fren tepkisinin olumlu arttığını hissettim (üzerinden çıkanın da eskimiş olduğunu unutmamak gerek). Çelik fren hortumları da taksam dahada iyi olurdu sanırım, ama piste çıkmadığım için çok ihtiyaç duymadım.

Hepimizin tekeri düz bassın ve asfalttan ayrılmasın arkadaşlar. Kazasız belasız sürüşler.
    forewer bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ6N
    Haftaya hafta içi anlaşırsam bu motordan alıyorum, bakalım 4 silindir mevzusu nasılmış
    Shamy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xj600 diversion f
    Hadi inşallah
    4 silindir gayet güzel bişey, xj6 birazda hata affeden bir motor fazla abartılmazsa hiç üzmez umarım.
    kazasız belasız inşallah.
    YouSuffer bunu beğendi.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı ylcnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar,

Ersoy motorda detaylı bakım yaptırmıştım motordaki bütün sıvılar ne var ne yok yenilenmişti ve karşılaştığım bir arkadaş MOTUL RBF 660 fren hidroliğini kullandıktan sonra izlenimlerimi burada yazmamı istemişti.

- Arkadaşım belirgin bir şekilde fren tepkisinin olumlu arttığını hissettim (üzerinden çıkanın da eskimiş olduğunu unutmamak gerek). Çelik fren hortumları da taksam dahada iyi olurdu sanırım, ama piste çıkmadığım için çok ihtiyaç duymadım.

Hepimizin tekeri düz bassın ve asfalttan ayrılmasın arkadaşlar. Kazasız belasız sürüşler.
    XJ6nın frenleri maalesef zayıf, bu yüzden çelik fren hortumu kullanmanızı mutlaka öneririm.
    ylcnn bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

xj6 da nacizane bunlarda bizden gelsin.
    YouSuffer ve mehmetenis bunu beğendiler.

ugur.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CBR 250 TRICOLOR XJ6N
    Arkadaşlar Merhaba,

Bende xj6n sahibiyim.Ben açıkçası bu motorun yakıtını merak etmekteyim.50 tl benzin aldım ve 170 km yol yaptım.Benzin göstergesinde ki son çizgi yanıp sönemye başladı.50/170= ,29411 krş yapıyor.Bu değerler normal mı?İki kişi.

Ayrıca cbr 250'den sonra o kadar atak ve rahat geldi ki süsüpansiyon olarak araba rahatlığında Viraj, denge harika

Motosikleti
    XJ6N
    xj6 egzoz alan var mı? orta sehpa alan veya yaptıran var mı?

soltero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 ABS
    Merhaba arkadaşlar 2009-2010 Diversion F almayi düşünüyorum bu motoru taniyan arkadaşlardan yorum rica edebilir miyim ? Genel sıkıntılari nelerdir ?

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı soltero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2009-2010 Diversion F almayi düşünüyorum bu motoru taniyan arkadaşlardan yorum rica edebilir miyim ? Genel sıkıntılari nelerdir ?
    motorun bi sıkıntısı yok diye biliyorum gayet iyi bir tercih olur ,

Motosikleti
    Xj6 diversion f 2014
    Arkadaşlar merhaba 2014 diversion f var bende.tur camı ve gidon yükseltme yapmak istiyorum.tur camı yurt dışında 5-6 hafta gibi bir zamanda geliyor.iki tane model var biri puig te diğeri givide ikiside orjinalinden 13 daha uzun.elinde bulunan satmak isteyen varsa bana ulaşabilirmi.diğer sorum ise gidon yükseltme yaparsak fren hortumu ve debriyaj teli uzun olarak nerden bulurum.yada yapan biri varsa yardımcı olabilir mi nerden nasıl temin ettiğini 5 cm kadar uzatıp yakınlaştırma yapmak istiyorum.

Motosikleti
    Yamaha xj600 diversion f
    Alıntı soltero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.5-2 yıl önce 2011 olarak 18.000 km de aldım şimdi 31... km deyim. çok memnunum çok şükür hiçbir anormal durumla karşılaşmadım. Tavsiye ederim temiz bakıldıktan sonra kolay kolay birşey olmaz.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    slm xj6 'cılar bende xj6 f aldım 2014 model 8500 km'de abs'li motosikletlerden sonra arka tekeri kitlemekten başka bir sıkıntı görmedim makine harika.gidon yükseltme ve yaklaştırma nerden temin edebilirim.üstünde batlax denilen saçma sapan lastikler vardı pilot road 4 taktım şuan çok daha başarılı kesinlikle tavsiye ederim.c.tesi sis farı taktırdım cemo abiye gayet güzel oldu çakar moduda var ama sürekli olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

http://i.hizliresim.com/3azDk4.jpg

http://i.hizliresim.com/GkDYj7.jpg

http://i.hizliresim.com/OZDqj5.jpg
    sedailke bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler