Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    https://www.facebook.com/video.php?v=10152772286350756&set=o.63321235670073 4&type=2&theater

birde dönen sonuçları ekliyeyim ayrıca elimde şuanda 10 tane mevcut var 250 tl den satıcağım fiyatın nedenini soran arkadaşlar olabilir
    bir uygulama geliştirdik uygulma üzerinedn bütün fonksiyonlara erişebilinecek ımeı developer kit vs giderleri ile birlikte böyle bir fiyatı vardır.
    direkt iletişime geçerek daha detaylı anlatabilirim.
    bir arkadaş la beraber hırsızlık demosunuuda yakında paylaşırım.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152772370420756&set=p.10152772370 420756&type=1&theater

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha xj600 diversion f
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleykümselam
    artçı yoktu bende ama doğru tahmin sabah 11.30da cevahirde buluşma yerine gidiyordum.15 motor rivaya ordanda şile saklıgöle gittik dün.10 tane r25 , 1 fazer 800 , 2 xj6 diversion f , 2 fazer600 çok güzel oldu gezi.
    Bende dün saklıgöle gitmiştim demek ki saatimiz denk gelmemiş. Yoksaaaa 10 tane R25 dikkatimi çekerdi :D

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    Alıntı ylcnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni lastik alan ve alacak arkadaşların dikkatine!!!!!!!!!!!!!!!!!

Unutmamamız gereken birşey var. Yeni lastik taktırdıktan sonra sert kalkış sert duruş ve motoru aşırı yatırmaktan kaçının. lastik üzerindeki mum tabakası ve kılcal iplikler bitmeden sert kullanmak istenmeyen sonuçları doğurabilir. 300-500 km lastiğin alışması ve yüzeyinin optimum çalışabilir hale gelmesi için zaman tanıyın.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    bunu bütün arkadaşlarımıza söyleyip bilinçlendirelim gerekirse sıfır lastiği sert yüzeyi olan bir bez veya sert süngerle fırçalayıp yıkamak lazım. michelin pilot road 4 gibi iyi bir lastikle geçtiğimiz haftasonu sürüşünce bir abimiz ciddi bir kaza yaptı o gün takmıştı lastikleri 150 veya 200.kmsinde arkasını kaydırarak yol dışına çıktı allaha şükür canına birşey olmadı. siz siz olun ani durma kalkış ve yatmalardan kaçının lastikler biraz aşınana kadar

Motosikleti
    Yamaha xj600 diversion f
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu bütün arkadaşlarımıza söyleyip bilinçlendirelim gerekirse sıfır lastiği sert yüzeyi olan bir bez veya sert süngerle fırçalayıp yıkamak lazım. michelin pilot road 4 gibi iyi bir lastikle geçtiğimiz haftasonu sürüşünce bir abimiz ciddi bir kaza yaptı o gün takmıştı lastikleri 150 veya 200.kmsinde arkasını kaydırarak yol dışına çıktı allaha şükür canına birşey olmadı. siz siz olun ani durma kalkış ve yatmalardan kaçının lastikler biraz aşınana kadar
    Çok geçmiş olsun. Gerçekten hangi lastik olursa olsun çok dikkat edilmesi gereken bir husus.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    [IMG][/IMG]

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    çok çok geçmiş olsun yanlız sıfır tekerlerin kullanımın ad şöyle bir şey var ,
    lastikler beklerken aşınma olmaması için etrafını bal mumu gibi bir maddeyle kaplanyor bu nedenle 0 lastik alıdıktan sonra ilk 1000 KM yi 100 KM/h hızı aşmadan rodajını yapmak gerekiyor diye biliyorum. yanlış eksik bir yeri varsa bilen bir arkadaş aydınlatırsa daha iyi olur.

hatta başka bir bilgiye göre lastiği fırçalamak yıkamak vb. işlemler daha da zarar verdiğini okumuştum.

tekrar edeyim bilgiler okuduğum duyduğum bilgilerdir teknik detayı bilen birine sorarak daha aydınlatılmış oluruz.

Motosikleti
    Nc750X
    arkadaşlar 2013 model 1500 km de abs li yakışıklıyı satıyorum naked hayatı bitmiştir http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-abs-li-2013-1500-kmde-kazasiz-boyasiz-209420910/detay

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Arkadaşlar uygun fiyatta bir akrapoviç tüp egzos buldum.
    oksijen sensöründen sonra kesip sadece tüpü kaynattıran arkadaşlardan
    fikir istiyorum. Böyle bir tadilatın zararı olurmu?
    ozkanil bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc750X
    egzozu kesinlikle kesme sonra pişman olursun orjinali 3000 tl civarı illa egzoz takıcam diyosan bitane çıkma fazer 600 manifold bul komple egzozunu sök fz6 manifoldu tak üzerine istediğin gibi oyna çıkma fiyatı 250-300 arası bulursun
    ozkanil ve scooboy bunu beğendiler.
    Alem buysa kralda bi sıkıntı var müdür
    Beyler zaman kötü herkez motoruna binsin

delibursali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R (1) / DUKE 200 (2) / XMAX 250 ABS (3)
    herkese merhaba.. 1 hafta önce 2012 model cbr 125 model motorsikletimi sattım. Motorumu satmadan önce de XJ6 N ve F modellerine çok baktım. Forumu da okudum. Bursa'da yaşıyorum günde işe gidip gelme toplamda 13 km yol yapıyorum. Her haftasonu olmasa da arada Bursa'ya yakın yerlere gidiyorum. Boyum 1.73 ve kilom 65. Beni şehiriçinde yormayacak, kolay kavrayacağım ve haftasonları da rahatlıkla kullanacağım (yakıt değerlerini okudum, hıza göre değişkenlik gösteriyor)aynı zamanda bakımı,yedek parçası uğraştırmayacak bir motor almak istiyorum. Bu motorun malzeme kalitesi nedir? Şehir içindeki trafiği hepimiz biliyoruz, kıvraklığı nasıldır? Yani süspansiyonları sert mi? Malum asfaltımız süper! Bakımlarının ucuz olduğunu okumuştum, bu konuda da biraz aydınlatırsanız sevinirim. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bu arada 2. el km'si çok olmayıpta satmayı düşünen arkadaşlar varsa görüşmek isterim. Teşekkürler.

Motosikleti
    Nc750X
    şehir içi bulabileceğin en kıvrak motorlardandır kendisi bakım masrafı 250 tl filan ortalama zincir değişene kadar.malzeme kalitesi tartışılmaz bence süper ötesi nekadar az granaj okadar iyi herzaman. süspansiyon olayı ben 84 kg yim cuk yani sen ayarlatabilirsin kilona göre bide bu motorun en sevdiğim özelliği öyle herkezde yok gs e binen adam bile geliyo vaay süpermiş diyo ya o yetiyo

Motosikleti
    lastik yanaklarını boyadım tam spor oldu motor
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

pratiklerden kareler
    [IMG][/IMG]
    mehmetenis ve aquarist4 bunu beğendiler.

P34C3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6N
    Merhaba Arkadaşlar
    Geçtiğimiz günlerde serin havada motorumu çalıştırdım motor ısınırken bende kask ve eldivenlerimi giydim.Motora binerken egzozun altında yerde su olduğunu gördüm.Eğilip katalizörü kontrol ettiğimde katalizör den geldiğini farkettim.Telefon ile katalizörün fotosunu çektiğimde altında ufak bir delik olduğunu gördüm.Servise sorduğumda normal olduğunu ve nemi atmak için her egzozda böyle delikler olduğunu ilettiler.20bin kilometredir kullanıyorum daha önce böyle birşey dikkatimi çekmedi.Sizde kontrol edebilir misiniz?Sizin egzozlarda da bu delik var mı?

https://www.youtube.com/user/PeaceRider34
    ozkanil bunu beğendi.

ozkanil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    Alıntı P34C3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar
    Geçtiğimiz günlerde serin havada motorumu çalıştırdım motor ısınırken bende kask ve eldivenlerimi giydim.Motora binerken egzozun altında yerde su olduğunu gördüm.Eğilip katalizörü kontrol ettiğimde katalizör den geldiğini farkettim.Telefon ile katalizörün fotosunu çektiğimde altında ufak bir delik olduğunu gördüm.Servise sorduğumda normal olduğunu ve nemi atmak için her egzozda böyle delikler olduğunu ilettiler.20bin kilometredir kullanıyorum daha önce böyle birşey dikkatimi çekmedi.Sizde kontrol edebilir misiniz?Sizin egzozlarda da bu delik var mı?

http://i.hizliresim.com/MEPJl6.jpg
    http://i.hizliresim.com/XvD4Yo.jpg

onu daytona mı söyledi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

Alıntı Angelmarker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzozu kesinlikle kesme sonra pişman olursun orjinali 3000 tl civarı illa egzoz takıcam diyosan bitane çıkma fazer 600 manifold bul komple egzozunu sök fz6 manifoldu tak üzerine istediğin gibi oyna çıkma fiyatı 250-300 arası bulursun
    ses istiyorsa neden pişman olsun ki bende akrapoviç slip on kısa tüp sipariş vermiştim yarın montajı olacak inşallah ama o manifoldlu sistemi anlayamadım bende eski kasa r6 ların headersleri oluyor diye biliyorum bulabilirsem onunla montaj yaptırıcam
    where is the truth lies ?

Motosikleti
    Yamaha XJ6N
    Alıntı ozkanil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu daytona mı söyledi ?

Normalde bakımlarımı yaptırdığım bir servis söyledi ki servisimden oldukça memnunum.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Katalizörde ya da egzoz borusunun herhangi bir yerinde delik olmaz.Yani egzoz çıkışını kapatırsan başka bir yerden gaz çıkışı olmamalı.

Egzoz moniflodundan geçen gaz en son susturucudan çıkar.

Bahsedilen su zaten sıcaktan buharlaşır ve dışarı atılır.Serin havalarda olabilecek bir hadise.

Resimlere iyi baktığım zaman sanki altı sürtülmüş/hasar almış gibi duruyor?

Motosikleti
    Yamaha XJ6N
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalizörde ya da egzoz borusunun herhangi bir yerinde delik olmaz.Yani egzoz çıkışını kapatırsan başka bir yerden gaz çıkışı olmamalı.

Egzoz moniflodundan geçen gaz en son susturucudan çıkar.

Bahsedilen su zaten sıcaktan buharlaşır ve dışarı atılır.Serin havalarda olabilecek bir hadise.

Resimlere iyi baktığım zaman sanki altı sürtülmüş/hasar almış gibi duruyor?
    Bildiği kadarıyla biyerlere sürtmedim. Sürtünme gibi olan izler zincirden gelen yağ biriktileride olabilir diye düşündüm.Başka bir XJ6 görürsem direk egzozuna yapışıcam
    Gerçi herhangi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.

diwersionf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-XJ6 F 2015
    Merhaba,
    22 nisanda motoru teslim aldım. 3-4 yıl motora binmeme ragmen bazı tereddürlerim vardı. İlk gün inanın motordan inesim gelmedi. Şehir içi kullanımı, uzun yol kullanımı oldukça iyi. Yakıt super denilebilir. Ben şehir içi kullanımı seven birisi değilim fakat kesinlikle çok iyi. Henüz 3-4 saat uzun yolculuğum olmadı, sürekli 2 saat kullanıdığım oldu, kesinlkle pişman değilim. bu motora karar vermek için yaklaşık 1 yıl düşündüm.
    Bir de insanlar ne istediğini tespit etmeli önce.

Motosikleti
    Honda CBR 125R, CBR 250R, Yamaha XJ6 Diversion S
    Merhaba arkadaşlar,

Sadece uzun yola giderken kullanmak için tekstil çanta bağlayabileceğim yan çanta demiri arayışına girmiştim. Yamaha bayisinde 290 tl ye var. Baktım başka yapan da yok alayım dedim. 1 ay sürer dediler. Bu arada bunu alsak nasıl bağlayacağız diye araştırırken ingilteredeki yamaha bayisinin satış sayfasında yolcu pegi bağlantı demirine bağlanacağını öğrendim. Sonra A3 e çıktısını alıp motorun yanına gittim baktım imkansız bir durum. Başka bir sitede mt-07 ve xj6 için aynı parçayı sattıklarını görmüştüm. mt*07 nin fotolarına bakınca bu parçanın sadece mt-07 için olduğunu anladım. çünkü onun peg bağlantısı selenin altında bizimki ise sürücü pegine yakın.

Durum böyle olunca iş başa düştü. Makina sanayi için üretim yapan bir arkadaşımın yanına gittim ölçtük, biçtik. Arkadaşım 3 boyutlu çizdi, malzemeyi belirledi kestirdik falan derken ortaya fotolardaki mal çıktı. Taktık, hiçbir dengesizlik yok. Üzerine difi (34lt) çantalarımı bağlatım. 150 ye kadar çıktım hiçbir sallama falan da yapmadı. Şöyle bir güzelliği var, kuyruk üstü yolcu tutamağını söküp aynı yere monte ediyorsunuz. Sadece 5dk sürüyor. Sadece yola giderken takıp gitmeye uygun yani. İhtiyacı olan varsa yardımcı olabilirim.

mehmetenis ve numaniko bunu beğendiler.

Motosikleti
    tenerelerin yanında 125 lik gibi kaldı bizim xj6 lar
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler