Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    BEnim önerim takip için değilde motosiklet çalındıgında bulunmasına yardım etmek için.Misal gsm şirketine bildirildiğinde telefonun sinyalinden nerede oldugu çıkarılabilir ama polise bildirdiğinde maalesef motoru bulamıyorlar...
    Takip işide aslında olabilir ama biraz ütopik olur takip sistemi olan şirketin olacak ya da çalışacaksın ,telefonunu sisteme kaydettireceksin ,...
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xj 600 diversion s
    haci abiler bu aletin boya kodu neresinde yazıyor? koltukaltı dediler ama bi numara var emin olamadım:(

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2011 F var.2 hafta önce manavgat festivaline eşimle fotodaki haliyle gittim-geldim.eşimin hiçbir şikayetine şahid olmadım.ADANA-MANAVGAT 485 KM.sahil yolundan gittim geldim 93x2 tl.lik benzinle gittim-geldim.sahil yolunu biliyorsanız,zaten virajlarda hız yapamıyorsunuz,düzlükte de 100-110km.ile gittim.oldukça memnunum.
    http://i.hizliresim.com/4YG4mL.jpg
    http://i.hizliresim.com/8mNBYr.jpg
    Hocam kazasız belasız, çanta seti çok güzel olmuş, marka ve maliyeti nedir acaba?

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun usb ve çakmak şarjı motorda aşırı ihtiyacım oluyor,ve çok sık kullanıyorum yalnız bendeki sadece usb 2 çıkışlı,
    Yalnız size şöyle bir bilgi vereyim bu usb aparatların kabloları kısa bizim motorlarda koltuk altından bağlanıyor,
    Koltuğun altından gidona kadar gelecek gidonun orta boşluğuna monte edeceksiniz işte kablo kısa olduğu için
    Drks.sağa sola çevirdiğinizde usb çekiyor,ve içindeki devreyi kırıyor benim başıma geldi tv tamircisinde yaptırdım kendi kablosunu uzattırdım şu anda kasılma yok,

Manetlerinde hayırlı olsun keşke kısa manet alsaydın daha kullanışlı neden dersen zati senin mtr.üzerindekiler uzun kısalar eli yormuyor daha uzun süreler trf.rahat kullanılabilir.

Tekrardan Hayırlı uğurlu olsun Rabbim kazasız belasız sürüşler nasip etsin
    ilgine teşekkür ederim. Bakalım ürün elime ulaşsın kablo kısa gelirse ekleriz.
    Kısa manet daha önceki motoruma almıştım gsr 600 üm vardı beni biraz rahatsız etmişti bundada uzun alim dedim eğer umduğum gibi olmazsa kısa manette alırım.

Herkeze iyi akşamlar
    mehmetenis bunu beğendi.

SELAM bende motorun orjin egzozu kestirdim Akrapovic Karbon egzoz taktirdim ufak tefek islemler kaldi tam bitsin ses ve foto koyucam

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Merhaba arkadaşlar hızlı bir şekilde bilgi paylaşımı yapabilmek için Yamaha XJ6 Türkiye grubu kurduk tüm kullanıcıları ve bu model hakkında bilgi almak isteyenleri bir araya getirebilirsek cok hızlı bir bilgi paylaşımı olacağını düşünüyorum herkesi bekleriz

https://www.facebook.com/groups/1526602384241235/
    mehmetenis, chatkut ve negager bunu beğendiler.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Benden önce davranmışınız ses çıkmasaydı ben açmayı planlıyordum hayırlı olsun
    mehmetenis ve xanka bunu beğendiler.

Ajanimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6F Diversion
    Boya kodu BWC1 Bluish White Coctail 1 390 olarak geçiyor Beyaz için.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Hayırlı Olsun,
    Arkadaşlar Bugün Tanıdık Harami dere Honda servisinde Fren yağımı değiştirdik ve zincir ayarı yaptırdım, uzun yoldan geldiğimden beri yapılmamıştı,
    Açıkça söylemem gerekirse Honda Harami dere Servisi gerçekten çok temiz çalışıyor, Bülent Ustanın gerçekten çok temiz bir işçiliği var hakkını yememek lazım, Kendisiyle tanışıklığımız eski olduğu için serviste yapılanları birebir görebildim kendisine teşekkürlerimi ilettim fren yağını değiştirmek kolay bir işlem değil yarım litre(500ml) ipone marka %100 sentetik fren yağının yarısını kullandık,
    Yapılan işlemler şu şekilde idi,
    1-İlk önce arka fren hidroliğini boşalttık ama nasıl vakumlu bir makine var tazyikli havayı verince ters sistem makine içeri doğru çekim yapıyor,
    ardından yeni yağ konuldu, yine ters vakumlu makineyi arka fren kaliperin hava alma kısmına bağlandı(çeşitli uçları var)eski yağı çekti, sonrasında yeni fren yağı koyduk bir tam hazne yeni fren yağını çektik kabın içindeki yağ bitmeden bir daha çekildi ve üzerine kapakları temizlenerek takıldı ve bu işlem esnasında bir gram yağ yere veya motora gelmedi, Ardından ön frenlere geçtik orada iki disk olduğu için ön fren haznesini 1 eski yağ,2 yeni yağ havası için,3 son tamamlama ve son olaraktan yeni fren yağını koyarak haznenin kapağını temizleyerek kapattık.
    Bu işlem esnasında da kesinlikle motorun hiç bir yeri batmadı.
    Bülent Ustaya Motorun durumunu sordum disk kaliperlerinin et kalınlıklarını ölçtük,
    Arka Disk:4,30mm
    Ön Sağ Disk:4,40mm
    Ön Sol Disk:4,37mm ölçtük,
    Özellikle arka için 3,50 mm altına düştüğünde muhakkak değişmesi gerektiği söyledi, ön disklerin iyi olduğunu arka diskin bu yazı geçirip kışa doğru değişmesi gerektiğini söyledi, tabi ki fren balataları da değişecek bunlarla birlikte.
    Zinciri gererken artık zincirin ömrünü doldurduğunu zincirle birlikte dişli setinin de değişmesi gerektiğini söyledi, Onun da yazı geçirip kışa doğru değişmesinin gerektiği söyledi.

Bunlarda Resimleri;

Motosikleti
    Yamaha XJ6F Diversion
    Dostum selamlar, öncelikle ve kesinlikle bu ayran ekşi değil.Eleştirilebilecek pek fazla konu ortak paydaya bakarak yok gibidir.Ama illa hemen hızlıca bir açık yakala derseniz alır almaz lastiklerinizi değiştirmenizi öneririm.Sorunsuz ve uzun kilometreler yapabileceğiniz bir makinedir.Bende Haziran ayın da sıfır kilometre İstanbul da bulamadığım için Mavagat tan aldım ve aynı gün toplam da 9 saat gibi bir sürede Manavgat tan İstanbul döndüm. Hava sıcaklığı ortalama 35 derece gibiydi, banamısın demeden ve hiç yormadan keyifli bir yolculuk yaptım.Toplam da 4500km deyim ve en ufak bir sorun çıkarmadı.Fiyat konusun da zaten rakipsiz bir makine , 4 silindirin akıcılığı tartışmasız bir üstünlük , 78 bg çoğu yerde fazla bile geliyor , gazın yarısını boşa çevirmek zorunda kalıyorsunuz , frenler konusu bu seviye için tatmin edici , servis ve yedek parça zaten tartışmasız çok iyi , Artçı konforu günlük yapacağınız ortalama km ye göre değişir.Ancak biraz paraya kıyıp Ebay üzerinde çok değişik ve konforlu sele seçenekleri mevcut ve sorunsuzca geliyor.Ebay üzerinden XJ6 için getirdiğim parçanın haddi hesabı yok eğer gerekli kuralları uygularsanız kapınıza kadar teslim ediyorlar.Honda nın cbr 650F bu motosiklete ciddi bir alternatiftir maşa sistemi ve standart Abs fren 87bg lik 650 cc makine ilk göze çarpan farkları ancak son sürat akselarasyon ve bunların getirdiği aksiyon beklentiniz yoksa herşeyi ile çokça yeterli bir makinedir XJ6F. Arada ki fiyat farkı her halikarda Yamaha XJ6F i ön plana çıkarıyor. Son bir sene içinde mudur bumudur diyerek denediğim 8 değişik makinenin için de en keyif aldığım işte budur dediğim sadece XJ6 F dir.Kullandıklarım içinde BMW F700 ,Kawasaki Er6N , Triumph Tiger800 ,Yamaha Fazer 8 , Yamaha FZ8 , Suzuki Inazuma , Yamaha XJN kartelasını düşünerek sorunuza cevap vermekteyim. Sonuçta XJ6F için karar verirken baz aldığım kriterler şunlardı; 10 üzerinden puan vererek. Performans 8 , Fiyat 10 , yakıt tüketimi 9 , servis 9 , yedek parça 8 , konfor 8 ( eklemelerle 10 puan alabilir) , makyaj 9 , aklıma gelmeyen ama düşündüğünüz herşey için en az 8 puan verebilirsiniz. Kesinlikle aldığınıza pişman olmayacağınız bir makinedir. Yukarı da bahsini ettiğim makinelerle en az 5000km tecrübem oldu. Daha kapsamlı olarak sormak istedğiniz bir konu olursa seve seve yardımcı olurum hatta aldığınıza pişman olursanız talip bile olabilirim. Ancak gelelim en önemli konuya motosiklet dünyasında birimizin ak dediğine diğerimiz hemen kara diyebiliyoruz, kriterlerinizi iyi belirleyip amacınıza hizmet edecek bir makinemi yoksa herkesçe dışarıdan göze hoş gözüken ama kozalak gibi bir makinemi? Yamaha Türkiyemizin ruhunu ( servis ve satış kısmını istisna olarak geçiyorum ) gerçekten çok iyi kavramış vaziyette. Ciddi stabil sağlam ve kullanışlı bir makine üretmiş. Ne çok hızlı ne çok yavaş ne çıtkırıldım ne de teknolojiden uzak olmayan bence harika bir alet XJ6F. Şimdi pekçok insan 800 bilmemne daha iyi onu alacağıma şu fiyata ikinci el 1000CC bilmemneyi alırım diyebilir. Pişman olmazsınız gibi geliyor. Forumda ki tüm arkadaşlara ve sizlere selamlar saygılarımla.
    barodi, mehmetenis ve buzdagi83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Üstat hayırlı olsun,öyle bir giriş yapmışsın benim gönderime kızıyorsun sandım
    Şimdi sizde fazer8 mi var diversion mu?
    Bu arada lastikler hakkında dediğin doğru,ben michelin kullanıyorum tavsiye ederim,özellikle pilot road 4.
    Ebay da neler getirdin mesela?bunu biraz açalım resimleriyle lütfen.

Motosikleti
    Yamaha XJ6F Diversion
    Selamlar ; buzdağı83 e cevaben yazmıştım. Ancak sanırım en sona çıkınca yazdıklarım farklı algılandı. Şu anda DiversionF kullanmaktayım, Fazer8 gerçekten çok güzeldi hatta 2013 2014 arası iki değişik model olarak kullandım 2013 ve 2014 model ancak çok agresif ve şehir içinde fazla ağır kaldığını düşündüğümden XJE6F e döndüm. Ebay ve haricen iki farklı siteden yedek parça mahiyetinde getirdiklerim oldu. Sağ ve sol grenaj , sağ ve sol braketler , tüm koruma kapakları ( alternatör , şanzıman ve yağ pompası kapakları ) 3 takım basak , komple sinyal seti , spor gidon , değişik stickerlar , özel koruma takozları hatta sayamadığım ıvır zıvır bir sürü cincikli şeyde sipariş olarak yolda ya da gelmek üzeredir. Resimleri yüklemeyi becerebilirsem göndericem. Tamamen amatör başladığım bir nokta da ebay ve yurtdışı sitelere yöneldim. Bardağı taşıran damla kullanılmış gidonu 0 diye satmaya çalışan bir bayii den sonra bir daha yurtiçi alışveriş yapmamaya karar verdim. Şu ana kadar eksiksiz hatta fazlası ile mennun edilecek şekilde elin oğulları herşeyi adres teslim yolluyorlar.
    mehmetenis ve buzdagi83 bunu beğendiler.

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Hayırlı olsun bu işlemler için ne kadar ödedin
    kazasız belasız sürüşkler olsun.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı negager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bu işlemler için ne kadar ödedin
    kazasız belasız sürüşkler olsun.
    Fren yağ deşimi ve zincir için soruyorsanız,hiç bir ücret ödemedim açıkcası,
    Çünkü biz sürücü kursu olarak hondayla çalışıyoruz,
    Oradaki ustaların hepsi tanıdık hiç bir ücret talep etmediler

Motosikleti
    Yamaha XJ6F Diversion
    Alıntı Ajanimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar ; buzdağı83 e cevaben yazmıştım. Ancak sanırım en sona çıkınca yazdıklarım farklı algılandı. Şu anda DiversionF kullanmaktayım, Fazer8 gerçekten çok güzeldi hatta 2013 2014 arası iki değişik model olarak kullandım 2013 ve 2014 model ancak çok agresif ve şehir içinde fazla ağır kaldığını düşündüğümden XJE6F e döndüm. Ebay ve haricen iki farklı siteden yedek parça mahiyetinde getirdiklerim oldu. Sağ ve sol grenaj , sağ ve sol braketler , tüm koruma kapakları ( alternatör , şanzıman ve yağ pompası kapakları ) 3 takım basak , komple sinyal seti , spor gidon , değişik stickerlar , özel koruma takozları hatta sayamadığım ıvır zıvır bir sürü cincikli şeyde sipariş olarak yolda ya da gelmek üzeredir. Resimleri yüklemeyi becerebilirsem göndericem. Tamamen amatör başladığım bir nokta da ebay ve yurtdışı sitelere yöneldim. Bardağı taşıran damla kullanılmış gidonu 0 diye satmaya çalışan bir bayii den sonra bir daha yurtiçi alışveriş yapmamaya karar verdim. Şu ana kadar eksiksiz hatta fazlası ile mennun edilecek şekilde elin oğulları herşeyi adres teslim yolluyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Sağ ve sol braketler garajda olduğu için fotolayamadım. Sağ sol grenajlar orjinaldir. Amerika da FZ6R olarak çıkıyor. Bir sürü ıncık cıncıkta cabasıdır. Bir şekilde parça getirmekten çekinen arkadaşlar için paylaştım. Orijinal siteler veya bu konu için her şekilde yardımcı olmaya çalışırım.
    mehmetenis bunu beğendi.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Alıntı Ajanimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imageshack.com/f/ezWIb9vwj

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

http://i1376.photobucket.com/albums/...ps8054e2fc.jpghttp://i1376.photobucket.com/albums/...psdb318034.jpghttp://i1376.photobucket.com/albums/...pscf53c79b.jpghttp://i1376.photobucket.com/albums/...ps2a6a4681.jpghttp://i1376.photobucket.com/albums/...ps3b415b54.jpghttp://i1376.photobucket.com/albums/...psfc427126.jpg[url]http://i1376.photobucket.com/albums/...psf3f48958.jpghttp://i1376.photobucket.com/albums/...psae33490d.jpghttp://i1376.photobucket.com/albums/...ps8054e2fc.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

http://i1376.photobucket.com/albums/...psc5106f8a.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Sağ ve sol braketler garajda olduğu için fotolayamadım. Sağ sol grenajlar orjinaldir. Amerika da FZ6R olarak çıkıyor. Bir sürü ıncık cıncıkta cabasıdır. Bir şekilde parça getirmekten çekinen arkadaşlar için paylaştım. Orijinal siteler veya bu konu için her şekilde yardımcı olmaya çalışırım.
    kardeş mt 07 için yardımcı olur musun?
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Yamaha XJ6F Diversion
    Elimdem gelen ne olursa yardım ederim. MT serisi için araştırmadım ama aynı yol yöntemle çok kısa zaman da bir sürü netice çıkar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

http://www.yamaha-motor.eu/uk/services/online-parts-catalogue/index.aspx sitesine gidin resimlerle OEM orjinal parça kodlarını bulma için resimleri yükleyeceğim.[IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Şasi numarasını doğru girdiğiniz takdirde bu sayfaya ulaşırsınız.

http://i1376.photobucket.com/albums/ah32/umitortac241/15_zpsb9fb94af.jpg

Sonrasında motosikletinizin tüm orjinal parçalarının tüm ayrıntısına kadar listelendiği şöyle bir sayfaya gireceksiniz.

http://i1376.photobucket.com/albums/ah32/umitortac241/20_zps285bbc93.jpg

Aradığınız tüm orjinal parça fiyatları hakkında ilk gözüme çarpan sitede şu oldu

http://www.yamahapartsking.com/oemparts/l/yam/53a99b10f8700220a4415886/2015-fz07-fz07fr-parts

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

mehmetenis ve negager bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Üstat çok teşekkürler tam aradığım sayfa,anladığım kadarı ile Yamaha servisleri de bu sayfayı kullanıyor,
    Yalnız tüm sayfayı dikkatli incelememe rağmen zincir dişli seti(drive chain kit) bulamadım siz bir bakabilir misiniz?
    Mesela 32:Real Wheel bölümünde zincir kodunu buldum,94582-24118 CHAIN (DID520VP2,bu ise arka lastiğin içerisindeki takozlar: 20S-25364-00 DAMPER, bu da arka dişlisi:20S-25446-00 SPROCKET, DRIVEN (46T)
    Bana zincir dişli seti lazım artı takozlar.
    Ajanimo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XJ6F Diversion
    Yamaha XJ6 için katalog kısmında Rear Wheel kısmında arama yaparsanız sanırım aradığınız parçayı bulabilirsiniz.

http://i1376.photobucket.com/albums/ah32/umitortac241/99_zps05087d04.jpg

Bu olabilirmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Cast Wheel, Rear LGB/HTR

20S-25338-00-2X dedikleri 1 numara ile işaretli olan parça

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Bu arada basit bir hata olmasın diyerek şu uyarıyı da yapayım ; ben kendi motosikletimin şasi numarasına göre arama yaptığım için kod numaraları arasında farklılıklar olacaktır , ancak 2010 ve üzeri xj serisi makinelerde grenaj renk farkları haricinde motor ve çalışan parçalarda bir fark göremedim. Örneğin naked da F makinede aynı basak aynı arka kuyruk aynı zincir kullanıyor. Sadece sipariş için kod numaralarını ayırmışlar.Hatta şu kadarını söyleyeyim çok ucuza gelmeyeceği kesin olsa da naked makineleri f makineye de çevirebilmek mümkün gerekli parçaları alaraktan.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Şimdi ben bugün Yamaha'dan takozları(Damper) sordum tanesine 30 TL dediler,6 adet var 180 TL tutuyor, Buradaki fiyat tanesi 7,46 Dolar 6 adedi 44,76 Dolar buda 97 TL tekabül ediyor, Aradaki fark 83 TL!!!
    Siz fiyatlara nereden ulaştınız?

Bu arada arka dişli ve zincir var fakat ön dişliyi bulamadım

Motosikleti
    Yamaha XJ6F Diversion
    Bir önemli ayrıntıyı da kaçırmadan; hiçbir parçayı set olarak satışa sunmuyor Yamaha. İşin güzel tarafıda bu aslında.İhtiyaç set olmasa bile set olarak fiyatlar uçmaya başlıyor.Bu şekilde sadece ihtiyacınız olan parçayı sipariş edebilme şansı doğuyor.Ama zincir dişli seti dediğinizden anladığım kadarı ile şu grup içinde lazım olan parça no ları ile ilgilenmeniz gerekli sanırım
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler