Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

GIVI N47 2014 TOPCASE - http://sahibinden.com/174729080

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    yeni folyo uygulamam

mehmetenis ve thecoolzzz bunu beğendiler.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Üstat ellerine sağlık gayet güzel olmuş.
    Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat ellerine sağlık gayet güzel olmuş.
    Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin
    Cok saol ayni dualar tum iyi motorcular icin benden amin.
    mehmetenis ve thecoolzzz bunu beğendiler.

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Halfeti'de Katledilen Dostlarımız İçin Toplu Sürüş düzünlenmiş çarşamba günü caddebostan migros arkasındaki belturun parkında toplanılacakmış
    ben orda olacağım gelecekler varsa beraber gidebiliriz.

https://www.facebook.com/events/672143566205972/
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    kle 650-versys
    kardeşim hakikaten güzel olmuş, eline sağlık.
    barodi ve mehmetenis bunu beğendiler.

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    @barodi, çok yakışmış güle güle kullan...maşallah
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı easy81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim hakikaten güzel olmuş, eline sağlık.
    Saolun cevremdeki insanlarda cok begendi yenimi aldin orjinal halimi diye soranlar oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @barodi, çok yakışmış güle güle kullan...maşallah
    Tesekkurler guzel yorumlar duyunca insan motoruna daha bi istekle bjniyor.
    Dunden beri sakaryadayim 320 km oldu tek depo ile sanirim 340 350 km yi zorlarim gibime geliyor.
    Bu arada 12000 km yide cok sukur kazasiz sekilde bitirdim.
    mehmetenis bunu beğendi.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    310 km Ben de denizliye gittim daha yedekte vardı ama yolda kalmamak için benzin aldım
    Bu hafta sonu belki Balıkesir'e festivale gidebilirim yolda yedek benzin alarak denerim :D

Bu arada Tr de bu egzozdan olsaydı süper olacaktı ses farkı bariz ,şimdiye kadar duyduğum en güzel ses .

Leo Vince underbody evo2

Bu da yoldaki sesi

Yoshimura r55 te güzel ses veriyo.Kardeşimin gsxr1000 üzerinde de yoshimura var ses mest edici

mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bu egzoslar ebayda var sanırsam bir ara bende bayağı bir araştırmıştım,
    Ama fiyatları bir hayli yüksek,
    Beim motorda mivv duble gun kafa var,
    Fakat ses şstediğimiz gibi olmadı,
    Esa egzost firmasında katalitik konv.iptali yaptırdık
    Sesi aynı 3.video daki gibi yoshimira R55 gibi.
    Ama uzun yolda insanın kafasını şişiriyor.
    Bilginiz olsun.
    Hattta arzu ederseniz benim egzosu manifolttan orjinal egzost ile değiştirebiliriz ilgilenenlere duyurulur.

Motosikleti
    Seyhan 125+(CBR 250 R)->Kawasaki Z800
    Slm. Arkadaşlar bir süredir xj6 diversion f'i inceliyorum. Sıfır alacağım. Şu an bayilerde yok ama kısa süre içinde gelecek. Kimse ayranına ekşi demez. Bu yüzden de başlık altında uzun uzun övüldüğünü görüyorum. Ben ise bunun tam aksini bekliyorum. Sizden ricam, bana bu motosikleti eleştirebilir misiniz? Beğenmediğiniz neleri var?

Bir kaç da ekstradan sorum olacak;
    1-Uzun yol rahatlığı nasıl? Birkaç bin km'lik bir şehirler arası gezi değil, Avrupa yollarına vuracağım motoru. . Böyle bir gezinin altından kalkar mı?
    2-Türkiye içinde artçılı ve şehirler arası geziler yapmayı planlıyorum. Artçı konforu nasıl?

Cevaplarsanız minnettar olacağım. Cbr 600 rr alacaktım ancak artçı konforu dolayısıyla supersport motosikletlerden vazgeçtim. Sporttouring kategorisinde de diversion f'in en yakın muadili cbr 650f. xj6 diversion f ile, Cbr 650 f arasında 10 hp'lik güç ve abs farkı var. En belirgin farkları bunun ikisi yani. Bu fark için de 5000 tl ödediğime değmez. 5000 tl onlarca depo yakıt alınır ki, kim bilir normal bir kullanıcının kaç yıllık yakıtıdır o. Bu motosikletle aynı kategoride kawasaki er6f var ama o da çok pahalı ve üstelik 2 silindir. Daha bir çok sebepten dolayı onu baştan eledim. Suzuki'nin ise sport-touring kategorisinde motosikleti yok. Alman veya avrupalı motosiklet markalarının vardır ama onlar da çok sıkıntılı. Sport touring kategorisinde, önümdeki en iyi aday diversion f gibi geliyor. Fiyat/performans açısından en uygunu bu yani. Eğer bu motosikletten vazgeçersem, başka sport touring motosiklete bakmayıp, gidip asfalt karakterli bir enduro-touring alacağım. Yani gerekli araştırma, karşılaştırma ve ihtiyacıma uygun olan motosikleti tespit etme süreçlerini atlatalı çok oldu. Deneyim konusunda da sıkıntım yok. 30 km'den fazla yol deneyimim var. Tek sorun bu motosikletin konforu. Kronik sorunları olmayan bi motosiklet olduğunu biliyorum. Amerika'da çok satmış bir motosiklet ve fz6r forumlarında, uzun yolda çokça kullandıklarını anlatıyorlar. Bir de sizin eleştirilerinizi ve uzun yol konforuna dair deneyimlerininizi dinlemek istedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    mehmetenis ve Ajanimo bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bende 2011 F var.2 hafta önce manavgat festivaline eşimle fotodaki haliyle gittim-geldim.eşimin hiçbir şikayetine şahid olmadım.ADANA-MANAVGAT 485 KM.sahil yolundan gittim geldim 93x2 tl.lik benzinle gittim-geldim.sahil yolunu biliyorsanız,zaten virajlarda hız yapamıyorsunuz,düzlükte de 100-110km.ile gittim.oldukça memnunum.

mehmetenis ve jönysf bunu beğendiler.

thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ben de gps le araç takip olayını araştırdım sizleri de bilgilendireyim.
    cihaz sigara kutusu kadarmış yani sele altına rahat sığar.
    Fiyatı ise kurumsal olarak alacaksanız herşey dahil aylık 30TL ve 24 ay taahhüt vermek gerekiyor.
    Bireysel alımlarda 400 tl cihaz ücreti ve yıllık 100 TL gsm ücreti ödeniyor.
    Kaskoya göre gayet uygun ama ne kadar faydalı olur bilemem tabi.
    Rakamlar çok uçuk değilmiş düşündüğüm kadar.
    Motorun ne zaman nereye gitmiş kaç km/h ile gitmiş herşeyi görebiliyosunuz internete girip.

Bir de şöyle birşey var.Çinde 30-50 dolar gibi mini gpslerin fiyatları.Açıklamalara bakınca aynı işi yaptığı söyleniyor.Kendimiz gsm hattı çıkarıp cihazı montajlarsak gayet uygun olabiliyor.Bu işten anlayan elektronikçi arkadaşlar varsa yapılabilir gibi görünüyor.
    saygılar..
    negager ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Seyhan 125+(CBR 250 R)->Kawasaki Z800
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2011 F var.2 hafta önce manavgat festivaline eşimle fotodaki haliyle gittim-geldim.eşimin hiçbir şikayetine şahid olmadım.ADANA-MANAVGAT 485 KM.sahil yolundan gittim geldim 93x2 tl.lik benzinle gittim-geldim.sahil yolunu biliyorsanız,zaten virajlarda hız yapamıyorsunuz,düzlükte de 100-110km.ile gittim.oldukça memnunum.
    http://i.hizliresim.com/4YG4mL.jpg
    http://i.hizliresim.com/8mNBYr.jpg
    Cevap için teşekkürler hocam. Adana-Manavgat yolunda artçınızın bir şikayeti olmadıysa, selesi kabul edilebilir seviyede konforludur. Enduro motosikletlerde bile, artçı (hatta çoğu zaman sürücü de) kauçuk minder/post/küçük bir battaniye gibi materyalleri koltuğa bağlayarak seyahat etmeyi tercih edebiliyor. Rahatlık göreceli bir şey olsa da, herkesin hemfikir olacağı bir seviye vardır ve diversion f o limitler içinde rahatlığı sunuyor gibi. En azından artçı için supersport'a göre kıyaslanamaz seviyede rahatlık sağlayacağı kesin. Bu da bana yeter.
    mehmetenis bunu beğendi.

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Selam çinde 50 $ çokiyi GPS aletleri mevcut sorun şu üstünde IMEI numarası barındırdığı için türkiyeye girdikten sonra o numarayı bir pasaporta işletmek grekir ve kendi sistemini barındıran bir GPS almak gerekir internetten takip vs. gibi
    ikinci olarak ben kendi programımı yazmaya başladım ufaktan yakında biterse paylaşırımda asıl soru şu ki bu gps aldıktan sonra satan adam sizin motorunuzu izleyebilir anlamına gelmektedir ki buda 3 gün motorunuz yerinden oynamaz ise hırsızlara haber ver anlamı taşıyabilir olur demiyorumama burası türkiye işte
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı buzdagi83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm. Arkadaşlar bir süredir xj6 diversion f'i inceliyorum. Sıfır alacağım. Şu an bayilerde yok ama kısa süre içinde gelecek. Kimse ayranına ekşi demez. Bu yüzden de başlık altında uzun uzun övüldüğünü görüyorum. Ben ise bunun tam aksini bekliyorum. Sizden ricam, bana bu motosikleti eleştirebilir misiniz? Beğenmediğiniz neleri var?

Bir kaç da ekstradan sorum olacak;
    1-Uzun yol rahatlığı nasıl? Birkaç bin km'lik bir şehirler arası gezi değil, Avrupa yollarına vuracağım motoru. . Böyle bir gezinin altından kalkar mı?
    2-Türkiye içinde artçılı ve şehirler arası geziler yapmayı planlıyorum. Artçı konforu nasıl?

Cevaplarsanız minnettar olacağım. Cbr 600 rr alacaktım ancak artçı konforu dolayısıyla supersport motosikletlerden vazgeçtim. Sporttouring kategorisinde de diversion f'in en yakın muadili cbr 650f. xj6 diversion f ile, Cbr 650 f arasında 10 hp'lik güç ve abs farkı var. En belirgin farkları bunun ikisi yani. Bu fark için de 5000 tl ödediğime değmez. 5000 tl onlarca depo yakıt alınır ki, kim bilir normal bir kullanıcının kaç yıllık yakıtıdır o. Bu motosikletle aynı kategoride kawasaki er6f var ama o da çok pahalı ve üstelik 2 silindir. Daha bir çok sebepten dolayı onu baştan eledim. Suzuki'nin ise sport-touring kategorisinde motosikleti yok. Alman veya avrupalı motosiklet markalarının vardır ama onlar da çok sıkıntılı. Sport touring kategorisinde, önümdeki en iyi aday diversion f gibi geliyor. Fiyat/performans açısından en uygunu bu yani. Eğer bu motosikletten vazgeçersem, başka sport touring motosiklete bakmayıp, gidip asfalt karakterli bir enduro-touring alacağım. Yani gerekli araştırma, karşılaştırma ve ihtiyacıma uygun olan motosikleti tespit etme süreçlerini atlatalı çok oldu. Deneyim konusunda da sıkıntım yok. 30 km'den fazla yol deneyimim var. Tek sorun bu motosikletin konforu. Kronik sorunları olmayan bi motosiklet olduğunu biliyorum. Amerika'da çok satmış bir motosiklet ve fz6r forumlarında, uzun yolda çokça kullandıklarını anlatıyorlar. Bir de sizin eleştirilerinizi ve uzun yol konforuna dair deneyimlerininizi dinlemek istedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Şimdi ne diyeyim üstat bir kaç bin km bahsetmeyin demişsin?
    Ben 2200 km gittim geldim biraz selesi birazda olsa ağrı yaptı,
    Onun haricinde sıkıntısı olmayan bir motor bakımlarını zamanında yaptın mı devam...
    Geçen pendikte bir arkadaşa rastladım,o da yeni almış daha 2000 km mesela memnun kalmamıştı ama o ne kadar memnun değilse ben o kadar memnundum,
    Hatta,keşke fazer 8 alsaydım dedi,
    Benim motor xj6 s yani granejassız model
    Tr gelmiyor artık.Ben tarz olarak yarı grenajsız modelleri daha çok beğeniyorum daha büyük duruyor kanatimce
    Ben hiç bir sıkıntı yaşamadım tavsiye ederim.
    YALNIZ LASTİKLERİNİ ALDIĞIN GİBİ DEĞİŞTİR FABRİKA ÇIKIŞLI ORJİNAL LASTİKLER TAM SIKINTI
    MİCHELİN PİLOT ROAD4 tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:43 ----------

Alıntı thecoolzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı ise kurumsal olarak alacaksanız herşey dahil aylık 30TL ve 24 ay taahhüt vermek gerekiyor.
    Motorun ne zaman nereye gitmiş kaç km/h ile gitmiş herşeyi görebiliyosunuz internete girip.

Bir de şöyle birşey var.Çinde 30-50 dolar gibi mini gpslerin fiyatları.Açıklamalara bakınca aynı işi yaptığı söyleniyor.Kendimiz gsm hattı çıkarıp cihazı montajlarsak gayet uygun olabiliyor.Bu işten anlayan elektronikçi arkadaşlar varsa yapılabilir gibi görünüyor.
    saygılar..
    Üstat bilgilendirme için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:45 ----------

Ayna uzatma aparatı nereden bulabilirim en az 3-4 cm?

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende motoruma bu aksesuvarları aldım.

mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Hayırlı uğurlu olsun usb ve çakmak şarjı motorda aşırı ihtiyacım oluyor,ve çok sık kullanıyorum yalnız bendeki sadece usb 2 çıkışlı,
    Yalnız size şöyle bir bilgi vereyim bu usb aparatların kabloları kısa bizim motorlarda koltuk altından bağlanıyor,
    Koltuğun altından gidona kadar gelecek gidonun orta boşluğuna monte edeceksiniz işte kablo kısa olduğu için
    Drks.sağa sola çevirdiğinizde usb çekiyor,ve içindeki devreyi kırıyor benim başıma geldi tv tamircisinde yaptırdım kendi kablosunu uzattırdım şu anda kasılma yok,

Manetlerinde hayırlı olsun keşke kısa manet alsaydın daha kullanışlı neden dersen zati senin mtr.üzerindekiler uzun kısalar eli yormuyor daha uzun süreler trf.rahat kullanılabilir.

Tekrardan Hayırlı uğurlu olsun Rabbim kazasız belasız sürüşler nasip etsin

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu egzoslar ebayda var sanırsam bir ara bende bayağı bir araştırmıştım,
    Ama fiyatları bir hayli yüksek,
    Beim motorda mivv duble gun kafa var,
    Fakat ses şstediğimiz gibi olmadı,
    Esa egzost firmasında katalitik konv.iptali yaptırdık
    Sesi aynı 3.video daki gibi yoshimira R55 gibi.
    Ama uzun yolda insanın kafasını şişiriyor.
    Bilginiz olsun.
    Hattta arzu ederseniz benim egzosu manifolttan orjinal egzost ile değiştirebiliriz ilgilenenlere duyurulur.
    Fiyatları abartı gerçekten 2bin lira ona vermeden önce daha çok eksik var onları tamamlarım
    Şİmdilik dişli seti lastiksiz idare ediyorum ...
    Ses konusunda sen öyle deyince kurt düştü açıkçası fiyatta abartı olunca neyse şimdilik kalsın
    Alıntı thecoolzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

saygılar..
    Macaralı bence ...Buna ziyade daha basit yöntem eski teli hattıyla beraber sele altına koymak arada bir de şarjını tamamlamak .Şarjı uzun giden teller var 3310 gibi
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatları abartı gerçekten 2bin lira ona vermeden önce daha çok eksik var onları tamamlarım
    Şİmdilik dişli seti lastiksiz idare ediyorum ...
    Ses konusunda sen öyle deyince kurt düştü açıkçası fiyatta abartı olunca neyse şimdilik kalsın

Macaralı bence ...Buna ziyade daha basit yöntem eski teli hattıyla beraber sele altına koymak arada bir de şarjını tamamlamak .Şarjı uzun giden teller var 3310 gibi
    Şimdi tam anlayamadım ,farzet ki 3310 gibi şarjı uzun giden bir telefon motorun selesinin altına koyduk,nasıl takip edeceğiz onu anlatırmısım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler