Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Mehmeteniz kardeşim aynalar çok güzel olmuş aynından naked için almak istiyorum. Nerden aldın?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    arkadaşlar motorumu satmaya karar verdim...sahibinden de muğla merkez ilanı bana aittir...
    mehmetenis bunu beğendi.

Arkadaşlar selam , bu motora egzoz takan ses alan yokmu hic ne video ne resim var ama ole yalandan disina takma diil orjin egzozu kesip ara boruyla alinan kisa tup egzoz takan varmi ?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    mehmetenis bunu beğendi.

Gunlerdir yurt ici yurt disi egzoz ariyorum varmi satan veya tavsiye eden,?
    mehmetenis bunu beğendi.

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş tiger gpm2,gpm3 veya two brothers black egsozlar çok güzel ve tok ses veriyor. bende tiger gpm2 var memnunum. ses öyle çok çıkmıyor ama tam istediğim ses çıkıyor. zaten çok ses çıktığında polislerle başın devamlı sorunlu oluyor.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Yamaha XJ6 Diversion F

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    bende arrow titanyum karbon uçlu egzos var en iyi sesi youtube ta araştırırsan arrowun verdiğini görürsün ara borusu ile birlikte sadece alttan ek yerinden orjinal egzosu kesip kaynak yaptırmanız gerekli çok basit iş. motosikletimi sattığımdan isterseniz egzosumu ayrı satabilirim size
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ebola adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bakım olmuş eline sağlık ben 2013 Diversion umu satıp VFR 800 aldım fakat arasıra foruma girip bakıyorum. Bu arada ipone radyatör sıvısını nereden aldın paylaşır mısın yazıda göremedim.
    Üstat ben ipone eadyatör sıvısını istanbuldan bahçelievlerden fatih kılıçlıdan aldım 1 lt 25 TL

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmeteniz kardeşim aynalar çok güzel olmuş aynından naked için almak istiyorum. Nerden aldın?
    Üstat ben onları ist.bahçelievlerde fatih kılıçlı var oradan aldım 130TL yalnız resimlerde dikkat ettiysen bağlantı yeri bizim motora uygun değil benim bundan evvelki led ışıklı aynanın altını kullandım o şekilde taktık direkt ayna oturmuyor maalesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Arkadaşlar 15.07.2014 salı sabahı saat 06.00 itibariyle istanbuldan çıktım direkt kayseri yoluna koyuldum,
    Yan çantalarım olması sebebi ile körfeze varmam 09.00 buldu,

Bu resmi bolu dağının girişinde çektim

İstanbul ankara otobanında maşallah motorum hiç zorlanmadan 170-180-190 çıktı ki çantası olmasına rağmen,dengemi bozmadı açıkcası.

Sonrasında ankara vardığımda hiç hoşuma gitmeyen bir olay yaşadım
    Moralim baya bozuldu motor yağ şambası yaktı,
    Sonra ankarada servise gittim 2 saatim buralarda geçti yağı tamam bir problem yok dediler,
    Hatta usta ilave yapacaktı sonra yağ süzülünce gerek olmadığını gördü,
    Ankarada ki yanaha servisine gittim baydara orasıda kapanmış saat 18.30 gibiydi
    Sonra kendi ustama telefon açtım,ustam dedi ki zaten dedi motor yağlama yapmaz ise dedi 15-20 sn sonra vuruntu yapar dedi,yatak sarar dedi bende yolda devamlı yağı kont ederek yağ lambası yana söne kayseriye geldim,

kayseri tabelası

Sonrasında kayseride maalesef yanaha servşsi olmadığımı öğrendim
    Ama burada yunus polis motorlarının bakımını yapan
    Orhan polat ustayı buldum,

Sağolsunlar çok içten çok yardımsever yaklaştılar.Sorunun yağ ve filitreden kaynaklanabileceğini söylediler,
    Sonrasında ist.şirinevlerdeki seyfi ustaya telefon açtık
    Yağ lambasının kontağı açtıktan sonra 10 defa yanıp söndüğünü
    Ardından 2 sn bekliyeyip tekrar yanıp sönmeye başladığını anlattık ki ben şahsen seyfi ustayı tanırım,
    Sağolsun telefonda bizi yönlendirdi sizde deneyebilirsiniz,

Kontak kapalı kırmızı düğme kapalı kilometre saatinin altındaki 2 butona basılı tutarak kontak açılıyor,
    Ekranda 15-20 sn sonra d1 yazısı çıkıyor bu hata kodunu gösteriyormuş,
    Sonrasında bu ekrandayken iki düğmeye basılı tutarsanız kodlara ulaşılıyor,
    Seyfi usta düğmeleri bırakmamı söyledi ve tekrar düğmelerle d60 gelmemi istedi,
    D60 karşısında 01 yazıyordu buda yağlamada problem okduğunu gösterirmiş
    Bu hatayı sırlamamız gerekiyormuş,
    Sıfırlama işlemide şu şekilde yapılıyor mesela d60 geldiniz kırmızı düğmeyi açtığınız zaman sıfırlıyor
    Biz ustayla birlikte talimatları yerine getirdik ama ışık sönmedi maalesef.

Sonrasında seyfi usta dedi ki yağ ve filitreden kaynaklanıyor olabilie dedi ki filitre yan sanayi idi 2 gün önce koyduğum yağı boşalttık,yağ filitresini çıkardık orj.yamahanın yağ filitresini ve power 1 15w-50 yarı sentetik yağını koyduk,
    Yağ 1lt-40 TL(3Lt konuldu)
    Yağ filitresi-50Tl
    Toplam 200TL işcilikle birlikte ustaya hesapta olmayan bir ödeme yaptım,
    Biz umuyoruz ki ışık sönecek yine sönmedi maalesef
    Ekranda d60 karşında hata kodu vermedi bu sefer,
    Ama ışık sönmedi,10 kere yanıyor sonra yeniden başlıyordu,
    Hem orhan usta hemde seyfi usta dediler ki merak etme büyük ihtimalle sensörde sıkıntı var,
    O yüzden yapıyor dedi,
    Bende ayrıldım,
    Sonra kayseride eve dönerken arka frenim boşaldı olacak ya
    Meğersem aşırı sıcak buna sebep olurmuş,
    Sonrasında pompalayınca düzeldi,
    Orhan ustaya telefon açtım aşırı sıcaktan yapar dedi
    Çelik fren hortumu takarsan sorun olmaz dedi,
    Bi kere yaptı bir daha da yapmadı çok şükür,

Şimdi tekrardan yola çıkacam ıspartaya doğru oradan da istanbula dönücem
    Hayırlısıyla kazasız beladız gider gelirim,

Bu arada bizim kayserideki bağımıza motoru soktuk düşe kalka bu da onun resmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Yağ lambası ve frenin boşalması ile bir fikriniz var ise cep telefonum
    Arayın lütfen ve buraya yazın
    Diğer arkadaşlarında başına gelebilir çünkü

Tel No:05323180393
    Kayseri orha usta 0(532)7243122
    İst.şirinevler Yamaha Seyfi Usta 0(507)3416747

Yolda buraya eklemeye devam edicem inş.
    negager bunu beğendi.

Givi*V47NN Tech Arka Çanta Topcase ve Baglanti Demiri 2014 - http://sahibinden.com/170680809

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende arrow titanyum karbon uçlu egzos var en iyi sesi youtube ta araştırırsan arrowun verdiğini görürsün ara borusu ile birlikte sadece alttan ek yerinden orjinal egzosu kesip kaynak yaptırmanız gerekli çok basit iş. motosikletimi sattığımdan isterseniz egzosumu ayrı satabilirim size
    olabilir ozelden ulasirmisin bana hocam

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    motorumuza bişiler ekleyelim diye düşünürken sisfarı almaya karar verdim fakat motora takacak yer bulamayınca bnde motor koruma demiri yaptırmya karar verdim hazır demir işine girmişken uzun yolada gider olduğumdan yan çanta demirinide aradan çıkartalım dedim

mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Hadi hayırlı uğurlu olsun,
    Hem koruma demiri hemde topuz çift etkili

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Arkadaşlar,ısparta yalvaca saat 05.50 itibariyle vardım,
    Buradan da Allah nasip ederse İst.Dönücem,

konya Yolu

yalvaç yolu

Isparta yalvaç yolu aşırı virajlı bir yol
    Ama motorun maşallahı var tık demedi

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Yan çantalar şık olmuş
    Eğer dengeli konulursa eşyalar yalpalama yapmıyor.
    BU arada yakın zamanda dişli seti değiştiren yok sanırım.Yıldızticarette seti 359 demişler ama stokta yok gözüküyor.Elemana numaramı verdim arayacaktı ama arayan soran yok .
    mehmetenis bunu beğendi.

Arrow egzioz kaca satiyorsun donmedin.birde benzin lambasi yandiktan sonra kac km. Gidiyor motor
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan çantalar şık olmuş
    Eğer dengeli konulursa eşyalar yalpalama yapmıyor.
    BU arada yakın zamanda dişli seti değiştiren yok sanırım.Yıldızticarette seti 359 demişler ama stokta yok gözüküyor.Elemana numaramı verdim arayacaktı ama arayan soran yok .
    Üstat sağolasın ama rüzgarda dengeyi bozuyor özellikle yan rüzgarda,ben kırıkkale yolunda yandan acayip rüzgar esiyordu gece 03.00 sıralarındaydı,motor o şerit senin bu şerit benim gezdi durdu.

Dişli seti için se bir fatih kılıçlıyı ara derim bide ondan fiyat sor,
    Bide devamlı senin araman lazım. Bizim motorlar piyasada pek yok o yüzden üstüne düşmen gerekiyor,
    Mesela bende şöyle bir durum oldu onuda yazmıştım,debriyaj baskı balata seti int.gözüküyor ama ellerinde yoktu,
    Bizde ebc karbon balata setini aldık fazer 6 ya göre,
    Ama takarken son balata küçük geldi
    neyse ben o balatayı aldım tornacıda içini 4 mm yakın oydurdum ancak oturdu.
    Ama ebc balatasının kodu uyuyor hadi buyur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Arrow egzioz kaca satiyorsun donmedin.birde benzin lambasi yandiktan sonra kac km. Gidiyor motor
    Benzin lambası yandıktan sonra rezervden yediğini gösteriyor,
    Benim başıma ist ankara otobanında geldi ha bitti bitecek derken 55-60 km yol gittim,

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat sağolasın ama rüzgarda dengeyi bozuyor özellikle yan rüzgarda,ben kırıkkale yolunda yandan acayip rüzgar esiyordu gece 03.00 sıralarındaydı,motor o şerit senin bu şerit benim gezdi durdu.

Dişli seti için se bir fatih kılıçlıyı ara derim bide ondan fiyat sor,
    Bide devamlı senin araman lazım. Bizim motorlar piyasada pek yok o yüzden üstüne düşmen gerekiyor,
    Mesela bende şöyle bir durum oldu onuda yazmıştım,debriyaj baskı balata seti int.gözüküyor ama ellerinde yoktu,
    Bizde ebc karbon balata setini aldık fazer 6 ya göre,
    Ama takarken son balata küçük geldi
    neyse ben o balatayı aldım tornacıda içini 4 mm yakın oydurdum ancak oturdu.
    Ama ebc balatasının kodu uyuyor hadi buyur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Benzin lambası yandıktan sonra rezervden yediğini gösteriyor,
    Benim başıma ist ankara otobanında geldi ha bitti bitecek derken 55-60 km yol gittim,
    Gosteriyor ama kac gidicegini bilmiyorumki uzun yolda basima gelse etse guvenemem acaba net kac goturu
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Tesadufe bak motoru calistirdim sanki isaret geldi piyangomu oynasak hic oynamadim suana dek gerci km 11111 gosteriyodu bu sabah
    mehmetenis bunu beğendi.

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Alında koruma topuzları iş görürdü fkat sisfarlarına yer bulamadım bundan dolayı topuzların içersinde kalıcak motoru koruyacak şekilde bişiyler yaptırdım.bakalım inşallah sadece sis farları için kullanırım güvenliği için kullanmış olmam
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Sesini merak eden arkadaslar icin
    http://youtu.be/NLzXgDZJT0k

IMG]http://i61.tinypic.com/dr6pe1.jpg[/IMG]

2 ay kulanilmistir sifir suan 1200 tl. koruma demiri dahil 700 tl satiliktir.

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    sonunda bir düşüncemi daha gerçekleştirdim. radyatörün önüne 2. bir fan bağladım. yağ soğutmaya giden su borusuna müşür bağladım. orjinal boruyu çıkardım onu kesmem gerekiyordu kesmedim. aynı büyüklükte boru alıp onu uyguladım. 92 87 derece aralığında çalışıyor ve yağın ömrünü uzatıyor. şimdi kimileri diyecek mühendisler bilememişmi. milyonlarca araç 90 derecede çalışıyor ve en uzun ömür bu derecelerde gerçekleşiyor. bende bunu baz alarak böyle bir eylem yaptım. fan 92 derece devreye giriyor özellikle şehiriçi trafiğinde hep çalışıp motorun çok ısınıp yağın erken bozulmasını önlüyor ve vites geçişleri hep dinamik kalıyor. yağlama maximum seviye oluyor. tabi benim düşüncem bu yönde.honda cbr 600rr radyatör fanı aldım 2. el ve hiçbiryeri kesme biçme yapmadan motorun orjinalliğini bozmadan uygulama yaptım. yalnız dikkat edilmesi gereken husus aldığım fan üfleç değil emiş yapan bir fandı pervane kısmını çıkarıp revizyondan geçirdikten sonra üfleç fana çevirdim. buyrun buda resimleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

toplam maliyet ise 250 tl oldu herşeyi kendim yaptım koblosundan aparatlara kadar herbişeyi yaptım.150 tl fanı aldım gerisi müşür kablo ıvır zıvır. bu arada müşür fiat müşürü orjinal parça kullandım. ilk önce italyan malı müşür verdi 100 derecede açtı orjinal fanıyla aynı anda açtı o pek iş görmedi sonra değiştirdim. motosiklet müşürleri pahalı. bu müşürü 15 tl ye aldım komik gelebilir ama gayette güzel çalışıyor.
    forewer, negager ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler