Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Dün depoyu fulledim. Bir önceki yakışım aşağıdaki gibi.
    %90 Bağdat caddesi kadıköy zincirli kuyu gibi yerlerde genelde sıkışık
    trafikte kullandım. Yolu görüncede acımadım bastım. Yani zaten sakin kullanamıyorum. :(
    veriler nasıl? moralim bozulmalımı?

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 ybr esd
    bu ne yav.nerdeyse 7 lt...

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    normal eger bastıysan ve cok dur kalk yaptıysan

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal eger bastıysan ve cok dur kalk yaptıysan
    Ya Barodi hiç ne kadar yakacam acaba demedim bu konuda oldukça rahat davrandım ama biraz daha özen göstersem
    ne olacak merak ediyorum. Ben bu aletle yavaş gidemiyorum sanki duracak veya istop edecek gibi geliyor.
    Alt devirlerdeki güçsüz his bana bu aleti sattıracak diyorum ama yolu kapatıp uzayınca aşık oluyorum alete
    lanet olsun böyle aşka )
    barodi bunu beğendi.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün depoyu fulledim. Bir önceki yakışım aşağıdaki gibi.
    %90 Bağdat caddesi kadıköy zincirli kuyu gibi yerlerde genelde sıkışık
    trafikte kullandım. Yolu görüncede acımadım bastım. Yani zaten sakin kullanamıyorum. :(
    veriler nasıl? moralim bozulmalımı?

http://<a href="http://hizliresim.co...0l.png</a></a>
    7 litre neki artçıyla birlikte agresif kullanımda 8 litreyi gördüm ben rekor belkide bendedir. ama trafiğe yakalanma uslu kullan sınıflarına göre az yakacağı kesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Dün 18000e gelen motosikletime ngk iridyum buji taktırdım, hava filtresini değiştim, fren hidroliklerini komple değiştim, amortisör yağ ve keçesini değiştirdim yağ olarak ipone fork oil 3 koydum yarış için yapılmış olandan, o kadar memnun kaldımki herkese tavsiye ederim çukurlarda artık eski sarsıntıyı yaşamıyorum. motosiklet neredeyse yenilendi gibi birşey oldu yağı falan yakın zamanda değişmiştim zaten. zaten keçe patlamasa bile 5 sene kullanmamak lazım konfor istiyorsanız aynı amortisör yağı ile alt tarafı 200 250 lira vereceksiniz kaç sene rahat edeceksiniz diye düşünüyorum
    scooboy ve barodi bunu beğendiler.

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 litre neki artçıyla birlikte agresif kullanımda 8 litreyi gördüm ben rekor belkide bendedir. ama trafiğe yakalanma uslu kullan sınıflarına göre az yakacağı kesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Dün 18000e gelen motosikletime ngk iridyum buji taktırdım, hava filtresini değiştim, fren hidroliklerini komple değiştim, amortisör yağ ve keçesini değiştirdim yağ olarak ipone fork oil 3 koydum yarış için yapılmış olandan, o kadar memnun kaldımki herkese tavsiye ederim çukurlarda artık eski sarsıntıyı yaşamıyorum. motosiklet neredeyse yenilendi gibi birşey oldu yağı falan yakın zamanda değişmiştim zaten. zaten keçe patlamasa bile 5 sene kullanmamak lazım konfor istiyorsanız aynı amortisör yağı ile alt tarafı 200 250 lira vereceksiniz kaç sene rahat edeceksiniz diye düşünüyorum
    bu şekilde motora sadece biniyor olmanız tarif ederken yanlış . doğru deyim tecavüz ediyor olmanızdır bence. şaka bir yana nasıl okadar yaktırabiliyorsunuz merak ettim. daha pazar günü tek çizikdeyken 60 tl aldım depo doldu. 240 km yol gittik. halbuki 7 8 motor gidip yolda kapışıyoruzda. eve geldiğimde 2 çiziğe yeni düştü tahmini 50 55 tl arası bişey yaktı.
    Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Yamaha mt09
    arkadaşlar kitapcıgın dijital ortamda bir örneği varmı türkçe bulamadım

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    gayette normal kullandım sadece hızlı ve seri kullandım öyle düşük vites redline falan yapmadım yani, tecavüz dediğin motoru bağırtarak zorlayarak olur. ayrıca antalyada yaşıyorsunuz siz şehir içi bile olsa hızlanıp gidebileceğiniz yollar mevcut zonguldak gibi biyerde sürekli dur kalk yapmak zorundasın adım başı trafik lambası ve bayır yukarı bayır aşağı.
    Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde motora sadece biniyor olmanız tarif ederken yanlış . doğru deyim tecavüz ediyor olmanızdır bence. şaka bir yana nasıl okadar yaktırabiliyorsunuz merak ettim. daha pazar günü tek çizikdeyken 60 tl aldım depo doldu. 240 km yol gittik. halbuki 7 8 motor gidip yolda kapışıyoruzda. eve geldiğimde 2 çiziğe yeni düştü tahmini 50 55 tl arası bişey yaktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kitapcıgın dijital ortamda bir örneği varmı türkçe bulamadım
    http://www.ekilavuz.com/kilavuz/b8bc...j19/motosiklet
    xanka bunu beğendi.

Motosikleti
    kle 650-versys
    arkadaşlar merhaba. daha önce de sormuştum ama sanırım farkedilmedi. temiz tavsiye edebileceğiniz xj6 s yada f var mıdır? denizli civarında(aydın, Isparta, muğla,antalya,vb.) olursa çok makbule geçer. sahibinden'de bir kaç ilan dışında pek yok.

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Selamlar,
    Haftasonu istanbuldan eskişehire gittim gidişte depoyu fulledim depo 67tl ye doldu ve uzun yol biraz da yağışdan dolayı çok fazla yüklenmedim (ortalama 115 Km civarı ) toplamda 320 KM yol gittim ilk defa bu motorla uzun yola çıktım baya bir şaşırtıcı oldu şehir içinden sonra ,
    Dönüş yolunda tekrar depoyu fulleyip geldiğimde şehiriçi biraz gezintim olduğundan 71tl ye doldurduğum depo ile 295 KM yol gittim
    istanbul şehir içi trafiğinde 65 tl lik depo ile 230 civarı gidince sevinirken meğersem motor şehirler arasında paya tutumlu çıktığına sevindim,

birazda yol performansından bahsetmek gerekirse virajlarda oldukça memnun kaldım giderlen baya bir yağmura yakalndım yağmurda bridstone lastikler ile gayet başarılı bir yol tutuşu var kamyonlardan gelen çamurların vizörü kapatmasını saymassak keyifli bir yol diyebiliriz.

Motosikleti
    kle 650-versys
    Merhaba. aşağıdaki ilan hakkında fikrinizi alabilir miyim?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1471275/detay/

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı easy81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim de dikkatimi cekmisti, sayet bilgilenirsen bana da aktirirsan memnun olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

ikinci elde cok diversion olmamasi, olanlarin da fiyatlarinin abartili olmasi 16bin tl bunu gayet cazip kiliyor fakat km ile oynanmamissa.
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    kle 650-versys
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de dikkatimi cekmisti, sayet bilgilenirsen bana da aktirirsan memnun olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

ikinci elde cok diversion olmamasi, olanlarin da fiyatlarinin abartili olmasi 16bin tl bunu gayet cazip kiliyor fakat km ile oynanmamissa.
    sahibi ile görüştüm ancak ilginç bir şekilde ABS var mı yok mu emin değilim dedi. şaşırdım.

Motosikleti
    XJ6 DİVERSİON F RACE BLUE
    Arkadaşlar bayilerde diversion f bulmak neredeyse imkansız...mayıs ayında diğer modellere zam gelmişti...acaba haziran ayında diversion f e zam gelme durumu olabilir mi?

Motosikleti
    10000 km bakimini yaptirdim 150 tl tuttu. 3 lt yag .yag filtresi degisti.hava filtresi temizlendi.motor kendine geldi sanki bunu hissediyorum.yoksa psikolojikmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı easy81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1 sene olmadi 10000 km yol yapmisim. 2009 daki makine 12000 de cok ilginc

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10000 km bakimini yaptirdim 150 tl tuttu. 3 lt yag .yag filtresi degisti.hava filtresi temizlendi.motor kendine geldi sanki bunu hissediyorum.yoksa psikolojikmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

1 sene olmadi 10000 km yol yapmisim. 2009 daki makine 12000 de cok ilginc

Bakımları nerde yaptırdın bu arada istanbuldamı diye sorayım ilk öncelikle ?
    Teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı negager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımları nerde yaptırdın bu arada istanbuldamı diye sorayım ilk öncelikle ?
    Teşekkürler
    Istanbul da yaptirdim

Motosikleti
    XJ6 DİVERSİON F RACE BLUE
    Arkadaşlar uzun telefon görüşmeleri sonucunda motoru izmotodan aldım.Allah nasip ederse 10 gün sonra motoru teslim alıcam ve 2014 model xj6 diversion f race blue ile aranızda olucam...
    diversionf bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Arkadaşlar ben motoru 2. El aldım kitapçığı kaybetmiş ilk sahibi
    Bende yetkili servisi arayarak bakimlarin kaç km de bir olacağını sordum bana 4.000 dedi motoru aldığım kişide 8000 demişti bende nette kitapçığı aramaya başladım sağolsun ichiroo sayesinde buldum orada 10000 km bir gözüküyor kafam allak bullak oldu bi aydinlatin beni

Motosikleti
    kesinlikle her 5000 kmde bir yağ bakımı 5000 km yi geçmese bile 6 ayda bir yağ bakımı olucak.tabi yağ bakımı yanında yağ filtreside yenilenecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler