Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    8500 ybr tecrübesiyle ss nin üstüne çıkma reis. xj6 ne kadar kağıt üstünde güçsüz gelse de çoğu kişiye, aslında o kadar masum değil. 40-50 hp motorlar ybr den sonra daha uygun. Ama illa xj6 diyorsanız aldıktan sonra bir hakimiyet bir de yol eğitimi almanızda fayda var. Honda GS3, OMM kontrol, GİS hakimiyet eğitimleri alınabilir. Daha sonra yavaş yavaş bu motordaki becerileriniz gelişecektir. Ayrıca ben sıfır motor alınması taraftarıyım, özellikle de büyük motora geçişlerde. Çünkü rodaj süresi boyunca eğer uygun kurallarla rodaj yaparsanız zaten motora alışıyorsunuz. 2. elde zaten rodajı yapılmış deyip zart diye gaz açmalar başlıyor. Hele ki ilk büyük motorun büyüsüne kapılıp kötü sonuçlar doğabilir. Hayırlısı olsun..
    Volki34 ve kahve bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    8500 km ybrden sonra 85kg bir adamın sorun yaşayacağını hiç düşünmüyorum 1 haftada xj6ya alışacağını düşünüyorum sürüşü çok basit. ayrıca diversion f modeini absli sipariş verirseniz getirtiyorlar, abs çok önemli, arkadaş ben iyi duruyorum diyor ama bu zaten durmayla alakalı değil, allah kimseye göstermesin ama bazen panik fren yapacağımız durumlar olabilir aniden önümüze çıkan kaygan zeminde fren yapmak zorunda kalabiliriz, ön tekerleği kaydırıp düşmek hoş olmaz herhalde, abs ile daima direksiyon hakimiyeti sizde oluyor, kesinlikle sıfır alıyorsanız absli alın.
    bu arada motorumu satıyorum sahibindene koymayacağım abuk subuk mesajlarla arayanlarla uğraşmak istemiyorum çevremdekilere söylüyorum sadece beyaz renkte 2009 model 17.000de lastikleri değiştireli çok olmadı dunlop roadsmart 2 taktım çok iyi durumda (çift hamurlu lastik az kullanıldı) orjinal rüzgar siperliği, orjinal yan koruma takozları, xj6 için en iyi ses veren arrow egzos (orjinalide verilecek) aksesuarlar 2000 tl zaten,, alt sakalı yan grenaj renklerine boyattırdım, yeni bakım yapıldı (bakımları düzenli ve zamanından önce yapıldı) temiz kullanıldı, ufak yatması var ancak koruma takozu olduğundan sadece grenaj manet gibi önemsiz şeyler zarar gördü orjinali ile değiştirildi, motorda ve mekaniğinde en ufak bir sıkıntı yok. 16.700 TL düşünen olursa fotoğraflarını yollayabilirim.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    maalesef absli model getirmiyorlar egzozu değiştirdikten sonra yakıtta değişiklik oldumu

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    değiştiysede çok az farketmiştir, ben anlayamadım bir değişiklik, sonuçta sensör yerinde duruyor egzosda yakıt hava karışımını değiştirecek fazla bir durum yok.

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı ebola adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen motor sogukken yapıyor çok teşekkür ederim
    Rölanti ile ilgili bir sorun olabilir, gerçi soğukken otomatik jikle devrede ama...servis çözecektir sorunu, problem giderilince buraya da yazarsanız bilgimiz olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değiştiysede çok az farketmiştir, ben anlayamadım bir değişiklik, sonuçta sensör yerinde duruyor egzosda yakıt hava karışımını değiştirecek fazla bir durum yok.
    Fotoğrafları yükle forum şenlensin biraz, alıcı olacak olanlar da tekrar resim istemek zorunda kalmaz
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

ebola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000

Buda benim canavar :D
    Volki34 bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ6 DİVERSİON F RACE BLUE
    Allah kaza bela vermesin.Yakıt tüketimi nasıl acaba? (100-120 km yada 120+ hızlarda)

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim

Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Alıntı Ali_8309 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin.Yakıt tüketimi nasıl acaba? (100-120 km yada 120+ hızlarda)

120+ hızlarda ölçmedim fakat 100km civarında kullanırsan 4LT civarında yakıt tüketimi. Ben daha alışma aşamasında olduğumdan çok nazik hızlanıyorum eğer agrasif kullanırsan tüketim artacaktır.

Motosikleti
    120+ hızlarda ölçmedim fakat 100km civarında kullanırsan 4LT civarında yakıt tüketimi. Ben daha alışma aşamasında olduğumdan çok nazik hızlanıyorum eğer agrasif kullanırsan tüketim artacaktır.
    anladım...yamaha bayisi bana 100 km de 6 litre yakar deyince alıp almama konusunda karasız kaldım açıkçası...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    cuma günü bende alıyorum xj6mı günler geçmiyor
    scooboy ve cece89 bunu beğendiler.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben artçı+topcase ile 120-125 sabit 4 lt yakıyorum.bence 130 da 4.5 lt yakın olabilir .
    benim tecrübem bu yönde.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    benim tecrübem bu yönde.
    ben de f modelini almak istiyorum nisanda nasipse...arka çanta bağlantı demiri ve topcase için önerileriniz neler acaba?

Motosikleti
    kardeş,ben bu şekilde aldım,hepsi üzerinde vardı.ilk sahibi sağolsın hepsini doldurmuş.arka çanta aparatı orjinal yamahanın,yan çanta demirleri givinin,yan çantalada givi,topcase de orjinal yamaha.

Motosikleti
    kardeş,ben bu şekilde aldım,hepsi üzerinde vardı.ilk sahibi sağolsın hepsini doldurmuş.arka çanta aparatı orjinal yamahanın,yan çanta demirleri givinin,yan çantalada givi,topcase de orjinal yamaha.
    öyle dolu dolu motorunu satacak varsa sıfır değil onu alırım daha iyi...bahsettiğiniz malzemeler en az 2 bin lira...

Motosikleti
    3000 civarı.

Motosikleti
    3000 civarı.
    evet çok para...ben sadece topcase düşünüyorum.

Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Bi foto paylaşayımda konu hareketlensin :D

barodi, Volki34 ve mst250R bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    en sevdiğim rengi bu ben beyazıda seviyorum ancak bu renk daha asil duruyor.

Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Bende beyaz alacağım diye kastım fakat bunu görünce daha fazla hoşuma gitti=)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler