Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saolasin cok tesekkur ettim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala hangi motoru alacagima karar veremedim.xj6 n modelinn race blu olanina hastayim.Faat soyle bir soru geliyor aklima. cahilligim icin ozur diliyorum arkadaslar Simdi bu motoru ilk aldigimda lastiklerini degsitirmek istersem ya da belli bir kilometre sonunda lastikleri degistirirsem bu mavi jantlari yeni taktigim lastige takabilirmiyim? Yani boyle bir sey mumkunmudur? Eger mumkun degilse o ise hic bulasmamak lazim.

Bir de xj6 kullanicilarindan lastikle ilgili fikir alirsam cok sevinirim.Fabrika lastiklerinden memnunmusunuz? degistirip daha iyi lastik takmaya gerek varmi?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Herkese iyi bir pazar gunu diliyorum.
    lastikler dunlop harika zınk diye duruyor arkayı biraz fazla sıkarsan kayıyor ama arkayı fazla sıkmaya gerek yok .
    lastiklerden çok memnunum cbr den buna geçtikten sonraki durumla kıyasladım. daha önce michell lastik taktıysan belki bu lastikler sizi tedirgin edebilir. ama cbr deki irc den xj6 nın dunlop lastiğine geçince dünya varmış dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Alıntı Volki34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrar merhaba, daha önce kendimi tanıtmıştım. CBR 250 kullanıcısıyım ve Diversion F düşünüyorum. Konu lastiklerden açılmışken arka frenlerin dozajlamasından memnun musunuz?? ABS'siz Yamaha'larda standart lastikle arkayı çabuk bırakma gibi bir sorun var mı?? Fazer 8 testinde böyle bir sıkıntıdan söz ediliyordu sanki.. Barodi arkadaşımız sağolsun 2 motor arasındaki farkları epeyce açıklamıştı ama böyle birşeyden bahsetmemişti diye hatırlıyorum...
    arka fren eğer biraz fazla basarsan kayar bu normaldir her motorda kayar ancak ön biraz basınçlı arkayıda yumuşak bir şekilde basınca motor zınk diye duruyor iş sizde bitiyor.
    ve arkayı kaydırsan bile hiç sıkıntı etme motor kendini çok çabuk toparlıyor yani arkayı kaydırsan bile düşmessin kanımca .
    Volki34 bunu beğendi.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    1.5 yıldır dunlop roadsmart 2 kullanıyorum çok fazla agresif kullanmıyorsanız tavsiye ederim 8000 km oldu lastikler hala çok iyi durumdalar, arka lastik çift hamurlu olduğundan ortasının aşınması gibi bir durumda söz konusu değil fiyatıda muadillerine göre uygun.

Motosikleti
    xj6n abs
    Selam Arkadaşlar bende 2013 xj6n abs kullanıcısıyım İzmirden. Motoru bu forumdaki yorumlara bakarak aralık ayında aldım.Çok memnun kaldım. Güzel paylaşımlar bilgilendirmeler var forumda. Vaktini ayırıp yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Lastik konusunda ben biraz memnuniyetsiz kaldım önceki motorumda diablo rosso 2 vardı tutunuş inanılmaz iyiydi sanırım onunla kıyasladığım için çok tatmin etmedi beni. Özellikle soğuk havalarda lastik hiç tutunmuyor.
    barodi bunu beğendi.

zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben mart ayında alacağım motoru. O zaman ekim ya da kasıma kadar fabrika lastikleriyle idare ettikten sonra iyi bi lastik almak gerekecek gibi.şehir içi yakıt tüketimi nasıl acaba?

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba arkadaşlar bu gün 2005 fazer mı sattım. Şimdi kafamda fz8 mi xj6 mı soruları var. Temiz 2013 xj6 buldum fiyatıda uygun ama egzozun bulunduğu nokta ve lastiklerin ince olması kafamı karıştır. Egzoz uygulamalarını gördüm biraz uğraştırıcı gibi. Lastik yeni alanlar aynı ebattamı alıyorsunuz yoksa kalınlastırıyormusunuz. Genelde şehir içinde kullanacağım xj6 makul gibi görünüyor. Gaza gelip fz8 almasam mı? karar veremedim.
    forumu okudum. ama yinede sizin tavsiyeleriniz olursa sevinirim

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı direkt14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu gün 2005 fazer mı sattım. Şimdi kafamda fz8 mi xj6 mı soruları var. Temiz 2013 xj6 buldum fiyatıda uygun ama egzozun bulunduğu nokta ve lastiklerin ince olması kafamı karıştır. Egzoz uygulamalarını gördüm biraz uğraştırıcı gibi. Lastik yeni alanlar aynı ebattamı alıyorsunuz yoksa kalınlastırıyormusunuz. Genelde şehir içinde kullanacağım xj6 makul gibi görünüyor. Gaza gelip fz8 almasam mı? karar veremedim.
    yakıt diyorsan xj6 güç diyorsan fz8. yakıtı hesaplarsan ayrıca fz8 in bandrolüde yüksek gelecek onuda hesap etmelisin. konfor viraj kabiliyetleri arasında çok farklar olacağını sanmıyorum. şahsi düşüncem tabiki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

ayrıca şehiriçi kullanımda fazlaca güç işine yararmı oda dikkate şayan
    Yamaha XJ6 Diversion F

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depodaki sticker karbon folyo deponun her iki tarafına yapıştırdım. Benim hoşuma gitti. Çok göze batmadan yamaha yazısı belli oluyor.
    Tankpad siyah renkliydi ama yapışkanı dediğim gibi işlevini yitirmiş attım.
    Söküp takma işi için bir düz tornavida birde sanırım 8-9numara anahtar yeterli oldu.
    linki aşağı yazayım. xj6 olmasada hemen hemen hepsinde üç aşağı beş yukarı aynı parçalar. Fikir vermesi bakımından iyi.

http://www.youtube.com/watch?v=lyF6TKl8WHo
    Selam scooboy bu video iyi oldu,bende manet takımı aldım ebayden yakında gelir. Benim motor kırmızı olduğundan ayar yeri kırmızı, manet gri uzatma kısmı da siyah olandan aldım. Senin manetlerin katlanır ve kolu uzayıp kısalanından aldım. Gelince kendim takacağım bende...

Motorun lastiklerini değiştirdim geçen hafta, üzerinde orjinal lastikleri vardı (2011 model motorum) ve tutmuyordu artık hiç, Michelin Pilot Power taktım ve çok memnunum. Yumuşak lastikler, yol tutuşu ve virajlar farketti ve motorun keyfi çok arttı.

Keyifli sürüşler herkese...
    scooboy bunu beğendi.
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Dün depoya yapıştıramadığım tankpad i aldığım yere ebayden mesaj attım.
    Özür dileyip hemen yenisini gönderiyoruz dediler.
    Adamlar dürüst
    chatkut bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı Can86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar bende 2013 xj6n abs kullanıcısıyım İzmirden. Motoru bu forumdaki yorumlara bakarak aralık ayında aldım.Çok memnun kaldım. Güzel paylaşımlar bilgilendirmeler var forumda. Vaktini ayırıp yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Lastik konusunda ben biraz memnuniyetsiz kaldım önceki motorumda diablo rosso 2 vardı tutunuş inanılmaz iyiydi sanırım onunla kıyasladığım için çok tatmin etmedi beni. Özellikle soğuk havalarda lastik hiç tutunmuyor.
    İzmir buluşması ayarlayalım, aynı motorları yan yana dizip tecrübelerimizi konuşmak keyifli olacaktır...

Alıntı direkt14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6 al İzmir buluşması yapalım
    barodi ve Can86 bunu beğendiler.
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    evet ilk cbr125 forumuna yazmıştım zamanında, sıradaki motorum diye, aldım, ondan sonra cbr250r sayfasına yazdım, onuda aldım ve şu anda kullandığım motor, sıradaki motorum diye, şimdide size yazıyorum, Allah izin verirse sonraki motorum XJ6 Diversion f olucak şimdilik görüşmek üzere
    scooboy, barodi, fevzikeles ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    agrasiwe kardeş aynen bende cbr250r kullandım sonra ninja 250r aldım arkasından xj6 aldım. cbr 250r daki rahatlıktan ve virajdan çok daha iyisini hissedeceksin emin ol.
    agrasiwe ve Volki34 bunu beğendiler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agrasiwe kardeş aynen bende cbr250r kullandım sonra ninja 250r aldım arkasından xj6 aldım. cbr 250r daki rahatlıktan ve virajdan çok daha iyisini hissedeceksin emin ol.
    teşekkürler aslında birkez gördüm ve aşık oldum motora insallah sonraki motorum olucak

efe2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Fazer 600 S2
    Merhaba arkadaşlar kısmet olursa fuardan bir motor alma niyetim var.Fazer 8 ve xj6 diversion arasında gidip geliyorum.Merak ettiğim konu şu;
    Diversion da eski fazer lardaki gibi ufak bir opersyonla 78bg den 98 bg e çıkma olasılığı var mı?

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı efe2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar kısmet olursa fuardan bir motor alma niyetim var.Fazer 8 ve xj6 diversion arasında gidip geliyorum.Merak ettiğim konu şu;
    Diversion da eski fazer lardaki gibi ufak bir opersyonla 78bg den 98 bg e çıkma olasılığı var mı?
    sanmıyorum hiç duymadım yapanıda görmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

selam ben motosikletimden son derece memnun olmama rağmen canım sıkıldığı zaman illaki bir yeriyle oynarım mesela ben diversion f olan motosikletimi sticker ile kaplatmıştım en son hali bu

şimdi ben geleyim asıl konuya
    geçen aylarda honda anesin açılışında şu 800 cc lik motosikletini gördüm asker desenli modifiyeli orjinali böyle çok hoşuma gitti o renk ve desen

ve kaskımıda bu şekilde alıcam veya buna benzer birşey yaptırcam

ve bu şekilde korumalı bir mont olucak gerçi bu resim temsili

motosikletime bu tarz bir sticker uygulaması diversion f imde nasıl durur fotoshop bilen varsa bir zahmet beyaz yerlerini yaparsa bir görmeyi çok isterdim ..

BENİM İÇİN ÖNEMLİ SORULAR !

1.ruhsata işletmem gerekirmi motosiklet üzerindeki sticker uygulamasını

2.Herhangi bir ceza yermiyim askermişim gibi sanılıp polisler sürekli çevirip ceza yazarmı
    3.yasak mı?
    bu işe girmeden yorumlarınızı almam lazım
    TEŞEKKÜRLER....

Motosikleti
    nedir şu lastik kalınlığı hayranlığı ben anlamadım naked motosiklet alıyorsun 600lük pistlerde yarış yapmayımı planlıyorsun bununla 160 lastik neyine yetmiyor?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı efe2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En basitinden enjeksiyonları değiştirmen gerek, 98 lik fazerlardan daha küçük enjeksiyonlara sahip diye biliyorum. Yani basit bir yazılım müdahalesi ile yapılacak şey değil diye duymuştum ben de.
    #sürenadam

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    yıllar önce çıkan 78 hp.lik fazerların orjinali 98 hp.idi.küçük yazılım ve enjektör oynamaları ile fabrikasyon olarak 78 hp.ye düşürülmüştü.piyasada bu işi iyi bilen ustalar vaktiyle 78 hp.likleri 98'e tekrar geri çeviriyorlardı.ama diversiyonun motoru yeni nesil yani 98 den çevrilme değil orjinal 78 hp.bu yüzden cc.yükseltme yapılamayacağını bir yerlerde okumuştum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedir şu lastik kalınlığı hayranlığı ben anlamadım naked motosiklet alıyorsun 600lük pistlerde yarış yapmayımı planlıyorsun bununla 160 lastik neyine yetmiyor?
    arkadaşlar,bu motorları onlarca mühendis tasarlayıp,üzerlerinde yıllarca çalışıp bir saptamada bulunuyorlar.her konuda orjinallikten yana olan birisi olarak,bu konuda da orjinaliyle oynanmamasını tavsiye ediyorum.düşünü 42 numara ayakkabı giyiyorsanız 43 yada 44 giyerseniz yürüyüş/koşuş şekliniz nasıl olacaktır?sadece görünüş olarak yapılacak bu değişiklik,size yakıt sarfiyatı olarak dönecektir.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    XJ6N e sadece 700 lira zaman gelmiş ve 19900 olmuş, eurodaki artışa rağmen fiyat uygun kalmış gibi görünüyor. Eğer sadece stoklarla sınırlı değilse N modelinin satışına da devam edilecek gibi görünüyor, 2014 sadece F modeli satılacak deniyordu...Gerçi F ve N için ABS li modeller yok listede...

Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volki34 bunu beğendi.

Motosikleti
    fiyat listesinde adı olduğuna göre gelecektir diye düşünüyorum her ne kadar internet sitesinden kaldırmış olsalarda. bu arada mt-07 abs ile fiyatı aynı sayılır. çift silindirin vereceği hafif titreşim, sesinin kötülüğü ve artçı rahatsızlığı dışında mt-07nin başka dez avantajı olur mu ne diyorsunuz? xj6mı satıp mt 07 düşünmüyor değilim absli motosiklet almayı düşündüğümden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler