Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    evet,fikir,
    barodi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mr 250 destro
    bu kafa granajı kesınlıkle boyle olucak fazerın 2014veya2015te bende beklıyorum ama cekık gozlu fazer ı asla bırseye degısmem

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    vayyyyyyyyyyy

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kafa granajı kesınlıkle boyle olucak fazerın 2014veya2015te bende beklıyorum ama cekık gozlu fazer ı asla bırseye degısmem
    Kesinlikle ben de o tasarımı hiçbir şeye değişmem. Gidip gidip izlemek bile keyifli
    maverıck bunu beğendi.

Motosikleti
    mr 250 destro
    soadalımon sanırım sende fazer hayranısın ıstanbulda olsaydın aksamustu caddebostana gel derdım

Motosikleti
    Yamaha S10
    soadalımon sanırım sende fazer hayranısın ıstanbulda olsaydın aksamustu caddebostana gel derdım
    İzmir'deyim Ama bu teklif üzerine akşama oradayım :D
    Şaka bir yana, bayramdan önce belki geleceğim (izin v.s). O durumda İstanbul'daki motorcu arkadaşlarımla görüşeceğime göre sana da bi alo derim ;)

XJ6'yı aldığımda en zoru, Fazer'ı almamam gerektiğini düşündüğüm için almamaktı... Çok korkuttular beni, "Büyük motorlardan uzak dur!!!" diye diye...
    Şimdi ise, pişmanım desem yeridir. Bir Fazer 8 ABS rahatlıkla alırmış ve kullanırmışım. Zaten sonradan farkettim, büyük motor almışım :D

Neyse, yanlış forumdayım sanırım :D

Ama; her şeyde bir hayır vardır diyerek üstünü örtüyorum, yine de olacak bir gün. O kaşlar, o burun, o gözler... Ahhh ah!!!

maverıck ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    mr 250 destro
    senın motorunun performansıda bence yeterlı sodalımon umarım ılerde alırsın bır fazer ıstanbula gelınce ara goruselım ama motorumu vermem ona gore

Motosikleti
    Yamaha S10
    senın motorunun performansıda bence yeterlı sodalımon umarım ılerde alırsın bır fazer ıstanbula gelınce ara goruselım ama motorumu vermem ona gore
    Geri alamamaktan korkuyorsan...
    Haklısın. Ben olsam ben de vermezdim :D

Performansa gelince... Haklısın, bir çizgiden sonrası hiç sorun değil. Ama; stil denince, estetik denince, tarz denince... Aşk denince :D
    Neyse... "Yamaha'yla hiç bir ticari bağım yoktur."
    XJ6 daha çok akıl evliliği gibiydi benim için... Aşk ise, pardon, Fazer ise...
    maverıck bunu beğendi.

fevzikeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı bomber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhabalar
    Ben de sizin gibi cbr 250 sahibi ve bir sonraki motor olarak xj6 diversion f düşünen biriyim.
    Sorum şu olacaktı : Gördüğüm kadarıyla 450 km yol yapmışınız. Uzun yolda yorucu oluyor mu ? Bel ağrısı veya seleden kaynaklı ağrı oldu mu ?
    Teşekkürler..
    yoruculuk konusu kişiden kişiye fark ediyor ama şöyle söyleyim xj6 nın süspansiyon öyle yapmışlarki çukura veya kasislere girince hızlıca düşer yavaşça geri salar seni silkelemez diğer motorlar gibi. uzun zaman aynı pozisyonda durmaktan dolayı oluşan ağrılar olur oda şansın yok aynı şekilde sandalyede otursan 5 saat boyunca aynı ağrıların olur ama özellikle motorun oturuş posizyonundan kaynaklanan ağrı oluyor mu hayır ben fark etmedim. cbr 250 den kat be kat rahat bir motor garanti veririm bu konuda. cbr çok rahattır ama bu motorun bu kadar rahat olacağını bende düşünmemiştim ama allah razı olsun yamaha'dan .
    bomber ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    diversion f sayfasını pek sıcak bulmuyorum yaşayan ölüler diyarı gibi kimseler yok. ben yzf ile cbr 250 sayfasına taşındım paylaştığım resimler orda yeni cam yaptırdım siyah renk .

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F

buda benim eksoz arkadaşlar fazer 600 headresi aldım kendi orjinal eksozu çıkarıp tiger gpm2 eksozu taktırdım sesden çok memnunum r6 gibi ses veriyo arkadaşlar sesi karıştırıyo hatta r6 geliyor zannediyoruz diyolar. ilk başta olurmu olmazmı diye epey düşündüm ancak nolursa olsun deyip aldım takdım gerçekten mükemmel ses verdi.
    Adem Balkan bunu beğendi.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı P34C3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar ,

Konuyu takip ediyorum.Biraz canlardırmak istedim
    XJ6 Naked sahibi olarak birkaç foto paylaşmak istedim.Bu fotolarda olmayan motor koruma demirleri ve Givi ön cam var.
    Şehir içi ve şehir dışında gayet eğlenceli,rahat ve yeterli bir makina.YBR 250 'den geçiş yaptıktan sonra yakıt konusunda biraz sıkıntılar yaşadım.YBR'de ne zaman benzim aldığımı unutuyordum.4 silindire geçiş yaptıktan sonra benzin istasyonunu doğal olarak daha sık ziyaret etmeye başladım.Yakıt konusunda 10-11 litre benzin ile şehir içi buna köprü trafiğide dahil 200-230 km yapabiliryosunuz.

http://imageshack.us/a/img12/3360/dsc08786g.jpg
    http://imageshack.us/a/img94/1325/dsc08552f.jpg
    http://imageshack.us/a/img59/6458/dsc08732x.jpg
    http://imageshack.us/a/img221/575/dsc08700cw.jpg
    http://imageshack.us/a/img841/9721/dsc08682l.jpg
    http://imageshack.us/a/img96/4020/dsc08666j.jpg
    http://imageshack.us/a/img696/4300/dsc08645g.jpg
    http://imageshack.us/a/img801/7092/dsc08630c.jpg
    http://imageshack.us/a/img7/4540/dsc08620e.jpg
    http://imageshack.us/a/img855/8365/dsc08606y.jpg
    http://imageshack.us/a/img521/9535/dsc08597z.jpg
    http://imageshack.us/a/img31/6682/dsc08576f.jpg
    http://imageshack.us/a/img88/4485/dsc08561nn.jpg

Maşallah demeyi unutmayalım
    http://imageshack.us/a/img507/897/nazarboncugu82711.jpg
    maaşallah = ) çok güzel makina senın çekimlerde çok güzel olmuş = )

isamilx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600- Kanuni GT170
    herkese selamlar çok güzel bir makine ya bayılıyorum şu alete alan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun tekeriniz hep düz bassın Allah taşı esirgesin tekerlerinizden güvenli sürüşler...

P34C3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6N
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maaşallah = ) çok güzel makina senın çekimlerde çok güzel olmuş = )
    Teşekkürler

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Herkese selamlar
    Bende bu fuarda xj6 devirsion f almayı düşünüyorum. Ancak 4 silindir olduğu için arkadaşlarım 2 silindir kawasaki 300 al diyorlar . Sizce ben 250r kullanıcısı olarak bu motoru kullanabilirmiyim yoksa arkadaşlarımı dinleyerek çift silindir 300 lük mü almalıyım .

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar
    Bende bu fuarda xj6 devirsion f almayı düşünüyorum. Ancak 4 silindir olduğu için arkadaşlarım 2 silindir kawasaki 300 al diyorlar . Sizce ben 250r kullanıcısı olarak bu motoru kullanabilirmiyim yoksa arkadaşlarımı dinleyerek çift silindir 300 lük mü almalıyım .
    hiç düşünmeden xj6 yı yapıştır üstad...cbr250 r dan fazer a geçtim 4000 km sonra...adaptasyon ve ilk zamanlarda ekstra dikkat ile gayet kolay alışırsın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı fevzikeles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=HpVZL7gvE7E

buda benim eksoz arkadaşlar fazer 600 headresi aldım kendi orjinal eksozu çıkarıp tiger gpm2 eksozu taktırdım sesden çok memnunum r6 gibi ses veriyo arkadaşlar sesi karıştırıyo hatta r6 geliyor zannediyoruz diyolar. ilk başta olurmu olmazmı diye epey düşündüm ancak nolursa olsun deyip aldım takdım gerçekten mükemmel ses verdi.
    ben çok beğenmedim açıkçası ama kullanıcı olarak memnunsanız problem yok demektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Herkese selamlar
    xj6 le şu ara yakından uzaktan ilgim/ilişkim olmamasına rağmen (kötülemiyorum motor değiştirme durumum yok demek istedim) biraz baktım bi önceki sayfaya/sayfalara...bi arkadaş orda gerekli açıklamaları yapmış detaylı detaylı...bu motor aklında olan biri olarak biraz okuma yapmalısınız öncelikle motor hakkında bilgi almak adına...

yoksa biz sana al alma ne desek boş...

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Daha çok alan arkadaşların varsa sorunlarını duymak isterim ben çok beğeniyorum sadece korkum 4 silindir olması
    Videoları izlediğimde ivme çok çabuk ve bir anda oluyor bu da e5 de sorun olurmu acaba bilemiyorum. Yağ eksiltme den mi bahsediyorsunuz acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

ER6 F kawasaki İle bu motor arasında kalmak şartı ile kullanıcılarda yorum almak iyi olurdu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Bu kadar harika bir motora bence bu ses ve eksozun boyutu çok basit kalmış. Motoru öldürmüş gibi geldi bana . Oysa bu motor farklı bir eksozla çok daha karizmatik olabilirdi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=HpVZL7gvE7E

Olmamış hocam motorun şanına rengine ebatlarına gücüne hakaret eder gibi olmuş . Kızma ama ben böyle düşünüyorum

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Daha çok alan arkadaşların varsa sorunlarını duymak isterim ben çok beğeniyorum sadece korkum 4 silindir olması
    Videoları izlediğimde ivme çok çabuk ve bir anda oluyor bu da e5 de sorun olurmu acaba bilemiyorum. Yağ eksiltme den mi bahsediyorsunuz acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

ER6 F kawasaki İle bu motor arasında kalmak şartı ile kullanıcılarda yorum almak iyi olurdu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Bu kadar harika bir motora bence bu ses ve eksozun boyutu çok basit kalmış. Motoru öldürmüş gibi geldi bana . Oysa bu motor farklı bir eksozla çok daha karizmatik olabilirdi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Olmamış hocam motorun şanına rengine ebatlarına gücüne hakaret eder gibi olmuş . Kızma ama ben böyle düşünüyorum
    Alakası yok hocam motor öyle olduki el yapımı eksoz ve hatta orjinal ekzosundan daha az yaktı motor, ayrıca seside antalya serikde 30 motor varsa en az 25 den daha iyi çıkıyor güç olarak olmamış desen orjinal eksozu ile 210 gördüm bunda 225 gördüm olmayan yeri neresi sizce :D. daha yandan yapılan birçok eksoz gördüm internette açıları olmamış ama benim motorda öyle bir durumda yok. siz 250 lik diye heralde şettirdinizde . ben sesi için aldım bu eksozu ayrıca yurt dışındada birçok motorcu 600 cc için kullanmış ve gayet memnun. bursadaki fabrikasınıda aradım sorun olmaz dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

bide şöyle bir durum var ben çok pörtlek ses çıksın gür çıksın istemedim oda var. ses adam gibi tok çıksın kask takılıyken yolda kulağıma motorun sesi gelsin istedim ve memnunum. honda cbr 600 rr motorda arkadaşımda twobrodhers var ses olarak aynı sesi verdi ama onda çok çıkıyor bunda biraz daha az. özellikle rolantide çalışırken epey bi az ama ben bunu niye öyle istedim dersen polisle sorunum olmasın yolda biyerden geçince arkamdan küfür etmesinler birazda ondan bu eksozu kullandım. ayrıca şöyle bir durum daha var bi arkadaşta gsr 600 var mivv eksoz var öyle çok çıkıyorki 30 km kullandım kulaklarımı sağır edesiye oldu nerdeyse. bu motora binmek deildir ben şahsi düşüncem. . ses bide videoda kendi sesi gibi değil. soğukken çektim ısınınca çok daha iyi ses çıkıyor. akropovic kısa tüp takdım ondada bundan aldığım sesi alamadım. el yapımı eksoz takdım onda zaten berbat bir ses verdi. görenler manifoltlu şahin zannediyoruz dediler oderece yani. herneyse ben çok memnunum sesinden ve db sinden . ne yüksek ne acaib gayet hoş oldu bence ...

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alakası yok hocam motor öyle olduki el yapımı eksoz ve hatta orjinal ekzosundan daha az yaktı motor, ayrıca seside antalya serikde 30 motor varsa en az 25 den daha iyi çıkıyor güç olarak olmamış desen orjinal eksozu ile 210 gördüm bunda 225 gördüm olmayan yeri neresi sizce :D. daha yandan yapılan birçok eksoz gördüm internette açıları olmamış ama benim motorda öyle bir durumda yok. siz 250 lik diye heralde şettirdinizde . ben sesi için aldım bu eksozu ayrıca yurt dışındada birçok motorcu 600 cc için kullanmış ve gayet memnun. bursadaki fabrikasınıda aradım sorun olmaz dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

bide şöyle bir durum var ben çok pörtlek ses çıksın gür çıksın istemedim oda var. ses adam gibi tok çıksın kask takılıyken yolda kulağıma motorun sesi gelsin istedim ve memnunum. honda cbr 600 rr motorda arkadaşımda twobrodhers var ses olarak aynı sesi verdi ama onda çok çıkıyor bunda biraz daha az. özellikle rolantide çalışırken epey bi az ama ben bunu niye öyle istedim dersen polisle sorunum olmasın yolda biyerden geçince arkamdan küfür etmesinler birazda ondan bu eksozu kullandım. ayrıca şöyle bir durum daha var bi arkadaşta gsr 600 var mivv eksoz var öyle çok çıkıyorki 30 km kullandım kulaklarımı sağır edesiye oldu nerdeyse. bu motora binmek deildir ben şahsi düşüncem. . ses bide videoda kendi sesi gibi değil. soğukken çektim ısınınca çok daha iyi ses çıkıyor. akropovic kısa tüp takdım ondada bundan aldığım sesi alamadım. el yapımı eksoz takdım onda zaten berbat bir ses verdi. görenler manifoltlu şahin zannediyoruz dediler oderece yani. herneyse ben çok memnunum sesinden ve db sinden . ne yüksek ne acaib gayet hoş oldu bence ...
    Olmayan tipi. Çok tipsiz olmuş.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DIVERSION F

son gazlamamızdan birkaç kare

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmayan tipi. Çok tipsiz olmuş.
    bu motorlar yandan eksoz tasarlanmamış bende çok düşündüm yapacakken başka şans yok ya alttan kısa tüp takıp polisle boğuşcan yüksek ses dolayısı ile yada yandan çıkarcan ben bunu tercih ettim
    Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler