Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    O rakamı görmen hiç normal değil dostum bir sorun var. Canını alacak gibi bassam 7 litreye çıkmıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı esbabsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O rakamı görmen hiç normal değil dostum bir sorun var. Canını alacak gibi bassam 7 litreye çıkmıyor.
    katılıyorum. ben de 6 litreyi asla geçemezdim rodaj ve yağ değişiminden sonra. genel ortalaması 5.5 idi. kaldı ki epey agresif sürerim.

svastika94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx125>Xmax250>VstromDL650
    Yamaha XJ6 Diversion F 2017 modeli Türkiye'ye gelecek mi gelmeyecek mi yoksa üretimden mi kalktı? Netten baktım Brezilya'da Avrupa'da var gözüküyor. Resmi Tr sitelerinde yok, ama fiyat gösteren bazı sitelerde var.
    Hayatını yaşa.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Arkadaşlar siz ciddimisiniz diversion f var bende 130 km de 7.6 litre gibi yakıyor çokta basmıyorum nadir arasıra tam devir olmamak kaydıyla gaz açıyorum, ama trafikte kullanıyorum genelde siz nasıl ölçüyorsunuz ne kadar yaktı yakmadı?

Yakıt alıyorum 1 kutuya yeni düştüğünde sonra trip metreyi sıfırlıyorum aldığım benzin kadar örnek 40 tl 7.7 litre almıştım en son sonra tek kutuya düşene kadar tripmetreyi kontrol ediyorum 128 en fazla 130 km yazıyor...

Lütfen diğer arkadaşlarda yaktığı miktarı söylerlerse çok makbule geçer yoksa benim motorda bir sorun var gibi...Bujilerini yeni değiştirdim hava filtreside çok kirli değildi değiştirmedim düzgünce hava tutmuştum tersten, arka lastiğide 170 den 160a düşürmüştüm değişmedi yine...Ustam yaktığı yakıta normal demişti diğerleride öyle dedi...

Ayrıca yakıttüketimi.net sitesindede sizin yazdığınız gibi rakamlar bazıları yazmış ama çoğunluk 7 hatta 8 in altına inmemiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Yakıttükemi.net e şimdi tekrar baktım aklımda çoğunluk fazla yakıyor diye kalmış yanlış oldu ortalama 6 6.5 litre yakıyor kullananlar...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    130 km den 100 km hesaplayınca 6 litre yapıyor o zaman benim motorun yakıtı normal gibi oluyor ��

sabree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L (2016)
    Diğer başlıkta da cevaplamıştım yine cevaplıyorum
    2014 model 17 binde olan motorumla 4.4 litre ile 8 litre arası yakıyorum, orijinal boyut lastikler ve açık egzoz ile. Şehir içi yakıtı biraz fazla bence de ortalamaya vurduğunuzda 6/6.5 litre yaktığınızı göreceksiniz, maalesef dengesiz bir yakıtı var bence. Uzun yolda 180/200 arası gidip 7 litreye yakın yaktığımı keza yine uzun yolda bir iki deneme dışında 130/140 gittiğimde 5 litre yaktığımı biliyorum. Motoru alalı daha 20 gün kadar oldu 1000 Km.yi geçtim ama hala daha az yakacağına ikna olmadım

Motosikleti
    yamaha XJ6 Naked 2013 model
    slm. şehiriçi sürekli küçük vites yokuş gibi etkenler yakıtı çok artırır..Motorunuz orjinal ekzoz da yoksa çok yakar.8 litre bu şartlarda normal bide uzun yolda dene benzini fulle km sıfırla.ne kadar yakacaksın hesap et.ben 290 km bir depoyla yaptığımı hatırlıyorum, Ama dip gazla aynı km yi iki depoylada yaptığıma şahit oldum. dediğim gibi, uzun yolda dene.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

ne istediğine bağlı..ben 4 yıldır Naked kullanıyorum iki motorum 17 bin km yaptım hiç bir sorun sıkıntı yok tabi uzun yol ağırlıklı yaptım artçılı olarak da çok gezdim. Uzun yolda çok rahat...eşya yükleyebiliyorsunuz. Yakıtı normal güçlü bir makina hızı gücü mükemmel. sorunsuz bir makina yanlız bakımlarını aksaymadım. Hep yetkili servisi kullandım Yamalub yağı değiştirmedim. sadece lastikleri yeniledim Pilot rod 4 ile yanlız ilk lastikleri dunlop ta çok iyiydi memnundum. Es söz alınacak motor..tavsiye ederim.

ykacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N ABS
    Arkadaşlar. Bugün 2013 model, 13000 km XJ6 ABS'li naked modeli ile aranıza katıldım. Bugün 200 km falan yaptık kendisiyle, dikkatimi çeken şey 7000 devirden sonra motosiklette titreme var bayağı, ayak peglerinde hissediyorum. Başına gelen arkadaşlar var mı?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı ykacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Bugün 2013 model, 13000 km XJ6 ABS'li naked modeli ile aranıza katıldım. Bugün 200 km falan yaptık kendisiyle, dikkatimi çeken şey 7000 devirden sonra motosiklette titreme var bayağı, ayak peglerinde hissediyorum. Başına gelen arkadaşlar var mı?
    sadece o devirde var. öncesinde veya sonrasında yok. bloğun karakteri o şekilde. sıkıntı yok yani.
    adanalı bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    titreşim konusundaki hassasiyet kişiden kişiye değişir.yıllardır çeşitli markalar ile ilgili tartışılır durur bu konu.ben 3 yıldır diversiyon f kullanıyorum ve rahatsız olmuyorum.yıllardır çok çeşitli motorlara sahip olup kullanmış biriyim.(geçmişte tvs apachi ye binmiş biri olarak)ama bence hiç de abartılacak bir şey değil.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Titremeyen motor yok, bendede diversion f var herhangi bir titreşim hissetmedim 3 ila 4 bin devir arasında ön grenajdan veya camdan gelen zırıltıdan başka bir arkadaşım var küçükten büyüğe hangi motora binse bit titreşim hissediyor ve bir yerine kulup buluyor benim motorumada virajda kayıyor falan demişti 600 lük 220 kg lık motora, gittiği süratte 60'ı geçmemiştir, bunu burda birine hitaben değil bazılarında farklı takıntılar olduğu için söylüyorum, hiçbirşeyden memnun kalmazlar...

Hatasız kul olmazsa hatasız motorda olmaz...
    tiawern bunu beğendi.

Arkadaşlar motoruma lastik alacağım ne önerirsiniz 160 lık mı 170 taban mı. Birde en iyi tutan lastik hangisi en iyisi olsun istiyorum ön teker kaymasın düşürmesin istiyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı merttttt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoruma lastik alacağım ne önerirsiniz 160 lık mı 170 taban mı. Birde en iyi tutan lastik hangisi en iyisi olsun istiyorum ön teker kaymasın düşürmesin istiyorum.
    Ben aldığımda 170 vardı berbat bişeydi kesinlikle önermem, 160 ile değiştirdim, büyük takınca lastiğin formu bozuluyor yükseliyor ve sağa sola dönüşler ve virajlarda motoru bırakmıyor doğru düzgün yönlendirsin.

Motosikleti
    ne olursa olsun,orjinal ebatlerdan şaşmayın arkadaşlar.32 yıllık motosiklet sürücüsü olarak bunu bilirim bunu söylerim.ben geçen yıl ,yorumları okuyarak,MICHELİN PİLOT ROAD 4 taktım(geçen yıl 1200 tl./6 taksit),olamaz böyle birşey.çok memnunum,ısındıktan sonra sakız gibi yolu bırakmıyor.geçenlerde yine xj6'sı olan gurup arkadaşım,fuar zamanı kampanyası varmış,BRİDGESTONE S20 EVO taktırdı(1100 tl./6 taksit),o da memnun.tekrar söylüyorum,orjinal ebatlardan şaşmayın.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Peki pirelli rosso corsa yada diablo rosso 3 e ne derdiniz. Micheline pilot road4 e gore nasildir.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 yıllık bir aradan sonra ben de bir "xj6 diversion f"(2015model 10.000 km) alarak motosiklet alemine dönüş yapmış bulunmaktayım. En son 4 yıl önce fazer 6 sahibiydim ve hanımın koyduğu ambargoyla satmak zorunda kalmıştım. Tekrar ikna etmem 4 yıl sürdü Ankaradaki hava durumundan dolayı 3 haftada sadece 400 km yapabildim. Ama şunu anladım ki baya paslanmışım. Artık yavaş yavaş ısınacaz inşallah.

Bu motosikleti alırken çok araştırdım. Oturuş pozisyonu, uysallığı, ekonomisi ve sorunsuzluğu karar vermemde etkili oldu. Şu ana kadarki tecrübemle çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. İnşallah gün geçtikçe burdan olumlu tecrübelerimi paylaşırım. Allah hepimizin kazadan beladan korusun

Motosikleti
    Pirelliler hakkında da olumlu şeyler okuyorum.sonucta teknoloji çok gelişti.

Motosikleti
    geçtiğimiz hafta sonu yine bizim ekiple bir kamp etkinliği yaptık.motorumun yakıt durumunu bir ölçeyim dedim.çıkarken fulledim,200 km.sonra tekrar fulledim 45 tl.lik benzin aldım.lt.=5.39 tl.ortalama 110-120 km.hızla gittim.ve aşağıdaki gibi yüklüydüm.bana göre harika yaktı.
    url=http://hizliresim.com/ZZqN3k][/url]

Motosikleti
    evet,aceleden güncel foto çekmemişim,ama aynı yükle çıktığım için temsili foto paylaştım.dikkatlisiniz.bu arada ben yakıtından çok memnunum,sakin bir sürüş severim.

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Arkadaşlar merhaba bnde 1 ay önce Diversion F 2013 modeli ile aranıza katıldım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler