Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Ozangungordu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km oldu alalı (0 aldim)çok memnunum bende pulsar 200ns ardından geçtim 100 km 4 sn. 150km 8 sn. 200 km 18 sn. Çıkıyor walla. son hız 225 düz yol bana yetiyor naked motorlarda 200 üstü hızla en fazla 3 bilemedin 5 dk yola alabilirsin ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Ağırlık merkezi çok iyi ayarlanmış amartisorler bence çok iyi.titreşim yok.sele birazcik sert yaklaşık 1 saat yolculuk yapınca Toto biraz ağırir. frenler çok yumuşak durmayacak gibi hissediyorsun.[COLOR="Silver"]
    söylediğin çoğu şeye katılmıyorum. xj6 da 225 ile gidebilmen için rüzgarın arkandan esmesi, yolun da hafif eğimli olması lazım. titreşim 7bin devir bandında epey var. frenler yumuşak falan değil, özellikle ön fren gayet sağlam ve yeterli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

On frene laf yok zaten on fren olmazsa abs li motorsikleti hayatta durduramazsin.fren yumuşak derken arka fren dedim.bu arada erkanduu istanbul mu şehir?

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    2000 km oldu alalı (0 aldim)çok memnunum bende pulsar 200ns ardından geçtim 100 km 4 sn. 150km 8 sn. 200 km 18 sn. Çıkıyor walla. son hız 225 düz yol bana yetiyor naked motorlarda 200 üstü hızla en fazla 3 bilemedin 5 dk yola alabilirsin ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Ağırlık merkezi çok iyi ayarlanmış amartisorler bence çok iyi.titreşim yok.sele birazcik sert yaklaşık 1 saat yolculuk yapınca Toto biraz ağırir. frenler çok yumuşak durmayacak gibi hissediyorsun.[COLOR="Silver"]
    hayırlı olsun.
    xj6 eğlenceli bir modeldir. ancak ağırlık merkezi tam tersine yukarıda kalmakta. ayrıca amortisörleri de vasattır. arka maşayı zaten hiç söylemiyorum:D
    ben de sıfır alıp 3000 km sonra satmıştım. sesi, gidişi ve sıfır titreşimiyle dikkat çeker.

Ben hiç Supersport kullanmadım ama naked olmasına rağmen merkezkqc kuvvetine direnci çok iyi bu da agirlik merkezinden kaynaklandigini düşünüyorum.200ns den sonra 2 ay mt25 sonra hop xj6.amartisorler de ise eski her iki motorda da avuç içi perişan olmuştu xj6 da yaşamadım yerdeki küçük taş ve cakillar kasisler beni hiç yormuyor.1 tek on far yakışıklı olaydı ooffff ;)

Motosikleti
    MT-10 SP
    Ben hiç Supersport kullanmadım ama naked olmasına rağmen merkezkqc kuvvetine direnci çok iyi bu da agirlik merkezinden kaynaklandigini düşünüyorum.200ns den sonra 2 ay mt25 sonra hop xj6.amartisorler de ise eski her iki motorda da avuç içi perişan olmuştu xj6 da yaşamadım yerdeki küçük taş ve cakillar kasisler beni hiç yormuyor.1 tek on far yakışıklı olaydı ooffff ;)
    at ile eşeği kıyaslarsan aradaki fark da ona göre olur.
    Ozangungordu bunu beğendi.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Vah haline gidonu o kadar sıkıyorsan, elcikleri değil depoyu sıkacaksın bacaklarınla.
    Jemand ve Ozangungordu bunu beğendiler.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

;) aynen öyle ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Arkadaslar Digital vites gostericisi taktiran var mı? Sehir: istanbul kadıköy

On frene laf yok zaten on fren olmazsa abs li motorsikleti hayatta durduramazsin.fren yumuşak derken arka fren dedim.bu arada erkanduu istanbul mu şehir?
    Evet kardeşim

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaslar kazasiz hasarsiz xj6 ariyorum 16 19 arasi

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Arkadaslar benim diversion f in sanki ön lastik kısmından veya çamurluktan 35 km hızdan sonra uğultuya benzer veya kapı arasından rüzgar uğultusuna benzeyen bir ses geliyor sizin motorlardada varmı bu uğultuya benzer ses?Cant rulmanlarında boşluk yok sağlam bir ihtimal yağsız kalmış olabilirmi ön cant rulmanları?

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    Merhaba arkadaşlar
    Bende bir haftadır 2015 Diversion F ile aranıza katıdım.
    motoru balıkesir'den aldım. gayet güzel gidiyor kopuyorda, benzinde hiç acımıyor namussuz
    var mı her hangi bir tavsiyeniz?
    Teşekkürler

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Motoru sat abi. 4 silindir 600 cc bir motor kullanıyor ve benzin çok yakıyor diyorsan tek çözümün bu. Bu arada en az yakan 4 silindir 600 cc motora sahipsin.

Motosikleti
    Alıntı esbabsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sat abi. 4 silindir 600 cc bir motor kullanıyor ve benzin çok yakıyor diyorsan tek çözümün bu. Bu arada en az yakan 4 silindir 600 cc motora sahipsin.
    benzinde acımıyor namussuz dedim şikayet değil.. gülü seven dikenine katlanır misali
    Var mı bir tavsiyeniz derken modifikasyon, bakım vs ile ilgiliydi. Özellikle hangi kastik daha uygun?
    Kullanıcı kitapçığım olmadığı için internetten indirdim ingilizce kitapçığı, orada 1000 bakımı sonrası 10k da bir bakım yazıyor. Forumda 3k da bir yazıyor arkadaşlar.
    Şuan en cansıkıcı olay 1. ve 2.viteslere atarken takur tukur sert geçiş yapması. Servis bir ayar birşey yapıyor mu acaba?
    Cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı bounrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzinde acımıyor namussuz dedim şikayet değil.. gülü seven dikenine katlanır misali
    Var mı bir tavsiyeniz derken modifikasyon, bakım vs ile ilgiliydi. Özellikle hangi kastik daha uygun?
    Kullanıcı kitapçığım olmadığı için internetten indirdim ingilizce kitapçığı, orada 1000 bakımı sonrası 10k da bir bakım yazıyor. Forumda 3k da bir yazıyor arkadaşlar.
    Şuan en cansıkıcı olay 1. ve 2.viteslere atarken takur tukur sert geçiş yapması. Servis bir ayar birşey yapıyor mu acaba?
    takır tukur normal. bütün yamahalarda var. 1. vitese atarken o takırdama yüksek cc her motorda var. putoline nanotech kullandığımdan beri epey yumuşadı geçişler. bi deneyin derim.
    bounrock bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yukarıda birşey sormuştum yardımcı olabilecek varmı?

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Alıntı bounrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon, öyleyse. Ben arka kuyruğu iptal ettim kısa plakalık taktım ve sinyallerle stop lambası entegre olan bir ledli arka lamba aldım fena olmadı. Aliexpresste bulabilirsin XJ6 tail light falan yazınca çıkıyor. Vites takırdaması normal bir nebze ama motor soğukken daha fazla oluyor. İyi yağla biraz daha iyi olabilir bir de ara gazla geçişi yumuşatabilirsin. Lastik bridgestone t30 evo taktım sport touring için özel yapılmış gayet memnunum. Michelin pilot road 4 de denemeyi düşünüyorum sonra ona da iyi dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda birşey sormuştum yardımcı olabilecek varmı?
    Abi o ses normal değil bence ben hiç duymadım. Ama şöyle bir şey var motorun uğultusuyla falan nasıl duyuyorsun onu anlamadım. Demek ki bayağı var diye düşünüyorum. Dediğin gibi yağsızlıktan olabilir. Bir söküp kontrol etmek gerekir.
    bounrock bunu beğendi.
    yolda...

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    35 km hızdan sonra veya biraz daha hızlandıktan sonra debriyaja basıp gazı kesiyorum yani boşta kayıyor kalın ıslık sesi gib uğultululu ıslık çalarken dışarı değildi içeri doğru çalmak ister gibi hafif çekince nefesini böylede komik oldu sesi anlatayım derken

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 km hızdan sonra veya biraz daha hızlandıktan sonra debriyaja basıp gazı kesiyorum yani boşta kayıyor kalın ıslık sesi gib uğultululu ıslık çalarken dışarı değildi içeri doğru çalmak ister gibi hafif çekince nefesini böylede komik oldu sesi anlatayım derken
    ön diskte ufak bir eğrilik olmasın ? zira yavaş hızlarda balatalara sürterek o sesi çıkarabiliyor.
    Balataların aşınmasından yada ön teker sehpada iken döndürülerek kontrol edilebilir. Sesi düşük sürattte yapıyorsa elle çevirdiğinizde de yapacaktır.
    Bir ihtimal de lastik hava basınlarını kontrol edin. Eğer uygun hava basıncı olmadan kullanılmışsa lastik aşınmaları yanaklarda ve ortada farklı olacaktır. Bu da lastiğin yere olan sürtünmesi olarak size yansır.
    Tabi bunlar görmeden sadece tahmin ettiğim şeyler

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Teşekkürler ilgine, disklerde yamuk yok zaten ön fren yapsamda yapmasamda biraz sıkık tutsamda ses aynı.Havasını nerdeyse haftada 1 kontrol ediyorum basınç ölçerim var hep 33 çıkıyor çok bassamda aynı azken veya normalkende aynı.Lastikten olmadığına eminim lastik dış orta yüzel çizgili desen sesini biliyorum ladtiğim michelin pilot road 3.Eskide değil lastik.Ön rüzgarlıl grenajından da geliyor olabilir, işin ilginci ön rulmanlarda boşluk vs hiçbişey yok söküp özellikle test ettim gayet rahat dönüyor sağ solda son olarak kapaklarını açıp gres yağlayıp tekrar kapatıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

Ses 40 km hızdan sonra uğulduyor.Sürtünme veya disk delik seside değil hani fren yapınca yavaşlarken ıslık gibi ses gelir böyle bir seste değil...

Motosikleti
    Yamahanın Türkçe kitapçığında garanti kapsamında kalması için 1.bakım 1000km, 2.bakım 10000km yazıyor..
    Servisleri arıyorum 1000, 5000, 10000 diye bilgi veriyorlar..Yamaha Tr arıyorum 5000de bakım yapmanız iyi olur yoksa garantiden çıkabilir..
    Bu nasıl bir iş anlamadım??
    Servislere böyle para kazandırıyorlar işte..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler