Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF R25
    Merhaba,
    R25 kullaniyorum.
    Daha once gecmis olabilir ama ben rastlayamadim:
    Haftaya Diversion F almayi planliyorum (2016 model). Ancak Honda CBR 650F ile arasinda kaldim.
    Benim için önemli olan uzun yol konforu. Şehir içinde pek kullanmayi düsünmüyorum. Boyum 179cm. 90Kg.
    Oturus pozisyonu açısından daha rahat olan hangisidir? Diversion F, R25 e gore daha one eğik sürüş pozisyonu mu gerektiriyor, yoksa aynı mı?
    Dedigim gibi: aradigim uzun yol konforu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Diversion f R25 e göre daha dik ve Touring bir pozisyona sahiptir.

Motosikleti
    YZF R25
    Teşekkür ederim

Honda CBR650 F daha R ruhu taşıyan bir motordur. Diversion ise Touring ruhu taşır. Ben ikisinin arasında kalmaz direk CBR650 alırdım. Çünkü daha hızlı daha torklu ve bu torku orta devirlerden itibaren vermeye başlıyor. Yola daha iyi oturuyor. Virajı daha iyi. Ama tüm bu söylediklerim Spor kullanım için geçerli. Şehir içinde Diversion çok daha pratik çok daha hafif kıvrak. Uzun yolda çok rahat. Cbr uzun yolda yoruyor. Sıfır alacaksanız CBR650 alın 32.000 lira Diversiona vermeyin

Motosikleti
    YZF R25
    Tesekkur ederim. Evet CBR 650F goruntusu daha hos, daha guclu bir makine. Biraz daha genc olsam gozum kapali alirdim. Ama touring rahatligi benim icin on planda. 32000 e baska bir sport touring oneriniz olur mu?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    xj6n için istanbulda sport ayna ve manet temin edebileceğim bir yer var mı?

Motosikleti
    honda ace 200 ns ınazuma
    Merhaba arkadaşlar geçenlerde egsoz için öneri istemiştim heralde pek egsoz kullanan arkadaş yok forumda neyse leo vince sbk krom egsoz taktırdım 1500 lıraya şuan susturucu olduğu halde eve gelirken stop ediyrum 6 bin devirlere gelince hem ses hemde motor deliriyor ilerde düşünen arkkadaşlar olrsa leo vince gayet tatminkar herkese kazasız sürüşler
    FatihCoskun8 bunu beğendi.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fatih üni. De bulunan xj6-n sahibi arkadaş buralar da mi tanışmak isterim kendisiyle. Kazasiz keyifli sürüler herkese..

32.000 liraya sıfır almaktansa ikinci el Diversion alın kalan paranıza Lastik, Egzos, Çanta demiri, Topcase, Kask Mont Ekipman alın. Bu arada bugün 680 kmlik bir seyahat tamamladık. Benim motorum Diversion F arkadaşın motoru Cbr650 F idi. CBR kesinlikle uzun yol motoru değil. Eksileri; Rüzgar alması, Oturuş Pozisyonu, Artçının yüksekte kalması, Sele sertliği. Artıları; Düşük devirlerden çok çabuk hızlanması, yumuşacık vites geçişleri ve sesi. Diversion eksileri; Sert gaz tepkisi, Kemikli vitesi geçişleri Artıları; Yumuşak Sele, Rüzgarı çok az alması, Oturuş pozisyonu sıfır yorgunluk; Artçının müthiş konforu, Yüksek süratlerde bile büyük Touring makinaları gibi güvenli saatlerce yol alabilmesi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    selamın aleykum beyler
    honda nc 700 x imi satıyorum diverson f almak icin takas kafakafaya düsüne bilriim üzerine para alacagım motorlarada bakabilriim .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5213171/detay/

Motosikleti
    YZF R25
    Anladim sagolun. Yalniz ben gaz tepkisinin yumusak olacagini saniyordum. Umarim R25 ten sonra kendimi tehlikeye atmam. Ozellikle de virajlarda.

Alıntı FreeLance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladim sagolun. Yalniz ben gaz tepkisinin yumusak olacagini saniyordum. Umarim R25 ten sonra kendimi tehlikeye atmam. Ozellikle de virajlarda.
    abartacak derecede sert değil. Tabi bu gaz telindeki boşlukla da doğru orantılı. Burada dikkate alman gereken şey altında 70 kusur beygir olduğu ve gazı açınca hepsinin aynı anda koşmaya başlamadır. Herkese direk 600cc ile başlama demelerinde temel mantık da budur. Gaz tepkisi yumuşak da olsa
    sen gaz açınca inanılmaz bir güçle ileri atılıyorsun.
    Virajlarda panik yapmadan, birkere gaz açtın mı yumuşak olarak açmaya devam ederek yada en azından viraja girdiğinde motorun yığılmaması için ( viraj öncesi fren ve kontradan dolayı) ilk girdiğinden bir miktar daha fazla gaz verek girersen sıkıntı çıkmaz. Genel kural budur.
    Alacağınız motoru mutlaka boş alanlarda yada eğitim alanlarında test edin alışın derim. Hiçbir zaman ben bu motora alıştım artık tamam demeyin heran sizi tepebilir. Onlara da canlı gözüyle bakmaktan yanayım zira bazen huysuzlaşabiliyorlar
    rockie bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı FreeLance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aksine xj6 nın alt devirleri epey yumuşaktır, alet 7 bin devirden sonra gösteriyor kendisini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6n için istanbulda sport ayna ve manet temin edebileceğim bir yer var mı?
    bahçelievler-şirinevler tarafında buldum, arayan arkadaşlar o taraflara bakabilirler.
    rockie bunu beğendi.

Gaz tepkisi sert derken şunu kastettim: Gazı ilk açtığınızda kendini ani atıyor ileri. Yada gazı bıraktığınızda ani yığılma. Viraj içerisinde elinize iyi sahip olmanız gerekir. Onun haricinde devir çevirmesi yumuşaktır. Yani korkutucu seviyede ileriye doğru amansız gitmezsiniz. Tatlı tatlı keyif alarak uzarsınız. R25 kullanan çoğu benim motorumu kullanabiliyor. XJ6'dan hiç korkmayın. Rahat olun alın sürün. Gidişi filan çok makul hata kabul edebilen bir makine. Ben CBR650F de kullanıyorum. O hata kabul etmiyor Gaz tepkisine de eliniz alışır.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı FatihCoskun8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz tepkisi sert derken şunu kastettim: Gazı ilk açtığınızda kendini ani atıyor ileri. Yada gazı bıraktığınızda ani yığılma. Viraj içerisinde elinize iyi sahip olmanız gerekir. Onun haricinde devir çevirmesi yumuşaktır. Yani korkutucu seviyede ileriye doğru amansız gitmezsiniz. Tatlı tatlı keyif alarak uzarsınız. R25 kullanan çoğu benim motorumu kullanabiliyor. XJ6'dan hiç korkmayın. Rahat olun alın sürün. Gidişi filan çok makul hata kabul edebilen bir makine. Ben CBR650F de kullanıyorum. O hata kabul etmiyor Gaz tepkisine de eliniz alışır.
    aynı motordan mı bahsediyoruz acaba bir an tereddüte düştüm. 4 silindir olduğu için gaz verdiğinizde höt höt zıplatmıyor diğer tek silindir ve çift silindirlerin aksıne. aynı zamanda gazı bırakınca da haşşş diye öne yığılmıyor motor. onun dışında diğer söylediklerinize katılıyorum. xj6 az buçuk hata affeder. lakin 220 gibi hızlara ulaşabilen bir makineden bahsediyoruz, o kadar da masum değil. sadece düşük hızlarda gaza yüklenince allahuekber dedirtmiyor, bu da trafikte rahat hareket etmenizi sağlıyor. ama 6-7 bin devirden sonra da iyi giden bir makine.
    tiawern bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Tesekkurler. Yarin teslim aliyorum. Eliminin ayarina ve viraj dinamiklerine alisana kadar dikkat edecegiz artik. Fotograflari hafta sonu koymaya calisirim.

Motosikleti
    YZF R25
    Dün aldim. Bugün 18km sehir ici dolastim. Isiklardan kalkista arkayi biraz kaydirdim. Ilk 600 luk olunca tabii. Bana pek sehir ici motoru gibi gelmedi. Olsun benim amacim uzun yol zati. Biraz daha kullanayim yazarim daha.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Motorun gidişini falan yazıyorsunuzda 5 saniyelik bir cevapla soruma cevap yazan yardım eden olmadı.

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bende yeni xj6 diversion f sahibi oldum.Çok ilginç dikkatimi çeken birşey var motorda, direksiyon gidonunun bağlı olduğu yer alttan sağlı sollu vidalı bağlı olan yer esniyor direksiyonu örneğin tam sağ yapıp bastırdığımda sağ elcikten esneme var yani bağlı olan yerin içinde lastik desteği var gibi, sizinkilerde böylemi?
    öncelikle ben sizin sorunuzu görmemiştim. Kendi makinem 2011 model diversion F
    gidonunda sizin bahsettiğiniz gibi bir enseme bende yok. Olmaması gerektiğini de düşünüyorum. Titreşim vs. için önlem almış olabilirler.
    Gidon sabitleme vidalarınızın gevşek oluğ olmadığını kontrol ettiğin.
    Kontra verirken gidonda esneme olması ciddi problemlere sebep olabilir.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    gidonda normalde esneme olmaması lazım, diversion f basit ve yumusak bı 4 sılındırdır alışırsınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler