Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı r48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satıldı heralde hocam. şans yok bizde :D
    kısmet diyelim.
    ilan takibine devam
    r48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısmet diyelim.
    ilan takibine devam
    aynen :D sıfırına 25,000 den asağıya söyleyende yok.kısmet artık.

uguruyaniker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R Repsol 2014
    Daha once kullandigim cbr250 yandiktan sonra bu motoru almayi dusunuyorum ama artilari eksileri nelerdir? Boyum 176, uygun mudur? Ayrica genelde uzun yola cikiyorum, rahat rahat 170-180 gidilebiliyor mu? Diger bir yandan vergisi vs ne kadardir bu aletin? Ve de sifir mi almaliyim yoksa temiz ikinci eli var midir? Benim dusuncem bunu alan adam gazlamak icin almiyor sonucta. Keyif motoru bu.

Simdiden tesekkurler. İyi geceler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

Alıntı uguruyaniker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once kullandigim cbr250 yandiktan sonra bu motoru almayi dusunuyorum ama artilari eksileri nelerdir? Boyum 176, uygun mudur? Ayrica genelde uzun yola cikiyorum, rahat rahat 170-180 gidilebiliyor mu? Diger bir yandan vergisi vs ne kadardir bu aletin? Ve de sifir mi almaliyim yoksa temiz ikinci eli var midir? Benim dusuncem bunu alan adam gazlamak icin almiyor sonucta. Keyif motoru bu.

Diversion F icin konusuyorum bu arada. Yazmayi unutmusum

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı uguruyaniker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

Diversion F icin konusuyorum bu arada. Yazmayi unutmusum
    tüm sorularının cevabı uygun evet süperdir, 2. el temiz her marka motor vardır piyasada

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    xj6 diversion f ile r25 i görsel açıdan karşılaştırsanız ne dersiniz?

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    satıldı heralde hocam. şans yok bizde :D
    arkadaş o makinayi bende takipteydim satıldı değerinde veren hemen satıyor tok satıcıların ki ise senelerce ilan duruyor sonra da yaa bunun ikinci eli yok diyorlar sen 16 binlik araca 19 binden dersen daha çok beklersin 19 binlik araca da 22 bin çekmiş biride yani anlayacağın şuan sitede satici yok hemem hemen hepsi fahiş fiyattan satmaya çalışıyor satılır sa satilmaz ise zaten satmak istemiyordum havasindalar
    r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş o makinayi bende takipteydim satıldı değerinde veren hemen satıyor tok satıcıların ki ise senelerce ilan duruyor sonra da yaa bunun ikinci eli yok diyorlar sen 16 binlik araca 19 binden dersen daha çok beklersin 19 binlik araca da 22 bin çekmiş biride yani anlayacağın şuan sitede satici yok hemem hemen hepsi fahiş fiyattan satmaya çalışıyor satılır sa satilmaz ise zaten satmak istemiyordum havasindalar
    Kesinlikle

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    R25 ile diversionun viraj performansı ile ilgili yorum yapabilecek vs genel olarak kiyaslayabilecek biri var mi?

Motosikleti
    XJ6N
    R25 ile diversionun viraj performansı ile ilgili yorum yapabilecek vs genel olarak kiyaslayabilecek biri var mi?
    hemen söyliyim, kıyaslanamaz çünkü böyle şeyleri denk motorlar ile kıyaslayabilirsiniz
    tiawern bunu beğendi.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen söyliyim, kıyaslanamaz çünkü böyle şeyleri denk motorlar ile kıyaslayabilirsiniz
    abi teknik olarak değil ya sunun bi test motorunu koyar insan kınıyorum yamaha yı

abi teknik olarak değil ya sunun bi test motorunu koyar insan kınıyorum yamaha yı
    teknik olarak kıyaslayamayacaksak nasıl bir cevap istiyorsun mesela ?
    motor gücü farklı, çalışma sistemleri farklı, frenleri farklı, oturuş pozisyonları, ağırlıkları, son hızları farklı
    Kafandaki soru ne bence onu sormalısı ki cevap verelim.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik olarak kıyaslayamayacaksak nasıl bir cevap istiyorsun mesela ?
    motor gücü farklı, çalışma sistemleri farklı, frenleri farklı, oturuş pozisyonları, ağırlıkları, son hızları farklı
    Kafandaki soru ne bence onu sormalısı ki cevap verelim.
    ikisini de kullanmış biri varsa anlar demek istediğimi xj6 diversion sport touring ama r25e göre viraj nasıl oturuşu elbette daha rahat ama bizim ki kadar eğlenceli bir makina mı? teknikden ziyade kullanımıyla ilgili bilgi alsam çok iyi olur. yoksa ne kadar yakar?top speed i şusu busu önemli değil. şehiriçi de kullanımı olacak mesela? sıkıntı yaratır mı? sıcak gibi.

Motosikleti
    XJ6N
    ikisini de kullanmış biri varsa anlar demek istediğimi xj6 diversion sport touring ama r25e göre viraj nasıl oturuşu elbette daha rahat ama bizim ki kadar eğlenceli bir makina mı? teknikden ziyade kullanımıyla ilgili bilgi alsam çok iyi olur. yoksa ne kadar yakar?top speed i şusu busu önemli değil. şehiriçi de kullanımı olacak mesela? sıkıntı yaratır mı? sıcak gibi.
    kullanımı vırajları vs daha iyi xj6nın
    r48 bunu beğendi.

P34C3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6N
    Konu biraz canlansın

Lastikler Pirelli Rosso Corsa

Sokollu, YouSuffer ve barodi bunu beğendiler.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Bu yamaha nasıl bir abs koyuyor motorlara allah aşkına? 7.000 tl fiyat farkı nesi? 2 açıklaması olması lazım, ya farklı ülkelerden ithalat yapıyorlar ya da abs li olan japonya imalatı düz olan başka bir ülke. Fikri/bilgisi olan var mıdır? Aynı durum fazer'da da söz konusu

Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yamaha nasıl bir abs koyuyor motorlara allah aşkına? 7.000 tl fiyat farkı nesi? 2 açıklaması olması lazım, ya farklı ülkelerden ithalat yapıyorlar ya da abs li olan japonya imalatı düz olan başka bir ülke. Fikri/bilgisi olan var mıdır? Aynı durum fazer'da da söz konusu
    Arkadaşım ben sana açıklayayım stok eritmek için yani 2015 model bitesiye kadar 2016 yüksek tutulacak stok bitince kampanya adı altında 2016 Abs ler 2015 Abs siz model fiyatına çekilecek acele etmeyin

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar merhabalar Xj6 hakkında bir şey soracağım.
    Fren performasınnı merak ediyorum.
    Fz6 Fazer gibi durmamazlık var mı veya MT-07yle kıyaslarsak nasıldır ?
    Saygılar.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    Arkadaşlar gidin alın bu motoru r25le falan kıyaslamayada sakın kalkmayın. aklınızdaki ekonomi ise 3 e 5 e bakarım ise gidin r25 alın tabi ama kalkıpta 4 silindir 600lük 2009 yılından bu yana hiçbir sorunu olmayan ve hala aynı motorun sıfırı üretilen bir motosikletten bahsediyorsak r25in sıfırını alacağınıza üzerine az birşey ekleyip temiz 2. el xj6 alın. motorumla avrupayı gezdim hiç sıkıntı yaratır mı tereddütüm olmadı şuanda 35000de rutin bakımları dışında çok uzun yıllar sorun çıkartacağınıda düşünmüyorum. şu piyasa pahalılığında sıfırlarına bakıldığında 2. eller gerçekten çok ucuz. farklı kategoride olsada 2008 model f800gsler bile tam iki katı fiyatı şaka gibi.

Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Çok şükür bende artık xj6 sahibiyim ilk izlenimlerim 1100 km yol yaptım 165 tl benzin almışım bekledigimden az yakmış 40 km 110 km hızları arasında sürdum çünkü acemiydim 100cc den 600cc geçiş olunca hızlı gidemedim 100-110 km hızları arasında sağ gidonda eli uyusturacak kadar tiresim var ama solda yok sürerken oyuncak gibi sürmesi kolay mış ilk defa büyük motor kullandım ama şehir içinde kullanışsız eşek ölü sü gibi on cmlik kaldırıma geri geri çıkaramadım aldığım gün 2 kişi bana abi 250 lik mi diye sordu işin ilginç tarafı 250cc makinayı 600cc sanıyorlar 600cc lik makinaya 250cc saniyorlar şimdilik bu kadar
    omertsen bunu beğendi.

omertsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cross, XJ6 DİVERSİON F
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür bende artık xj6 sahibiyim ilk izlenimlerim 1100 km yol yaptım 165 tl benzin almışım bekledigimden az yakmış 40 km 110 km hızları arasında sürdum çünkü acemiydim 100cc den 600cc geçiş olunca hızlı gidemedim 100-110 km hızları arasında sağ gidonda eli uyusturacak kadar tiresim var ama solda yok sürerken oyuncak gibi sürmesi kolay mış ilk defa büyük motor kullandım ama şehir içinde kullanışsız eşek ölü sü gibi on cmlik kaldırıma geri geri çıkaramadım aldığım gün 2 kişi bana abi 250 lik mi diye sordu işin ilginç tarafı 250cc makinayı 600cc sanıyorlar 600cc lik makinaya 250cc saniyorlar şimdilik bu kadar
    Hocam ayak peglerinde de titreşim hissettiniz mi benim motordada ayaklardaaşırı titreşim var 4 silindir olunca kaymak gibi bi motor beklemiştim titreşim acaba yağ değişim zamanının geldiğinede işaret olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Arkadaşlar maksak forum canlansın diye başka konuya yazdığım yazıyı buraya da atıyorum, konuyla alakalı yorumlarınızı rica ederim bu sayede bi aleti araştıran merak eden arkadaşlarada ışık tutmuş oluruz.
    -----------------------
    Xj6 Diversion F ile ilk seyehatim dün itibariyle Ankara-Beypazarı oldu. Deneyim ve izlenimlerimi paylaşmak isterim.
    Öncelikle şunu söyleyim çift kişi full den fulle yaptığım ölçümümde 190km de 46TL yaktı =10.75Lt .

Motora alışma sürecinde olduğum için ani hızlanmalar gereksiz gazlamalar yapmış olabilirim.
    Yolun 30km si otoban ortalama 160-180kmh ile
    kalan 160 km si bölünmüş ve ara ara virajları ve iniş çıkışları olan yolda ortalama 120-140 kmh ile , gayet güvenli ve hissiyatı bol bi yolculuk geçirdim. Ortalama yakıt benzin 1Lt =4.28TL 'den 1km'de 24krş 100km/5.66lt

Motor herşeyiyle stabil haraket ediyor sahibi olduğunuzda kıymetini anlayacağınız bi alet, Bu zamana kadar Mt-07 kullanıcısı olarak bu motora büyük haksızlık etmişim bende zamanında xj6 ya çamur atan birisiydim ama kullanma fırsatını anca sahibi olunca bulabildim. Dışardan bakıldığında önyargıları yüksek.

Hız/performans olarak yanlış anlaşılmasında Adam olana mal değeri bilene çok bile, efendi adamı bozmaz kesinlikle ihtiyaç anında da fazlasıyla adrenalin salgılatıyor.

2.elde her ürünün piyasaya çıkartan bi satıcısı olduğu gibi alıcısıda mutlaka olur sırf piyasası belki daha iyi diye 5-6bin fazla verip 650f almak gerçekten mantıksız,sonuçta xj6 yı hiçbir kronik sorunuz olmayan makine olarak biliyoruz diğeri gereksiz heyecan olur.

Benim gönlümde Fazer8 vardı bütçem yetmediği için bu motora yöneldim, küçük bi hesap yaptığımda da fazer8 hastalığımı bastırabiliyorum şöyleki,

Tatlı su motorcusu olarak yılda 5bin km yapacağımı düşünürsek her km de fazladan 10krş yakacaktı= 5.000X0.1= 500TL fazla yakıt (kesin bilgi)
    Şuanki vergim yılda 243TL fazer8 olsaydı 623TL olacaktı arada ki fark = 380TL fazla vergi (kesin bilgi)
    sigortanında ülkemizde yaz il vede aracınızın marka model ve beygir oranında göre çıktığını düşünürsek = 120TL fazla sigorta (ortalama rakam)
    TOPLAM= 1.000TL FAZLADAN
    Tabiki Fazer8 çok daha yakışıklı bi motor ama kime göre PARASI OLAN ADAMA GÖRE...
    Alırmıyım= tabiki alırım,
    Ne zaman alırım= Havaya atacak Bin liram olduğu zaman.
    Elimdeki parayla kendi tarzımda ne alabilirim= Tabiki XJ6 DİVERSİON F

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler