Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Dur tam sahibinden gibi olsun. Abi iphone 4s ve uzerine az bi miktar nakit verebilirim. Olmaz ama oluur dersen numaram 352 82828

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu modele slip-on egzoz takılamadığından bahsetmişti bir kullanıcı hatırladığım kadarıyla..
    Doğrumudur? yoksa slip-on takabiliyomuyuz...

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Slip on takılıyor fakat fazla bir fark yaratmıyor. Okuduğum yorumlarda ses olarak tatmin etmiyordu. Full system takılması gerekiyor ses + performans istenilirse.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    sesi beni tatmin ediyor perf. egzoslarla düşük devirlerde gürültü yaptığında ve uzun yolda zaten kafa şişiriyor, geceleyin ara sokaklarda rahatsız edici oluyor. tabi kısa süreli kullanımlarda gayet eğlenceli

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Yokmu XJ6 sahibi olmak isteyen

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    var ne olcek
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğinizde haklısınız, sonuçta 4 silindir bir motor XJ6. 1-2 litrenin lafı olmaz
    Genel kullanımım şehiriçi işe gidiş geliş için kullanıyorum. İki haftada birde küçük çaplı geziler oluyor bazen.
    Naked sever olarak bu iki motor var seçeneklerimde. Fakat NC serisinin biraz beklenmesi ve kullanıcı yorumlarına bakılması taraftarıyım.
    XJ6 bu açıdan benim için bir adım daha önde. Sorunsuz motor olduğu ortada.
    NC700X'in yurtdışında Dual Clutch sistemli versiyonları var. Bunu niye Türkiye'ye getirmezler anlamıyorum.
    benim tercihim tamamı ile xj den yana olurdu hele bir de diversion yada diversion f olursa yemede yanında yat. en başta 4 silindir keyfi artı 78 hp. honda 50 hp civarında. üstelik yamaha hondadan daha da ucuz.
    2 ay içerisinde mcx(alıştırma ve öğrenme motorum daha 1 ay oldu alalı) i sallayıp xj diversion f alacağım.

Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar XJ6 Naked ımı satıyorum. Farklı bir motor alıcam. 3200KM de, bir kere yatırdım büyük bir hasar oluşmadı koruma demiri rendelendi ve depoda ufak bir ezik oluştu yaptırdım, sıfırından farksız şu anda. İlk bakımı kadıköy serviste yapıldı. Rodajını mart ayında bitirdim. Nedenini bilmiyorum rodajı serin havada tamamlamak daha iyi oluyormuş Rodaj sonrası uzun yolda 1000KM yaptım. İstanbul-Edirne Edirne-İstanbul otoban :D .
    Benzin istasyonuna her gittiğimde pompa çıkmıyor abi ayağına yatıyorlar. Kapalı garajda, cilası, würthü, yağı vs vs hiç aksatmadan baktım. Sahibinden ilanları gibi oldu biraz ama gerçekten gözüm gibi baktım :D
    Motor üzerinde koruma demiri + Ek rüzgarlık bulunmakta. Öne taktırdığım ek cam orjanlinden çok daha şık bana göre.
    İstediğim fiyat 17.000 TL İlgilenenler mesaj atabilir.
    heralde herkes 1500-2000 lira daha verip sıfırını alırım diye düşünmüştür.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ncaliker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tercihim tamamı ile xj den yana olurdu hele bir de diversion yada diversion f olursa yemede yanında yat. en başta 4 silindir keyfi artı 78 hp. honda 50 hp civarında. üstelik yamaha hondadan daha da ucuz.
    2 ay içerisinde mcx(alıştırma ve öğrenme motorum daha 1 ay oldu alalı) i sallayıp xj diversion f alacağım.
    2 silindirli daha mı az keyifli, yoksa keyifli değil mi

Motosikleti
    tek silindirde 2 silindirde keyifli elbette keyifte değişen birşey yok değişen en büyük şey titreşiminde azalması nedeniyle konfor rahatlık

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek silindirde 2 silindirde keyifli elbette keyifte değişen birşey yok değişen en büyük şey titreşiminde azalması nedeniyle konfor rahatlık
    teşekkür ederim açıklama için ichiroo. bende ayyyynen bunu demek istemiştim

Motosikleti
    yamaha mt 25
    merhabalar rahatsız ediyorum ama vaktiniz varsa xj hakkında bi kaç şey sormak istiyorum. öncelikle xj6N ile xj6f arasında oturuş, gidon yüksekliği falan arasında ciddi bir fark varmı biliyormusunuz? ben xj6f almayı düşünüyorum.
    bir diğer soru aynı motor oldukları için soruyorum. yakıt tüketimi nasıl acaba bende şu an 150 lik var 3,5 litre falan yakıyor. 600 lüğe geçtiğimde yakıt tüketimim 2-3 kat artarmı. hani motor hacmi tam 4 katı tüketimde o kadar artar mı acaba? (1.4 tsi aracımı geçmez değil mi ).
    sizin motor kaç km de tavsiye ediyor musunuz? xj serisini.
    artçı ile kullanımda artçı çok rahatsızlık hissediyor mu?
    şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    yakıt şehir içinde 6.30lt/100km şehir dışı 5,20lt/100km yaktı benimkisi henüz 8500kmde karadeniz yolları tabi virajlı bozuk daha düzgün yollarda daha uygun değerler alınabilir. yani 1.4tsi aracı geçmesine imkan yok 6.5lt üzerinde olması için çıldırmış olmanız lazım. temiz ve sorunsuz olduğunda km sorun olacağını düşünmüyorum önceki sahibi lastik yakıp ışıklarda tam gaz veren birisi değilse. artçı konusunda kız arkadaşım memnun düzgün yollarda sıkıntı yaşamıyor e haliyle bozuk yollarda bi yavaşla bi hızlan o zaman yoruluyor. arka süspansiyonu kademe kademe ayarlanabiliyor, hız yapmıyorsanız daha fazla konfor için yumuşatabilirsiniz. f modeli hakkında bilgiye sahip değilim hiç görmedim henüz

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    90-160 km hız aralığında 600 km gittim geldim...çoğunlukla 120-130 aralığında kullandım...hep 4.4lt gördüm...290-300km'de yedeğe geçiyorum...

---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:16 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...ml#post2620891

bu da benimki
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90-160 km hız aralığında 600 km gittim geldim...çoğunlukla 120-130 aralığında kullandım...hep 4.4lt gördüm...290-300km'de yedeğe geçiyorum...

---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:16 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...ml#post2620891

bu da benimki
    Fz6 fazere göre frenlerı nasıl, perıyodık bakım onarım cetvelını bızımle paylasırmısınız? performans egsozu takılırmı?
    YAMAHA

Motosikleti
    motoru fazer'ın birebir aynısı ama birşeylerini elden geçirmişler...fren içinse,fazer kullanmadım kıyas yapmam mümkün değil...

Motosikleti
    motosikletim 9000km de yağ değişimi yapmam lazım bunun dışında bu km de baktırmam veya değiştirmem gereken birşey var mı? yamaha servisi yağ değişimi için 210 tl dedi fazla geldi bana siz kaça yaptırıyorsunuz

Motosikleti
    1000 bakımı için 140 TL ödedim...yağ,yağ filtresi,zincir temizliği,fren ayarları,ufak tefek kontroller ve yıkamaya bu parayı ödedim...
    gokocan92 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımı için 140 TL ödedim...yağ,yağ filtresi,zincir temizliği,fren ayarları,ufak tefek kontroller ve yıkamaya bu parayı ödedim...
    yetkili serviste yaptırmadınız sanırım?

Motosikleti
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetkili serviste yaptırmadınız sanırım?
    yooo...yetkili servisti...

Motosikleti
    bana 210 lira dediler telefonda sadece yağ ve yağ filtre değişimi için nasıl oluyor bu kadar fark

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler