Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Abslisi 25.500 olucak diyolar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akrapovic egzoz alan varmı varsa nerden aldı ?

Motosikleti
    yamaha XJ6 Naked 2013 model
    Slm xj6 n mt 07 den her yonuyle ustun bir kere 2 silindirle 4 silindiri konfor ve guc olarak bir tutmayin iksinide uzun yolda kullandim su an fazer 8 e biniyom ayni zamanda xj6 n mde duruyor.mt 7 yi sattim. Xj6 yi satmaya kiyamiyom.fazer sehirici. Yoruyo...uzun yol icin iyi ama inanin xj6 dan cokda farki yok.zira xj6,ile 220 leri rahat goruyorum fazer ise 240 fazla fark yok bu suratlerin ustune cikmaya gerek yok daha suratli gideceksen RR bineceksin sonuc olarak xj6 naked enuygunu hem fiyat hem konfor hem yakit satista zarar ettirmez.guclu omurluk motor diyebilirm. Bu arada fazer 8 im satilik 2014 model abs yok 1200 km de

Motosikleti
    V STROM DL 650
    Alıntı ares26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm xj6 n mt 07 den her yonuyle ustun bir kere 2 silindirle 4 silindiri konfor ve guc olarak bir tutmayin iksinide uzun yolda kullandim su an fazer 8 e biniyom ayni zamanda xj6 n mde duruyor.mt 7 yi sattim. Xj6 yi satmaya kiyamiyom.fazer sehirici. Yoruyo...uzun yol icin iyi ama inanin xj6 dan cokda farki yok.zira xj6,ile 220 leri rahat goruyorum fazer ise 240 fazla fark yok bu suratlerin ustune cikmaya gerek yok daha suratli gideceksen RR bineceksin sonuc olarak xj6 naked enuygunu hem fiyat hem konfor hem yakit satista zarar ettirmez.guclu omurluk motor diyebilirm. Bu arada fazer 8 im satilik 2014 model abs yok 1200 km de
    xj6 için söyledikleriniz çok güzel.Bende almayı düşünüyorum ama karar veremiyordum mt 07 mi alsam yoksa xj6 mı diye ama gönlüm daima 4 silindirliden yana çünkü onun tadı bir başka oluyor.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Alıntı Ahmetbilici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abslisi 25.500 olucak diyolar
    Yalnız ABS li getirmeyecekler diye biliyorum. Konu ile yamaha turkiye ye mail atmıştım, ABS siz modele devam demişlerdi. Gelse tam süper olacak...

Fuar yaklaşıyo azdaha sabret herşey belli olur fuarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Slm arkadaşlar lastik alternatifleri cogaldı lastik almak istiyorum ama cok kararsızım pirelli,michelin ve matzeller cok iyi övgüler almış kullanan arkadaşlardan ricam hanigisini alsam acaba şehir içi kullanım a uygun ıslak zemindede iyi yol tutan marka model ve kodunu verebilirse cok makbule gecer saygılar.

Motosikleti
    yamaha XJ6 Naked 2013 model
    Lastik dunlopfabrlkasyon genelde xj6 ya takiyorlar bendeki dunlop cok memnunum biraz sert ama yazin ve baharda fark etmiyo viraji harika fiyat olarakta michelin ve prelliyle ayni sayilir metzeller hepsinden pahali ama kalite inanin ayni'olay sertlik ve yumusaklik durumu sert olan dunlop daha uzun omurlu..dayanikli yumusak olan lar ise konforlu ama omru kisadir

Pirelli falan hikayemi sence ısındıktan sonra hepsi aynımı????? YOk ama bence çift hamurlularrın daha extra tutuş yaptıgını söylemek gerekir

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    dunlop roadsmart 2 ben ilk çıktığında almıştım çift hamurlu bir lastik hızlı kullanmama rağmen Allaha şükür kazam hiçbirşeyim yok kışı zaten saymada sıcak havalarda ve düzgün asfaltta yol tutuşu çok iyi ve gerçekten uzun ömürlü. xj6mı satıyorum ayrılmam zor olacak gerçekten belkide alacağım motordan sonra ısınamayıp tekrardan xj6ya dönebilirim çünkü çok motosiklet binmişliğim var xj6dan başka tek rahat ettiğim motosiklet f800gs onun dışında hepsi daha keyifsiz veya rahatsız. hatta arkadaşlarla uzun yolda değiştiriyorduk motosikletleri hondalar kawasakiler vs. yol sonunda herkesin yorumu en rahatının konforlunun xj6 olduğu yönündeydi sadece benim görüşüm değil. keşke türkiyeye bütün versiyonlarını getirseler o zaman satış rekorları kırabilirlerdi.

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    http://www.altinelbiseliadam.com/calinmistir-yamaha-xj6-diversion-f/

XJlerede bulaşmaya başladı şerefsizler

dikkat edelim.

Motosikleti
    Yamaha xj600 diversion f
    Merhaba arkadaşlar,
    2011 model XJ600 diversion F, 28.000 km de aksesuarlı (egzoz, çanta vs + bol bol bakım) motor sahibiyim.
    Biraz geçte olsa foruma üyeliğimi yapıp xj6 muhabbetine katılmak istedim. Geçmiş sayfaları yavaş yavaş okuyorum ve baya uzun takdir edersiniz zaman alıyor
    Sağlıklı ve güzel bilgiler paylaşılmış ellerinize sağlık.
    Herkese kazasız belasız sürüşler diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Lastik konusunda arkadaşlar 1 ay kadar önce michelin road 4 serisinden aldım ve ilk dk dediğim şey şu oldu.
    Ben 8-10 bin km dir motor değil başka birşey sürüyormuşum dedim. Gerçekten tavsiye ederim. Ayrıca lastik almadan önce yaptıgım araştırmalarda michelin road 4 lastiklerin lastik ömrünün baya iyi olduğu yağmur ve soğuk hava performansının iyi oluşu ve güzel tarafı çift hamurlu oluşu. Cadde kullanımında Çok Çok güçlü yol tutusu istiyor ve agresif bir kullanım seviyorsanız pirelli MT60 rs corsa tavsiye edilmekte fakat lastik ömrünün michelinden biraz daha düşük olduğu bilgisini aldım. Çünkü çok yumuşak sakız gibi yapışıyor lastik ;)
    Umarım yararlı olur.
    vagrantstory bunu beğendi.

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    kazasız belasız sürüşler tekerin düz bassın

[QUOTE=ylcnn;3566732]Merhaba arkadaşlar,
    2011 model XJ600 diversion F, 28.000 km de aksesuarlı (egzoz, çanta vs + bol bol bakım) motor sahibiyim.
    Biraz geçte olsa foruma üyeliğimi yapıp xj6 muhabbetine katılmak istedim. Geçmiş sayfaları yavaş yavaş okuyorum ve baya
    takdir edersiniz zaman alıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Lastik konusunda arkadaşlar 1 ay kadar önce michelin road 4 serisinden aldım ve ilk dk dediğim şey şu oldu.
    Ben 8-10 bin km dir motor değil başka birşey sürüyormuşum dedim. Gerçekten tavsiye ederim. Ayrıca lastik almadan önce yaptıgım araştırmalarda michelin road 4 lastiklerin lastik ömrünün baya iyi olduğu yağmur ve soğuk hava performansının iyi oluşu ve güzel tarafı çift hamurlu oluşu. Cadde kullanımında Çok Çok güçlü yol tutusu istiyor ve agresif bir kullanım seviyorsanız pirelli MT60 rs corsa tavsiye edilmekte fakat lastik ömrünün michelinden biraz daha düşük olduğu bilgisini aldım. Çünkü çok yumuşak sakız gibi yapışıyor lastik ;)
    Umarım yararlı olur.[/QUOTE
    Öncelikle hoşgeldin forma süper olmuş lastik önerin alacak arkadaşlar için sadece aradaki fark daha erken bitmesimi diyosunuz araştırmalarınıza göre.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    amatörce hazırladığım xj6 diversion f kısa tanıtım videom. alacaklara bilgi amaçlı paylaştım.

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vagrantstory adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amatörce hazırladığım xj6 diversion f kısa tanıtım videom. alacaklara bilgi amaçlı paylaştım.
    https://www.youtube.com/watch?v=jkGS48QKylY
    https://www.youtube.com/watch?v=t7oLZHu35ss
    Video bilgi vermek açısından iyi de kamerayla çok oynamışsın çok ses geliyor birde eksiklerinden hiç bahsetmemişsin.Sadece övmüşsün yani.Ayrıca MT-07 nin Akrapovic ile sesi xj6 dan daha tok ve güzel bence.https://www.youtube.com/watch?v=P_CKK--6ZlA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kendi videomu yeniden çektim tanıtım amaçlı
    dyavol-77, ares26, kara_kule ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha xj600 diversion f
    [QUOTE=Ahmetbilici;3567364]
    Alıntı ylcnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Biraz geçte olsa foruma üyeliğimi yapıp xj6 muhabbetine katılmak istedim. Geçmiş sayfaları yavaş yavaş okuyorum ve baya
    takdir edersiniz zaman alıyor

Umarım yararlı olur.[/QUOTE
    Öncelikle hoşgeldin forma süper olmuş lastik önerin alacak arkadaşlar için sadece aradaki fark daha erken bitmesimi diyosunuz araştırmalarınıza göre.
    Lastik konusuna yeniden dönecek olursak. Eğer motoru hep güzel asfaltta otoban tarzı yerlerde kullanıyorsanız (tem-e5 yolculukları)ve lastik uzun ömürlü ve kmli olsun istiyorsanız benim önerim michelin road 4 olur fakat TR koşulları göz önünde bulunduracak olursak, asfalta dökülmüş kum, Toprak, çamur, beton, çöpler vs gibi süprizlerle cok karşılaşıyoruz bunlar içinde mt60 rs corsa nın dişli yapısı ve çok yumuşak hamur yapısı daha uygun diye düşünmekteyim. MT60 rs corsa ile dilerseniz hafif olmak şartıyla kır, dağ, bayır gibi yol dışı kullanımlarında da kullanabilirsiniz. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=uwUbA61cw4c
    Emekleriniz için ellerinize sağlık. Ses ve görüntü sorunları olsa da soğuk havada yapılan bir çalışma olur o kadar denilmeli ve izlenmeli.
    Herkes fikrini paylaşacak ki insanlar bunlar arasında seçim yapabilmeli, karar verebilmelidir.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    https://www.youtube.com/watch?v=uwUbA61cw4c
    Selamlar,

3:40-4:00 arasında, 30 km hıza çıkıldığında 1. vitesten 2. vitese geçmek gerekiyor mu dediniz? Ben mi yanlış duyuyorum?

Bu arada tanıtım için teşekkürler. XJ6 diversion hakkında bilginin çok sınırlı olduğu bir ortamda çok iyi oldu bu tanıtım.
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

3:40-4:00 arasında, 30 km hıza çıkıldığında 1. vitesten 2. vitese geçmek gerekiyor mu dediniz? Ben mi yanlış duyuyorum?

Bu arada tanıtım için teşekkürler. XJ6 diversion hakkında bilginin çok sınırlı olduğu bir ortamda çok iyi oldu bu tanıtım.
    önemli değil kardeşim vagrant story benim bu arada videoyu ben çektim. başka sormak istediğin bişey varsa sorabilirsin.
    yoo geçmek zorunda değilsin o hızlarda lakin benzinden tasarruf etmek için motoru bağırtmamak zorlamamak gerektiği için genelde düşük devirde yüksek viteste sürmek gerekiyor. yoksa 1 viteste 8 10 bin devir çevirip vites atmakta var ben en ekonomik olanını söyledim. vites değiştirme hızını sesini kendinize kalmış. yani demek istediğim 1 . vitestede 80 le gidebilirsin ama 12000 devirde
    Nathan bunu beğendi.

Mt 60 rs angel diyemi geçiyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler