Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah
    abeciMotoru bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    izmirden selçuk, ordan söke ortaklar, davutlar ve kuşadası bi dolandım geldim.
    sevgiler..

e tabi herşey benzin
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/lQ7pYr.jpg

Alirim bi h.o. gencler
    Hayırlı olsun güle güle kullan.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan.
    Sağolasın Kemal..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Arka çanta takan var mı arkadaşlar?

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct

yamaha servisinde takıktırmış benden önceki sahibi 1200 lira falan diyordu

Torque8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar merhaba xj6 naked ve diversion modelleri için abs mutlaka olsun istiyorum, en düşük hangi model olmalı acaba? Yardımcı olabilir misiniz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel kullanmaya devam eden arkadaşlar, şehiriçi yakıt tüketimi nasıl ? Özellikle istanbul içi
    İstanbul işe git gel 5,5l - 5,8l arası değişiyor. Arada yanyolda falan yüklendiğim oluyor, tempolu gidiyorum genelde, ama çok sıkıştırmalık bir durum yok.
    Deponun yarısı İstanbul içi yarısı Sapanca git gel (110-30kmh fix, çantalı artçılı otoban sürüşü) ile de 5.0l oldu. En düşük 3,9l kadar görmüştüm ama sıkıntıdan insan kendisini öldürmek istiyor, dikkat dağınıklığına da neden oluyor.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Herkese merhaba arkadaşlar. 2016 ABS'li XJ6N 10.000 km'de 37.000 TL'ye satılmakta. Sizce fiyatı makul mudur? 25.000 km motosiklet tecrübem mevcut. En son Kawasaki Z 250 SL kullandım. Kullanım amacım şehir içi ve şehir dışı geziler için olacak. Yüksek cc'de tecrübem yok sayılır. Daha çok 250liklere alışkınım. Tekrardan 250cc alsam, örneğin Mt-25 2020 kasası 31.950 TL şu an. Hangisi daha uygun sizce?

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    R25ten geçtim bende. Kesinlikle xj6 almalısın. Bendeki de 2016 absli model. Ayrıca boğazdan two brothers var ve harika bir sesi var. Eğer lastikler değiştirilmemişse lastik masrafın olarak 1000-1600 tl arasını bunu unutma.
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25ten geçtim bende. Kesinlikle xj6 almalısın. Bendeki de 2016 absli model. Ayrıca boğazdan two brothers var ve harika bir sesi var. Eğer lastikler değiştirilmemişse lastik masrafın olarak 1000-1600 tl arasını bunu unutma.
    Bahsettiğim satılık olan xj6n'de hiç bir sorunu yok gözüküyor. Şehir içi ve uzun yolda ortalama yakıt değerleri nedir tam olarak? Şehir içinde trafikte kalırken motorun harareti bacakları yakıyor mu? Motorun ağır olması sizi etkiliyor mu geri geri giderken vs. Abs performansından memnun musunuz? Genel kullanımı ile alakalı detay verirseniz memnun olurum. Alırsam ilk 600'lük motorum olacak. 600'lük motor sahibi olmak 4 çocuk sahibi olmak gibi masraflı bir iş olacağının farkındayım.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    - Şehir içi 6,5-7 litre, uzun yolda 4,5 litreye kadar düşüyor (kullanıcılarının dediğine göre).
    - Büyük makine şehir içinde illa ki bacak yakar çünkü yeterince hava alamayacak ve fan sıcak havayı dışarı basacak, bu da bize hararet olarak dönecek. Kaldı ki kabuk içinde motor, daha da fazla ısı demek bu.
    *
    Ama bu mesajı yazma sebebim motosiklet üzerinde geri geri gidilmeyeceği kuralı.
    Motosikletle geri gidilmez.

Neden Motosikletle Geri Gidilmez?

> Çünkü gittiğiniz yeri görmüyorsunuz bu bir.*
    > En ufak bir tümsek, kot farkı, takılmanıza ve düşmenize sebep olur bu iki.
    > Yaprak, kutu kola, naylon torbaya basıp düşmek çok kolaydır bu üç.

Peki Nasıl Geri Gideceğiz?

İneceksiniz, elinizle iteceksiniz. Bir el gidonda bir el arka tutamakta, gittiğiniz yere bakarak götüreceksiniz motosikletinizi.*
    *

Tabii ki bu kuralı arada ihmal etmek normaldir. Ama bilin ki geri geri giderken bileğini burkan, motosiklet birden yatmaya kalkınca tutmaya çalışırken belini inciten çok sürücü var.

Bir de aklınızda bulunsun, güvenlik açısından motorlu araçlar her zaman çıkış yönüne, çıkışa hazır park edilir.

"Otomobiller de motosikletler de geri geri park edilir." demektir bu. Motosikletler için de: "Kafa çıkışa dönük park edilir." anlamına gelmektedir.
    Bu şekilde acilen çıkmanız gerektiğinde ya da dar bir yerde kaldığınızda önünüzü görerek çıkma avantajınız olur.
    *
    İlave bilgi: Otomobillerde aynaya bakarak geri geri giderken, on yaşın altındaki çocukları aynadan görmeniz zordur zira aynanın görüş seviyesinin altında kalırlar; araç sürücüsü: "Görmedim!" der ve haklıdır; yurt dışında dikkat edilen bu kural ne yazık ki ülkemizde pek bilinmiyor...
    Ezio41 ve maktama bunu beğendiler.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    MT-07
    Motorcu adam geri gitmez, gerekirse ileriden döner gelir. Geri vitesi olmayanlar kulübü

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Fiyatı abartılmamış xj6 diversiyon f satan varmı arkadaşlar ?

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı abartılmamış xj6 diversiyon f satan varmı arkadaşlar ?
    kardeş özelden yazdım.bilgin olsun.537 249 94 49
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    satılık 2015 model üstü düşük km li fiyatı abartılmamış xj6 diversion f varmı? Muğla ve çevresi olanlar yazarsa sevinirim.

Motosikleti
    Kawasaki Z1000sx
    Merhaba XJ6S ile yeniden motosiklet ailesine katıldım. Ilk 4 silindir makinam ve gayet keyif almaya başladım. Ankara'da yeniyim, burada tanışmak gezmek isteyen arkadaşlarla görüşmek isterim. Güvenli sürüşler.

tommygun bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı profesor06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba XJ6S ile yeniden motosiklet ailesine katıldım. Ilk 4 silindir makinam ve gayet keyif almaya başladım. Ankara'da yeniyim, burada tanışmak gezmek isteyen arkadaşlarla görüşmek isterim. Güvenli sürüşler.

https://imagehost.imageupload.net/20...331_182443.jpg
    çıkalım hocam ramazandan sonra

Forumdan Uzaklaştırıldı

levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z1000sx
    Selamlar Arkadaşlar,
    Motorunu satıp tracer 700 almak istedim fiyatları görünce geri vazgeçip motordaki eksikleri ve gözüme hoş gelmeyen ufak tefek şeyleri yapmaya başladım. İlk olarak motoru granajlarını tamamen sökerek yaşından gelen çizikler için boyaya verdim, ve hafif solmuş olan siyah plastik aksamıda boyatacağım. Bunla alakalı kısa bir video'da yapmayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Bir de şunu sormak istiyorum. Motosiklerin aynaları kapatılıp açılmaktan yalama olmuş artık bunu sabitlemekle ugraşmamak için yenisini almaya karar verdim. Bunun için antarnatif ayna modelleri var mıdır? Hangi motorların aynası bu model için uygundur?
    tiawern ve Ezio41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler