Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı alparslana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorum icin tesekkurler. Egitimde 250cc'lik bir motor kullaniyordum. Kesinlikle beni tatmin edecek bir motor degildi. Yasim geregi cilginca kullanacak bir durumum yok. Kucuk hacimli motorla baslanir konusunu bircok yerde okudum ancak baslangic motoru olarak yukaridaki motorlarin onerildigine de cok sahit oldum (Fazer haric).

Hocam yillarin egitimcisidir, oldukca da deneyimli. Bircok ogrencisine daha kucik hacimli motorlar tavsiye ettigine sahit oldum. Tumuyle egitim performansina bakarak karar veriyor. Beni cizdiyse durum vahim tabii.
    gün gelecek elbet trafikte sizi birisi sıkıştıracak ve elbet o gaza dokunacaksınız . büyük motora hemen geçmek etik değil. eğer öyle bişey olsaydı ben 4 senedir 150 lik motorla devam etmez hemen 600 lük alırdım . motor arabaya benzemez motoru kullanımı kolay gelsede bazı hareketlerin refleks haline gelmesi gerekiyor. illlaki bir tecrübe deneyimi geçmesi gerekmekte. bence dişinizi sıkın küçük motorla en az bir 20 bin yapın şehir içinde (dışındeğil).
    mehmetenis bunu beğendi.
    bu efe mut'lu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Selamlar,
    Bende xj6 dn önce 20.000 KM kadar gt250R kullandım yakıt olarka bahsedersem bir depo ile gt250r ile şehir içi 280 KM - uzun yol 350km civarlarında giderken xj6 ile şehir içi 240KM uzun yol 320 KM civarlarında binebiliyorum servis bakımları diyorsan gt250 için hava yağ filtesi yağ ve genel bakım için 10000 bakımı yani 200 - 250 KM civarında öderken şimdi aynı bakımlara YAMAHA servisinden dolayı 450 - 500 ödüyorum balatalara bakıyorum şimdi gt250 de 50 TL iken çifti YAMAHA da 80 TL bu bahsettiğim fiyatlar hepsi servis fiyatları sen normal bir motorcuya götürürsen bu fiyatlardan daha ucuza mal eedbilirsin
    aradaki fark bundan ibaret 250 cc vtwin ile 600cc 4 silindir makine için aradaki farklar çook makul duruyor gibi yineed bir değerlendir.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Kış için hazırlıklarım sürüyor el rüzgarlıklarını taktım,

negager bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    dostum xj6 ya yakışıp yakışmaması önemli deyil ellerin üşümesin önemli olan o !
    ama bana soracak olursanız ben onun içinde rahat edemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

arkadaşa hornet aldık 14.500 tl ye 2009 çıkışlı 2008 model 45000 km de
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Valla üstat çok haklısın önemli olan ellerimiz gibi hassas bir organımızı korumak.artı benim motorda elcik koruma da var bu rüzgarlıkları takınca cuk diye oturdu özel yaptırsan bu kadar olmaz.

Bugün aşırı faydasını gördüm.Ben bunları taktığımda yarım eldiven giyiyorum.Tam eldiven giydiğim zaman terleme yapıyor bu rüzgarlıklar hem çok dıcak tutuyor hemde ellerinizin dış dünya ile bağlatısını tamamen kesiyor ayrıca tüm kumanda kollarıda içeride kaldığı sorun olmadan hepsine erişilebiliyor.

Bence bu tip bir motorda deneme fırsatı bul ne kadar rahat ettiğini anlıayacaksınız.

Hem uygun bir çözüm 30-40 TL arası ücretle tüm kışın olumsuz etkilerini dışarıda bırakıyorsunuz.istersen bunla eldiven bile takma içerisi elin ısısı ve polar yapı sayesinde oldukça sıcak kalıyor.

Bir ürünü kuryeler,taksiciler,dolmuşcular kullanıyorsa bir bildikleri vardır.

Bu arada arkadaşın motoru hayırlı uğurlu olsun,Allah kazasız belasız sürüşler versin inşallah.

Bizde bugün benim arkadaşa yeni bir motor almak için baya bir araştırmaya girdik.Onun şu anda kullandığı motor yamaha virego 535 ama 1997 model.Bunu satıp sym marka 2011 model veya üstü gt 250 i evo veya sym nin joymax 250 modelini almaya karar kıldık.
    Yamahanın mtotorları taş gibi bak kaç yaşında motor tık demiyor.
    Ama eskidi değiştirmesi lazım birde şehirde kıvrak kullanıma daha ugun bir motor olursa onun için daha iyi olacaktır.

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Ybr 125 esd, 2023 Hero dash 125
    Mehmet enis hocam merhaba, ben baki sizinle kardeşler motosiklette arkadaşınızın motorunu bakıma getirmiştiniz ordan tanışmıştık. hatırlıyorsanız size cama monte edilen dikiz aynasını sormuştum. maslak oto sanayinin neresindeydi acaba ben üstün körü dolaştım bulamadım.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Merhaba hatırladım tabi nasılsınız iyisiniz inşallah,benim cama monte edilen dikiz aynası riderscan marka maslak oto sanayiden aldım.Ercüment bey satıyor.
    Riderscan dikiz aynası
    Ercü laastik,maslak atatürk sanayi 2.kısım
    Tel:0 (532) 321 74 52

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Ybr 125 esd, 2023 Hero dash 125
    çok teşekkürler ben iyidim şimdi daha iyi oldum. o gün bu gündür dükkan dükkan dolaşa dolaşa aradım ayna ararken hep farklı şeyler aldım ihtiyacım olan malzemeleri görünce aynayı unutup başka işler kovaladık. şükür ki forumda buldum seni tekrar teşşekkürler tekrar görüşmek üzere sağlıcakla kalın.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alt sakalımı parlak siyaha boyattım on numara oldu,2 kere üstüne plastik astarı atıldı.
    Sonrasında boyandıktan sonra fırınlandı,

Buyrun resimler;

negager bunu beğendi.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Sakal süper olmuş güle güle kullanın, sadece aklıma bir şey takıldı. Mart ayından bu yana her gün 90 km yol yapıyorum (işe git gel) ve mart ayı nisbeten oldukça soğuktu ancak buna rağmen hiç ellerimin üşüdüğünü hatırlamıyorum. Kışlık eldiven olsa dahi elleriniz üşüyor muydu? Yoksa yağmura karşı bir önlem mi el rüzgarlıkları?
    mehmetenis bunu beğendi.

TDM850 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6, GW250inazuma, TDM900, TDM850, EL250(kawasaki)
    arkadaşlar selamlar yeni XJ6 aldım, herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim,
    orta sehpa bulabileceğim bir yer önerebilirmisiniz ayrıca arka çanta demirive ön siperik
    de arayışlrımın içriside bilgi verebilecek bir arkadaş olursa çok memnun olurum
    iyi forumlar
    mehmetenis bunu beğendi.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    YAMAHA XJ6 DIVERSION TURKEY Facebook Grubu açılmıştır.Facebook kullanıcılarını bu platformda görmek isteriz.
    grup Yamaha XJ6 DIVERSION kullanıcıları'nın ve ilgi duyanların oluşturduğu sosyal bir paylaşım ortamıdır.
    Grubumuz ; gezi, gezi fotoları, ilgili videolar,Teknik konular, Gps izleri, DIY sistemler ve genel soru cevapların paylaşılması amacını güder.
    Yaptığımız paylaşımlarda; siyaset, farklı motor görseli, şirket reklamı,ağır hakaret ve küfür v.b. içerikler olması halinde silineceğini belirtmek isteriz.Teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakal süper olmuş güle güle kullanın, sadece aklıma bir şey takıldı. Mart ayından bu yana her gün 90 km yol yapıyorum (işe git gel) ve mart ayı nisbeten oldukça soğuktu ancak buna rağmen hiç ellerimin üşüdüğünü hatırlamıyorum. Kışlık eldiven olsa dahi elleriniz üşüyor muydu? Yoksa yağmura karşı bir önlem mi el rüzgarlıkları?
    Üstat sen haklısın ama benim ellerim zaten acayip üşür.
    Ben bu uygulamayı her kış yaparım hatta bunları taktıktan sonra yarım eldiven kullanırım çünkü içi çok sıcak oluyor ve ellerimi terletiyor ve kesinlikle yağmur ve rüzgar geçirdiğini görmedim. Ki ben normal yol alırken 140-150Km altına düşmem.

Tabi ki rüzgara ve yağmura karşıda direkt çözüm, hatta kuryeci arkadaşların kullandıkları battaniye tarzı üstlerine geçirdikleri plastiklerden de yaptırmak istiyorum.

Evrenalpar bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha XJ6 Naked 2013 model
    Xj6 yi kuryeci motoruna cevirmissin hemen sök derim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Bide battaniye ye bürün tam olsun...kizma ama inan bu kalitede mtora bu ilaveler yakismiyo uzerindedururken karizmayi zedelersin...hic ducati monstr da bunlari gordunuzmu...lutfen tüm xj6 cı dostlara soyluyorum naked e ilave yakismiyo..sirt cantasi tak yeter..siyah boya guzel olmus ..kaliteli kislik eldivenler usutmuyo...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ares26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6 yi kuryeci motoruna cevirmissin hemen sök derim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Bide battaniye ye bürün tam olsun...kizma ama inan bu kalitede mtora bu ilaveler yakismiyo uzerindedururken karizmayi zedelersin...hic ducati monstr da bunlari gordunuzmu...lutfen tüm xj6 cı dostlara soyluyorum naked e ilave yakismiyo..sirt cantasi tak yeter..siyah boya guzel olmus ..kaliteli kislik eldivenler usutmuyo...
    Ne alakası var canım,ellerim üşüdükten sonra kramplar girdikten sonra karizmanın hiç bir kıymeti yok,ben motorda yaz kış eldiven takarım ben bu motoru bütün sene kullanıyorum hastalık işte.Aracımda olmasına rağmen ilk tercihim motordur.

Benim eldivenlerim tam deri tam kroumalı scyco marka onlarda üşütmüyor,hatta kesinlikle şiddetli yağrda bile içleri az bir nemlenir,

Sen tam kışlık eldiven kullandın mı ne kadar kalın olduğunu biliyorsun herhalde ellerinide bir o kadar sıkar ve terletir,

Naked konusunda bende ilave yapılmasına karşıyım ben bunu facebook grubunda da yazdım adam naked almış cam taktırmak istiyor,canta taktırmak istiyor,naked motora hiç bir şey takılmaz.

Alırsın benim kullandığımdan camı da var uzun kısa,çanta istersen 100 lt taktır kimsenin gözüne batmaz EL RÜZGARLIĞI TAK banamısın demez.

Bu arada bilgin olsun geçen beşiktaşta bizim motorun aynısı adam kuryeye vurmuş yani bu motorlarda kuryeci motoru oldu sen en iyisi sat motorunu git ducati monster al.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Alıntı TDM850 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar yeni XJ6 aldım, herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim,
    orta sehpa bulabileceğim bir yer önerebilirmisiniz ayrıca arka çanta demirive ön siperik
    de arayışlrımın içriside bilgi verebilecek bir arkadaş olursa çok memnun olurum
    iyi forumlar
    Üstat kuryeci motorun ( ares26 kuryeci motoru olduğunu duydu satar yakında) hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürüşler versin.

Xj6 naked mı? Grenajlı mı aldınız?

Arka çanta demirini feyizoğlundan alabilirsiniz,180-200 TL arası.çanta yı sahibinden.com dan ikinci el sıfır alma gerek yok çünkü şimdi sezon bitti millet motoru sattı çantaları elinde kaldı.

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Bir soru bizim motorların zinciri ve disk modellerini tam bilen varmıdır

zincir 520-120 diye buldum ama dişliler ile ilgili tam model nedir ?
    mehmetenis bunu beğendi.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Arkadaşlar motorum satılıktır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2977538/detay/
    mehmetenis bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı negager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soru bizim motorların zinciri ve disk modellerini tam bilen varmıdır

zincir 520-120 diye buldum ama dişliler ile ilgili tam model nedir ?
    Ben geçen zincir ve arka dişliyi değiştirdim,did 520 vx (X Ring-300 TL) modeli oluyor,did den başka ucuz yollu SAKIN ZİNCİR TAKMA(Ben taktım 10.000 KM sonra zincir tırt)
    Dişli jt marka alınabilir.-75 TL olması lazım

Arka 46 dişli(Ben 46 bulamadım 45 taktık bir farkı yok son hız arttı)
    Ön 16 dişli

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Bu arada bu foruma soru yazıp bir daha uğramıyorsunuz,güzel yorumlarınızı eksik etmeyelim
    negager ve PIERzig bunu beğendiler.

egemen111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki versys 650 2015
    Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sağ tarafın resmi hiç yok
    mehmetenis bunu beğendi.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı egemen111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sağ tarafın resmi hiç yok
    Hiç dikkat etmemiştim sağol en kısa zamanda yüklerim herhangi sıkıntı yok zaten.
    mehmetenis bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler