Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kawasaki KLE500

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    1 saat önce ışıklarda karşılaştım hayran kaldım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kle 500 iyi motosiklet tir .....

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bıldıgım en guzel 500 luk makına dık yokuşta ıkı kışıyle artı uzerınde yuk vardı dık yakuşta banamısın demıyor ama cok masraflı bır mtor parcasıda kolay kolay bulunmuyor
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Yaw ne iştir.Bu forumda biri konu açınca bilen bilmeyen herkes konuşuyo.Önce biri 8 litre yakıyo diyo.Sonra maximum 8 litre diyo.Biri kalkıyo motoru zayıf , er5 le aynı motor kullanılmış diyo.Sonra biri kalkıyo en dik yokuşu iki kişi yükle çok kolay tırmanıyo diyo.Tabi bu arada konuyu açan kişinin kafasında bir sürü soru işareti.Adam vazgeçiyo zaten.Bende ilgileniyorum bu motorla.İlk yazılanları okuyunca dehşete düştüm.Sonradan tekrar içime ümit ışığı doğdu.Kafaya koydum.Alacam ben bu motoru.Yalnız bişey sormak istiyorum.Otobanda max. hızı kaçtır bunun?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw ne iştir.Bu forumda biri konu açınca bilen bilmeyen herkes konuşuyo.Önce biri 8 litre yakıyo diyo.Sonra maximum 8 litre diyo.Biri kalkıyo motoru zayıf , er5 le aynı motor kullanılmış diyo.Sonra biri kalkıyo en dik yokuşu iki kişi yükle çok kolay tırmanıyo diyo.Tabi bu arada konuyu açan kişinin kafasında bir sürü soru işareti.Adam vazgeçiyo zaten.Bende ilgileniyorum bu motorla.İlk yazılanları okuyunca dehşete düştüm.Sonradan tekrar içime ümit ışığı doğdu.Kafaya koydum.Alacam ben bu motoru.Yalnız bişey sormak istiyorum.Otobanda max. hızı kaçtır bunun?

dostum bende gpz 500 var aynı motora sahıp 200 gorebılen bı makına 60 hp motor gucune sahıp nasıl zayıf derler anlamıorum dık yokusu 6. vitesde kükreyerek cıkıyor motor

Alıntı EnduroDeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. motosikletim 1993 model KLE500 idi.. Çok atak motor.Ama fabrikasyon hatalarından dolayı üretimi durdurulmuştu... En500 ve GPZ500'ün motorlarını KLE500'e uygulamışlardı, sonuç hüsrandı... Sonraları naptılar bi bilgim yok, düzelmiştir belki de...

Dediğin özelliklere uyan, şu an kullandığım Suzuki vStrom DL650'yi tavsiye ederim..
    Benzin tüketimi 100km'de:
    Uzun yol düşük devir, ekonomik kullanım tarzında: 4 litre
    Şehir içi, ekonomik kullanım tarzında: 5-5.50 litre
    Tam performanslı kullanım, yüksek devir/hız: 6-6.5 litre

vStrom hakkında diğer detaylı bilgiler bi çok motosiklet forum sitelerinde ve bu sitede mevcut, bakabilirsin...

kawasaki kle 500 marka ve tip motosikletin "somut " fabrikasyon hatalarını bir liste halinde belirtirmisiniz ...
    Söz konusu üretim hatalarını nın belirtildiği kaynakların linkleri mevcutmudur?
    Hiç bir üretici firmanın hiç bir seri üretim motosikleti 100%100 mükemmel değildir..Eğer 100&100 üretim hatasız motosiklet üreten bir firma varsa lütfen belirtiniz..
    Aynı marka ve tip motosikletin bir versiyonunu 1,5 yıldır kullanıyorum ,100 km de 5,5 lt re benzini ne yaptıysam aşamadım..
    sizin 100 km de 8 lt tüketiminiz bir takım mekanik -teknik ayarsızlılıktan olabilir.
    kle 500 kullanan arkadaşlarım var , motosikletlerinin halinden çok memnunlar sizin yakınmalarınızdan hiç birini kendilerinden duymadım ,kaldiki ben de 1,5 senedir anahtar vurmuş değilim (periyodik bakım hariç)
    selamlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Diğer sitelerde de araştırdım.Sağlamlık konusunda çok iyi olduğunu söylüyorlar.200.000 km devirenler varmış.Zaten hala daha 1992 modelleri satılıyosa buda sağlamlığının ispatıdır.Motoru rahat 200'ü görebilecek güçlü bir motormuş.Ancak kasanın müsait olmaması dolayısıyla 160'dan sonra yalpalama olabiliyomuş.Olsun zaten hız isteyen gitsin fazer alsın.Otobanda kalın asfalt lastikleriyle 220 ile gitsin.Bana 150'den sonrası gerekmez.KLE 500 otoban motoru değil.Zaten transalp de 160'ı geçebiliyo mu acaba.En hızlı enduro dl650.O da yapacağı maximum 180.Yakıt tüketimi konusunda 4 litre yaktığını söyleyenler bile var.Yani 8 litre yakması mümkün değil.Benim tahminim yakacağı maximum 5.5-6 litredir.

Ben tuttum bu motoru.Tenerenin , transalpin yanında biraz küçük kalıyo ancak ben zaten zaptedemiyeceğim çok büyük motor istemiyorum.Hindistana gidecek halimiz yok.Bende zaten transalpe göre daha az kilosu olan daha az cüsseli bir motor daha iyi olur diye düşünüyordum.Sanırım KLE 500'de aradığımı buldum.Bir iki ay içerisinde almaya niyetim var.

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    8 lıtremı 600rr ıle kafa kafaya yakıyor resmen
    Rüzğarı_hissSet

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Parça sorunu yaşanabilirmi bu motosiklette ???
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Alıntı shadow_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 lıtremı 600rr ıle kafa kafaya yakıyor resmen

inanıyormusun ????????????

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bende 2004 var ve eşimle beraber 140 ta yaptım ara yolda 3. viteste yol aldım bastımda 30 tl lik benzinle 200 km yol yaptı parçası her yerde var yok diyen ya motorcu degşlyada motora sacede binen bi tip vibrasyon yok sıfır atak birde en ucuz enduro motor varsa daha ucuzu buyursun arkadaş 2004 modele 7000 lira verdim

Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer sitelerde de araştırdım.Sağlamlık konusunda çok iyi olduğunu söylüyorlar.200.000 km devirenler varmış.Zaten hala daha 1992 modelleri satılıyosa buda sağlamlığının ispatıdır.Motoru rahat 200'ü görebilecek güçlü bir motormuş.Ancak kasanın müsait olmaması dolayısıyla 160'dan sonra yalpalama olabiliyomuş.Olsun zaten hız isteyen gitsin fazer alsın.Otobanda kalın asfalt lastikleriyle 220 ile gitsin.Bana 150'den sonrası gerekmez.KLE 500 otoban motoru değil.Zaten transalp de 160'ı geçebiliyo mu acaba.En hızlı enduro dl650.O da yapacağı maximum 180.Yakıt tüketimi konusunda 4 litre yaktığını söyleyenler bile var.Yani 8 litre yakması mümkün değil.Benim tahminim yakacağı maximum 5.5-6 litredir.

Ben tuttum bu motoru.Tenerenin , transalpin yanında biraz küçük kalıyo ancak ben zaten zaptedemiyeceğim çok büyük motor istemiyorum.Hindistana gidecek halimiz yok.Bende zaten transalpe göre daha az kilosu olan daha az cüsseli bir motor daha iyi olur diye düşünüyordum.Sanırım KLE 500'de aradığımı buldum.Bir iki ay içerisinde almaya niyetim var.
    inşallah benim gibi memnun kalırsın benim aldıgımda şansa 3 lü çanta sistemide var bu arada benden almak isteyen biri çıktı tamam satayım dedim peki ben bundan sonra ne alacagım hadi sen bul adam haklısın dedi hiç bir kle kullanıcısı uzerine para koyup daha iyisini almayacaksa veya dag taşa girecegim bundan sonra demeyecekse satmaz emin olun
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanıyormusun ????????????
    kawa er 5 ın dedıklerıne gore 100km de 8 lıtre yakması 600rr ıle aynı yanı ama arkadasların dedıklerı gercekten kawa er 5 8 lıtre yakıyosa tabı
    Rüzğarı_hissSet

Alıntı shadow_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawa er 5 ın dedıklerıne gore 100km de 8 lıtre yakması 600rr ıle aynı yanı ama arkadasların dedıklerı gercekten kawa er 5 8 lıtre yakıyosa tabı

er-5 kesinlikle 100 km de 8 lt yakmaz ......................

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    zaten deposu toplam 12 lt nereye yakıyor
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

kle kullanıcısıyım ipsiz en doğrusunu yazmış onudinle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    arkadaslar elimde kle 500 butun motor parcaları mevcut parca arayan olursacok uygun fıyata vercem gıdıp servet odemeyın parcacılara yarı fıyata verıyorum butun parcaları parcalar yeni toplanmıs bı gpz 500e aittir ruhsatı olmadıgı ıcın satıp temız bı 125 lık alıcam o yuzden uygun satıyorum ( örn: krank 400 tl . silindir pisdon set 400 tl beyın 200 tl komple almak ısdeyen olursa ındırımde yaparımm iyi gunler

Karadayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durup durup hortluyor bu topic.Google dan da KLE 500 yazınca direk bu yazılar çıkıyor.Delinin birinin attığı taşı çıkartmaya çalışıyoruz kuyudan.
    1-KLE 500 üretimi hiç bir teknik yetersizlikten dolayı durdurulmamıştır.
    2-Aynı motor 1991-2006(yurtdışında 2007-2088-...)yılları arasında EN 500-KLE 500-GPZ 500- ER 5 modellerinde başarıyla kullanılmıştır.(en az 15 yıl)
    3-KLE 500 kim ne derse desin Türkiye'deki en kemikli funduro dur.(o kadar uzun süre imalatı süren başka marka başka model var ise bilen arkadaşlar buraya yazabilirler(Aynı fiyat ve 500 cc kategorisinde.. yok bmw 650 var transalp var demesin kimse)
    4-100 km de 8 litre ))) becerebilene bravo.En son tespitlerimde 100 km de sakin kullanımda şehir içi ve dışı karışık kullanımda en az 3.8L/100 km en çok 5.0L/100 km de 2004 model KLE 500..
    5-Parça sorunun yok.hava filtresi sünger yıkanabilir.yağ filtresi sanayide istemediğin kadar mann filter mw68 asas bile yapıyor aynı filtreyi yerli spc901 ha kaldı ki motor aksamından parça lazım oldu piston silindir gibi (hangi uzakdoğulu ve avrupalı firmalarınTürkiye şubelerinde hazırda parça var ki yazıyorlar bekliyorsun geliyor.)Ford Fiesta Türkiyede yıllardır en çok satan binek otomobil onun bile direksiyon kutusunu bir ay dan fazla bekledim ispanya dan nerden gelecek diye.Honda nın yan grenajının Belçika dan gelmesi 25 gün.Buyur burdan yak..Şikayet mi ediyorum, hayır. Kawa da böyle işte..
    6-Tek ve nazar boncuğu sorunu iyi kullanımda uzun km ler sonra ortaya çıkabilecek olan atkı zincirin gürültülü çalışması..O da ayrı bir kulak keyfi veriyor zaten çalışmasına zerre kadar olumsuz bir etkisi yok..
    7-Alacak olan arkadaşların gönül rahatlığı ile almasını tavsiye ederim.(Not: Benim ki satılık değil)..

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Bmw f 650 gs aynı segmentte sorunsuz yastık gibi motor. Yakıtta üzerine yok 100 km 3,5 lt incele pişman olmazsın.

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    R 1 le 160-170 civarı kullanımda ki 99 model 8-9 lıtre yakıyorum

arkadaşlar selam öncelikle sunu yazayım sokma akılla bilgiyle birşey olmaz yok 8 litre 100 km falan zaten kle 500 deposu 11+4 nasıl oluyorda 8 litre 100 km gidiyor anlamış deyil full depo 250 km yakın gidiyor zaten toplam 15 litre deposu var ve 120 km gidiyorum ve 180 km yaptıgım zamanlarda oluyor.ben benim kle 2004 model ve çok çok memnunum zaten gidişi enduro gibi deyil bilen bilir 13 bin devir var motorda tavsiyem kimse o motoru küçümsemesin reyzin gibi uzuyor almak isteyenlerde varsa temizini bulsunlar gönül rahatlıgıyla alabilirler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler