Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Honda Africa Twin XRV 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Tinerci dostum benim boyum 1.68 Africa için düşünme bile.
    tinerci bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tinerci dostum benim boyum 1.68 Africa için düşünme bile.
    http://img856.imageshack.us/img856/7...3051500239.jpg
    Çok teşekkür ederim şimdi daha çok heyecanlandım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Peki olduğumuz yerde ayaklarimizin durumu ne olabilir, ne kadar yere basabiliriz?

Motosikleti
    cawa
    İlk aldığımda üzerinde touratech koltuk ve anekee lastikler vardı , bir taraftan parmak kökü yere sağlam basıcak şekilde durabiliyordum. Lastikleri metzeller ile değişince motor yükseldi parmağımın ucu yere değer oldu.
    Sonrasında koltuk süngerinden 2-3 cm kadar kazıdım ve ön amortisörden 4 cm kadar alçalttım. Bunu yapınca tekrar eski haline döndü.
    Beni sadece orman yollarında engebeli arazide durmak gerektiğinde zora soktu onun dışında sıkıntı yaşamadım. Oda zeminin bozukluğu zorluyordu.
    Kontrol sorunu yaşamadım. Zaten çok kontrollü ve dengeli bir motordur. Arazide şaşırtıcı derecede rahat gider , korkutucu derecede insanı toprakta mıcırda gazlamaya zorlar. Bastıkça basasınız gelir .
    1.72 boy ve yeterli tecrübe varsa çekinicek birşey yok bence.
    fz6_fazer ve tinerci bunu beğendiler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    İlk aldığımda üzerinde touratech koltuk ve anekee lastikler vardı , bir taraftan parmak kökü yere sağlam basıcak şekilde durabiliyordum. Lastikleri metzeller ile değişince motor yükseldi parmağımın ucu yere değer oldu.
    Sonrasında koltuk süngerinden 2-3 cm kadar kazıdım ve ön amortisörden 4 cm kadar alçalttım. Bunu yapınca tekrar eski haline döndü.
    Beni sadece orman yollarında engebeli arazide durmak gerektiğinde zora soktu onun dışında sıkıntı yaşamadım. Oda zeminin bozukluğu zorluyordu.
    Kontrol sorunu yaşamadım. Zaten çok kontrollü ve dengeli bir motordur. Arazide şaşırtıcı derecede rahat gider , korkutucu derecede insanı toprakta mıcırda gazlamaya zorlar. Bastıkça basasınız gelir .
    1.72 boy ve yeterli tecrübe varsa çekinicek birşey yok bence.
    172 boyla mı? zor olmuyormu

Motosikleti
    cawa
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    172 boyla mı? zor olmuyormu
    http://i.hizliresim.com/N9ZqXN.jpg
    Yok 1.68 boyla
    tinerci ve fz6_fazer bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    honda africa twin

Africa benim ilk motorum 3 yıldır kullanıyorum 2002 model. mile bazında göstergesi mevcuttur.Linki olan fotograf AŞI KOYU DALYAN MUGLA da çekilmiş bir fotograftır. gidenler bilir o yolda motorsikletle 3. vitese bile atamazsınız. geçen gün gittim Aşı ya test ettim tekrardan yaz geldi ya heyecanlarımız başladı 2 saatlik bir dağ patika yolundan sonra vardım koya. ve şu fikrim hala geçerli Africa gerçekten bir efsane.
    insana özgürlüğü zevki heyecanı mutluluğu bir arada yaşatan bir motor.

http://www.yukleresim.com/image/0y

http://www.yukleresim.com/image/WH
    acayüp bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

6-7 cm düşürmüşsünüz,asgari ücret gibi kalmış garibim,düşürme işlemi yapmadan önce nasıl kullanıyordunuz? ayaklar yere deyeceğini pek zannetmiyorum

Arkadaşlar merhaba.İsmim Bilgehan Şahin Ankara'dan yazıyorum.Satılık XRV Afrika Twin arıyorum.Konu ile ilgili sizlerin yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.GSM numaramı veriyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla
    533/7292842

Africa Twin başlığını görünce birden heyecanlandım.

Bilgiler ve yazı için çok sağol. diğer yorumlar da oldukça aydınlatıcı.

Honda'nın ruhunu yıllardır yaşatan ve çöl ruhunu hep taşıyan bir model. 2016 yılında dört yıldır üzerinde çalışılan yeni Arica Twin modeli de çıkacakmış.

O zaman burası tekrar hareketlenir ve yeni deneyimler paylaşılır.

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Trtnin belgeseli vardi afrika nin rengi diye. Basrolde africa twin tabi youtube da eski bolumleri mevcud. Guzel belgesel izleyin derim.

(Gonlumdeki modeldir ayrica)

Africa Twin'in yeni modeli için heyecanlanan başkaları da var mı?

Motor Sıvı soğutmalı 4 zamanlı 8 supaplı 270° krank mili ve Unicam ile Paralel Çift Silindir
    Motor hacmi (cc) 998 cc
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 70 kW @ 7.500 dev/dak (95 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 98 Nm @ 6.000 dev/dak
    Sele yüksekliği (mm) 870 / 850 mm
    Yerden açıklık (mm) 250 mm
    Yakıt kapasitesi 18,8 litre

Tekerlek (Ön) Alüminyum jant ile 21 x 2,15 telli jant
    Tekerlek (Arka) Alüminyum jant ile 18 x MT4,00 telli jant

Süspansiyon (Ön) Hidrolik çevirmeli tipte ön yük ayarlı ve DF ayarlamalı, 230 mm strok ve 240 mm aks hareketli, 45 mm kartuşlu, ters pozisyonlu Showa ön amortisörler.
    Süspansiyon (Arka) Gaz şarjlı sönümleyicili Pro-Linkli tek parça dökme alüminyum salıncak kolu, hidrolik çevirmeli tip ön yük ayarlayıcısı ve geri tepme sönümleme ayarı, 220 mm arka tekerlek hareketi, 94 mm aks stroku

Fren (Ön) Alüminyum poyra ve radyal geçmeli 4 pistonlu kaliperlere ve sinterlenmiş metal balatalara sahip 310 mm çift, dalgalı tip yüzer hidrolik disk
    Fren (Arka) 1 pistonlu kalipere sahip 256 mm dalgalı hidrolik disk ve sinterlenmiş metal dolgular Ek kayar tip 1 piston kaliperli DCT model üzerinde aynı zamanda El Fren Sistemi

Efsane geri döndü
    fz6_fazer bunu beğendi.

Yeni Africa Twin'i motosiklet fuarında gördükten sonra neden o kadar özel olduğunu tekrar anladım

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler