Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

[MT] Ledow CXM 250A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    allah allah arkadaşlar siz nasıl 140 lardan 150 lerden bahsediyorsunuz ya ? eğimli yolda en iyi ihtimalle 120 görebildim zaten sonrası için zorlamak motora pek hayırlı olmayacak gibi geldi.

teknik servis bölümüne yazdım ama belki burda derdimi anlayan biri çıkar burayı da deneyeyim

1-2 haftadır süregelen bir problem bu: motorun çekişinde hızlanmasında bir gariplik söz konusu. 2. vitesten sonraki tüm viteslerde, normal hızın altındayken gazlamak istediğimde motor boğuluyor. tabiki süper çekiş yakalamasını beklemiyorum ama önceden böyle değildi. çözemedim ne olduğunu bu hafta sonu karbüratör , hava filtresi ve bujilere bi baktırıcam olmazsa rakun gibi jigle teline de baktırıcam galiba hheheh

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ledow cxm 250
    süper bir motor

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    hani bir orjinal adidas olur bir çakma adidas olur. işte bu motor 15 tl'lik o çakma adidas gibi teneke.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkdaşlar bütün çin motorlarında aynı sorunlar var ve kronik halde.15 yıl kadar öne mz ve honda motorsıkletim vardı.bir süre sonra motorculuğu bıraktım.
    Yıllar sonra ucuz diye 150 lik commuter ve 200 lük cos motor aldım.Her ikiside çin motorsıkletiydi.Aldığıma alacağıma pişman oldum.Bir süre sonra servisle akraba olmuştum artık gide gele.Uzatmayayım her ikisinide sattım kurtuldum.Japon motosıklet aldım .Artık rahatım. konfor ,güvenlik,dayanıklılık ne dersen var.Tamirciyi sadece yağ değişimlerinde görüyorum.
    Velhasıl kelam (tabii maddiyat ta önemli ama)beş para etmez kalitesiz malları almayalım artık.İnanın uzun vadede tamire,tamirciye,yedek parçaya vede sinir harbini de eklersek can dayanmıyor. Selamlar herkese.

Motosikleti
    ledow cxm 250
    motor 100 den yukarı cıkmıyor

Motosikleti
    Asya Tay-GY 200
    Selamlar!Ben yeni bir motosiklet kullanıcısıyım;motosikletimi daha geçen hafta aldım.şimdilik ancak resimlerini çekebiliyorum.Yazın gelmesini de iple çekecez artıkYalnız Ledow cmx 250A kullanıcıları az herhalde;neyse motosikletimin birkaç resmini koyayım belki forum canlanır(becerebilirsem tabi)

Arkadaşlar selamlar yeni üye oldum bu ilk yazışım hayırlı solun Ledow CXM 250A almayı düşünüyorum. motor konusundada oldukca yeniyim. merak ettiğim nokta benzin göstergesi yok burada artık ustalık mı devreye giriyor yapılan km'den mi anlayacağız bunu ? bu markayı kullanan arkadaşım yedek bir benzin deposu olduğunu söyledi bitince bu devreye giriyomuş, 50 km kadar gidiyomuş ki bana pek inandırıcı gelmedi bu doğru mu ?benzin bittiğini motor yolda bırakınca mı anlayacağız ? ) bu acemi kardeşinize yardım ederseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Asya Tay-GY 200

ledow 250

kardeş yedek depo olduğu doğru.tam olarak kaç litre bilmiyorum ama ben şehir içinde 2 gün yedek depoyla dolaştım.yani yedeğe düştükten sonra bir benzin istasyonuna gidebilecek kilometreyi çok rahat bi şekilde yapabilirsin seni temin ederim..

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar bütün çin motorlarında aynı sorunlar var ve kronik halde.15 yıl kadar öne mz ve honda motorsıkletim vardı.bir süre sonra motorculuğu bıraktım.
    Yıllar sonra ucuz diye 150 lik commuter ve 200 lük cos motor aldım.Her ikiside çin motorsıkletiydi.Aldığıma alacağıma pişman oldum.Bir süre sonra servisle akraba olmuştum artık gide gele.Uzatmayayım her ikisinide sattım kurtuldum.Japon motosıklet aldım .Artık rahatım. konfor ,güvenlik,dayanıklılık ne dersen var.Tamirciyi sadece yağ değişimlerinde görüyorum.
    Velhasıl kelam (tabii maddiyat ta önemli ama)beş para etmez kalitesiz malları almayalım artık.İnanın uzun vadede tamire,tamirciye,yedek parçaya vede sinir harbini de eklersek can dayanmıyor. Selamlar herkese.
    Vallahi hocam baktığında çin malı daha pahalıya geliyor.
    10.000 den sonra her şeyi değiştirmiş oluyorsun zaten. temiz bakılan japonlar 100.000 deviriyo. tabi yağ, buji hava filtresi gibi basit şeyler dışında.
    Ben ledowu satana kadar anam ağladı. bir daha tövbe.
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    LEDOW CXM 250 classic
    Selamlar ledow umda 2 gündür sıkıcı problemler olmaya başladı dün gaz verdiğimde motor boğuluyor ve stop ediyordu bugünde dünkü gibi devam etti ve arka arkaya 2 tane sigorta yaktı şimdi çalışmıyor sizce sorun nerede olabilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

arkadaşlar bilgi verebilecek kimse yokmu ?

Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250
    Almayın bu motoru, bana çektirdiklerini burda yazan bütün arkadaşlarıma da çektirmiş, makine soğuk havalarda ÇALIŞMIYOR, kendi kendine arızalanıp, bazen düzeliyor fln, hele o arka silindir problemi, soğukken hava hep var!
    gerçekten verdiğiniz paraya hiç değmez, üzerine 2-3 koyun MOTOR alın.
    süper motor fln diyen arkadaşlara sormak istiyorum, kışın hiç mi soğuk hava da canınızı sıkmadı?
    benim vites değiştiren çubuk bile kırıldı ya, öyle dayanıksız bi kaynak yapmışlarki,
    bu çinliden kurtulup bi tane en-500 çekeyim diyorum..
    saygılar

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bir Ledow sahibiyim.
    8000 km 2. el olarak aldım şu an bir sorunla karşılaşmadım.
    Sadece vites pedalındaki çubuğuk kırıldı 1 saat sonra sağlam bir kaynaktan sorna vites geçişleri daha rahat olmaya başladı.
    Aldığım gün Castrol 15-40 yağ koyduk.(1500 lt)
    Dikkat ettiğim konu ise yüksek devirlerde sağ pege titreşim geliyor ama sol peg ve direksiyonda daha titreme hissetmedim.
    Arka piston çalışmaması gibi bi sorunla karşılaşmadım henüz inşallah kazasız,sorunsuz binerim.
    Tabiki bu motorlar çinli yani hassas makinalar olduğu için sıkıştırmaya pek gelmiyorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:33 ----------

Daha yazmak istiyorum.
    Bu güne kadar benzin bitmesi,vites pedalına bağlı çubuğun kaynağının kırılması haricinde hiçbir sorun yok.
    Viraj kabiliyeti oldukça güzel ve çokta dengeli motor.
    Yaklaşık 80 km dir yedek depoyla geziyordum bu gün yolda stop etti.
    Hızı henüz denemedim ancak rahatlıkla 110 görüyor.
    Daha fazla gider ama ben zorlamak istemiyorum.

Bu arada bir sorum olucak bu motor bloğunda müşür falan bişey var mı?
    Önceki sahibi motoru uzun bi süre rölantide çalıştırdı daha sonra motor kendiliğinden stop etti.
    Durduğu yerde fazla ısınınca kendisini kapatan bir sistem mi var?

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu topikte kimse kalmamış yahu.
    Tek ben mi kullanıyorum bu motoru.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 1100 Classic
    kısmetse bende ledow almayı planlıyorum herkese merhaba

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Ya ben bu arka silindir çalışmıyor olayını çözemedim bir türlü deli olacaaam noolur yardım help yani

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    merhaba arkadaslar ben bizim burada ledow cxm250 gördüm motor 2500 km de ve çok temiz görünüyor 2000 tl dedi sahibi. sizce bu motor alınır mı? alınırsa fiyat nasıl _?
    no pain, no gain ...

Motosikleti
    ooo viraGOO
    ledow kullanıcları varmış burda baya neyse bende geldm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:16 ----------

Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar ben bizim burada ledow cxm250 gördüm motor 2500 km de ve çok temiz görünüyor 2000 tl dedi sahibi. sizce bu motor alınır mı? alınırsa fiyat nasıl _?

model trafiğe çıkış yılı önemli ama gerçekten 2500 km de ise bi motor ustasına gösterdikten sonra o paraya almalısın bence ben 9000 km de ledowumu 1800 tl verip aldım ve çok çok çok memnunum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

Alıntı zaknafein adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah allah arkadaşlar siz nasıl 140 lardan 150 lerden bahsediyorsunuz ya ? eğimli yolda en iyi ihtimalle 120 görebildim zaten sonrası için zorlamak motora pek hayırlı olmayacak gibi geldi.

teknik servis bölümüne yazdım ama belki burda derdimi anlayan biri çıkar burayı da deneyeyim

1-2 haftadır süregelen bir problem bu: motorun çekişinde hızlanmasında bir gariplik söz konusu. 2. vitesten sonraki tüm viteslerde, normal hızın altındayken gazlamak istediğimde motor boğuluyor. tabiki süper çekiş yakalamasını beklemiyorum ama önceden böyle değildi. çözemedim ne olduğunu bu hafta sonu karbüratör , hava filtresi ve bujilere bi baktırıcam olmazsa rakun gibi jigle teline de baktırıcam galiba hheheh
    1. vites kısa 2 3 ve 4. viteslerde motor hızlanıyor ve 4. vites sonunda benim motorum 130 140 km arası bi sürate ulaşıyor 5. vites sadece motoru rahatlatıyor daha fazla hızlanmıyor şikayet edenlerin yakınışları ne derece haklıdır bilemem ama ben sorunsuz bi şekilde motorumu kullanmaya devam ediyorum

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Alıntı SeMpaTuRk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ledow kullanıcları varmış burda baya neyse bende geldm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:16 ----------

model trafiğe çıkış yılı önemli ama gerçekten 2500 km de ise bi motor ustasına gösterdikten sonra o paraya almalısın bence ben 9000 km de ledowumu 1800 tl verip aldım ve çok çok çok memnunum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

1. vites kısa 2 3 ve 4. viteslerde motor hızlanıyor ve 4. vites sonunda benim motorum 130 140 km arası bi sürate ulaşıyor 5. vites sadece motoru rahatlatıyor daha fazla hızlanmıyor şikayet edenlerin yakınışları ne derece haklıdır bilemem ama ben sorunsuz bi şekilde motorumu kullanmaya devam ediyorum

teşekkürler tavsiyen için kısmetse bir görişiyim bakalım nasıl sonuçlanıcak birde tabi mersin de servisi felan varmı onu da öğrenmem gerekiyor inş. vardır.
    no pain, no gain ...

Motosikleti
    HONDA CBR600F BORELLİ LEDOW MONDİAL KT125
    arkadaşlar ledow cxm 250a nın klasik sorununu en sonunda çözdüm
    1. Eğer motorunuz çok sık buji bozuyorsa
    2. Yüksek devirlerde tekleme yapıyorsa
    3. Egsozdan cok duman çıkarıp benzin kokuyorsa
    4. Motordan tuhaf bir ses geliyorsa
    5. Çekişten düştüyse

Kesinlikle ve kesinlikle sorun sübaplarda ve duman lastiklerinde, bu makinaların sıfırında sorunlu sübaplar... iyi bir tamirciye gidin sübapları alıştırsın duman lastiklerini değiştirsin ve güzel bir ayardan sonra motoru kullanmaya doyamayacaksınız ..
    6 ay çektim bu sorunu gitmediğim tamirci kalmadı yok beyin yok bobin yok o yok bu dediler sorunu çözemediler en sonunda kendim buldum sorunun kaynağı.. yazdıklarımı yaptıktan sonra yukarıda yazdığım sorunların hepsi düzelecek hatta sesi bile değişecek... en önemlisi sübapların çok düzgün alıştırılması ve duman lastikleri...
    bunları yaptırdıktan sonra bana teşekkür etmeyi unutmayın :D

Motosikleti
    ooo viraGOO
    beyler bana ufak tefek süsler lazım ledowum için elinizde aksesuarlar varsa resimlerini koyarmısınız

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)