Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

[MT] Ledow CXM 250A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    valla bendede aynı problem olmustu ama cok kısa sürdü.. şuanda bi sorun yok
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yaya
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar zaten tek piston alakasız anlarda duruyorsa, sorun yüzde 90 buji yada buji yatağındadır..

tüm çok silindirli makinelerde geçerlidir bu.
    Çok güzel bir tespit
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Arkadaşlar merhaba,

Anlaşılan o ki bu sorunu ben çözücem başka bir şansı yok bu işin sanırım.

Çarşamba günü servise bıraktım motoru, bu gün aldım ateşleme sorunu düzelmiş gibi görünüyor.

Hasanpaşada servisten aldım Soğanlık a gelene kadar pek göze batan bi durum yoktu ki eve 500 mt mesafade ışıklarda durdum ve yine stop etti motor...

Koltuğun altındaki beyin değişti dediler. Bakamadım hava kararmıştı.

Karbüratörü yarın ben ayarlıcam hala 4 ve 5. viteslerde motor boğuluyor.

Anlaşılan o ki bu motorda bu sorunu bu kadar uzun süre bi tek ben yaşıyorum bahtsız bedeviyi... durumu bizimkisi.

Birde sormak istediğim bir şey var arkadaşlar bu motorla 120-130 km yi 5. viteste geçebiliyormusunuz?

Servisin bana yaptığı açıklamaya göre motor devrini düşürüyomuş 120 den sonra, çok saçma geldi açıkçası vites tablosu yok ki vitesin 5 de olduğunu bilsin motor. Devir ölçen herhangi bir şey yokken nasıl 120 de gaz kesiyor.
    Kadran la alakalıysa nasıl 4. viteste 130 a kadar çıkıyor. ben bi anlam veremedim.

Bu konuda bilgisi tecrübesi olan varmı?

Şimdiden teşekkürler
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    Alıntı Rakun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Anlaşılan o ki bu sorunu ben çözücem başka bir şansı yok bu işin sanırım.

Çarşamba günü servise bıraktım motoru, bu gün aldım ateşleme sorunu düzelmiş gibi görünüyor.

Hasanpaşada servisten aldım Soğanlık a gelene kadar pek göze batan bi durum yoktu ki eve 500 mt mesafade ışıklarda durdum ve yine stop etti motor...

Koltuğun altındaki beyin değişti dediler. Bakamadım hava kararmıştı.

Karbüratörü yarın ben ayarlıcam hala 4 ve 5. viteslerde motor boğuluyor.

Anlaşılan o ki bu motorda bu sorunu bu kadar uzun süre bi tek ben yaşıyorum bahtsız bedeviyi... durumu bizimkisi.

Birde sormak istediğim bir şey var arkadaşlar bu motorla 120-130 km yi 5. viteste geçebiliyormusunuz?

Servisin bana yaptığı açıklamaya göre motor devrini düşürüyomuş 120 den sonra, çok saçma geldi açıkçası vites tablosu yok ki vitesin 5 de olduğunu bilsin motor. Devir ölçen herhangi bir şey yokken nasıl 120 de gaz kesiyor.
    Kadran la alakalıysa nasıl 4. viteste 130 a kadar çıkıyor. ben bi anlam veremedim.

Bu konuda bilgisi tecrübesi olan varmı?

Şimdiden teşekkürler
    1-2-3-4-5 ve 140 km ye çıkıyorum gaz falan kesmiyor tamircinin söylediğinin hiç bir mantığı yok senin problemin buji veya buji yatağı ile ilgili olabilir kontrol et yada başka bir tamirciye git
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı ceash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2-3-4-5 ve 140 km ye çıkıyorum gaz falan kesmiyor tamircinin söylediğinin hiç bir mantığı yok senin problemin buji veya buji yatağı ile ilgili olabilir kontrol et yada başka bir tamirciye git

Abi bilgilendirme için çok teşekkür ederim bende öyle tahmin ediyordum hız konusunu.

bu motordan ümidi kestim ama bunu kardeşime bırakıcam, kendime sağlam bişiy almayı planlıyorum eskide olsa japon motor alıcam virago 535 gibi mesela

Tekrar teşekkürler.
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

aynı sorun 6-7ay önce bende de vardı
    90km hızı geçmiyor hatta arka silindirden ses geliyodu(sürtünme sesi gibi..) götürdüğüm heryer bi sorun var dedi sağolsun servisim hiç bişey yok diyordu.
    ses sekman sesiymiş başka biyere yaptırdım sorun düzeldi.
    fakat son 1aydır sanki yeniden başlıyor gibi; daha fazla titrmeye başladı, motor sürekli stop ediyor (havalarda soğuduğu için sanırım) ışıklarda durunca, hatta giderken debriyaja basıp gazı kestiğimde dahi stop ediyor....
    başka bi ihtimal varmı acaba?(karburatör tıkalı vs..)

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı cknt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90km hızı geçmiyor hatta arka silindirden ses geliyodu(sürtünme sesi gibi..) götürdüğüm heryer bi sorun var dedi sağolsun servisim hiç bişey yok diyordu.
    fakat son 1aydır sanki yeniden başlıyor gibi; daha fazla titrmeye başladı, motor sürekli stop ediyor (havalarda soğuduğu için sanırım) ışıklarda durunca, hatta giderken debriyaja basıp gazı kestiğimde dahi stop ediyor....
    Konuyu eski motorumun (jinlun) servisi olan bir abime açtım, detaylı anlatmama bile gerek kalmadan sübap ları kontrol etmem laızm 1-2 gün bana bırak sorun kalmaz dedi, stop etmesi fazla yakması, ve arka bujiyi bozması üçleminin başlıca problemi olarak bunu söyledi İstersen pendik oto sanayideki jinlun servisine bir uğra Sezgin abi bu sorunu çözecektir. Gerçekten usta kelimesinin hakını veren biridir
    bizim seo bunu beğendi.
    Kartal/İstanbul

robokof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 250 -1100

arkadaşlar büyük bir sorunum var! Benim motorda vitesi boşa alamıyorum normal kullanıdma vites geçişleri çok iyi vites atdığını hissetmyirosun bile ama gelgelelim vitesi boşa almaya bir türlü olmuyor canım çıkıyor vitesi boşa alana kadar 2 saat ilei geri ileri geri yukarı aşa yapa yapa uğraşıyorum zorla takılıyoır oda motosiklet stop etmiş vaziyetdeyken size sorun ne olabilir. yardımlarınzı bekliyorum....

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Merhaba dostum bir kaç gün içinde yeni karbüratör denenicek benim motorumda sorun çözülürse buraya yazarım yine

Birde sekman sorununu nasıl ve nerde çözdün yazarmısın bende bir görüşeyim
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    Yaya
    Alıntı robokof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar büyük bir sorunum var! Benim motorda vitesi boşa alamıyorum normal kullanıdma vites geçişleri çok iyi vites atdığını hissetmyirosun bile ama gelgelelim vitesi boşa almaya bir türlü olmuyor canım çıkıyor vitesi boşa alana kadar 2 saat ilei geri ileri geri yukarı aşa yapa yapa uğraşıyorum zorla takılıyoır oda motosiklet stop etmiş vaziyetdeyken size sorun ne olabilir. yardımlarınzı bekliyorum....
    Bendede var aynı problem boşa geçiremiyorum. yağ değişimlerinde biraz düzelir gibi oluyor ama sora gene problem çıkarıyor.

çözebilen varsa lütfen yazsın.
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Sanırım bi insanın başına gelebilecek en komik arızadır benim yaşadığım.

Jikle telini değiştirdim ve bütün sornçözüldü motorda

Jikle çekili kalıyormuş, ne karbüratör ne hava filtresi değil bütün sorun jikleymiş benziniçok yakması uzun mesafede sorun çıkarmsı güç gereken durumlarda boğulması vsvs

sorun çözüldü motorum kadranı tersine çeviriyo artık
    Kartal/İstanbul

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Arkadaşlar aranızda motosikletini Regal Raptor ile takas etmeyi düşünen var mı?

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı robokof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorunu Yeni mi Aldın ? Belki Daha alışamamışındır. Gerçi Kazurat Bu konuda deneyimli oda alamadıgını söylüyor.. Valla Bende bir Problem yok.. Çok rahat bi şekilde boşa alıyorum fakat şunu söyleyeyim boş Çok arada yani.. Çok Hassas bir Yerde.. Biraz Bİleğinizi dikkatli kullanmalısınız..

Dipnot;İLk Aldıgımda Bende Biraz zorlanıyordum dururken boşa almalarda makineyi stop ettiğimde boşa alıyordum rahatca fakat çalışırken zorlanıyordum... Sonradan sonraya alıştım ve geçti gitti. Şimdi ise Hareket halinde bile Alıyorum.. hatta 5 ten 4-3-2-ve BOş' a ALdıgım Anlar oluyor Bişey daha; Eğer debriyaj manetiniz tam çekmiyorsa ondanda güçlük çekebilirsiniz boşa almakta.. Benim TAvsiyem DEbriyaj ayarını biraz daha açmanız ve yağ değişiminde Yağı normalinden biraz daha fazla koymanız olacaktır.. KoLay GElsin..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    1993 yamaha virago 535
    benim de boşa alma ile ilgili bir problemim vardı servise götürdüm debriyaj telini ayarladı şu an boşa alabiliyorum ancak gerçekten çok nazik basmak gerekiyor. eğer hiçbir şekilde geçmiyorsa motoru hafif ilerletip deneyin.

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ZS 'de aynı sorun var boşa alamıyorum boşa alayım derken 1 e takıyorum.Hala alışamadım yada ayarsızlık var.

Motosikleti
    Regal Raptor DD250-E
    arkadaşlar motosikletcim ile görüştüm bugün en sonunda bu makineden alıcam sanırım pazartesi günününe randevulaştık... ötv de düşük ya 3600 e veriyolar. kredi kartına 18 taksit yaptırıcam inşallah bu hafta içi aranıza katılmış olacağım.son kez sorayım artık bu makineyi başlangıç için değil yıllarca kullanmak için alıcam,zaten bi motorum daha var. incelemelerime göre roadstar kadar iyi...
    [I][B][COLOR="Red"]Tembeller Şikayet Eder,Acizler İsyan Eder,Asiller Yönetir...[/COLOR][/B][/I]

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Rakun arkadaşımın motoru satılık heralde?
    buberk bunu beğendi.

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakun arkadaşımın motoru satılık heralde?
    Evet motorum satılık, motorsikletcimden almıştım bende, kasım ayında.
    Arka jantını tekrar orjinaline çeviricem bu hafta içi ve satıcam =(
    Kartal/İstanbul

arkadaşlar ledovcular genelde benim motorum 110 nu geçmiyor diyorlar bu makina 140 ı görüyor işte size formülü düz yolda 4 le gazı sona vermeyin ama yakın tutunbekleyin tam 120 görür sonra hafif eyimli bi yolda 5le yine sona kadar çekmeyin sadece yakın olsun tam 140 görür bende gazı tam verirsem 110 da gaz kesiyor gazı tam vermeyin biraz bırakın

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı cessa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ledovcular genelde benim motorum 110 nu geçmiyor diyorlar bu makina 140 ı görüyor işte size formülü düz yolda 4 le gazı sona vermeyin ama yakın tutunbekleyin tam 120 görür sonra hafif eyimli bi yolda 5le yine sona kadar çekmeyin sadece yakın olsun tam 140 görür bende gazı tam verirsem 110 da gaz kesiyor gazı tam vermeyin biraz bırakın
    Sattım gitti, kendi yok ama Allah var şimdi. Diğer 250 lik paralel silindirler 130 ü zor görürken ben 120 ile rampa çıkıyodum.

düz yolda rüzgar yemessem yada rampa aşağı yakalarsam, Uzun far sembolüne kadar kadranı çevirebiliyordum.
    Kartal/İstanbul

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)