Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

[MT] Ledow CXM 250A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar boş anlarımızda hepimiz elimize anahtarları alalım motorlarımızı sıkalım yoksa daha cok parça düşürücez yollarda... Dİpnot motorum 17 eylul itibari ile 11.500 km de yoluna devam ediyor herhangi bir sorunu yok.. Sizinkiler ne alemde ?
    Arkadaşlar bu çin malı motorların hepsinde aynı durum var elinizin biraz anahtar tutması gerekiyor.

Ben 2-3 günde bir temizlik yaparken tüm vida ve civatalaıda yokluyorum fırsat buldukça bakmanızı öneririm.

Motorum henüz 2 haftalık Ayın 4 ünde aldım daha 1000 km olmadı

Kız arkadaşımla birlikte Sakarya/Adapazarına kadar gittik yolda gayet iyiydi, birde rodaj sürecini tamamladıpğında daha sağlıklı olacaktır diye ümit ediyorum.

Yamaha kopyası olmasından sanırım gerçekten keyifli bir motor.

Alıntı kazurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada dikkat edeniniz oldumu bilmiyorum ama üstteki egzost boş hiç bir işe yaramıyor sadece görüntü

Evet benimde dikkatimi çekti keeway ss250 de aynı. 2. pistonun manifoltları aşağıya doğru dönüyor ve alttaki egzosta birleşiyor.

Bende pek anlam veremedim :S

İyi bir egzostçuya giderek sadece görüntü olan egzostu çalıştırabiliriz sanırım fakat bir faydası olurmu bilmem
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xhaydrac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhaba.

arkadaslar bendede keeway ss 250 var, egzos sıstemı aynı arkadakı pıstondan egzos cıkısı ıcten gıdıyor ve alttakı katalızore baglanıyor yanı ıkıegzos cıkısıda aynı yere baglanıp sonra dagıtım oluyor.usttekı tup de calısıyor ama cıkız alta gore daha az.saygılar.

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Motorumda ciddi bir problem var nedeni sanırım ateşlemeden kaynaklanıyor beyin de deinilen kısım.

Arka piston şu an da tamamen ön pistonun gücüyle çalışıyor ateşleme yapmıyor.
    bunu buji başını çıkarark denedim ve şaSiye deydirdiğimde kıvılcım çıkmadı.

Ön bujinin başını çıkardığımda motor stop ediyor. Hem bujileri de değişmek için bahanem oldu kaliteli buji alıcam bahaneyle. daha önce bu sorunu yaşıyan varmı?

(motorum bu haliyle 130km/saat yapıyo )

Birde direksiyonun ortasındaki büyük civata titreşimden düştü tek piston çalıştığı için titreşim çok fazla, arka pistona giden benzin katalizörde yanıyor ve müthiş şekilde egzost ısınıyor.

Bayram dolayısıyla her yer kapalı bu durumu daha önce yaşayan oldumu?
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    bence birkaç gün binme daha büyük zararlar açarsın herkese kazasız sürüşler

Rakun senin imzan kısmında Kartal soğanlık yazısını gördüm o civarda Ahmet diye bir arkadaş vardı ledovu olan tanıyormusun acaba
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı ceash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence birkaç gün binme daha büyük zararlar açarsın herkese kazasız sürüşler

Rakun senin imzan kısmında Kartal soğanlık yazısını gördüm o civarda Ahmet diye bir arkadaş vardı ledovu olan tanıyormusun acaba
    Yok şuanda kullanmıyorum zaten ama işe minibus le gelmek zoruma gidiyo bide bu gün havanın güzelliğinide hesaba katarsak... offf

Malesef tanımıyorum buralarda pek görmedim ledow ama karşılaştığım motorcular tanır beni en azından bi kısa kornayla slm veririm
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    sağlık olsun Ahmeti tanımıyorsan da beni tanıyorsun artık

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    sağlık olsun Ahmeti tanımıyorsan da beni tanıyorsun artık
    Memnun oldum.

Bu arada bizim motorla 4. viteste 120km/h gördüm (piston düzeltildi sorun kalmadı )
    Bunlarda benim motordan bazı görüntüler:

Kartal/İstanbul

Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    motorun güzelmiş gerçi üstüme vazife değil ama niye deri çanta yerine plastik çanta taktın

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    motorun güzelmiş gerçi üstüme vazife değil ama niye deri çanta yerine plastik çanta taktın
    Maddi durumlar

plastik çantalarım eski motorumdan boyadım ve geçici olarak (1-2 aylık) taktım maddi durumu biraz toparlayınca yapıcam.

Bunlarda eski mkotorumdan 1-2 resimler aynını yapıcam sanırım;

özledim motorumu
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    bu motor yeni mi çıktı arkadaşlar..??? ilk defa görüyorum.. fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba??

Motosikleti
    DL 650
    sanırım bisan lifan,keeway super shadow ve ledow aynı tip motor görünüşü güzel bisancılar çok memnun motorlarından umarım sizde memnun kalırsınız.yamaha viragonun kopyası, ocakta alıcam inşallah.
    iyi sürüşler.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Rakun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddi durumlar

plastik çantalarım eski motorumdan boyadım ve geçici olarak (1-2 aylık) taktım maddi durumu biraz toparlayınca yapıcam.

Bunlarda eski mkotorumdan 1-2 resimler aynını yapıcam sanırım;

özledim motorumu

madem eski motorun jinlundu, neden sattın diye sormak isterdim, iki motoru da konfor, son sürat, yakıt tüketimi, yedek parça bulunurluk ve fiyatları açısından vs karşılaştırırsan memnun olurum

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem eski motorun jinlundu, neden sattın diye sormak isterdim, iki motoru da konfor, son sürat, yakıt tüketimi, yedek parça bulunurluk ve fiyatları açısından vs karşılaştırırsan memnun olurum
    Her bakımdan jinlun avantajlıydı.
    ancak 150cc lik motor 250cc ye göre çok güçsüz kabul edersinki jinlun 10 ledow sa 19 hp gücündeler.
    Kesinlikle jinlunda bir sorunum olmadı sattığım kişide iyi bir arkadaşımdır.
    Şuanda 10.000 km yi geçti ve kullanıcı hataları dışında parça değişmedim.
    Yalnızca kronik sorunlar; buji, far lambası gibi.

Ancak genellikle artçım (sözlüm, herşeyim) da oluyor. buda 150cc nin rampa yukarı kalkması için, kaldıki esenkent gibi bir semtte, baya bi zorlanmasına debriyaja acımasızca kaymasına sebep oluyor diye değiştirdim.
    Ama bu motorla yaşadığım sorunları düşündükçe keşke satmasaydım diyorum zaman zaman.
    Ama bu motorumdada yakında sorun kalmıyacak sanırım çünkü sorunların motordan değil servisimden kaynaklanıyormuş şimdi daha iyi anladım.

Kıyaslama istersen şöyle diyim;

Jinlun;
    Yakıt; Ağustosta şehirler arası yolda 900 km yol yaptım toplam ve bunu 70 ytl lik benzinle yaptım. 11 litre deposuyla şehir içi 320 km yapıyordu.
    Konfor/keyif; kesinlikle alan kişinin şöför koltuğunu değişmesi gerekiyor. çok rahatsız, uzun yolculuklarda yorucu ve bel ağrısı yapıyor. artçı ise müthiş rahat. (birde benim sisy bar değişmişti. (sözlüm arkada uyucak kadar rahattı)
    Fiyat/Performans; jinlun bu konuda bence piyasanın en iyisiydi. Ancak artık ICm makine bu motorları getirmiyor. Yedek parça bol fakat çok ucuz değil.
    Ancak piyasadaki akranlarına göre çok dayanıklı olduğu konusunda temin ederim. 340 km aralıksız yol yaptım yüksek hız ve yüksek devirde (Balıkesir/Akçaya gitmiştim) ne o gün nede o günden önce ve sonrasında motorumu aldığıma beni hiç pişman etmedi. Aldığım rakam komik gelecek belki; 0 km de aldım nisan ayındaydı 2006 model olan motorum 21/04/2008 trafiğe çıktı. 2200 ytl ye 10 ay taksitle almıştım.(Aksesuarlar hariç, koruma demiri, çanta, cam gibi) Bence o paraya alınabilecek en iyi cruser tarzı motordu. Aylarca araştırmıştım.
    10 Hp gücündeydi ve gücünü hatırlatıyordu rampalarda :(

Ledow;
    Yakıt; Henüz 2000 km oldu daha tam randımanlı çalışmıyor karbüratör ayarsız çok yakmasına rağmen, 9 litre benzin (1depo) = 200 km şehir içi.
    Konfor/keyif; Şöför koltuğu alışmak biraz zaman aklsada, sonradan rahatlığını hissettiriyor. mola verme ihtiiyacını tuvaletle sınırlıyor diyebilirim.
    Artcı için işler biraz zor, koltuk dar ve öne doğru eğik, sisybar orjinalindeki çok yetersiz. Sisy bar ve arka koltukla biraz oynamak gerekiyor.
    Fiyat/Performans; Aldığım fiyat fena bi rakam değil motorum 2006 model ancak 04/10/2008 trafiğe çıktı, 3250 ytl + ruhsat plakaya mal oldu: (Aksesuarlar hariç, koruma demiri, çanta, cam gibi)parça sorunu yok getiren firma sirkecide ve tanıdık sayılır. (Tümopar) Ayrıca Bisan-Lifan parçalarıda uyar. Parça şuana dek değişmedim ancak bir defa sorun yaşadım arka jant tellerinden tek bir tanesi kırılıp lastiği patlattı. Çukura mı düştün acaba diye düşünmeyin motoruma çok iyi bakarım düm düz yolda oldu, ben nazar diyorum 15 ytl ye akıldı oda. 15 ytl de lastikçide tabi. Bunun dışında babamın sakin ve devirsiz kullanma hevesinden dolayı arka pistonu haşlamışız, buji değiştik yırttık o iştende
    19 Hp gücünde buda hatırlatıyor rampalarda

Ancak servis olarak satın aldığım yeri tercih etmiyorum artık, motoru serviseher götürüşümde arkasından ben bişiyleri tamir etmek zorunda kaldım.

Eski motorumun (Jinlun) servisi olan Sezgin abi sağolsun her motoru aşmış bi adam ona devam edicem, yalnızca garanti için uğrarım sanırım aldığım yere.

Ledowun bence en büyük dezavantajı, benzin durumunu görememek, her ne kadar jinlun dada tam doğru görmesemde, bilgi sahibi olabiliyodum hiç yolda bırakmadı benzinden dolayı.
    Daha bu akşam ledowumla yolda kaldım, depoyu bi açtım ki, aboooovvvv sömürmüş depoyu nem bile yok

Bu vesileyle bana yardımcı olan, scooter kullanan usta şöför abime teşekkürler Allah razı olsun.

Bu akşam soğanlık-kartal e5 bağlantıları arasında yolda kaldım. cc'si küçük gönlü büyük bi abimiz. tahminen 150cc lik scooterla rampa yukarı beni iterek götürdü. Evet iterek ayağını dayadı ark çanta demirine arkasında artçısıyla, az ilerdeki benzin istasyonunun önüne kadar gittik. Allah razı olsun tekrar

Kazasız belasız sürüşler.
    Kartal/İstanbul

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar,Ledow ile Bisan-Lifan Roadstar 250 nin bir cok parcası birbirine uymuyor haberiniz olsun.
    Yağ filtresi,Jant teli,far,gaz teli gibi universal parcalar dısında neredeyse tum parcalar birbirinden farklı.
    Farklar milimetrik de olsa birbirine uymayı engelliyor.Maalesef bu insafsız bi satış taktiği.
    Nasıl ki aynı motorun farklı yıllarda uretilmiş modelleri birbirinin parcalarını kullanamıyorsa Bisan,Keeway,Ledow un da cogu parcası uyumsuz.
    Zaten yanyana geldiklerinde bariz farklar oldugu acıkca anlaşılıyor.
    Hangi parcaların uyumsuz oldugunu burada tek tek saymak anlamsız ama durum boyle.

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Abilerim kardeşlerim benim motor aynı sorunu tekrarlıyor, bu sorunu daha önce yaşayan varmı bilmiyorum.

Şu anda arka pistonum çalışmıyor, servise her gidişimde buji diyorlar ama 2500 km de 4. buji oldu bu ve sorun devam ediyor.

Öncelikle sorun düşük devirlerde motorun boğulması, ve gazı bıraktığım anda stop etmesi. Tahminimce arka pistona ait olan, benzinin katalizörde patladığını duyabiliyorum. Ancak devir yükseldiğinde sorunsuz çalışmaya başlıyor.

şuan 250 cc lik motorum 125 den daha zayıf durumda ben ateşleme bobininyle alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu arada arka pistondan çıkarılan tüm bujiler bozulmuş oluyorlar. Sağlıklı ateşlemiyorlar ve simsiyah çıkıyolar, sanırım buda yağlanmasından oluyor. Bu sorunu daha önce yaşayan oldumu? Ledow la bende çok daha fazla km yapmış abilerim var forumda onlardan bi yorum bekliyorum
    Kartal/İstanbul

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı Rakun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim benim motor aynı sorunu tekrarlıyor, bu sorunu daha önce yaşayan varmı bilmiyorum.

Şu anda arka pistonum çalışmıyor, servise her gidişimde buji diyorlar ama 2500 km de 4. buji oldu bu ve sorun devam ediyor.

Öncelikle sorun düşük devirlerde motorun boğulması, ve gazı bıraktığım anda stop etmesi. Tahminimce arka pistona ait olan, benzinin katalizörde patladığını duyabiliyorum. Ancak devir yükseldiğinde sorunsuz çalışmaya başlıyor.

şuan 250 cc lik motorum 125 den daha zayıf durumda ben ateşleme bobininyle alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu arada arka pistondan çıkarılan tüm bujiler bozulmuş oluyorlar. Sağlıklı ateşlemiyorlar ve simsiyah çıkıyolar, sanırım buda yağlanmasından oluyor. Bu sorunu daha önce yaşayan oldumu? Ledow la bende çok daha fazla km yapmış abilerim var forumda onlardan bi yorum bekliyorum
    Şimdi En Başından Az Önce Arayıp Durumu anlatmıştım ama yeniden Yazayım dedim ARka Silindirin Ateşleme sorunun 2 Basit Sebebi var Bu sebeplerin birincisi beyine giden fişin gevşemesidir veya cam sigortanın gevşemesidir başkada bir problem yok onda
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Şimdi En Başından Az Önce Arayıp Durumu anlatmıştım ama yeniden Yazayım dedim ARka Silindirin Ateşleme sorunun 2 Basit Sebebi var Bu sebeplerin birincisi beyine giden fişin gevşemesidir veya cam sigortanın gevşemesidir başkada bir problem yok onda
    Abi teşekkür ederim yarın sabah eve gidince bi denicem

Edit; Dediğin gibi sanırım abi elektirksel bir sorun. Kabloları ve pabuclarını sıkınca motor normal çalışmaya başladı ama uzun test edemedim dolu yağıyodu o anda
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Abi sorun tam gaz devam ediyo, ateşlemeden kaynaklanıyor sanırım çünkü özellikle 4 ve 5 . viteslerde, güç gereken durumlarda, motor boğuluyo, ve bunu gaz açıklığı aynı olmasına rağmen yapıyor. Yani karbüratörden olma ihtimali düşük.
    Servise gittim bişiy yok diyor. siz hangi servislere gidiyorsunuz ledow konusunda tavsiye edebileceğiniz bir usta varmı?
    Kartal/İstanbul

Motosikleti
    Yaya
    hocam slm

ben 5000 kmyi geçtim ve rodajı bitirdiğim için sibop ayarı yaptırdım. daha sonra yolda 80 km civarında bir titreme peydah oldu. akabinde 1 ay sonra kendi kendine tek piston a kadar düştü. ama bu işlemi diyelim 120 ile gidiyorum sorun yok tak birden teklemeye başlıyordu. düşük hıza durup duruken hiç problem yokken tek piston devre dışı kalıyor ve stop ediyordu.

bende bujileri sıktım ve düzeldi. sanırım rölanti ayarından sonra sıkmayı unutmuşlar şu anda 80km deki problemde kesikdi.

derdine ne kadar dermen olur bilmem ama motordaki bujinin oturduğu yeri bir kontrol et belki buji tam oturmuyor ve oradan hava alıyor olabilir.
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar zaten tek piston alakasız anlarda duruyorsa, sorun yüzde 90 buji yada buji yatağındadır..

tüm çok silindirli makinelerde geçerlidir bu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)