Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tek Tekerlekli Motosiklet Römorku Yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Sonunda tüm yabancı treyler modellerini inceleyerek, makina mühendisi olmamın verdiği avantajıda kullanarak, kendime tek tekerlekli bir motosiklet römorku yaptım, yaklaşık 6 ayımı aldı ve pahalıya maloldu ama değer. Resimdeki römorkun çok benzeri, tek tekerlekli olduğu için motosikletle beraber yatıp kalkıyor, hareket kısıtlaması yok, tabi arkada ekstra yük olduğu için fazla macerada aramamak lazım. Güvenli sürüş en önemlisi. Tasarımım ile ilgili bilgileri ve videoyu sitemde görebilirsiniz.

Kangaroo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Öncelikle tebrik ederim.Bir kaç sorum olacak.
    Tüm motosiklet modellerine oluyormu?
    Video çekimlerindeki ürün sizin yaptığınızmı?
    Romorkun bağımsız freni varmı?
    Fiyatı ne kadar?
    Bunu motosikletle birlikte kullandığımız zaman ruhsata işletecekmiyiz.Malum Türkiye burası bir sürü prosedür.Plan proje uygunluk belgesi tespit vs.isteyeceklerdir.
    Saygılar.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Çok güzel.
    Viraj alırken motorla beraber yatması bir avantaj.
    Römorku motara takmak çok kolay, ama , gördüğüm kadarı ile bir aparat gerektiriyor.
    O aparat için ruhsata ekleme yapılacak mı?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Uzun yol meraklilari icin gercekten guzel bir tasarim umarim e-bay gibi uluslararasi sitelere de satis icin koymussundur , sonuc olarak bir Turk markasinin motosiklet urunlerinde duyulmasi bizim icin gurur verici olur.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu alet tr biraz zor gider malum kaldırımlarda arka römorkü bırakı veririz
    yere çok yakın dizay değiştirmeleri lazım
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

heredot1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns200
    bence bunu ruhsata eklemek lazım.devletimiz ek bir vergi daha koyar
    maşrabamız küçükse deryayı suçlamaya hakkımız yoktur

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Arkadasım güzel olmuş da ne kadara satıyorsunuz?

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Tebrikler
    On numara olmus gercekten keske daha erken olsaydı bu motosiklet fuarında gormek ısterdik.
    Umarım satıslarında basarılı olursunuz ve emeginizim karsılıgını alırsınız.
    Tek soru kalıyor zannedıyorum ulkemizdeki prosedurler
    Hos ben alsam isletmem gerek yok bence romork değil cunku kucuk canta arkadaslar

Alıntı KARABURUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasım güzel olmuş da ne kadara satıyorsunuz?
    bos durmayayım
    http://urun.gittigidiyor.com/Turkiye...QQidZZ10552806
    adresinde var 300 YTL

http://motosikletromorku.blogspot.com/ ve videoda burda ilgilenenlere tavsıye ederım gordum guzel alet

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu alet tr biraz zor gider malum kaldırımlarda arka römorkü bırakı veririz
    yere çok yakın dizay değiştirmeleri lazım
    Falza macera aramayalım dıye belirtmis arkadas)
    Krosculara ve kaldırımdan gidenlere satıs yok sanıyorum
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Böyle bir römorku takabilmek için motosikletimize CE belgeli çeki demiri takıp önce projesini çizdireceğiz.Sonra TSE kontrolünden geçecek,sonra TÜV ve ruhsatta rö
    mork takabilir ibaresi'ne (x)konulacak.Bu işlemlerin maliyeti o römorkun fiyatını aşar 500 ila 800 YTL arasında tutar.

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    yanlız video ve gg deki ilanda ürün ile ilgili doru düzgün bi resim yok buraya koyamazmısın ?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu topic reklam kokuyor.

Ayrıca bu kişinin bu römorku gerçektende ürettiğini düşünmüyorum.

Pay-pal la alıp burdaki motorculara satmak amacında gibime geliyor.

Züra ürettiğine dair hiçbir veri yok.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    YUAN XGJ150-T RACE
    bence cok güzel bi çalışma olmuş

Arkadaşlar öncelikle tüm yorumlar için teşekkürler, soruları cevaplamaya çalışacağım. Römorkun ana hatları bir Amerikan modelinden alınıp biraz geliştirilmiştir. Amerikan yapımı olan römork USA satış rakamı 2.500$ + opsiyonel isteklerdir. Resimdeki gibi bir römorka sahip olmak için ABD de ikamet ediyorsanız ödemeniz gereken rakam 3.000 - 3.500 $'dır. Bunu Türkiyeye getirmeye kalkarsanız, ki ben denedim 4.500 - 5.000$ (nakliye,gümrük,v.s..)gibi bir rakama maloluyor. Belki inanmaz kimse ürettiğimize diye resimlere imalat safhalarını yerleştirdim, model çalışması, kalıp çalışması ve elde edilen sarı renkli fiberglas kutu ve taşıyıcı şase resimleri orada tekrar bakabilirsiniz, başka resim çekersem türk bayrağı koyarım yanına o zaman inandırıcı olur sanırım. Bitmiş resimler ve video amerikan modele ait, biz çalışmamızın son aşamasındayız, Stop lambasının montajı kaldı sadece. Resimlerimiz ve videomuz yakında sitede olur, hatta isterseniz, stopsuz halini koyarım. İstanbulda yaşayıpta görmek isteyenlere zaten kolay ulaşılır bir yere prototipimizi getiririm, görmek isteyenler gelir görür. Ben uzun süredir test ediyorum römorku, kimsenin zarar görmesini istemeyiz, o yüzden her türlü testini yapmam gerekiyor.
    Trafiğe çıkış konusunda şunları söyleyebilirim: ÜNSAN trafik tescil ile konuyu görüştüm, 750 kg altı römorklarda ruhsat zorunluluğu yok, yani plakanızda bir tane daha yaptırıp römorka takıp kullanıyorsunuz. Çeki demirinin ruhsata işlettirilmesinede gerek olmadığı söylendi bana ama buna bende tam emin olamadım, yani herkesin mutlaka almadan önce bunu kendi trafik muamelecisi ile konuşması gerekir. Ben işlettirmeden kullanıyorum, herhangi bir terslikle karşılaşmadım, ama bu sizinde karşılaşmıyacağınız anlamına gelmez. Türkiyede bu konu çok yeni olduğu için trafikçilerde ne yapacağını bilemeyebilir. Her ülkenin kendi kanunları var, amerikada tescilsiz kullanılır, ingilterede kullanılır, almanyada yasak mesela.
    Bu topicteki amaç tanıtım ve görüşlerinizi ve yorumlarınızı almaktır. Sizlerin yorum ve fikirleri yön verecek bize, bu konuyu danışmak ve tartırşmak için daha iyi bir yer yok.
    Römorkun bağımsız freni yok. Yurtdışı modellerinde de yok. Dezavantaj yaratıyor mu? Evet yüksek süratte frenlemerde arkadan itiş hissediliyor, ama savrulmasına imkan yok, tasarım ona göre, ayrıca ağır motosikletlerde bu minimal düzeyde. Ben scooterlada test yaptım, şunları söyleyebilirim, scooter 100 kg ve 125 cc, arkada 80 kg taşımak için pek elverişli değil, şehir içi güzeldi, ama şu problemler olmadı değil, zaman zaman yalpalama, frenlemede hissedilir bir itiş, tümseklerdende geçtim, süspansiyon sistemi ona göre dizayn edildi, sorun yok, römorkun yerden yüksekliği alt kademeye takıldığında bir scooter kadar, yani sorunsuz, daha yüksek olsun isterseniz, 3 farklı kademeye kadar ayarlanabiliyor.
    Çeki demirini biz veriyoruz, videoda görmüşsünüzdür, bu demirin bir demrci tarafından motosikletinize 4 noktadan uygun vida yerlerine bağlanması lazım. Motosiklete herhangi bir zarar verilmez bu çalışmada ona dikkat etmek gerekir, yeni delik açılmasına gerek yok. Bu çeki demiri takıldığı takdirde tüm motosikletlere römork takılabilir. Scooterlara tavsiye etmiyorum, ama açıkçası ben scooterla kullanıyorum, alışınca sorunum olmadı. Römork kullanmak, ister otomobille ister motosikletle ustalık ve dikkat ister. Römork yokmuş gibi davranırsanız kendini hatırlatır.
    Amerikan modelini pay-pal la almayı denemedim desem yalan olur, ama dediğim gibi minimum 4.000$ a mal oluyor, keşke daha ucuz olsada uğraşmasak, bunu ortaya çıkarmak ciddi bir maliyet, kalıplar, kaynakçılar, model çalışması, testler. Birim maliyet tahminimin çok üstünde oldu. Amacım bunu yurtdışına satmak, oradaki üreticilerle görüşme halindeyiz, sanırım olacak, bu arada yurdumuz insanıda yararlansın istedik, tabi para kazanmakta isterim. Arkadaşlar fiyat pek sandığınız gibi değil malesef, bir arkadaşımız 300 YTL gittigidiyorda yazmış, keşke o fiyata satabilsem, orası açık artırma sitesi ve rezerv fiyatımız var, yani 300-500 malesef. Fiyatımız 2.000 YTL. Yurtdışı fiyatımız 2.000 Euro. Yurtiçi fiyatı inanın elimizden gelen en iyi rakam.
    Şu an taksit yapamıyorum, sipariş sistemi ile yapabilirim ancak. Eğer taksitli alışveriş istenirse, online hizmetlerden yararlanarak belki çözüm bulabiliriz.
    Görüş ve önerileriniz ve sorularınız benim için çok önemli.
    Umarım sorulara yeterli cevabı verebilmişimdir.
    Herkese tekrar teşekkürler, görüşmek üzere...

eğer motor alırsam bu yaz, bundan da alırım büyük ihtimal.. Çok başarılı olmuş tebrikler...

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    resim bekliyorum ben hala burada yaptık dediniz bir tane ama resim yok?

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Kendi üretmiş olduğunuz ürünün bir tane de mi fotosu yok?
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Fotoğraf var akşam evden post ederim

Fotoğraf var akşam evden post ederim

Birkaç fotoğraf ekliyorum. Şu an stop lambası montajı yapılıyor. Gerekli parçalar boyada ve kromajda, kapak dizaynını su sızdırmazlığı için değiştirdik, onun montajı henüz yapılmadı. AsyaMotor 125cc ile fotoğraflarıda burada, fotoğraf makinası yanımda değildi, cep telefonu ile çekildi.

Model ve Kalıp Çalışma Safhalarımız

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    ilginç bişi olmuş, motosiklet ile eşya taşıma sorununa çözüm olabilir gibi ama 2000ytl değilde 1000ytl falan olsa düşünülebilir, 2000ytl ye honda today alınır nerdeyse, üretim maliyeti eminim düşük değildir ama bana biraz fazla geldi..

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    süper bi çalışma olmuş bence
    maliyet ileride düşebilir biraz seri üretim tarzı bir şeyler olursa ama şu an zor gibi bu şekilde
    başarılar dilerim...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    yamaha dragstar 650 cc
    Alıntı oralu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle tüm yorumlar için teşekkürler, soruları cevaplamaya çalışacağım. Römorkun ana hatları bir Amerikan modelinden alınıp biraz geliştirilmiştir. Amerikan yapımı olan römork USA satış rakamı 2.500$ + opsiyonel isteklerdir. Resimdeki gibi bir römorka sahip olmak için ABD de ikamet ediyorsanız ödemeniz gereken rakam 3.000 - 3.500 $'dır. Bunu Türkiyeye getirmeye kalkarsanız, ki ben denedim 4.500 - 5.000$ (nakliye,gümrük,v.s..)gibi bir rakama maloluyor. Belki inanmaz kimse ürettiğimize diye resimlere imalat safhalarını yerleştirdim, model çalışması, kalıp çalışması ve elde edilen sarı renkli fiberglas kutu ve taşıyıcı şase resimleri orada tekrar bakabilirsiniz, başka resim çekersem türk bayrağı koyarım yanına o zaman inandırıcı olur sanırım. Bitmiş resimler ve video amerikan modele ait, biz çalışmamızın son aşamasındayız, Stop lambasının montajı kaldı sadece. Resimlerimiz ve videomuz yakında sitede olur, hatta isterseniz, stopsuz halini koyarım. İstanbulda yaşayıpta görmek isteyenlere zaten kolay ulaşılır bir yere prototipimizi getiririm, görmek isteyenler gelir görür. Ben uzun süredir test ediyorum römorku, kimsenin zarar görmesini istemeyiz, o yüzden her türlü testini yapmam gerekiyor.
    Trafiğe çıkış konusunda şunları söyleyebilirim: ÜNSAN trafik tescil ile konuyu görüştüm, 750 kg altı römorklarda ruhsat zorunluluğu yok, yani plakanızda bir tane daha yaptırıp römorka takıp kullanıyorsunuz. Çeki demirinin ruhsata işlettirilmesinede gerek olmadığı söylendi bana ama buna bende tam emin olamadım, yani herkesin mutlaka almadan önce bunu kendi trafik muamelecisi ile konuşması gerekir. Ben işlettirmeden kullanıyorum, herhangi bir terslikle karşılaşmadım, ama bu sizinde karşılaşmıyacağınız anlamına gelmez. Türkiyede bu konu çok yeni olduğu için trafikçilerde ne yapacağını bilemeyebilir. Her ülkenin kendi kanunları var, amerikada tescilsiz kullanılır, ingilterede kullanılır, almanyada yasak mesela.
    Bu topicteki amaç tanıtım ve görüşlerinizi ve yorumlarınızı almaktır. Sizlerin yorum ve fikirleri yön verecek bize, bu konuyu danışmak ve tartırşmak için daha iyi bir yer yok.
    Römorkun bağımsız freni yok. Yurtdışı modellerinde de yok. Dezavantaj yaratıyor mu? Evet yüksek süratte frenlemerde arkadan itiş hissediliyor, ama savrulmasına imkan yok, tasarım ona göre, ayrıca ağır motosikletlerde bu minimal düzeyde. Ben scooterlada test yaptım, şunları söyleyebilirim, scooter 100 kg ve 125 cc, arkada 80 kg taşımak için pek elverişli değil, şehir içi güzeldi, ama şu problemler olmadı değil, zaman zaman yalpalama, frenlemede hissedilir bir itiş, tümseklerdende geçtim, süspansiyon sistemi ona göre dizayn edildi, sorun yok, römorkun yerden yüksekliği alt kademeye takıldığında bir scooter kadar, yani sorunsuz, daha yüksek olsun isterseniz, 3 farklı kademeye kadar ayarlanabiliyor.
    Çeki demirini biz veriyoruz, videoda görmüşsünüzdür, bu demirin bir demrci tarafından motosikletinize 4 noktadan uygun vida yerlerine bağlanması lazım. Motosiklete herhangi bir zarar verilmez bu çalışmada ona dikkat etmek gerekir, yeni delik açılmasına gerek yok. Bu çeki demiri takıldığı takdirde tüm motosikletlere römork takılabilir. Scooterlara tavsiye etmiyorum, ama açıkçası ben scooterla kullanıyorum, alışınca sorunum olmadı. Römork kullanmak, ister otomobille ister motosikletle ustalık ve dikkat ister. Römork yokmuş gibi davranırsanız kendini hatırlatır.
    Amerikan modelini pay-pal la almayı denemedim desem yalan olur, ama dediğim gibi minimum 4.000$ a mal oluyor, keşke daha ucuz olsada uğraşmasak, bunu ortaya çıkarmak ciddi bir maliyet, kalıplar, kaynakçılar, model çalışması, testler. Birim maliyet tahminimin çok üstünde oldu. Amacım bunu yurtdışına satmak, oradaki üreticilerle görüşme halindeyiz, sanırım olacak, bu arada yurdumuz insanıda yararlansın istedik, tabi para kazanmakta isterim. Arkadaşlar fiyat pek sandığınız gibi değil malesef, bir arkadaşımız 300 YTL gittigidiyorda yazmış, keşke o fiyata satabilsem, orası açık artırma sitesi ve rezerv fiyatımız var, yani 300-500 malesef. Fiyatımız 2.000 YTL. Yurtdışı fiyatımız 2.000 Euro. Yurtiçi fiyatı inanın elimizden gelen en iyi rakam.
    Şu an taksit yapamıyorum, sipariş sistemi ile yapabilirim ancak. Eğer taksitli alışveriş istenirse, online hizmetlerden yararlanarak belki çözüm bulabiliriz.
    Görüş ve önerileriniz ve sorularınız benim için çok önemli.
    Umarım sorulara yeterli cevabı verebilmişimdir.
    Herkese tekrar teşekkürler, görüşmek üzere...
    valla eline sağlık ama ben o paraya bi motor daha alırım ufacık kutuya çok para yauuu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler