Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kymco X-Town 125i

Motovento
    REKLAM ALANI
    Furkany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax250

Kymco X-Town 125i ülkemizde bu yıl satışa sunulmaya başlandı.

Teknik Özellikler

Motor Tipi : Tek Silindir, 4 Zamanlı, 4 Supaplı SOHC, Sıvı Soğutma
    Motor Hacmi :125
    Silindir Çapı x Stork : 54 x 54.5
    Sıkıştırma Oranı : 11.7 ±0.2
    Yakıt Sistemi : EFI
    Maks. Güç : 9.5 KW at 8750min¯¹
    Maks. Tork : 11.3 Nm at 6750min¯¹
    Ateşleme Tipi : ECU
    Şanzıman : CVT
    Güç Aktarımı : Kayış
    Boyutlar (UxGxY) : 2235 x 795 x 1375
    Tekerlekler Arası Mesafe : 1545
    Yakıt Kapasitesi : 13.0 ±0.5
    Ağırlık : 183
    Frenler Ön/Arka : Disk / Disk
    Tekerlek Ölçüsü Ön : 120/80-14
    Tekerlek Ölçüsü Arka : 150/70-13

Yakıt tüketimi

distribütör firmasından aldığım bilgiye göre fabrika verileri : 3.5 - 4.0 litre / 100 km

Satış fiyatı

Kasım 2017 İtibariyle : 14.590 Tl

Artıları

-Görsel anlamda şık gösterge paneli
    -Ön tekerde dalgalı çift fren diski
    -Kombine CBS fren sistemi
    -12v usb güç çıkışı
    -İyi görünen ön farlar led sinyaller ve arka farlar

Eksileri

-125 cc ye göre fazla olan 183 Kg lık ağırlık
    -Üzerinde gelen lastikler bu motora göre zayıf kalabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Bence tutabilir.Yanlız 3.5/4 iyi yakıyor.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    O yakıt tüketiminde bir hata var. 125cc., enjektörlü motor o kadar tüketmez.
    Maks. güç, tork devirleri de çok yüksek değil.
    O kadar yakıtı tüketiyorsa, yakamadan ekzozdan atıyordur. Emisyondan çakar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Almanların sitesinde böyle bir bilgi var;
    "EURO 4 / fuel consumption (l/100 km); Ø 3,2 lt. "

Maks. Güç: 9.5 KW, 12.7 HP. yapar. Normal diyelim.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben bunu bayide gördüm. Adam bana ABS var dedi, burada CBS diyor ama sitesindeki resimlerde ABS sensörü olduğu görülüyor. Üzerine oturdum, motor dev gibi bir motor, 250 cc kasası var ve 125 cc ile nasıl gidecek merak ediyorum ? Gerçekten kaliteli, güzel ama performans kaygısından ve tüketiminden dolayı ben bu fiyata almam. Yakıt tüketimi de fazla olabilir çünkü motor ağır ve büyük. 10 bin civarı olsaydı kesinlikle alınırdı ama fiyatı abartmışlar.

Bunların sitesine baktım, iki üç model dışında hiçbir modelin fiyatı yazmıyor. Bunca yıldır bu işi yapan firma için modeller belliyse satış fiyatı belirlemek iki saatlik iştir. Bu kadar düşündüklerine göre yine ne yapsak da bunları kazıklasak, bu Downtown 350'nin fiyatını nasıl sempatik göstersek gibi ince "numaralar" düşünüyorlardır.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    130-140 kg. dan sonrası 125cc. için işkence olur.
    Zaten tüketime yansımış görünüyor.

Furkany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax250
    Ben özellikle merak ettiğim için kendi sitesinden mesaj bıraktım yakıt tüketimi konusunda sonra beni Uğur motorlu araçlardan aradılar fabrika dan bize verilen bilgi 3.5 - 4 arası dediler tabi işte eğim ağırlık filan değişebilir diye belirttiler. Bende aynen yazdım ama bencede yakıt tüketimi çok fazla

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Gy-6'lar bu kadar yakardı,yakıt tüketimi 3'ün altında olmalı.

Ek: Motorun agirligini gormemisim,183 kg olunca normal

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ohh 1500 tl de zam gelmiş. agility 150 ye de 1000 tl zam gelmiş. kime satacak bunlar bu motorları. 17 bine s3 advance var beeee.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motor şekil olarak muhteşem ancak 125cc için 183kg çok aşırı fazla. Hem performansa hem de yakıta olumsuz yansıyacak doğal olarak.

Neden böyle bir şey yapmışlar hayret...

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    125 lik motor 183 kg.. Ben xciting 400 aldım 194 kilo

Motosikleti
    KYMCO X TOWN 125
    Ben Türkiyedeki ilk kullanıcısıyım, şimdi otomotivde hedef; gövde büyük motor küçük, dolayısıyla 98 km verisi var.100 km de yani 100 km ,100 km ölçerek benzinciye sürekli giderek ölçtüm 100 km de 2,5 litre yakıyor, buna kapı önünde çalıştırmak v.s dahil, otomatik jikle var çalıştırdıktan sonra 3000 -3500 e çıkıyor sonra pırr diye 1800 e iniyor, işte havalar soğudu çalışırmı derdim yok şu anda rodajı bitirmedim,800-1000 km bittikten sonra e-5 e çıkacağım, ben 70-80 den fazla sürat yapmıyorum,esasında eşimden dolayı aldım bana kalsa enduro alırım, Lastikleri de değiştirdim Anlas sc 500 winter griple üstünde kenda lastikler vardı onlarda iyiyidi yani yağmur ani fren yüzümü kara çıkarmadı yani, tercih meselesi alan alır almayan almaz ben memnunum ağırlığına gelince x max
    niye 125 liği çıktı?Bir ölçülerine bakıp karşılaştıralım bakalım.Olay şu adam diyorki 120 ilemi gitmek istiyorsun? al sana 300cc, .50-80 yetermi morukcum(yani ben )? yeter al sana 125 budur, bende dink 200 i vardı kymconun Abd de dink 125 i vardı aynı gövde aynı aparat ne yaptı yani kymco nun çıraklarımı kullandı bunları..yoo tüketicisi aldı kullandı.Ama bizde şöyle bir şey var:Rahatmı güvenlimi? yerine_ abüü kaç basıyoo birde tekere birkaç tekme; hani lastik sağlammı; veya o hareket nedir hiç çözemedim.. o yüzden herkese hayırlı keyifli sürüşler diliyorum tekeriniz düz bassın.

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    Alıntı BOXERİST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Türkiyedeki ilk kullanıcısıyım, şimdi otomotivde hedef; gövde büyük motor küçük, dolayısıyla 98 km verisi var.100 km de yani 100 km ,100 km ölçerek benzinciye sürekli giderek ölçtüm 100 km de 2,5 litre yakıyor, buna kapı önünde çalıştırmak v.s dahil, otomatik jikle var çalıştırdıktan sonra 3000 -3500 e çıkıyor sonra pırr diye 1800 e iniyor, işte havalar soğudu çalışırmı derdim yok şu anda rodajı bitirmedim,800-1000 km bittikten sonra e-5 e çıkacağım, ben 70-80 den fazla sürat yapmıyorum,esasında eşimden dolayı aldım bana kalsa enduro alırım, Lastikleri de değiştirdim Anlas sc 500 winter griple üstünde kenda lastikler vardı onlarda iyiyidi yani yağmur ani fren yüzümü kara çıkarmadı yani, tercih meselesi alan alır almayan almaz ben memnunum ağırlığına gelince x max
    niye 125 liği çıktı?Bir ölçülerine bakıp karşılaştıralım bakalım.Olay şu adam diyorki 120 ilemi gitmek istiyorsun? al sana 300cc, .50-80 yetermi morukcum(yani ben )? yeter al sana 125 budur, bende dink 200 i vardı kymconun Abd de dink 125 i vardı aynı gövde aynı aparat ne yaptı yani kymco nun çıraklarımı kullandı bunları..yoo tüketicisi aldı kullandı.Ama bizde şöyle bir şey var:Rahatmı güvenlimi? yerine_ abüü kaç basıyoo birde tekere birkaç tekme; hani lastik sağlammı; veya o hareket nedir hiç çözemedim.. o yüzden herkese hayırlı keyifli sürüşler diliyorum tekeriniz düz bassın.
    Motorunuz hayırlı olsun güzel günlerde kullanın ancak bana 14500 Tl birazcık fazla geldi. Siz gerçekten 14500 verip bu motoru mu aldınız?

Motosikleti
    -
    bu kadar agır olmasına sebep ne acaba, 140-150 tamamda bu motor fazla agır bence, suzukı adress 100 kg bıle degıl,yanı surucusuyle bıle bu motordan hafıf kalabılır.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı ernaltnts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun güzel günlerde kullanın ancak bana 14500 Tl birazcık fazla geldi. Siz gerçekten 14500 verip bu motoru mu aldınız?
    Evet aldı biniyor çiçek gibi alet ilk alan

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar agır olmasına sebep ne acaba, 140-150 tamamda bu motor fazla agır bence, suzukı adress 100 kg bıle degıl,yanı surucusuyle bıle bu motordan hafıf kalabılır.
    250cc kasasına 125cc yapmışlar ve ülkemizde maxscooter benzeri ilk 125cc kendileri birçok markanın bu şekilde maxscooter 125cc olanı mevcut ama bize layık görmüyorlar ve getirilmiyor
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    KYMCO X TOWN 125
    Evet iki tane motorum vardı ikisinide sattım, eşimde istedi aldım.Bir kere şunu açıklığa kavuşturalım. Bir kişinin kesesi kendini ilgilendirir.(Temenniniz içinde teşekkür ederim).Bir kişinin ne kadar harcadığı ne yaptığı diğer kişiden borç aldığı takdirde sorgulama hakkı doğurur.BİZ sn Ali ağaoğluna sorabiliyormuyuz memlekette bu kadar aç varken niye senin 50 tane araban var? yok eee o zaman. Fikir belirtmek değildir bu, işe karışmaktır,size kazasız belasız sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

x max 125 geliyormuş inşallah

Motosikleti
    yamaha x city 250
    Güle GüleKullan Kardeşim.Bende bir test sürüşü yaptım.İnanılmaz rahat bir motor.acayip konforlu ben böyle bir konfor görmedim.frenleri muhteşem.Evet hızlanması tabiki 250 lik bir motor gibi değil ancak zaten onu bekleyen 250 lik alsın.Kullandıkça sana zahmet top speed ve diğer bilgileri yazarsan sevinirim.Almayı düşündüğüm bir motor.Artçı performansı ve çekişi benim için önemli.,

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı blacktulip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gy-6'lar bu kadar yakardı,yakıt tüketimi 3'ün altında olmalı.

Ek: Motorun agirligini gormemisim,183 kg olunca normal
    Fiyatını gördünüz mü? 16 bin...
    pcx e rakip olarak gelmiş ama pcx 150 13-14 bin lira bu 15-16 bin... ???
    Gösterge panosu ve frenleri beğendim...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sanırım motor fotoğraflardan size ufak görünüyor ama bildiğiniz maxiscooter bu. Downtown kadar motor, Nmax veya PCX oyuncak gibi kalır yanında.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Şu kasaya 250cc bloğu koyup uygun da bir fiyat belirleyip peynir ekmek gibi satmak varken neden 125cc yapmışlar anlamıyorum.
    Tasarımı tek kelimeyle muhteşem.

Ufak skuter alanların genelde amacı hafif olması, pratik olması, az yakması. Heybetli olması aranan bir özellik değildi normalde. Acaba piyasada böyle bir açık mı gördüler?

İlginç bir durum, bakalım ne kadar satacak zaman gösterecek.

salihozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu paralara motor alınmaz artık, gidin araba alın yada otobüse binin.Bu fiyatlardan motosiklet almak artık enayiliktir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler