Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Suzuki DRZ 400 SM Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Duke390

Arkadaşlar şubattan beri elimde 2006 model SM, kronik egzantrik zinciri sesi var elbette 1 haftadır egzantrikten kaynaklı olabilir sübaplarım vurmaya başladı o yüzden bir an önce güzel bir yere götürmem lazım. Bayburtta okuduğum için serviside burada olmadığı için yakın zamanda yakın bir yere götüreceğim ama kendim yapmayı daha çok istiyorum eğer sübap değerlerini bilen varsa ve egzantrik değişme olayını çok sevinirim çünkü bakımını kendim yapmak istiyorum. Bir çok bakımı kendim yapıyorum zaten, en fazla yaptığımda debriyaj balatalarını değişmek olduğu için bu konuda yardım bekliyorum. Bugün yarın manuel gergi siparişi geçeceğim kısmetse çinden. Bir çok şeyde getirdim motoruma ilgi gösterdim yakın zamanda onlarında link fiyat ve fotoğraflarını bu konuda paylaşırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Arkadaşlar Ağustos itibariyle 05, 14000km s ile araniza katılmış bulunmaktayım. Kronik sorunları nelerdir? 3x3 mod yapmak zormudur acemi için? Olmazsa olmaz modlar nelerdir?

ykacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N ABS
    Arkadaşlar merhabalar. Elinde temiz düzgün yıpratılmamış drz400sm olup satmak isteyen var mı? Şu an 2014 model duke 390 kullanıyorum 9500km de. 1.88 cm ve 103 kg olduğum için duke altımda küçük kalıyor. Düşünen varsa takas da yapabiliriz.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    moral bozmak istemem ama kimse drz400 sm satıp duke 390 a binmez :D drz 400 aşktır, sarhoşluktur, uyuşturucudur. yaramaz fırlama çocuktur o. ulen ne özledim ya

ykacar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N ABS
    Şansımı deneyeyim dedim vardır belki birileri değiştirmek isteyen vs.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bu motorun daha temizi kaldı mı? Motorumu satıp almak istiyorum.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    windowshopperlık yapmaya geldim.işim bitince pulsarıma binip uzaklaşacağım.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    dual sport olarak kullanmak(asfalt-arazi karışık) için DRZ 400SM'nin jant ve lastiklerini değiştirmek yeterlimidir yoksa süspansiyon da farklı mı?

Motosikleti
    DRZ400SM
    Senelerdir istiyordum bu motoru sonunda alabildim. Manisadan ali abi sağolsun çok iyi bakmış motora. Görünce aşık oldum. Hiç yoksa 3 sene binmeyi düşünüyorum. Bunun gibi bir makina daha yokmuş onu anladım.

Resimlerde heybetli durmuyor ama. Selesine acilen aftermarket bisi takmam lazım yoksa popo filan birakmicak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Ekstra merak ettiğim bisi var üstünde orjinal egzozu yok. Susturucu ile aftermarket kullanan var mı muayene,polis açısından bi sıkıntı yaratıyor mu
    Cyan, joshua ve mattiadestro bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Barkın abinin zamanında incelediği motoru birisi satıyor. Tabi motorun hali içler acısı. Elimde para olsa da alıp adam edip sonsuza kadar kullansam. Tam bana göre bir motor.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...99384613/detay

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın abinin zamanında incelediği motoru birisi satıyor. Tabi motorun hali içler acısı. Elimde para olsa da alıp adam edip sonsuza kadar kullansam. Tam bana göre bir motor.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...99384613/detay
    Hocam çok içler acısı denecek tarafı yok.Resimler karanlık dışı biraz hasar görmüş ama kaç senelik serseri motoru normaldir.Blok tarafı iyice dikkatle incelenip alınmayacak motor değil.Tabi alayım 2-3 koyayım satayım yapılamaz bu motorda.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    2 sene önce 18 bin lirayken niyetlenmiştim alamamıştım. Fiyat hala mantıklı bu piyasada.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok içler acısı denecek tarafı yok.Resimler karanlık dışı biraz hasar görmüş ama kaç senelik serseri motoru normaldir.Blok tarafı iyice dikkatle incelenip alınmayacak motor değil.Tabi alayım 2-3 koyayım satayım yapılamaz bu motorda.
    Çok kötü değil tabiki de. Manetler, elcikler vs kötü takılmış. Far da farklı. Grenajlar da farklı. Tabii ki blok sıkıntısızsa alınır ama bakımsız bir apaçi motorunun bloğu ne kadar iyidir orası ayrı. Geçen bi Drz 400 görmüştüm satılık, dolu dolu ve bakımlıydı. Çok özel bir motor bence şanslısınız hocam.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kötü değil tabiki de. Manetler, elcikler vs kötü takılmış. Far da farklı. Grenajlar da farklı. Tabii ki blok sıkıntısızsa alınır ama bakımsız bir apaçi motorunun bloğu ne kadar iyidir orası ayrı. Geçen bi Drz 400 görmüştüm satılık, dolu dolu ve bakımlıydı. Çok özel bir motor bence şanslısınız hocam.
    Far olayı zaten çoğu yurtdışındaki motorlarda da değişiyor.Yetersiz kalıyor.Çok hor kullanılan motorlar bunlar maalesef.Değeri bilinmeden çoğu hurdaya gidecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sene önce 18 bin lirayken niyetlenmiştim alamamıştım. Fiyat hala mantıklı bu piyasada.
    Hocam 2 seneye öncesine göre fiyatları acayip arttı kmlerde acayip arttı.3-4 senedir bakıyorum arada sarı siteye aynı motorlar el değiştirip aynı kmlerde duruyor.O yüzden kmsi düşük motor yerine sıkıntı parçalar ne o öğrenilip ona bakarak alınmalı.Tamiri ucuz şeylerde var pahalı şeyler de.Genel olarak elektronik aksam dışında sıkıntı çıkaracak bişi değil.Kronik bi yağ eksiltme sıkıntısı var ben yaşamadım ama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Bu motor efsane bildiginiz gibi 2021 yilinda hala uretiliyor.turkiyeye gelmiyor yenileri

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler