Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Suzuki DRZ 400 SM Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Orjinal yani otomatik gergi zincirde boşluk oldukça 1 tık ileri atar kendini. Çentikler var üzerinde. Gergiyi sökün, yanlız sökerken yani bloktan dışarı doğru çıkartırken çıt çıt diye çentiklerin attığını duyacaksınız. Üzerindeki baskı azaldıkça çentikleri geri atar. Çıkarken saydığınız çıt sesi sayısı gerginin içerdeyken nekadar sıkıştığını gösterir(kaç çentik bastığını). Eğer sallıyorum üzerinde 10 tane çentik varsa ve siz 8-9 tane çıt sesi saydıysanız gergi neredeyse bitmiş ve zincir bol demek. Yani bu da zincirin ömrünü doldurduğu anlamına gelir. Ama 3-4 çıt ettiyse gergi zincire yeterince basmıyor demektir.

Aslında bu motorları chopper gibi kullanırsak 100.000 km de gider egzantrik zinciri. Fakat agresif kullanıldıysa 30~40 km civarlarında egzantrik zincirinin değişmesi gerekebilir, normaldir.
    Sokollu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar herkese ,

Bu özel makinenin özel kullanıcı sayfasını hortlatmaktan gurur duyuyorum.

Öncelikle orta halli bir motosiklet kullanıcısı bir sezon cbr 250 kullandıktan sonra Inazuması ile lord gibi evine işine okula giden adam burda ne geziyor diyenler için tanıtma mahiyetinde şu konuma bir göz atmanızı rica ederim ;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...oto-atsin.html

Arkadaşlar tüm yorumları oturup baştan sonra okudum sanki çok zamanımı almış gibi Her sayfada bir sene atladık ama nihayete geldik gibi. Türkiye'de popüler olmayan supermoto tarzı ve zaten az sayıda motosiklet kullanıcılarının ve gittikçe artan motosiklet fiyatlarına rağmen artmayan maaşlarımızın sonucu çok spesifik motosiklet almanın mantıklı olmadığını ve insanların haklı olarak 2005-2006 model motosikletlere hep endişe ile yaklaştığı bir gerçek, bu konuyla ilgili de bir konu açmıştım geçenlerde ;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...urtuluruz.html

Zamanının sıfır fiyatına satılan 50bin km üzeri bu motosikletler neden pahalı yorumu geçmiş önceki sayfalarda e normaldir, commuter almıyorsun, sıfırı üretilmiyor bu makinelerin ve üzerindeki aksesuarlar, verdiği sürüş keyfi vs. delisinden delisine gider, yani zaten alıcısı bellidir.

Şimdi Syanur hocam öncelikle sizin gibi forumdaki aktif ve bilgili bir kullanıcının bu sayfadaki yorumlarına rastlamak çok iyi oldu benim için. Umarım Drz ile keyifle devam ediyorsunuzdur.

İlk sayfalarda güzel ve detaylı bilgiler veren Jagadam nickli arkadaşa teşekkürler sanırım forumda aktif değil kendisi o yüzden sorularım size , nitekim bu motosikleti maddi durumumu düzeltir düzeltmez almak istiyorum. Takip ettiğim bir iki ilan da var aslında.

Motorun bin km.de 1 lt. yağ yakmadığını öğrenince rahatladım ama ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi bir şey oldu bu Normal şekilde kontrol ettiğimiz dişli zincir pegler krenajlar gibi üstün körü kontroller dışında motor aksamını kontrol ettirmek için bu işlerden anlayan bir usta ile gitmem gerekiyor sanırım. Malum Suzuki fiyatları bütçemi zorlayıp rahata erdim derken borç içine girmemek için başka önerileriniz var mı , ustama ileteyim ?

Jagadam aküye direk bağlantı yapmıştı, siz herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ? Cadde motorları gibi basınca marş alır sanırım. Çok kullanıcı yapmış bunu sanırım ve bir nevi çözüm yolu olarak görmüşler.

Önceki sayfalardaki bir arkadaş gibi amacım tek tekeri öğrenmek, drift yaparak viraj almak değil. Zaten supermoto kullanıcı değilim. Maksatım şehir içinde 0-100 hızlanması iyi olan keyifli bir motosiklet sürmek. Ekipman bile değiştirmeyeceğim

Yağ değişiminde gereken pulları tedarik etmemiz zor ve maliyetli değildir sanırım ?

65 kilo ve artçı almayan bir motosiklet kullanıcısı olduğumdan yumuşak amortisör işime gelir

Frenlerden memnun musunuz, herhangi bir düzeltme veya geliştirme yaptınız mı , iyi balata ve hidrolik sıvısı değişimi dışında ?

O kadar sardım ki bu işe virajda dönüş yönüne doğru ayağımı açıyorum sanki supermoto yarışı yapıyorum O kadar video izledim ki bilinçaltıma işledi.

Çok uzun mesaj oldu, sizin bu kadar detaya girmenize gerek yok.

Herkese kazasız belasız sürüşler

isuzuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese ,

Bu özel makinenin özel kullanıcı sayfasını hortlatmaktan gurur duyuyorum.

Öncelikle orta halli bir motosiklet kullanıcısı bir sezon cbr 250 kullandıktan sonra Inazuması..
    ...
    ....
    .....
    Çok uzun mesaj oldu, sizin bu kadar detaya girmenize gerek yok.

Herkese kazasız belasız sürüşler
    geçmiş olsun hocam, supermoto manyakları kervanına sen de katılmışsın cidden çok keyifli makineler bunlar, drz400s'i sattık ama inşallah ilerde SM modelini alırım. SM modelini halen sattığı ülkeler var fakat ne hikmetse Türkiye'ye getirmiyor capon emmi.
    sorun olarak km sayıcı fiber dişliyi yedi, tr'de yokmuş, servisin siparişiyle 1 ayda yurt dışından geldi. 2 yıl önce 150tl civarı bir ücret ödemiştik.
    yaklaşık 4-5 yıl kullandık sağlam makineler bunlar, başkada sorun çıkartmadı
    yalnız 6 vitesi de olaydı iyiydi :D

yurt dışında çok yaygın bu makineler, youtube'da supermofools supermoto central, supermoto holigans kanalları var, birçok üyesinde drz var canım sıkıldıkça izliyorum.
    Sokollu bunu beğendi.

Hocam cevap için teşekkürler, umarım SM modelini bulursunuz. Sıfırının gelmemesini geçtim ikinci eli çok az sayıda var, fiyatları bana göre çok yüksek ve aylardır ilanda duran bu SM modellerinin 2005-2006 modeli olması nedeniyle Xt660x'e bakıyorum, onda da durum farksız değil.

Parayı cebe koyup, pusuya yatmak gerekiyor sanırım.

Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    xt660dan supermoto olmaz, supermotonun doğasına aykırı. sezon bittiğinde illaki düşürürsün birtane, tabi senin gibi pusuda bekleyenleri unutma drznin s modelini alıp supermotoya da çevirebilirsin. bu makineler için 13-15 bin tl aslında fazla değil. 9-10bine çinli hurdaları satıyorlar.
    Sokollu bunu beğendi.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Arka fren çok çabuk kitliyor, ön fren çok iyi.
    Ön amortisör efsane, girecek çukur atlayacak tümsek arıyordum yollarda.
    Gücü çok yeterli 160 km hıza çok rahat çıkıyordum. Aerodinamiği bu hızlara uygun olmasa da hiç çekindiğim, korktuğum bir durum olmadı. Orta mesafelerde 6. vitesi aradığım çok oldu.

Motorumu sattım özlüyorum. Ancak satma sebebim sakin süremiyordum, yaşını başını almış belli seviyede kariyere sahip bir adam olmama rağmen kaldırımlardan atlayıp, devamlı magirüs şöförü gibi vites değiştirirken bilekten aragaz yapıyordum.. Belki de sosyal hayatta,iş hayatında yaşadığım baskıyı bu motoru sürerken üzerimden atıyordum bilemiyorum.

Bu motor insanda serserice sürme dürtüsü yaratıyor. Tecrübesiz sürücüye kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı isuzuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt660dan supermoto olmaz, supermotonun doğasına aykırı. sezon bittiğinde illaki düşürürsün birtane, tabi senin gibi pusuda bekleyenleri unutma drznin s modelini alıp supermotoya da çevirebilirsin. bu makineler için 13-15 bin tl aslında fazla değil. 9-10bine çinli hurdaları satıyorlar.
    250cc'ler 14 küsür bin TL, ve ara motor olarak kabul edebileceğimiz duke 390 17.900. Bu makinenin temizi için evet çok fazla değil 13. Ama 8 yaşındaki makineler ve hiç teknik bilgim yokken yanaşmakta tereddüt ediyorum.

Sizin kullandığınız makinede yağ yakma durumu ne alemdeydi ?

Bu arada supermotoholigans kanalı çok iyiymiş, slow motion çekilen bir sm videosu var çok hoşuma gitti bi daha izleyeyim dur

Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren çok çabuk kitliyor, ön fren çok iyi.
    Ön amortisör efsane, girecek çukur atlayacak tümsek arıyordum yollarda.
    Gücü çok yeterli 160 km hıza çok rahat çıkıyordum. Aerodinamiği bu hızlara uygun olmasa da hiç çekindiğim, korktuğum bir durum olmadı. Orta mesafelerde 6. vitesi aradığım çok oldu.

Motorumu sattım özlüyorum. Ancak satma sebebim sakin süremiyordum, yaşını başını almış belli seviyede kariyere sahip bir adam olmama rağmen kaldırımlardan atlayıp, devamlı magirüs şöförü gibi vites değiştirirken bilekten aragaz yapıyordum.. Belki de sosyal hayatta,iş hayatında yaşadığım baskıyı bu motoru sürerken üzerimden atıyordum bilemiyorum.

Bu motor insanda serserice sürme dürtüsü yaratıyor. Tecrübesiz sürücüye kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Herkes aynı yorumu yapıyor kafayı yiyeceğim çok merak ediyorum nasıl dürtüyor sürücüsünü bu makine

Ön freni beğendiğinize sevindim. Ben Inazuma kullanıcısıyım ön freni hakikaten diğer 250cc'lere göre çok beğeniyorum.

Magirüs şoförü demek Hmmm. Drz 400 sm.. içindeki serseri minibüsçüyü özgür bırak Güzel slogan

Motor aksamı ile alakalı bir sıkıntınız var mıydı hocam ?

Her ikinize de kırmayıp gözlemlerinizi yazdığınız için çok teşekkür ediyorum
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    250cc'ler 14 küsür bin TL, ve ara motor olarak kabul edebileceğimiz duke 390 17.900. Bu makinenin temizi için evet çok fazla değil 13. Ama 8 yaşındaki makineler ve hiç teknik bilgim yokken yanaşmakta tereddüt ediyorum.

Bu arada supermotoholigans kanalı çok iyiymiş, slow motion çekilen bir sm videosu var çok hoşuma gitti bi daha izleyeyim dur

Herkes aynı yorumu yapıyor kafayı yiyeceğim çok merak ediyorum nasıl dürtüyor sürücüsünü bu makine

Ön freni beğendiğinize sevindim. Ben Inazuma kullanıcısıyım ön freni hakikaten diğer 250cc'lere göre çok beğeniyorum.

Magirüs şoförü demek Hmmm. Drz 400 sm.. içindeki serseri minibüsçüyü özgür bırak Güzel slogan

Motor aksamı ile ilgili hiç bir sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum mis gibi karbüratörlü sorunsuz. Yakıt tüketimi de ne zaman ölçsem 100 km'de en fazla 4 litre idi.

Hintli KTM 125-200-390 serisine ön yargılıyım. Hepsinin şasesi aynı. Nerede Suzuki'nin ön maşası nerede KTm 390'nınki... Ön amortisör kalitesini yaşamanız lazım Suzuki de, gerçek bir supermoto. Özetle en başta tarz sonra kalite farkı var. Amerika'da bile DRZ'nin fiyatı 7000 doların üstünde, Hindistanda KTM 390'ı 6-7000 TL'ye satıyorlar.

Motor fakiri seçeneğin az olduğu bu ülkede 13.000 TL'ye 2007-2008 model ama temiz drz400sm mi, yoksa 2013 model 15.000 TL'ye KTM 390 mı dersen saniye düşünmeden Suzuki derim.

Motosikleti
    suzuki DR-Z400S

drz'nin yağını babam değişiyordu 5000km de 100-150ml civarı bir yağ eksiltiyordu. 21.000 civarı kmde de sattık.
    ktm'lere gelince;
    ufak kardeşime duke200 bakıyorduk, kullanıcı paylaşım sayfalarını epey bir okudum, nerdeyse focus kadar bakım ücretleri var.
    ktm cidden fiyatları düşürüp piyasayı ele geçirmeye kalktı ama servis ücretlerinden geçiriyor adamlar.
    sonra gittik pulsar NS aldık birtane, istanbul-rize 1230KM uzun yol yaptık kilometrede 13 kuruş yaktı alet.

ktm'lerin garantisi bittiğinde masrafın azalabilir bilmiyorum. duke'lar asla drz keyfi vermez, ilanları sürekli takip et,
    git satıcılarla görüş. sahibi apaçi tipli biri değilse motorun da tipini kaydırmamışsa makine alınır demektir. almaya karar verince mutlaka yarım saat turla, yağ ısındığında egzantrik sesi daha belirgin hale gelir, motoru rolantide sağa sola yatırınca ve gevşemisse cırcır öter..
    motoru ustaya götürürseniz sesinden zaten çözer işi. alırsan karenajları değiştirilmemiş motor al, karenajlarda çizik olabilir fakat karenajlar boyanmış olmasın.
    Sokollu ve vladimir bunu beğendiler.

Alıntı isuzuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drz'nin yağını babam değişiyordu 5000km de 100-150ml civarı bir yağ eksiltiyordu. 21.000 civarı kmde de sattık.
    ktm'lere gelince;
    ufak kardeşime duke200 bakıyorduk, kullanıcı paylaşım sayfalarını epey bir okudum, nerdeyse focus kadar bakım ücretleri var.
    ktm cidden fiyatları düşürüp piyasayı ele geçirmeye kalktı ama servis ücretlerinden geçiriyor adamlar.
    sonra gittik pulsar NS aldık birtane, istanbul-rize 1230KM uzun yol yaptık kilometrede 13 kuruş yaktı alet.

ktm'lerin garantisi bittiğinde masrafın azalabilir bilmiyorum. duke'lar asla drz keyfi vermez, ilanları sürekli takip et,
    git satıcılarla görüş. sahibi apaçi tipli biri değilse motorun da tipini kaydırmamışsa makine alınır demektir. almaya karar verince mutlaka yarım saat turla, yağ ısındığında egzantrik sesi daha belirgin hale gelir, motoru rolantide sağa sola yatırınca ve gevşemisse cırcır öter..
    motoru ustaya götürürseniz sesinden zaten çözer işi. alırsan karenajları değiştirilmemiş motor al, karenajlarda çizik olabilir fakat karenajlar boyanmış olmasın.
    5binde 150 ml nedir ki , ben bin km.de yarım litre standart diye düşünüyordum hep vallahi çok sevindim .

Egzantrik zinciri ile alakalı yazdıklarınız altın değerinde , sağolun.

Ekonomik durumu toparladığımda temiz bir drz bulurum inşallah. Her gün bakıyorum gerçi Canı alınmamış düzgün sahibinden bir sm bulursam borç,harç ,kredi ile girerim.
    isuzuki bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    5binde 150 ml nedir ki , ben bin km.de yarım litre standart diye düşünüyordum hep vallahi çok sevindim .

Egzantrik zinciri ile alakalı yazdıklarınız altın değerinde , sağolun.

Ekonomik durumu toparladığımda temiz bir drz bulurum inşallah. Her gün bakıyorum gerçi Canı alınmamış düzgün sahibinden bir sm bulursam borç,harç ,kredi ile girerim.
    inşallah bulursun dostum. drz'ler segmentin efsane modelidir, o CC şuan boş sayılır ve enteresandır adamlar yenisini getirmiyor. Bu duruma çok şaşıyorum. Barkın abi bile beğendi bu motoru avrupalılar keyfini çıkartıyor biz de bakıyoruz sadece..
    Sokollu ve hgdr bunu beğendiler.

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Drz ile ciddi düşünüyorum , var mı sitede satan ? Tavsiyesi olan ?

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Bende 690 Enduro veya 690 SMC istiyorum baya ama onları alabilecek durumda değlim. Sonra 390 Duke düşmeye başladıydım mecbur, hali hazırda 200 Duke'üm var zaten memnunumda 390 Sürdüm onuda sevdim sıkıntı yok. Ama nedendir bilmem smc ler daha çok hoşuma gidiyor :D Eh 690 da pahalı.. DRZ 400 SM aklıma geldi ama şimdi Duke olursa en az 2014 Model pırıl pırıl motor olacak. Drz zaten 3 tane var şuan sahibindende temiz olan 1 tane 15.500 yazmış .. Eski motor, eski karbüratörlü biri diğeri enjeksiyonlu ve yeni nesil, biri abs li biri değil ben hafif olmasını önemsiyorum ikiside hafif, her yaz uzun geziler yapıyoruz ( uzun dediğim türkiye içi) onun için aslında o sorun değil sadece daha rahatsızdır.. rahata düşkünlüğüm yok. karar veremedim. Sanırım Duke daha güçlü ben 130 ile rahat gidebilsin isterim mesela. Amaan çok karıştı kafam daha motoru satmadım zaten Oh bee içimi döktüm şuraya Niye yenilerini getirmiyolar böyle makinelerin yahu
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bildiğiniz gibi Syanur şu an Hindistanda hem de forumdan aldığı drz400 ile

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/152169-dunyayi-geziyoruz-endonezya%27ya.html

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğiniz gibi Syanur şu an Hindistanda hem de forumdan aldığı drz400 ile

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ezya%27ya.html
    Aaa o syanur mü ? Ben facebook sayfasında görmüştüm sadece, ne onun syanür olduğunun farkındayım nede motorun dr zurna 400 olduğunun .. üstelik az önce bi an 696 Monster yorumlarına bakarken onu gördüm baktım dr zurnası var mesaj attım sorular sordum kendisine

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

İstiyorum ama korkuyorum yahu bu motoru :D

Motosikleti
    Duke390
    arkadaşlar şu anda muğlada 13bin liraya var bir tane yorumlarınız nedir almayı düşünüyorum acil fikir lazımda, motor hayalimdi şimdi fırsatım var ama korkutuyorlar. motoru bir kere sıfırlanmış ileride sıkıntı olur mu dersiniz

Merhabalar ben geçen hafta x bir yetkili servise götürdüm motoru egzantirik zincirini gerekken nasıl oldu ise arkasında bulunan iyah bir hava kutusunu kırdılar. Çalışma anında motrdaki yağ buharını hava filtresinin olduğu hatta gönderen kutu imiş şimdi aynı parçadan bakıyorum ama parçanın adını bilemiyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek biri varsa memnun olurum. Parçanın adını bilesem işim dahada kolay olacak. ozer.gultekin @ hotmail.com

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    yakında izmire bir drz400 sm geliyor yedek enduro jant lastikleriyle missler gibi =) nelere dikkat edelim nerelerdir bunun hassas noktası bilen abiler?

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    ve nihayet aldım. forum çok aktif maşallah =)

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı schizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve nihayet aldım. forum çok aktif maşallah =)
    Hayırlı olsun

Bir kaç fotoğraf atarsınız?
    Motorun durumu nasıl, ne kadara mal oldu size?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler