Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dream Chopper Motorcycle - 200cc street legal chopper????????

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha yeniyim bu forumda, arama yaptım ama bu konuyla ilgili bişey bulamadım.
    eğer bu başlık daha önce açıldıysa kusura bakmayın..
    Acaba Türkiye'de de böyle mini chopper satışı var mı? varsa nerde ne kadar ücret falan. Bilgi verirseniz çok memnun olurum..
    Saygılar.

Name: Dream Chopper Motorcycle
    Your Price $1,299.00 On Sale

Other scooters com $2,499.00

Serial Number: Dream Chopper 200
    http://evosales.com/pd_chopper_mini_bike_200cc.cfm

200cc Street Legal Dream Chopper Mini Motorcycle Specifications:

Engine Lifan single cylinder 4 Stroke
    Displacement 200 cubic centimeters
    Max Power 13 HP @8000 RPM
    Cooling Air
    Ignition CDI
    Start Electric and kick start

Transmission 4 Speed manual clutch
    Clutch Wet multi-plate pressure lubricated
    Drive Dual chain

Frame Steel
    Front Twin Telescopic Fork
    Rear Mono shock with damper control

Front Brake Hydraulic Disc Brake
    Rear Brake Hydraulic Disc Brake
    Front Tire 16" aluminum
    Rear Tire 14" aluminum

Dimensions 93 X 38 X 34
    Wheel Base 74"
    Seat height 26"
    Ground Minimum 5"

Dry Weight 238 LB
    Capacity 330 LB

Standard 1 year parts only engine & drive train - 30 days limited labor
    Extended NA

Speed 60-65 MPH
    Fuel Economy 85 MPG (2.3L / 100Km)
    Clime Ability >/= 21°

Delivery Free shiping in the 48 lower US - Residential & lift gate included

Street Legal ** Street and highway legal in all States - Check local law. Not legal in CA

License ** Motorcycle license required in most States

** Note: every customer is encouraged to contact their local traffic authorities (DMV, Police, or Sheriff) to ask what license is requires. Please do not plan on buying this or any other street legal mini chopper without proper license and insurance.

* Note: we did not have a chance to make our own video of the Dream Chopper 200cc. The one shown is the shortest and nicest one we found on youtube. We chose this video because it shows what customers need to see about the bike, we would have liked it better if the rider was wearing a helmet. Please remember to ride safely and always wear a helmet and protective gear when riding a street legal mini chopper or any other 2 wheel vehicle.

Diğer mini chopper lar için bilgi...
    http://evosales.com/cat_mini.cfm

bu tarz motorlar Tr de nerde satılıyor?
    kimsenin bilgisi yok mu ya????
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

keşke olsa bende arıyorum. ama honda shadow alıp arka teker modifiyesi için arayabildigim tek yer TT custom dı. ama sagolsunlar amerikancılar ilgilenemediler.

CTRL_1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200
    İmkanın varsa bir kaç arkadaşınla ( gurup çalışmasından hoşlanıyorsan ) minik bir atölye kur kendin yap derim. Biraz yetenek varsa yapılmayacak bir şey değil . 2 Yılda alabileceğim ( asgari miktarda ) her türlü malzemeyi satın aldım metal işinden boyama ve Airbrush olayına kadar kendim yapabiliyorum. Tek sorunum bir atölyemin olmaması ve ailemin yanında kalıyor olmam . Evimiz müstakil olduğu için bahçe ve evin balkonunu kullanıyorum. Tüm malzemelerimi odamda saklamak zorunda kalıyorum . Balkonu kullanınca mecburen ne iş yaparsam yapayım hafta sonu 2 günde yapıp etrafı toparlamak zorunda kalıyorum . Bu nedenle büyük işlere giremiyorum . Airbrush çalışmalarını odamda yapıyor olmam biraz sorun yaratıyor . ( Ara sıra tül perdeler boyanıyor. ) Kullandığım kompresörlerden ev halkı rahatsız oluyor spiral sesinden mahalleli şikayetçi. Bir de Adana - Tarsus - Mersinde motosiklet parçası satan yerlerde malzeme almakta zorlanıyorum . Ya satıcı malzemeden dükkanın da olduğundan habersiz ( Abi işte Şurda Duruyor Dediğim Oluyor. ) Yada ne gereği var orijinalini bozma diyerek çok iyi motive olmamı sağlıyor. Çoğu satıcıda şu işte kullanmak üzere şöyle bir malzemeye ihtiyacım var dediğimde parçanın orijinalini getir aynısından bakalım diyor. ( Aynısından bende olsa ne işim var dükkânında ) Bazı motosiklet tamircileri de ellerinde her türlü imkan ve olanak varken hayal güçleri gelişmediğinden yeni arayışlara gitmeyip , benim motoruma taktığım parçaları kendi motorlarında denemek için istiyorlar. ( Ya bi deneyelim olursa bizde satın alıp yapalım. ) Ya anlamadığım madem bu işten ekmek yiyorsun parana kıy da satın al . Ah bir atölyem olsa neler yaparım.

iyi demişsin üstadım ama parcaları nereden bulacaksın ? ebay den alsan glene kadar ötv kdv bine burtan tt custom a yaptırırz

kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    aslında arkadaşlar "imece usulü" ile birşeyler yapamaz mıyız acaba ? en azından motosiklet.net e ait bir atölyemiz olsa ve hep beraber birşeyler yapsak ?

CTRL_1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200
    CHOPPER1957 : iyi demişsin üstadım ama parcaları nereden bulacaksın ? ebay den alsan glene kadar ötv kdv bine burtan tt custom a yaptırırz

.................................................. .................................................. .................................................. ...............

KAMSEA : aslında arkadaşlar "imece usulü" ile birşeyler yapamaz mıyız acaba ? en azından motosiklet.net e ait bir atölyemiz olsa ve hep beraber birşeyler yapsak ?

.................................................. .................................................. .................................................. ...............

Kendim yapalım derken bir yarış motoru yapalım demiyorum , üzerinde fazla parça bulunmayacak bir motor yapalım diyorum. Yoksa sukıtır bile yapamayız. Bu tür bir çalışma için hazır kalıp ve makine sistemlerinin olması gerekir. Normal bir chopper çatısı yapılmayacak bir şey değil Çatıyı yaparken ruhsatta bir problem çıkmasın istersek te çatıdaki şasi numarasının olduğu kısmı kesip kendi yaptığımız çatıya monte eder ve yapılan her değişikliği ruhsata işleterek trafiğe uygun hale getirebiliriz. Motorun yakıt deposunu sac levha kullanarak şu an için yuvarlak hatlı değil ama ( bu işlem için malzeme eksiğim var ) güzel tabut depo veya uçurtma şekilli depo yapa bilir ve Airbrush kullanarak güzel bir hale getirebilirim. ( Musluk ve kapak için başka bir depo kullanıla bilir veya hazır alına bilir. ) Orijinal chopper koltukları yapabilirim . ( Pahalı modellerden hiçbir farkı olmaz , kendi motoruma yaptım ) Gidon yapımı fazla bir sorun çıkarmaz. lastikleri zevkimize göre piyasadan alırız . Değişik cant yapamayız fakat piyasadan beğendiğimizi alırız . Bunlara uygun çamurlukları kendim yapabilirim. Bunun harici ıvır zıvır aksesuarları ya satın alırız ( piyasadaki beğendiğimiz motorlardan seçip ) yada yapmaya çalışırız.. Motorun kendinden anlamam mecbur ustaya yaptırırım. Elektrik tesisatından anlamam bunu da ustaya yaptırırım.
    Şimdi bunları yapılmaz sanıyorsunuz ama metal işinden anlayan bir kaç kişi bunu bulunduğum yerde yapmış. ( Depo – Koltuk – Airbrush Hariç Piyasadan Alınmış ) Motorumu götürdüğüm servisin önünden motorla geçerken motorumun benzerini tam bir chopper ‘ a çevrilmiş halde gördüm. Sahibi yoktu olsa tanışıp fikir paylaşımına gidecektim. Servisteki ustaya sordum kimin diye ya bırak manyak motoru ne hale sokmuş orijinalini bozmuş dedi . İşe yetişmem gerektiğinden iş çıkışı uğramak üzere ayrıldım döndüğümde gitmişti. Kanımca servis ustaları veya atölye sahipleri sıradan bir insanın böyle bir şey yapmış olmasını kendilerine yediremiyorlar sonuçta düşünüyorlar adam motoru yapmış ama tamir için kendilerine gelmiş , demek ki kendilerinden fazla motor bilgisi olmadığı halde bunu yapmış. Piyasada dışardan komple chopper parçalarını getiren bunu atölyesinde ki ustalara toplatan , motorlarla ortalıkta gezen ve yabancı motorcuların yanına yabancı ülkelere giden onların yanında bulunursa veya onlarla görüntülenirse onlar gibi motorcu olarak anılacağını ve görüleceğini düşünen insanlarda var . Ama onları gerçek motorcu olarak görmüyorum. Onlar gibi olmak istemez miydin derseniz isterdim çünkü yaptıklarını yapmak için gereken şey ( Para ) bendede olurdu anlamına gelir bu . Onun harici motorcu ruhunu yaptıkları işlerde göremiyorum . Bazı yabancı ülkelerde insanlar kendi garajlarında fabrikasyon motorlar gibi görünmese de güzel çalışmalar yapıyorlar .

Örnek :

HALA MODİFİYESİ DEVAM EDEN KENDİ MOTORUM

mODİFİYE cANAVARI

alonewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar modifiye motorlar yapılabilir ben 0 dan başlayıp kendim boyayarak yapmaya çalışıyom sadece motor siklet motoru bulamadım sıfır takmam lazım depo boyasına kadar kendim boyadım motor arıyorum yardımlarınızı bekliyorum 125-150-200 lük ikinci elde olur temiz alem yaparda biz yapamayızmı degil bir ilk oluşturacam inşallahmotor biloku bile lastik takozlu anyacagınız hodri meydan diyecem ama motor arıyom satan satılan yerleri bilen arkadaşlar yardım hepinize slm.

Motosikleti
    Daelim VS 125
    slm, bu form çok iyi olmus, demek ki yanlız değilmism, bu beni sevindirdi, bende yetersiz imkanlardan dolayı hayallerimi, tasarımları gerçekleştiremiyorum, yeteneklerimi kullana bilmem için herkezin olduğuğu gibi benimde sorunum, başımın ağrımadan sabahlara kadar urasıp vakit keçire bileceğim bi atölyemin olmaması, ben ankaradayım, çevremde chopper hastası bi çok arkadasım var ve bu motorları kendi ustalarına götürüp custom yaptırıyorlar, ama malum bu iş okadar incelik beceri, ve gerçek bir chopper tasarım bilgisi isteyen bir iş ki buradaki bu ustalarda bunların hiç biri yok ve yaptıkları, bitirdikleri motorlar bu işi bilen açısından gerçekten çok komik görünüyorlar. Ben kendi motorumu bastan assa kendi ellerimle yapmaya çalısıyorum, fotorafları eklicem. Ben yeteneklerimizi birlestirerek gerçekten insanların beyenisini ve ilgisini kazanabilcemiz güzel aletler üretebilcemizi düsünüyorum, en azından türkiyede gerçek anlamda bulunan tarhan tellilioğluna ait TT custom firmasının üretiği motorları beyenip ama maddi imkansızlıklardan dolayı sipariş veremeyen, biçok dostumuzun isteklerini karşılayıp onlara gösterişli, zevkli, ve maddi anlamda daha cüzzi ama büyük zevkler tattıra biliriz. EMin olun biz bu kadar lada sınırlı değiliz böyle ucuz ve güzel motorlara sahip olmak istiyen bi çok insan var ve bu her yıl dahada artıyor, Resimdeki motor yanılmıyosam Avrupadan, ve üzerinde mondial kt, kanuni tiger suziki gn 250 v.b. de kullanılan motorlardan var, tabi bu 3 ayrı firmanın motorları iç ebatı olarak CC bazında değisiyor, yani bu motorlar o kadarda ağır, pahalı,kötü ve ulasılmaz değil..

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Arkadaşlar , heveslendiriyorsunuz insanı!Ne zaman ''chopper'' görsem hayallere dalıyorum , yapılmayacak şey değilmiş gibi geliyor.Ancak çok ciddi malzeme ve atölye gerektirir.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    thundzay arkadaşım ttcustom'dan haberin yok sanırım.. biraz tuzludur fiyatları ama istediğin gibi bir chopper yaptırmak istersen bi araştır derim..

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı smyael adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    thundzay arkadaşım ttcustom'dan haberin yok sanırım.. biraz tuzludur fiyatları ama istediğin gibi bir chopper yaptırmak istersen bi araştır derim..
    arkadaşlar inanın bana bi motosiklet yapmak o kadar basitki...
    denildiği gibi sadece alet ve edevat gerek. ttcustomdaki fiyatlar uçuk be dostum yaa... 21.000 euro ikinci el. yuha yani.

Ayrıca tasarımlarını HİÇ beğenmedim. biraz dicovery channel izlesinler. american chopper programından biraz ilham alsınlar derim!!!
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz :P

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar inanın bana bi motosiklet yapmak o kadar basitki...
    denildiği gibi sadece alet ve edevat gerek. ttcustomdaki fiyatlar uçuk be dostum yaa... 21.000 euro ikinci el. yuha yani.

Ayrıca tasarımlarını HİÇ beğenmedim. biraz dicovery channel izlesinler. american chopper programından biraz ilham alsınlar derim!!!
    haklısın dostum.. occ de ki yaratıcılık ruhu asla yok ttcustumda.. bizzat gittim dükkanlarına gördüm.. abartıdan başka bişey yok bence.. fiyat konusuna da gelince acc ve west custum chopper da abd'de 30-40bin $lardan başlıyor motorları.. ki bunlarda seri üretimdekiler.. özel yaptırsan rahat bi yarım katına çıkar fiyatları.. bi aralar çok takmıştım bende alacam falan die de artık işlerde çok zengin olursam düşünüyom )))

Motosikleti
    bisan
    Arkadaşlar burda bu tarz bi chopper yapsanız bile kaçak bınmelısınız cunku ben arastırdım vize izin vermiyo ve şimdi tüv geldi işimiz biraz zor hatta motorumuzun şasisinle oynadıgımız an vize vermeyebilirlermiş bilgilerinize fazla hayal kurmayalım ok
    [B][I]DENGESİZ MOTORA BİNMEK ORGANLARINI BAĞIŞLAMAK DEMEKTİR...[/I][/B]

Motosikleti
    MCT 250
    haklısın dostum.. occ de ki yaratıcılık ruhu asla yok ttcustumda.. bizzat gittim dükkanlarına gördüm.. abartıdan başka bişey yok bence.. fiyat konusuna da gelince acc ve west custum chopper da abd'de 30-40bin $lardan başlıyor motorları.. ki bunlarda seri üretimdekiler.. özel yaptırsan rahat bi yarım katına çıkar fiyatları.. bi aralar çok takmıştım bende alacam falan die de artık işlerde çok zengin olursam düşünüyom )))
    evet 40bin doları amerikada ortalama bir işci birbuçuk yılda biriktirebilir ya Türkiyede? Ömürboyu biriktiremez bu parayı asgari ücretle çalışanlar

Alıntı seccomann01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burda bu tarz bi chopper yapsanız bile kaçak bınmelısınız cunku ben arastırdım vize izin vermiyo ve şimdi tüv geldi işimiz biraz zor hatta motorumuzun şasisinle oynadıgımız an vize vermeyebilirlermiş bilgilerinize fazla hayal kurmayalım ok
    TÜV türkiyeye geldimi? eğer almanyadaki gibiyse işler çok daha kolay olur kaporta ustası belgesi olan herkes araba veya motor yapabilir. Yeterki ustalık belgen olsun ve kullandığın malzemenin fautralarını belgele
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz :P

Arkadaşlar bende bu konuda yeniyim ve forumda bana biraz karışık geldi bi konu açıp soru sormustam bulamadım konumu:$ neyse

ben caracal 200 cc almayı düsünüyorum ama motorcu olan tarih hocamız :D imalatının çinde yapıldığını ve uzun yollarda dayanmayacağını söyledi bildiğiniz caracal tarzı 200 cc daha kaliteli markalar var mı

NOT:CEVABI ÖZEL MESAJ ATARSANIZ ÇOK ÇOK MUTLU OLURUM ÇÜNKÜ ÇIKTIĞIM KONUYU Bİ DAHA BULAMIYORUM:$

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haberim var o kadar cahil değilim..
    ama benim sorum o değildi...
    türkiyede bunun fabrika satışı var mı diye sordum du?
    ordaki fotolar custom değil. fabrikda çıkışı. seri üretim....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

BREGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, ülkemizde yasal olarak seri üretim bir motosiklette ne kadar değişiklik yapabiliriz..bu arada yanlız olmamak çok güzel şasi,gidon,lastik vs...açıkcası aklımda bir keeway supershadow u tamamiyle custom makineye dönüştürmek gibi bir proje var,iş üzerine aylardır kafa patlatıyor,araştırma yapıyorum.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    son çıkan muayene olaylarından sonra bu makineleri muayeneden geçirmek hemen hemen imkansız ne yazıkki..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    evet bu ozellesme baya kotu oldu...bu arada motorlar cok hosuma gıttı
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750

Başarılı.Yalnız bence depoyu da değiştir,en 500 vs bir motordan çıkma depo tak,ben 250 ye bulmuştum.Ya da daha ucuzu,ruhsat renklerinden çıkmayacak bir şekilde arora yazısını sil,airbrush yap.
    Bir de motorları kuyruksuz yapıyorsunuz,arkaya kız arkadaşınızı falan bindirmiyormusunuz nasıl oluyor yaw :D
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)