Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

St Kanuni GT250 Comet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    O kadar masraf edecegıne sat buyuk motor al neden ugrasıyorsun.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar masraf edecegıne sat buyuk motor al neden ugrasıyorsun.

yok bunu satmam en azından şehir içi binerim, zaten kışa doğru allah nasip ederse bir fazer düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda CB 125 E >> Honda NX4 Falcon
    1- Kanuni, S&T Motors'un Türkiye'deki distribütörü diye biliyorum. S&T ile, motorun üzerinde kendi isimleri de görünecek şekilde anlaşmışlar sanırım (S&T Kanuni şeklinde). Motorlar Kore'de üretiliyor. S&T, Hyosung'u satın almış 2007'de. Fark o. Motosikletler Kanuni değil yani

2-İkinci el eski model Hyosung'lara bulaşmanın pek sağlıklı olmayacağını söylüyorlar zira o zamanki distribütör (emin değilim ama Hysoung'tu sanırım) takımı taklavatı alıp Türkiye'den gitmiş. Bu yüzden, eski modellerle yeni modeller arasında mekanik açıdan dağlar kadar fark olmasa da yedek parça sıkıntısı yaşanabileceğini söylüyorlar.

3-Yeni (2012-2013 model galiba) GT 250 R ve GT 250 comet arasındaki tek fark grenajlarmış. Onun dışında her şey aynıymış. Bunu duyduğumda çok şaşırmıştım (Belki eskilerinde de öyledir, ondan emin değilim).

4-Yeni modellere (2012-2013 galiba) enjeksiyon ve devir kesme sistemi gibi özellikler eklenmiş. Devir kesme sistemi ise şu krank kırılması olayına çözüm için eklenmiş sanırım.

5-S&T Kanuni'nin fabrikası Tuzla'daymış, istenen model mevcutsa motoru İstanbul'daki yetkili bayilere bir gün içinde teslim ediyorlarmış.

6-Bunları Kadıköy S&T Kanuni BAY-MOTO bayisinde üstü başı yağ içinde Hyosung tamir etmeye çalışan bir ustadan dinledim ve ufak bir kısmını da Internet'ten araştırdım. Aklımda kalanları yazdığım için küçük hatalar olmuşsa düzeltebilirsiniz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)