Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

St Kanuni GT250 Comet

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hep soluyorum hep de solıcem bu st kanunılerın o kanunılerle alakası yok...
    Affına sığınarak şunu yukarıdaki cümlenle neyi anlatmak istediğini
    biraz açarmısın arkadaşım..

Ben bişey anlamadım.

Bu S&TKanuni (nedir), o Kanuni(nedir)
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eski hayatına tövbe etmiş, hayatında temiz, bembeyaz bir sayfa açıyormuş Kanuni...

Benim bu cümleden anladığım şu ki:

Kanuni artık ayıplı malları kazık fiyattan satmak yerine dünya markası adayı bir markaya kendi lekesini sürerek o markanın üretimi neredeyse hatasız, fakat montajı konusunda "allah kerim" mallarını kazık fiyattan satacak demek bence...

Siz bakmayın fiyatların paralel gidişine, Global'in elindeki mallar bitsin, Kanuni'nin fiyat politikasını o zaman göreceğiz...
    ...Sergerdan...

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    TanImsIz
    Katılıyorum .

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuvacık gezimizde bir adet st kanuni vardı,antientel ile biraz hyosung ile karşılaştırdık.

sanırım st 1000 km civarıydı ve egsoz bariz bir şekilde sararmış ve çillenmişti.

deponun altındaki kaynak hyo da şerit şeklinde aralıksız,st de punta şeklinde aralıklıydı.

polemik olsun diye yazmadım ,ertesi gün kanuni bayii firmaya gittim

biraz lafladık konuyu açtığımda st getirmeyeceğini sipariş olursa direkt müşteriye vereceğini söyledi.

ciddi ciddi hyosung almayı kafaya koymuştum kafam allak bullak oldu
    babaçi al bi hyo ben memnunum.
    Drift Religion

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250R için söyledikleri bu 75C'lik silindir nasıl birşeydir..
    hocam 75C' lik den kasıt makina v motor olduğu için silindirler birbirine 75 derecelik açıyla konumlandırılmış olmasıdır...
    emin değilim ama 650 gt ve gtr ve gv650 de silindir açısı 90 derece galiba...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Kolt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GT650X de güzel duruyor Türkiyeye gelmişmi acaba?

LeGoLaS032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 N (2014)
    mrb arkadaşlar cbr125faik arkadaşımızında dediği gibi st kanuni ile piyasada dolaşan kanunin hiçbir alakası yok fabrikaları herşeyi ayrı saten şu anda gelen st kanuniler hala hyosung un kendi koredeki fabrikasında üretime devam ediyor hyosungdan daha teknoloji sahibi olan st kanuni daha iyi bir motor ama daha bütün illerde tam altyapı sahibi olmadığı için herkesin kafasında soru işareti var ben antalyadayım ve bu kadar büyük bi turizm şehrinde daha st kanunin satış bayisi bile açılmadı. Ama şu bilinki piyasadaki kanuni ile St&Kanuni arasında hiçbir bağ yok sadece ikisinide KURALKAN holdig satış yapıyor ama fabrikası herşeyi ayrı saten türkiyede üretilmiyor şu anda hala dışarıdan geliyor
    Yamaha XJ6 Naked

Motosikleti
    şu anda yok
    St Kanunilerin hala Korede üretildiği doğru ben de duydum....Ben bu aralar 250 lik bir motosiklet almak istiyorum ve bu aralıkta pek bir seçim yok..Eski hyo larla yenisi arasında en büyük fark motorunun enjeksiyon olması ve de Euro 3 standartlarında ki bu da önemli bir ayrıntı (ne idüğü belirsiz bir enjeksiyon sistemi olmadığını gösterir). Ayrıca eski hyolarda telif hakkı mahkemesinden dolayı Kuralkan garanti vermiyor, sadece parça desteği veriyor... ki bunu yapsa bile artık yeni modeller enjeksiyon olduğu için mekanik aksamda eski parçaları bulmak bence iyice zorlaşacak.....Yeni modeller zaten garantili....Bence motorun üzerinde Kanuni ismi yazılı olması hiç önemli değil.... ki bence bi bakıma iyi oldu......Önemli olan makinenin kalitesi, kullanımı vs...

Bu topiği daha çok bunun için açmıştım ama henüz alıp da kullanan ve izlenimlerini yazabilecek bir arkadaş yok galiba????

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Bir firmanın geçmişi kötü olabilir (ki ben Kanuni'nin kötü bir geçmişe sahip olduğunu da düşünmüyorum). Ancak, bu demek değildir ki Kanuni'nin TR deki geleceği geçmişinden de kötü olacak! Tam tersi; Kanuni, çitayı yükseltmek istiyor. Kanuni, kaliteli bir malı halkı ile buluşturmada aracı olmanın çabası içinde sancılı bir dönem geçiriyor. Kanuni, Hyosung'un kalitesini düşürmenin hesaplarını asla yapmıyor; öyle olsaydı, muadilinden daha yüksek teknolojiye sahip olanı ile başlamaz, aynı malı makyajlayıp piyasaya sürerdi.

Olaya bir de gerçek sahibi ve isim babası açısından bakalım; Hyosung'un Kore'deki asıl sahipleri mallarının kalitesini düşürmek değil yükseltmenin peşindeler. Kanuni'nin bu amaç dışında aksi bir davranış sergilemesine fırsat vermeyeceklerdir. Kanuni eskisinden daha iyi olacak; OLMAK ZORUNDA!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Arkadaslar ben sorumu yanlış sormusum galiba;şu an gidip 0 km hyosong 250 gt comet alabiliyor muyuz? Yoksa 0 km olarak sadece ST Kanuni 250 gt comet mi var? Ben bunu sormak istedim,hangi motosikleti alacagız diye. Ben 250 gt comet almaya karar verdim.Tabiki enjeksiyonlu olursa daha iyi olur ama ST kanuni'nin daha hala İzmir'de satış bayisi yok! Benim için motorun üstünde ne yazdıgı mühim değil. Urla'da sanayide Sabri Usta ve Oğulları var adamlar zaten normal hyo servisi yani garanti bittikten sonra makineden ciddi olarak anlayan birileri bulunur.Önemli olan makine.

Motosikleti
    şu anda yok
    Şu an 2008 model olarak satılan tüm cometler St Kanuni ve enjeksiyonlu model....Diğer satılan 0km tüm makineler geçen senelerden kalan ve üstünde sadece Hyosung etiketi bulunan karbüratörlü modeller...Bu modellere de Kuralkan AŞ garanti vermiyor (en azından şimdilik).....durum bu..

Ben de ciddi anlamda bu modeli düşünüyorum ama bence karbüratörlü versiyonu almak pek mantıklı gelmiyor açıkçası.........

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı yunuskocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an 2008 model olarak satılan tüm cometler St Kanuni ve enjeksiyonlu model....Diğer satılan 0km tüm makineler geçen senelerden kalan ve üstünde sadece Hyosung etiketi bulunan karbüratörlü modeller...Bu modellere de Kuralkan AŞ garanti vermiyor (en azından şimdilik).....durum bu..
    e zaten global motor tarafından hyosung markası adı altında getirilen makineye kuralkan garanti vermez tabi.
    arkadaşlar olay iyice karıştırılıyo. şu an aynı motorlar iki farklı distribütör tarafından getirilip satılıyor. hyosungun garantisini global verecek st nin kini kuralkan.
    bu gün kapısında hyosung yazan bi showrooma gidip global motor garantili bi hyosung alabilirsiniz...
    ha global yarın öbürgün koreden mal getiremez eldeki makineler ortada kalır onu bilemem...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ya arkadaslar pekı bu yenı ST lerde Enjeksiyonun yanı sıra devır kesıcı koymayıda akıl etmıslermı gene mıllet grankı pıstonu motoru kucagına almasın ?
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaslar pekı bu yenı ST lerde Enjeksiyonun yanı sıra devır kesıcı koymayıda akıl etmıslermı gene mıllet grankı pıstonu motoru kucagına almasın ?
    devir kesici varmışmışmış zaten
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    şu anda yok
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e zaten global motor tarafından hyosung markası adı altında getirilen makineye kuralkan garanti vermez tabi.
    arkadaşlar olay iyice karıştırılıyo. şu an aynı motorlar iki farklı distribütör tarafından getirilip satılıyor. hyosungun garantisini global verecek st nin kini kuralkan.
    bu gün kapısında hyosung yazan bi showrooma gidip global motor garantili bi hyosung alabilirsiniz...
    ha global yarın öbürgün koreden mal getiremez eldeki makineler ortada kalır onu bilemem...
    Bildiğim kadarıyla Hyosungun şu an yetkili Türkiye distribütörü Kuralkan. ST nin orjinal sayfalarında da öyle yazıyor...Hyosung etiketi makine satamamalarının nedeni de Global'in Hyosung adını kendi adına tescil ettirmesi..Onlar da aynı motoru (ama geliştirilmiş enjeksiyonlu versiyonunu) St KAnuni adı altında satıyorlar....Yani Hyosung etiketi ile alınmış her makine Global'in elde kalmış makinesi olacaktır gibi görünüyor...Lütfen yanlış anlaşılmasın kesinlikle bir marka yandaşilığı yapma niyetim yok. Amaç bu makineleri almaya niyetli olanları uyarmak..

Ama yok mu ST KAnuni Gt250 alıp da yorumunu yazacak birileri yaw???

alpibox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER
    güzel makinaymış hysung 250 gt bnzio

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İkinci el hyosung gt 250 alınmaz mı yani?

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Alınır tabi ki de,ben 0 km için yazdım.

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    Affına sığınarak şunu yukarıdaki cümlenle neyi anlatmak istediğini
    biraz açarmısın arkadaşım..

Ben bişey anlamadım.

arkadasım, LeGoLaS032 arkadasım gereklı acıklamayı yapmıs ben bırdaha acıklayımmı...ayrıca st kanunı motorlarını gercekten ısmı duyulmus motor bayılerı satmaktadır yanı montajıda cok sorun olmıcaktır...bu montajdan kasıtta motor montojı vs deıl...sadece grenajlar egzoz tupu bolumu on cam vs yanı motorun bloguyla alakası yok...hala motor blogunun uzerınde hyosung damgasını gorebılırsınız eger st kanunıden suphenız varsa.... sadece ıkısınıde kuralkan fırması getırmekte baska bı bagları yok...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Motosikleti
    Gt250r
    hyosungla st kanuni arasında fark yok sadece mtorun üstndeki yazı o kanuni yazısı bile strese sokuyor adamı biliyorum ama naparsınız kanuninn azizligi hyosung adı altında sokamayackları için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:43 PM ----------

Türkiye'de Hyosung = S&T Kanuni

S&T Group ile anlaşan Kuralkan Grubu, Hyosung ve S&T Kanuni hakkında merak edilen tüm soruları Motoron için yanıtladı

25.12.2007

Kuralkan Yönetim Kurulu Üyesi M. Said Kuralkan, Hyosung markalı motosikletlerin üreticisi S&T Group ile kurulan stratejik ortaklıkla ilgili merak edilen soruları yanıtlıyor:

S&T Group ve Hyosung arasında nasıl bir bağ var?

S&T Group 1978 yılında kurulmuş Koreli bir sanayi ve teknoloji firması. Bünyesinde silah, otomotiv, beyaz eşya, makine, ağır sanayi mamülleri gibi ürünler ve bunların teknolojilerini üretiyor. S&T Group geçen yıl Hyosung markasını satın aldı ve markanın dünya genelindeki sahibi oldu.

2008 yılından itibaren bu modeller S&T Kanuni markasıyla üretilecek. Türkiye'de Hyosung diye ayrı bir marka olacak mı?

Anlaşmamız çerçevesinde daha önce Hyosung adı ile Türkiye'de yer alan ürünler 'S&T Kanuni' markası ile pazardaki yerini alacak. Aynı ürünler başka bir marka adı altında Türkiye'de yer almayacak.

Bu ortaklık nasıl doğdu?

Kuralkan olarak Kanuni ürün yelpazesi ile biri birini tamamlayan kaliteli bir marka olarak tespit ettiğimiz Koreli firma ile önce biz irtibata geçtik. İlk görüşmelerimizde öncelik distribütörlüktü. Ancak her iki firmanın birer sanayici olması görüşmeyi salt bir distribütörlükten çıkardı ve anlaşmayı bir stratejik ortaklığa dönüştürdü. Önümüzdeki dönemlerde işbirliğinin farklı açılımlarını görebileceğiz.

Servis ve bayi ağı konusunda nasıl bir yapılanma planlanıyor?

S&T Kanuni ürünlerine yönelik bayi yapılanmamızda öncelik tabii ki Kanuni bayilerinindir. Ancak başka başvurular da gelmeye başladı. Bu başvuruları da konum ve pazar durumuna göre değerlendirmeye alacağız. 2008 yılı içinde 50 noktada bayi-servis yapılanması planlıyoruz. Öncelikle planlanan ilk 50 noktanın servis eğitimleri hazırlığı yapılıyor. Yedek parça konusunda halihazırda var olan online sistemimizi kullanacağız.

S&T Kanuni markalı motosikletleri ilk olarak ne zaman göreceğiz ?

2008 Mart ayı içinde ilk modelleri pazara sunacağız ve fuarda tüm modeller ile yer alacağız. Ayrıca müşterilerimize 2008 modellerin tamamının enjeksiyonlu yeni modeller olacağı müjdesini de vermek isterim.

İleride Türkiye'de üretim ya da Türkiye'ye teknoloji transferi söz konusu olabilir mi?

S&T Group ile işbirliğimizin en önemli noktalarından biri de üretim ve know-how işbirliği hedefleridir. Her iki firma ortak üretim ve teknoloji işbirliği konusunda planlamalara başladı. Pazara sunacağımız ilk ürünler Kore'de üretilecek, 2008 içinde işbirliği çerçevesi netleşmiş olacak.

Nasıl bir fiyat politikası ile pazara girmeyi planlıyorsunuz?

S&T Kanuni modelleri muadillerine göre hem fiyat hem de kalite açısından rekabetin yüksek olduğu bir ortama girecek. Pazarda muadili diğer markalara göre uygun fiyatlarla yer almayı planlıyoruz.

Türkiye'de Hyosung = S&T Kanuni

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 522x310.

Kuralkan Grubu Pazarlama Müdürü Said Orhan ise yeni marka ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Türkiye'ye aynı ürünler başka bir isim veya Hyosung adı ile girecek mi?

Kanuni ve S&T Group anlaşmasından sonra Türkiye'ye aynı ürünler başka bir isim yada Hyosung adı ile girmeyecek. Dolayısı ile bu ürünler sadece S&T Kanuni adı ile Kuralkan bayilerinde satılacak.

Hyosung kullanıcılarına hizmet verecek misiniz?

Daha önce Hyosung markası ile satılmış olan tüm motosikletler Kuralkan hizmetlerinden faydalanabilecek. Kuralkan servisler biriminin yetki vereceği servis noktaları Hyosung markası ile satılmış ürünlere de hizmet üretecek şekilde organize oluyor.

Kanuni kullanıcılarına ve S&T Kanuni bekleyenlere neler söylemek istersiniz?

S&T Kanuni ürünleri aslında var olan Kanuni müşterilerimizin beklediği bir ürün grubu. Uzun zamandır yüksek hacimli motosiklet beklentileri hem müşteriler, hem de bayiler tarafından dile getiriliyordu. Şimdi yüksek hacimli ürünler, hem de Kuralkan güvencesi ile Mart ayından itibaren sevenleri ile buluşacak. Motosiklet severlere Mart ayında İstanbul'da yapılacak fuarda S&T Kanuni ve Husqvarna standlarını ziyaret etmelerini tavsiye ederim. Fuarda keyifli special edition modeller olacak. Ayrıca Mart ayından itibaren gelecek yeni S&T Kanuni modellerinin tümü enjeksiyonlu olacak. Türkiye kaliteli ve yüksek hacimli motosiklete daha kolay ve korkmadan binebilecek. Her zamanki gibi öncelikli tavsiyemiz sürüş eğitimi ve belgesinin mutlaka alınması.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)