Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs ile kıyaslıyan kim ?_
    kardeş tvs deki kalite olmayablirde tekerin sibobu bile olamaz demişsin ,abartılı olmuş sonuçta zevk meselesi bende tvs yi beğenmiyorum çok tipsiz bir görüntüsü var sırtlanlara benziyor ,
    4 teker insanın bedenini taşır...... 2 teker ise ruhunu taşır........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni windy s 125
    slm arkadaşlar foruma bu gün üye oldum uzun zamandır forumu takip ediyorum ama üye olmak bu güneymiş 3 ay önce kanuni windy s 125 aldım şuan 1350 km de ve motorumdan çok ama çok memnunum harika bir motor üretmiş kanuni bir kaç sorum olacak arkadaşlar araştırma yaptım ama kafama yatan kesin bir cevap bulamadım siz değerli windys kullanıcı arkadaşlarıma danışmak istedim aydınlatırsanız çok sevinirim

1:motorum da ön dişli 15 di aşırı derecede bağırıyor vites istiyordu ustam 16 dişli atak rahatlar dedi attık rahatladıda bu ilerde bana bir sıkıntı olmaz değilmi

2:şuan motor düz yolda 100 ü geçmiyor eğimli yolda 115 120 arası yapıyor neden düz yolda bu kadar az hız yapıyor acaba

3: sonuncu ve benim içöin en önemli soru ilk aldığımda 50 tl ye 470 km gittim motorun ilk bakımından sonra şuan bu gün net olarak 350 km yol yaptım 50 tl ye bunuda böldüğüm zaman 142 kuruş yakıyor sanki bana fazla gibi geldi siz değerli kullanıcı arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum normalmi fazlamı hız olarak genelde şehir içinde kullanıyorum arada ana yola çıkıyorum ana yolda 100 110 ne bulursam basıyorum ama bu 350 km nin rahat 200 km si şehir içinde kullanıyorum şimdiden cevap veren arkadaşlarıma canı gönülden tşklerimi iletiyorum

paylaşmak istediğiniz bilgileride paylaşırsanız çok sevinirim hız tutkunu bişri değilim 2 kişi bindim zaman canavar gişbi çeksin o yeter bana çekiş gücü hakkında vermek istediğiniz biligileriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu oılurum saygılaırmla

not kanuni windys almayı düşünen arkadaşlarıma şunu söyleyebilirim harika bir motor 2.500 tl ye aldım parasının hakkını veriyor

Motosikleti
    kardeş öncelikle hayırlı olsun,16 dişli takman motora hiçbir zarar vermez sadece 2 kişi ranpalarda 1 vites düşer 15 e göre,düzde 5 km daha hızlanır fakat ,daha geç hızlanır 15 göre .
    100 km yi geçmemesi normal,125 lik motordan daha fazla bekleye mezsin ,geçerse zaten düzde 105 en fazla ,daha fazla giden varsaki göstergesi yanlış ölçenler vardır.142 kuruş yakmasıda normal benzin fiyatları ortada ,he bunu 80 km hızı geçmemek şartıyla 130 kuruşa düşüre blirsin,tekerin düz bassın selamlar.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    [QUOTE=sparkling;2785323]slm arkadaşlar foruma bu gün üye oldum uzun zamandır forumu takip ediyorum ama üye olmak bu güneymiş 3 ay önce kanuni windy s 125 aldım şuan 1350 km de ve motorumdan çok ama çok memnunum harika bir motor üretmiş kanuni bir kaç sorum olacak arkadaşlar araştırma yaptım ama kafama yatan kesin bir cevap bulamadım siz değerli windys kullanıcı arkadaşlarıma danışmak istedim aydınlatırsanız çok sevinirim

1:motorum da ön dişli 15 di aşırı derecede bağırıyor vites istiyordu ustam 16 dişli atak rahatlar dedi attık rahatladıda bu ilerde bana bir sıkıntı olmaz değilmi

2:şuan motor düz yolda 100 ü geçmiyor eğimli yolda 115 120 arası yapıyor neden düz yolda bu kadar az hız yapıyor acaba

3: sonuncu ve benim içöin en önemli soru ilk aldığımda 50 tl ye 470 km gittim motorun ilk bakımından sonra şuan bu gün net olarak 350 km yol yaptım 50 tl ye bunuda böldüğüm zaman 142 kuruş yakıyor sanki bana fazla gibi geldi siz değerli kullanıcı arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum normalmi fazlamı hız olarak genelde şehir içinde kullanıyorum arada ana yola çıkıyorum ana yolda 100 110 ne bulursam basıyorum ama bu 350 km nin rahat 200 km si şehir içinde kullanıyorum şimdiden cevap veren arkadaşlarıma canı gönülden tşklerimi iletiyorum

paylaşmak istediğiniz bilgileride paylaşırsanız çok sevinirim hız tutkunu bişri değilim 2 kişi bindim zaman canavar gişbi çeksin o yeter bana çekiş gücü hakkında vermek istediğiniz biligileriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu oılurum saygılaırmla

not kanuni windys almayı düşünen arkadaşlarıma şunu söyleyebilirim harika bir motor 2.500 tl ye aldım parasının hakkını veriyor

Benim yakın arkadaşın var fırsat buldukça nedensiz nedensiz geziyoruz

Yeni iken arkdş ne kadar basarsa bassın gitmiyordu ama şimdi açıldı motor

0 dan 100 km ye çabucak ulaşıyor 2 kişi depoya az uzanıp rüzgardan korunursak 120 km yi çok kez gördük

Arkadaşın dediği tek kişi binmeyle 2 kişi binmek arasında fark varmış performans olarak tek başına 120 km hıza çok rahat ulaştığını söyledi yol ve rüzgar durumu elverirse 140 km hızdan sonra bile gittiğini söyledi

Ama egzozu komple açtırdı bunun la performas artırımı olurmu olmazmı

Stabil gideceği hız 110 km bu hızdan sonrası zarar benzini hemen tüketiyor

Windy S 150 yeni 125 lik 11 hp iken o 13 hp imiş ayrıca Windy S 150 netteki videodan baktığıma göre üstten eksantrikliymiş yani titreşim en aza indirirlmiş

Eyer alırsam ya egzoz değiştiririm yada egzozu komple açtırıp o egzaoz çıkışına bir yuvarlak parça kaynattırıp sesi azaltırım
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    kanuni windy s 125
    kardesim çok tşk ederim bilgilerin için ellerin dert görmesin çok sağol beni aydınlattıgın için

Motosikleti
    Alıntı sparkling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesim çok tşk ederim bilgilerin için ellerin dert görmesin çok sağol beni aydınlattıgın için
    Egzozu komple açtı gören 1000rr geliyor sanıyor
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    kanuni windy s 125
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozu komple açtı gören 1000rr geliyor sanıyor
    egzozun açıldıgını nasıl biliyorsunuz kardes benim motor daha yeni bende bakıyım anlatırsan kardesim iyi forumlar

Motosikleti
    Egzozun ucunu kestirip egzoz ucuna bir parça kaynattırdı
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Ön dişliyi büyütmek uzun asfalt yolda sürücüsüne rahatlık hissi verebilir. Bende yaklaşık 3000 km denedim büyük dişliyi, yakıt tüketimi çok az artmişti. Fakat motorun hızlanması (özellikle 2 kişi) yavaşlar ve özellikle çok virajlı dağ yollarında can sıkar. Ben genelde artçımla ya şehir içi yada dağlık bozuk yollarda gezindiğim için vazgeçtim, orjinal dişlisini taktım şimdi daha memnunum. motorumun bağırıp çabuk hızlanması beni daha mutlu ediyor.. sonuçta tercih meselesi, bazı arkadaşlarım memnun hala kullanıyor.
    bolcadarbe bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adige_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişliyi büyütmek uzun asfalt yolda sürücüsüne rahatlık hissi verebilir. Bende yaklaşık 3000 km denedim büyük dişliyi, yakıt tüketimi çok az artmişti. Fakat motorun hızlanması (özellikle 2 kişi) yavaşlar ve özellikle çok virajlı dağ yollarında can sıkar. Ben genelde artçımla ya şehir içi yada dağlık bozuk yollarda gezindiğim için vazgeçtim, orjinal dişlisini taktım şimdi daha memnunum. motorumun bağırıp çabuk hızlanması beni daha mutlu ediyor.. sonuçta tercih meselesi, bazı arkadaşlarım memnun hala kullanıyor.
    SON DERECE DOĞRU KARDEŞ.

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    Arkadaslar 2 kisi sicak asfalt duz yolda 120km yi gorduk ve bu surat bence fazlasiyla yeterli, arkadasim kullaniyordu ve rampa asagi hep gaz kesti cunku 11 bini gecen devir saatini bozmaktan cekindi.. Ben tek basima 135 km yi gormustum rampa asagi bir iki kez, ruzgardan duyabildigim motorun sesinden korktum. Windy sanki surekli devirleniyor rampa asagi sonu olmadan- ayari yok, bir anda buyuk ariza olabilir. Buyuk arizayi gectim teker patlasa sonu husran olur. Neticede 125cc bi motor 5km hizli gitse ne olur, yavas gitse ne degisir.. Hem 120km ile giderken acil bir durumda motoru durdurmak bence imkansiz... Performans istiyosaniz once iyi bir supap ayari yaptirin(ustalarin buyuk cogunlugu goz karari veya standart bilgilerine gore bu ayari yaptigi icin ben degerleri bu forumdan ogrenip, dizel motor ustasi dayimla kendim yaptim ve cok memnunum) sonra iyi bir buji (ngk olabilir) takin, iyi yag kullanin (mevsime gore castrol 10-40 veya 10-50 olabilir) , hava ve yakit filtrelerini temiz tutun.. En guzel performansi bence bu sekilde alirsiniz. Egzosu actirmayi dusundum, actiran arkadaslarim supaplarla ilgili arizalar yasadilar vazgectim. Motoru standartlari icinde bakiminlarini tam yapip kullanmaktan yanayim.. Bunlar benim sahsi gorusum arkadaslar, hepinize kazasiz surusler..

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    arkadaslar 2010 model windy s 125 var bende. 3800 km de ve 100 km yi 3 veya 4 defa buldum. motor gidiyo ama bence guvenlgmz acisindan 90 i gecmeyelim, nihayetinde 125 lik bi arac zorlamak bizi uzebilir saygilar. tekeriniz duz bassin...
    bolcadarbe bunu beğendi.

Motosikleti
    asya motor rx 250 cross
    yaa arkadaşlar benim windys im var fakat geçen seyhan 125 ile yarışıyoduk ama sonra çocuğun elinin gaz kolunu sonuna kadar çevirdiğini gördüm ve resmen yanımdan uçtu gitti ayrıca benimki de 150 lik ben gaz kolunu tam çevirince tekliyo ve hızlanmıyo sonra motorları değiştirdik ve seyhanı sürdüm hakkat çok atik sonra o yarıştığım arkadaşım bana sibop ayarı yaptırman gerek dedi ve bujuyu değiştir dedi bide yağı kontrol ettir dedi sibop ayarı nedir ve motor neden tekliyo yardımcı olabilir misiniz yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı argelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa arkadaşlar benim windys im var fakat geçen seyhan 125 ile yarışıyoduk ama sonra çocuğun elinin gaz kolunu sonuna kadar çevirdiğini gördüm ve resmen yanımdan uçtu gitti ayrıca benimki de 150 lik ben gaz kolunu tam çevirince tekliyo ve hızlanmıyo sonra motorları değiştirdik ve seyhanı sürdüm hakkat çok atik sonra o yarıştığım arkadaşım bana sibop ayarı yaptırman gerek dedi ve bujuyu değiştir dedi bide yağı kontrol ettir dedi sibop ayarı nedir ve motor neden tekliyo yardımcı olabilir misiniz yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    Gaz kolunu sonuna kadar çevirince motor boğuluyorsa sibop ayarı, buji ya da aldığın benzinde bir sorun vardır muhtemelen.Ya da 5. vites 4000 devirde felan gazı köklersen motor seri hızlanmaz. Dediklerime bi baktır sen.

Motosikleti
    asya motor rx 250 cross
    Alıntı windyS150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz kolunu sonuna kadar çevirince motor boğuluyorsa sibop ayarı, buji ya da aldığın benzinde bir sorun vardır muhtemelen.Ya da 5. vites 4000 devirde felan gazı köklersen motor seri hızlanmaz. Dediklerime bi baktır sen.
    evet o benzin konusu bi arkadaşımda demişti ayrıca benim depo hep ful oluyo karburatöre mi baktırcam onun için ve sibop ayarı nedir ayrıca ben motoru alışsın diye bağırttırarak sürüyorum yani devir yüksekken de aynı sorunu yapıyo fakat o seyhan ne olursa olsun çok hızlı gidiyo 2. Vitese taktım 2 saniye sonra gazı kökledim çocuk benim motoru kullanıyodu onu da geçtim

Motosikleti
    seyhanın bırak 125 liği 150 lği bile gecemez windy 125 liğini bile geçemez bende seyhan 150 c var dı ordan bliyorum,sibobları ayarlattır braz gevsek kalsın,bujini ngk yap,hava flitreni kontrolet temzile yada yenile,benzini hep aynı istasyondan al petrol tavsiye ederim,150 lik kullanıyorsan ön dişiliyi 16 yap sırasıyla hepsini yap bide böle dene windy buraya yazacan motor uçuyor diye hadi kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı bolcadarbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seyhanın bırak 125 liği 150 lği bile gecemez windy 125 liğini bile geçemez bende seyhan 150 c var dı ordan bliyorum,sibobları ayarlattır braz gevsek kalsın,bujini ngk yap,hava flitreni kontrolet temzile yada yenile,benzini hep aynı istasyondan al petrol tavsiye ederim,150 lik kullanıyorsan ön dişiliyi 16 yap sırasıyla hepsini yap bide böle dene windy buraya yazacan motor uçuyor diye hadi kolay gelsin.
    birde hava ayarını sibob ayarı yaptırdıktan sonra güzel ayarlasın ustan

Motosikleti
    asya motor rx 250 cross
    Alıntı bolcadarbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

birde hava ayarını sibob ayarı yaptırdıktan sonra güzel ayarlasın ustan
    çok teşekküreler arkadaşım destrğin için ben baktırırım dediklerini tam olarak yapcam da 16 dişli hariç çünkü motorun bağırmasını ve hoplamasını seviyorum ön kaldırmayı da tabi fakat bunlar bana ne kadara patlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

çok teşekküreler arkadaşım destrğin için ben baktırırım dediklerini tam olarak yapcam da 16 dişli hariç çünkü motorun bağırmasını ve hoplamasını seviyorum ön kaldırmayı da tabi fakat bunlar bana ne kadara patlar
    hee bide benzini 95 oktan alıyorum hep aynı benzinciden alıyorum en çok tutulan benzinci bu burda ama petrol derken nasıl yani onu anlamadım

Motosikleti
    petrol yani podan alıcan ve yogun muşterısı olan ıstasyon 16 yap etkılemez opet yada po olsun 97 de cok yakar.bırde sen 16 yap etkılemez 13 beygır

Motosikleti
    Alıntı sparkling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar foruma bu gün üye oldum uzun zamandır forumu takip ediyorum ama üye olmak bu güneymiş 3 ay önce kanuni windy s 125 aldım şuan 1350 km de ve motorumdan çok ama çok memnunum harika bir motor üretmiş kanuni bir kaç sorum olacak arkadaşlar araştırma yaptım ama kafama yatan kesin bir cevap bulamadım siz değerli windys kullanıcı arkadaşlarıma danışmak istedim aydınlatırsanız çok sevinirim

Egzozu açtır hem performans artar hem motor rahatlar
    İmza yok
    Oğlum Bak Git

O.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD (2014)
    arkadaşlar bugün sert bi çukura düştüm arkadan hava kaçağının sesini duyunca hemen sağa çektim oracıkta lastik indi jantın sağ tarafı dışa doğru yamulmuş ne yapmamı önerirsiniz
    Moped > Mondial 150 Zat > Kanuni Windy S 150 > Kymco Agility 125 > TVS Apache RTR > Yamaha Ybr 125 ESD

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler