Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cem.dinmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah diyeyim nazar değmesin sonra koparsa benden bilme Bazı debriyaj telleri veya gaz telleri imal edilirken uçlarındaki o topuz başlıkları dökümden kaynaklanan imalat hatası yüzünden kopabiliyor. Bir de dış telin uç kısımlarında bulunan ek metal parçaların iç telin üzerine sürtünmesiyle, iç telin liflerini kesebiliyor. Sanırım senin iç tel dış telin tam merkezinde olmasından dolayı aşınma olmuyordur. Bu yüzden kopma yaşamamış olabilirsin. Birde debriyaj çok sert olduğu zaman bütün yük iç telin topuzlarına biniyor bu da iç telin diplerinden kopmasına neden olabiliyor. Dediğin doğru debriyaj teli iç-dış satılıyor ama iç tel ayrı dış tel ayrı olarak da satılıyor. Mesela ben satmış olduğum motorumun dış teli sağlamdı. İç telini 1,5TL gibi cüz-i bir fiyata alıp kullanıyordum. Ben sürekli motor tepesinde olduğum için debriyaj teli bana fazla dayanmıyor. Sertleşmete başladığında iç telini sıyırıp dış telin içine enjektörle önce benzin basıp temizliyor daha sonra yine enjektörle gres basıp yeni iç tel takıp kullanıyordum.
    Debriyaj telinin iki ucu topuz değil mi? içini ayrı alınca takılabiliyor mu?
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    arkadaşlar bir şey sorucam sizler kullananlarsınız ama genede sorayım dedim bu windy s te tam anlamıyla vibrasyon denen şey kaç km hızda başlıyor selesi falan geniş konforludur diye düşünüyorum. ama ben vibrasyon olayına çok takıyorum nedir ne değildir diye sormak istedim.
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı isg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir şey sorucam sizler kullananlarsınız ama genede sorayım dedim bu windy s te tam anlamıyla vibrasyon denen şey kaç km hızda başlıyor selesi falan geniş konforludur diye düşünüyorum. ama ben vibrasyon olayına çok takıyorum nedir ne değildir diye sormak istedim.
    vibrasyon çoğu motorda redline girip hala dipgaz gitmekte ısrar edersen olur. yoksa 4.vites 5 bin devirde gidersen bir sorun yaşatmaz.

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj telinin iki ucu topuz değil mi? içini ayrı alınca takılabiliyor mu?
    Ben içini tel olarak aldım. Gidon tarafı topuzlu diğer tarafı açık uçlu tel. Sonlandırıcı bir vidası var. küçük bir silindirik metali vidayla sıkarak telin öbür ucuna topuzu sen yapıyosun. sonrası ayar zaten.

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    bi süredir topıc sessiz biraz canlandıralımm Yeni led sinyallerim ve tank pad'im,umarım beğenirsiniz

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    güzel olmuş gayet yakışmış sinyalleri nerden ve kaça aldın acaba ?
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    Eminönündeki doğbankın çaprazındaki motor parçaları satan yerden aldım,çifti(2 adet) 15 tl idi,biraz pazarlıkla 2 çiftini 25 e aldım

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaşlar merhabalar bugun itibarı ile bende aranıza katıldım.BUgun sabah noterden satışını aldığım 2011 model 9500 km de siyah windy s Çok Hoşuma Gitti daha önce ki motorlarım;
    150 zc aldığım güne lanet olsun
    Mondial 100 uk 8 aydır tık demedi 41 kere maşallah
    Kawasaki Er-5 hala kalbimde keşke satmasaydım
    Bu yeni aldığım motorumu hem uzun yollarda gezmek için hemde evden işe işten eve kullanmak için aldım. ybr125 almak istiyordum 10 tane motora baktım apaçiler katletmiş vazgeçmek zorunda kaldım çünkü antalyada temizi yok ne yazık ki. Daha sonra cbf 150 alıyım dedim onda temiz buldum hastayımdır çizik olsa kıl olurum çünkü 3300 liradan inmedi adam en sonunda kısmetimde windy varmış aldım. Fatih ve Emin abimizden refarans alaraktan dogru tercih yaptığımı zannediyorum.

Çok uzattım farkındayım bundan sonra iyi günde kötü günde beraberiz SAYGILAR resimleri yarın paylaşırım

Motosikleti
    Kanuni windy 125 s
    cekokk hoş geldin. Gerçi ben de yeni geldim Herkese selamlar. Aynı zevk için burda bulunmaktayız.Ben ibrahim yaş 25. Sahibi olduklarım sattıklarım :
    mondial 100 ukh
    2004 model 301 seyhan MZ
    Mondial 150 KN
    Honda twister cbx 250

Cekok er-5 ten inip windy binip motoru beğendiysen motor gerçekten güzel. Benim de satın alırken biraz deneme şansım oldu ve çekişi gidişi hoşuma gitti aldım. İzmir de nerede bulabilirim parçalarını ve güvenilir servisler hangileridir acaba ? Ufak tefek parça almam gerekiyor. Ön fren levyesi, sağ arka ayaklık filan Fiyat uygunsa depoyu da değiştirmeyi düşünüyorum.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar bugun itibarı ile bende aranıza katıldım.BUgun sabah noterden satışını aldığım 2011 model 9500 km de siyah windy s Çok Hoşuma Gitti daha önce ki motorlarım;
    150 zc aldığım güne lanet olsun
    Mondial 100 uk 8 aydır tık demedi 41 kere maşallah
    Kawasaki Er-5 hala kalbimde keşke satmasaydım
    Bu yeni aldığım motorumu hem uzun yollarda gezmek için hemde evden işe işten eve kullanmak için aldım. ybr125 almak istiyordum 10 tane motora baktım apaçiler katletmiş vazgeçmek zorunda kaldım çünkü antalyada temizi yok ne yazık ki. Daha sonra cbf 150 alıyım dedim onda temiz buldum hastayımdır çizik olsa kıl olurum çünkü 3300 liradan inmedi adam en sonunda kısmetimde windy varmış aldım. Fatih ve Emin abimizden refarans alaraktan dogru tercih yaptığımı zannediyorum.

Çok uzattım farkındayım bundan sonra iyi günde kötü günde beraberiz SAYGILAR resimleri yarın paylaşırım
    tekrar hayırlı olsun reis güle güle bin
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Daha Yeni ARka balatayı yeniledim.Elcikler elimi ağrıtıyordu onları değiştirdim. Mis oldu ADama dedim vitesleri yapamıyorum attan inip eşşeğe binersen dabi ki öyle olur dedi. Cevabımı aldım yetti zamanla onada alışırız inş motor hosumaa gitti.
    Bu arada Fat28 yarın kopuyoruz ona göre

Motosikleti
    Bu arada hafta sonu yaptığımız geziden birkaç foto paylaşım yapım site canlansın hem de motorum görüksün

Uploaded with ImageShack.us

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durun ben de geliyorum

112ciyiz

Motosikleti

Dedeyi meşhur etcem

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    mehmet kardeş resimleri normal ayarla ve güzel bir gezi yazısı yapalım böyle tek tek atma derim :D

bu arada bende maşallah herkese yetişiyorum bir hafta acil112 emin abi ile bir hafta cekokk mehmet kardeşimle geziyorum haftaya kiminle gezeceğim bakalım
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    cekokk bende oralarda idim cumartesi-pazar.
    Cumartesi akşam Antalya'dan yola çıkıp pazar sabahı dönmek üzere Elmalı-Tekkeköy'e gittik bir arkadaşımla. Hatta pazar sabahı dönüşte Korkutelinden sonraydı sanırım karşılaştık sizinle. Ben tek motor-artçımla birlikte- rampa aşağı gidiyordum, siz bölünmüş yolun karşısındaydınız selamlaştık. O bendim işte Onların siz olduğunuzu da şimdi (acil112) Emin abi ile konuştum ondan öğrendim. Gezileriniz olursa bende katılmak, tanışmak isterim. Şööyle topluca bi gezelim bu aralar

Motosikleti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:29 ----------

Bende diyordum Kim bu Selam veren tabiki de gezilerimiz her hafta sonu katılmak beleş her hafta biyerlerdeyim ben bu haftasonu festivaldeyim diğer hafta konya veya kütahya diğer hafta rafting

Bu arada antalyada olan arkadaşlar Motorize07.com a üye olun orda her hafta gezi düzenleniyor zaten

Alıntı semihg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizinde yan ayaklık direk kapanıyormu,yoksa takılı kalıyorumu ??Bendekini açıyorum motoru koyuyorum,az bişey oynadığı zmn direk kapanıyo ayaklık anlamadım gitti
    evet kardeş bende aldım benimkide aynı öle biyerinde eksiklik mi var diye düşündüm benden önce alan komşumuzunkide aynıymış sonra alıştı dio

Motosikleti
    Alıntı memo51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kardeş bende aldım benimkide aynı öle biyerinde eksiklik mi var diye düşündüm benden önce alan komşumuzunkide aynıymış sonra alıştı dio
    kardeş benimkini serviste sordum,bizim usta ben kendim birşey buldum dedi ayaklığın üstünde bi delik açılcak kadar yer var,orayı açtı önden vida,arkasınada pul ve soman taktı şimdi ayaklığın kapanma derdi yok

s.a arkadaşlar bn windy 150 aldım bir ay oluyo alalı fakat geçen göstergeler buğu landı servise götürdüm göstergeyi değiştiler aldım geldim 500 km yol yaptım şimdi tekrar buğu landı böyle sıkıntısı olan varmı yoksa benim şansıma mı ???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler