Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Windy S

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.imageshack.us sitesinden resite images i seç sonra 800x600 ve hostit sonrada en altta çıkan linki kopyalayıp sayfaya yapıştır.
    Ya ben artık zekamdan şüpheye düşmeye başladım. Sinirden kuduruyorum şuanda yapıyorum yapıyorum olmuyor.
    Nasıl iş bu ya yardımcı olun lütfen..
    KARDAG senin dedigin gibi yaptım en allataki linki kopyalayıp yapıştırıyorum olmuyor yine Yardım Edin Bana Kuduruyorum...
    [COLOR="Red"]:):):)KARA YOLLARINDA DEGİL!! sENİN KOLLARINDA ÖLEYİM.ÖLÜMLE DANS EDEN ŞÖFÖR YAMAHA R6..):):)[I][B][/B][/I][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    resimlerin büyük olabilir resime sağ tıklayıp özelliklerden uzat eğ var oradan resmin boyutunu küçülk 100 100 yazar onları 25 25 yap enterle,resim küçülr,öyle bi dene bakim

Saol Deostum başardım sonunda sen olmasan kıracaktım PC'yi az kalmıştı :D :D :D
    [COLOR="Red"]:):):)KARA YOLLARINDA DEGİL!! sENİN KOLLARINDA ÖLEYİM.ÖLÜMLE DANS EDEN ŞÖFÖR YAMAHA R6..):):)[I][B][/B][/I][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    önemli değil sakin ol ya biz ne güne varız burada, buarada burayamı ekleyecektin resimleri

yok buraya degil MOTO SOHBET bölümünde JAWA diye bir konu var oraya ekledim benim sarı jawayı bakmanı tavsiye ederim.Foto çekildiginde motorunu sökmüştük.Rektefe amacıyla. 1yılı geçti motor söküleli.Maddi sıkıntılar nedeniyle yapamadık.Maglum üniversie ögrencisiyiz. Ama şimdi çalışıyorum yaz tatili oldugu için para biriktirdim.en yakın zamanda yeni motoruyla tekrar yollardayız sarı kızımla :D :D :D....

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    selamlar arkadaşlar..uzun süredir sitenin takipçisiyim ancak daha önce hiç paylaşım yapmadım..uzun bir araştırma dönemi geçirdim motor almak için ve umarım pişman olmam diyerekten kanuni windys 125 aldım..daha önceki motorumu da bunu almak için sattım..şimdi kullanan ya da kullanmayan arkadaşlara ya da merak eden ve arayış içinde olan arkadaşlara aldığımdan bu yana ki deneyimlerimi anlatmak istiyorum..motorumu alalı henüz 2-3 hafta oldu..ve şu anda 1600 km ye yaklaştı..
    herkesin söylediğinin aksine şehirler arası yol için bu motoru aldım..ve yine de herkesin söylediğinin aksine bu yola çıktım..300 km yapana kadar sabrettim ve sonra afyondan ankaraya gitmek için yola çıktım..ve giderken motoru zorlamamaya dikkat ettim ve hızımı arttırıp azaltarak 60-70 km gittim..hem ben hem de motor dinlensin diye mola verdim..o kadar narin sürdüm ki anlatamam..herneyse yola devam ettim ve henüz ankara'ya 30 km kalmışken motor birden hız kesti ve daha da gitmedi..yolda kaldım..anlam veremedim..motor rolantide çalışıyor ancak gaz verince anında susuyordu..bir yandan arıza tespit etmeye çalışırken bir yandan da kendime kızıyordum..işte bu dedim..bunu alırsan olacağı buydu tabi ki...motoru bir benzinliğe kadar itmek zorunda kaldım..ankarayı bilenler bilir..avize sarayının oralardaydım ve yaklaşık 2-3 km motoru itmek zoruhnda kaldım..yapacak birşey yoktu..yaklaşık olarak 2.30 da afyondan çıktım ve saat akşam 7 olmuştu ben motorla cebelleşiyordum..yapacak birşey yoktu..bizimkilere haber verdim ve arabayla motoru çekerek ankaraya götürdüm..hemen servisine gittim ve anlattım durumu..bakalım dedi ve karbüratörü temizledi aklınca ve dedi ki sıfır motor olduğu için pislik gelmiş olabilir...''bana pek te mantıklı gelmedi..motor rolantide çalışıyordu..herneyse ankara da 1 hafta kaldım ve hiç sorun yaşamadım..motor yaklaşık 550-600 km olunca da yagı değiştirdim ve tekrar yola çıkmak için hazırdım..ve yola tekrar çıktım ve henüz ankaradan çıkmadan aynı sorunu tekrar verdi..kenara çektim ve o sıcakta motorun karburatörünü söküp temizledim..ancak olmuyor du..2 kez takıp söktüm..ve gerçekten hiç bu kadar kendime kızmamıştım..ve yine motor beni değil ben motoru taşıdım benzinliğe kadar..ve canıma tak etmişti..orda bir lastikçiden alet edevat istedim ve başladım sağına soluna bakmaya..ve şansıma lastikçi de motordan iyi anlıyormuş..yaklaşık1 saat uğraştık ama olmuyordu..ateşleme de bir sorun vardı san ki..bujiye baktım temizledim..ama olmadı..
    buraya kadar gerçekten rezillik çektim ve çok gergin saatlerdi..o sıcakta keyifle gitmeyi düşünürken olanlara bakın..buraya kadar gerçekten o kadar pişmandım...ta ki şuraya kadar...;
    lastikçi son bir ihtimalin olabileceğini söyledi..o da platinde sorun var kesin dedi..ben de depoyu söktüm ve bağlantıları kontrol ettim..ateşlemeyi sağlayan CDI dan çıkıp bujiye giden kablonun ucu çıkmış..ve atlamayı bujinin içinden değil çıkan kablodan yapıyor..dolayısıyla rolantide çalışıyor..kabloyu taktım ve sağlamlaştırdım..motor çalıştı..ve hemen yola çıktım..ve bir kez su içmek için bir kez de kulaklık takmak için durdum..ama motoru hiç susturmadım..tek kontakta afyona geldim ve şu anda da saat gibi çalışıyor...ve gerçekten de çok keyifli bir yolculuk olmuştu..motor bana naz yaptı diyerek kendimi avutuyorum şimdi..ve gerçekten de motor benim istediğimden fazlasını veriyor..gerçekten çok seri bir motor..vites aralıkları çok güzel..ama vites geçiştlerinde hafif zorluklar var..ben sıfır olmasına baglıyorum ama bakalım ilerde ne olacak..ha bu arada motorun maximum hızını öğrenmek isteyenlere de 130 u geçtiğini söyleyebilirim..daha da fazla zorlamanın bir anlamı yok zaten..
    evet yazım baya bir uzun oldu ancak bu anımı sizlerle paylaşmak istedim..motor gerçekten ''gitmem''demiyor..her yolda keyifli bir sürüş imkanı saglıyor..ybr ile kıyaslayanlar da var bu arada..ben halen ybr kullanıyorum..o yüzden arasındaki farkları da çok iyi biliyorum..ama konu hıza gelince ikisi de aynı arkadaşlar..yani ybr havada karada falan gibi kelimeler burada geçerli değil bence..hangi motor daha temiz kullanılmışsa o diğerini geçiyor..benim motorum şu anda ybr den çok daha iyi gidiyor..özür dilerim gerçekten çok uzadı..hepinize teşekkürler..soruları olan var sa elimden geldiğince cevaplayabilirim..bu arada bu da motorum..yolda gelirken çektim..kaldıktan sonra..

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    artiiist kardeşim müsaden varsa bi iki şey sormak istiyorum (okudugumdan anladıgım kadarıyla ybr den var iki motosikletide kullanmışsın). dayanıklılık ,titreşim ve rahatlık açısında bi kıyaslama yaparmısın? bende ybr ile windy s arasında kaldım kafam biraz karışık ama ybr ye daha yakın duruyorum gibi. ALLAH, YAR VE YARDIMCIN OLSUN KAZA BELA VERMESİN

Motosikleti
    Dragstar 650
    öncelikle teşekkür ederim mates kardeş..allah hepimize kazasız belasız sürüşler versin..evet anlatmak istediğim yakın bi arkadaşımda ybr var ve zaten uzun bir süredir ybr kullanıyorum..ve hafta sonları uzun yollara çıktığımızdan yorum yapma hakkını kendimde görüyorum..iki motoru da iyi tanıdığımı düşünüyorum..öncelikle windys i ybr den ayıran bariz bir özellik yok..vibrassyon iki motorda da neredeyse aynı..uzun yol giderken iki motorda insanı yormuyor..motor çekiş olarak ta sanırım windy biraz daha agır basıyor..yol tutuş aslında ikisi de aynı fakat windys in lastikler biraz daha geniş lastik ve yanaklar braz daha geniş..frenleme rahatlığı olarak ybr çok üstünlük gösteriyor..ön fren diski windys ten daha geniş çapta..bu yüzden kontrol biraz daha kolay..şimdi buraya kadar çok fala bir fark görüğümü söyleyemem..fakat küçük bir örnek..ön çamurluğu daha 3 gün önce değiştirmeye kalktım ve yaklaşık 30 ytl para verdim..ama ybr nin çamurluk fiyatı yaklaşık 70 ytl civarında..ayrıca zaten beklemek gerekiyor..ben gittim sipariş vermeden direk taktırdım ve geldim..aynı zamanda ybr nin far aksamıın fiyatı 120 ytl civarında..ben gerek görmediğim için ybr almadım hem fiyat farkı hem de olası herhangi bir durumda parça sıklıgı ve değişim ücreti cazip geldi..ve hiç piğşman değlim..aksine ybr den daha fazla keyif alıyorum..

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    windy s sahibi arkadaşlar motosikletlerinizin resimlerini ekyelinde bi görelim ayrıca biraz anılarınızdan bahsetseniz çok makbule geçer

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    2 hafta once esk almıs bırı gordum coook guzeldı .sesı falan olarak bu kanuni de ilerleme var
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Dragstar 650
    [img=http://img228.imageshack.us/img228/7225/dsc00003xe6.th.jpg]

buyrun arkadaşlar burası da kocatepe..rakım 1874 metre..ve yolları mükemmel..zaten kocatepenin de önemi çok büyük..büyük taarruz burada başlıyor arkadaşlar..gidilmesi gereken bir yer....küçük gezilerimi burada paylaşmak istiyorum..diğer gezileri gezi bölümünde paylaşacam..

şu windy s yi biraz daha anlatırmısınız bide 100km ne yakıyor

Motosikleti
    Dragstar 650
    daha fazla anlatacak ne var bilmiyorum..istersen sen sor ben açıklayayım..tam olarak hesaplamadım ama depoyu fulledim 40 liraya..içinde de çok az vardı..de ki 45 lira ile 500-550 km yol yaptım..merak ettiğin başka sorular var sa elimden geldiği kadar yardımcı olurum..

Motosikleti
    MCT Tabiki
    güle güle kullanın...
    3 KuruşLuk Bir inSana 5 Kuruş Değer VerirSen ; O 2 Kuruşa Yine Seni Satar...:cat:

Alıntı artiiist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha fazla anlatacak ne var bilmiyorum..istersen sen sor ben açıklayayım..tam olarak hesaplamadım ama depoyu fulledim 40 liraya..içinde de çok az vardı..de ki 45 lira ile 500-550 km yol yaptım..merak ettiğin başka sorular var sa elimden geldiği kadar yardımcı olurum..
    benım ilk motosikletim olacak lisedeyken bazen okuldan kacıp motosıklet kiraladıgımızolurdu ama sonra hic kullanmadım kullana bılırmıyım bıde kardes su tıtreme dedıgınız sey nedır cok mu tıtrıyor ınsallah tehlıkelı degıldır Saygılar

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    Alıntı DriftMachine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelimeyle iğrenç bi motosiklet

kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    hayırlı olsun abi
    lifan 100

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bi foto koysanız şu motordan
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Motosikleti
    Dragstar 650
    teşekkür ederim arkadaşlar saolun..daha iyisi sizlerin olsun inşallah...!!
    titreme konusu evet uzun vadede tehlikeli olabilir..çün kü titreme zamanla vidaların ve contaların gevşemesini sağlar..zaten kullanıcıya da pek keyif vermez açıkçası..fakat bu motorda fazla bi titreşim yok..yani vibrasyon sıfıra yakın diyorlar ancak o kadar da değil..titreşim var ama rahatsız edici boyutta değil..ybr ile hemen hemen aynı..

fotoya gelince de arkadaşım yukarda fotograf mevcut zaten..daha farklı resimler istiyorsan onu da koyabilirim..
    saygılar..

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    kusura bakma benim laptopta herelde sorun var gözkükmüyor kırmızısını merek ediyordum foto açılınca gördüm güzel durmus ybr ile bunun boyutları aynımıdır
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler